Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Timbu


Timbu
tag

Ha most teszem azt, ez mondjuk ez a Google Docs-szal történik, és én mint cég, azon tároltam az irataimat, akkor mi van..?

(#2) Szabesz válasza Timbu (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

Ha nincs biztonsági mentésük, akkor meg is érdemlik sorsukat.

¯\_(ツ)_/¯

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Hol vannak a tükrözések, a havi és a napi mentések? Valami nagyon nem stimmel ezzel a hírrel, vagy a céggel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) Penge_4


Penge_4
veterán

"a felhasználók azóta nem tudják elérni a szervereken tárolt adataikat: naptári bejegyzéseket, határidőnaplókat, fényképeket stb., s ami a legfontosabb: a telefonkönyvüket sem."

Jó reklám a cloud-nak...

"kérik a tulajdonosokat, hogy ne kapcsolják ki a készülékeket, ne vegyék ki az akkumulátort, illetve lemerülni se hagyják őket, mivel ekkor biztosan elveszítik az adatokat."

Mi köze a kikapcsolásnak hozzá, ha minden a szerveren van?

"a hibát az okozta, hogy egy külsős cég valamit elrontott a tároló hálózat – storage area network; SAN – frissítésekor."

Ennyire szakemberhiányban szenved az MS, hogy külsős céggel végezteti a kényes feladatokat a leányvállalataiban? ;]

Timbu: Akkor világkatasztrófa. A Google-nál ilyesmi nem fordulhat elő! :DDD
Ha előfizettél a céges Apps-ra, akkor szép kártérítési pert akaszthatsz a nyakukba, ha csak a sima free Docs-t használod, akkor pedig anyázhatod őket a többi fórumozóval együtt az ITCafés topicokban.

(#5) DeltaPower válasza Szabesz (#2) üzenetére


DeltaPower
őstag

egyetértek. ilyen adatokról kötelező lett volna a backup.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6) Depression


Depression
veterán

Éljen a felhő! De azt nem tudtam, hogy van olyan mobil, ami nem képes telefonszámokat tárolni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) sh4d0w válasza Penge_4 (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván a készülékeknek van lokális cache-ük, ami időnként szinkronizálna a szerverekkel, ha azonban vmi miatt kikapcsolják ezeket, akkor biztosan megy minden a levesbe...

Egyébként ez a sztori ultragáz...

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Na tessék. Pontosan ilyesmiről beszéltem a Google docks, meg az online office kapcsán.
Azt kérdezem én is, amit #1 is kérdezett.
Mi van akkor ha cég vagyok, és létfontosságú iratok, szerződések tárolódnak egy online felületen. Vagy csak akár egy szakdolgozat, amin mondjuk az illető diák már hónapok óta melózik...
Nem kéne erőltetni ezt az online szövegszerkesztős dolgot. Sőt, az egész életünket áthelyezzük a netre dolgot se.
Mi a francnak kell külön szerveren tárolni telszámokat, naptári bejegyzéseket meg hasonlókat, amikor ma már a telefonmemóriák GB-okban, de legalább 100MB-okban mérhető?
Naptár, bejegyzések, határidőnapló, fényképek stb... A fénykép kivételével mindet meg tudta tenni egy ezer éves 7110-es nokia is. És abból biztos nem veszik el ilyen egyszerűen az adat.
Amíg az online felület ennyire sérülékeny mint amilyen, addig fölösleges ezen gondolkozni.
Ki az az őrült, aki képes lenne a számára vagy cége számára fontos dokumentumokat online szerkeszteni, illetve tárolni, csak azért, mert nincs egy word telepítve a gépén? Vagy mert nincs egy szaros pendrive amin cipelhetné?

(#9) Narxis


Narxis
nagyúr

Na ez durva, nesze neked cloud meg web2... :W

Thanos was right.

(#10) Penge_4


Penge_4
veterán

Azért ez komoly. Valami utolsó kis cégnél, amit felvásárolt az MS adatvesztés van, erre elkezdi mindenki sárdobálni a Google-t. No nem, mintha annyira szívesen bíznám bármelyik multira a céges adatokat, de lehet, hogy inkább online tárolnám, mondjuk egy Google minőségű szerveren, mint hagynám, hogy valami kis információéhes rendszergizda buzerálja a céges dokumentumokat. :D

Hogy miért? Mert egy ekkora multi azt sem tudja, hogy létezem, túl kishal vagyok neki, míg egy helyi akárki által bőven lehetek ipari kémkedés áldozata.
A mai vinyók megbízhatósága meg megint kérdéses, RAID tömböket meg a tököm sem fog hurcolászni...

(#11) Csakénvagyok válasza Dany007 (#8) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nekem az árramszolgáltatóm hibájából ment el egy gépem hardostol együt, vele az államvizsga-dolgozatom, amin több mint fél éve dolgoztam, s hülyeségből a biztonsági mentések is ugyanazon voltak. Szóval azt akarom mondani hogy akkor van a baj ha nincs biztonsági mentés, ami tényleg fizikailag is elválasztva más helyen legyen tárolva. Mert akár a szaros pendrivon is cipelhetnéd magad után, azt is elveszítheted.

(#12) Dany007 válasza Csakénvagyok (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, mindent el lehet veszíteni.
De egy cégnek megéri megvenni a 30-50 ezer forintos szünetmentest, és nincs ilyen gond.

De ha nagyon muszáj online tárolni, akkor össze lehet dobni egy céges szervert. Ftp eléréssel stb... Azt a gépet össze lehet rakni rendesen, egy rendes linuxot rá, meg szünetmentest és kész.
Magában egy szerverrel semmi gond sincs. Ahogy látjuk, elég jól bírják.
A gond akkor van, ha több százezer, vagy millió ember kapcsolódik hozzá, dolgozik rajta stb...
Van nálunk a cégnél is egy védett szerver és kész. Csak a cégen belüli emberek férhetnek hozzá.
Ezzel szemben egy ilyen online szöveg szerkesztőhöz a világon bárki hozzáférhet. Dolgozik rajta, meg akármi. Nagyobb az esélye, hogy baj éri a nagy leterheltség miatt.
Persze minden elveszhet, és minden tönkremehet, ez nem újdonság :)
De ha már telefon, szerintem lassan tíz éve használok mobilt, és még egyszer nem fordult elő, hogy adatvesztésem lett volna bármi miatt is. Pedig nálam esnek kelnek a mobilok. Ez az MS-Tmobil platform nemtom hány éves lehet, gondolom nem túl régi, és már meg is történt az első vesztés...

[ Szerkesztve ]

(#13) WillyX


WillyX
tag

A szolgáltató neve Danger... :))

(#14) floatr válasza WillyX (#13) üzenetére


floatr
veterán

Én is ezen röhögök :D

De mások kommentjeire reagálva, sejtettem h a gugli-mumus elő fog jönni, aztán pont azoknál fordul elő nem kis gixer, Akikben Megbízhatunk.

(#15) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Megint jereváni rádió?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Integra


Integra
titán

cloud computing, mi? :)
ott az a buzi készülék a kezében, nincsen hely rajta a dokumentumoknak? meg a naptárnak? hazamegy, szinkronizál, megvan a backup is kapásból mindenre...
aki hülye meg is érdemli

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) VaniliásRönk válasza Integra (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A számból vetted ki, nesze nektek ködösítés. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) dabadab válasza Integra (#16) üzenetére


dabadab
titán

"ott az a buzi készülék a kezében, nincsen hely rajta a dokumentumoknak? meg a naptárnak? hazamegy, szinkronizál"

Ahogy kivettem a reszleteket:
1. A Sidekicken csak RAM van, flash nincs (legalabbis a user adatainak, azert a beallitasokat biztos ott taroljak), ha kikapcsolod/lemerul, annyi az adatoknak.
2. A user nem tudja sajat maga lementeni rola az adatokat.

Vagyis az egesz teljesen konkretan ugy volt kitalalva, hogy az adatokert a szolgaltato a felelos, nem a user - a user max ott hibazott, amikor Sidekicket vett.

Dany007: a hibanak semmi koze a "tulterheleshez" meg hasonlohoz, elkurtak egy upgrade-et.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) Karma válasza Integra (#16) üzenetére


Karma
félisten

A Sidekickek nem képesek erre, ahogy dabadab is írja (elkéstem :P).
Idióta az egész koncepció.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20) Dany007 válasza dabadab (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Nem, nincs. Én se azt mondom, hogy van. De az is egy lehetséges hibaforrás pluszban. Ahogy a kábel átvágás vagy hasonló :)

(#21) azbest


azbest
félisten

nem köd ez, hanem füst ;]

(#22) Integra válasza dabadab (#18) üzenetére


Integra
titán

ez igen...
ebben az esetben viszont akkor pláne érvényes, hogy hülyének lenni alanyi jog:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) moonman


moonman
titán

namivan, MS bakizott, azt mindenki Google-t fikázza? :D

amúgy ennyit a cloud computingról. ez egyébként fele-fele részben az MS és a T-Mobile hibája. nem tudom elképzelni, hogy működhet egy rendszer backup nélkül. érdekes, a Hotmail a tizen x év alatt többször is leállt, aztán egy fél email nem tűnt el egyszer sem.

mondjuk az a 3 db. Sidekick user most marha mérges lehet...

(#24) Integra válasza moonman (#23) üzenetére


Integra
titán

hogy nem volt backup? vagy egyszerre szállt el a két hdd?
mert nálunk már volt ilyen:) senki sem akarta elhinni.
időben figyeleztették a górékat, hogy cserélni kéne, lejárt a garancia idő, szóval approve meg tegyék be az időpontot etc... górék meg, hogy ááá, jóvan, jó lesz az majd nyaralás után. erre beszart mindkét hdd egyszerre, volt is nagy öröm é bódottá... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) FTeR válasza moonman (#23) üzenetére


FTeR
addikt

nem ez az első, h ms megszívja, h 3pty-val dolgoztat...

(#26) dabadab válasza moonman (#23) üzenetére


dabadab
titán

Microfo$ is da suxxor.

Na, most mar jobb? :D

DRM is theft

(#27) moonman válasza Integra (#24) üzenetére


moonman
titán

naja, csakhát az ember úgy gondolja, hogy egy ilyen rendszer nem két db. egyforma, egyszerre, egy helyen vásárolt HDD-ről fut. :)

(#28) Narxis válasza moonman (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Több mint 1 milliót adtak el belőle.

http://sidekick3.blogspot.com/

Thanos was right.

(#29) D1Rect


D1Rect
félisten

Ennyit a felhőről, jöhet a ködösítés. :DDD

(#30) moonman válasza Narxis (#28) üzenetére


moonman
titán

a majdnem 250 milliós piacon? az már valami. :))

[ Szerkesztve ]

(#31) Dany007 válasza moonman (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, azért egymillió dühös ember is több, mint 12 :)

Szerintem a gyártónak ezek után nem nagyon kell a 2.0-n dolgozniuk... :U

[ Szerkesztve ]

(#32) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Jó nagy blama ez.... Ilyen ma még megtörténhet a mi kis világunkban?
Ha lesznek még ilyenek, odaáig jutunk, hogy az otthoni gépedről kell majd szinkronizálni, mert az lesz a szerver :)...

(#33) Dany007 válasza LaMotta (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Sz.tem az a szörnyű, hogy valaki szerveren akarja tárolni az ilyen jellegű információit, amire ma már az összes telefon is saját maga képes... :s

(#34) sh4d0w válasza Dany007 (#33) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a szolgáltatás kimondottan a cloudra épül, akkor nem. Akkor kimondottan az a gáz, hogy a szolgáltató nem biztosítja a 99.9999%-os rendelkezésreállást.

https://www.coreinfinity.tech

(#35) moonman válasza Dany007 (#31) üzenetére


moonman
titán

amúgy is egy halálra ítélt szar volt. imho.

#33: ezért volt akkora fasza ötlet kiadni ezt a Sidekick-et, ez ugyanis nem tudta.

[ Szerkesztve ]

(#36) VaniliásRönk válasza moonman (#35) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

De legalább megmutatták milyen károkat tud okozni, ha valamilyen ok miatt megsérül vagy akár teljesen meg is semmisül egy ilyen végletekig centralizált rendszer.
Bár kötve hiszem, hogy a hasonló esetektől észhez térne bárki is, divat a ködösítés és kész, senki sem foglalkozik azzal, hogy az adott területen hasznos vagy sem. :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) shev7


shev7
veterán

valaki, aki itt nagyon a cloud ellen beszel mondja mar el nekem, hogy nekem egyszeru felhasznalonak mi a kulonbseg akozott, hogy a gepem/telefonom stb szarik be es emiatt veszik el minden adat, vagy a szolgaltato bassza el, es azert...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#38) VaniliásRönk válasza shev7 (#37) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Neked mindegy, a másik 999999 felhasználónak nem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#39) cucka válasza shev7 (#37) üzenetére


cucka
addikt

A cloud előnyös oldala elvileg az lenne, hogy az adatok biztonságban vannak. Földrajzilag elosztva, esetleg rendes szervereken, amelyeket szakértő személyzet tart karban. Az adatok biztonsága lenne a legfontosabb érv a cloud mellett, ehhez képest nagyon ciki, hogy egy rosszul elvégzett szoftverfrissítés miatt az összes felhasználó adata megy a levesbe.

(#40) D1Rect válasza shev7 (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha neked vesznek el az adataid, akkor neked vesztek el. Ha a cloud hal be, akkor neked, meg még pár milla felhasználónak.

(#41) shev7 válasza D1Rect (#40) üzenetére


shev7
veterán

es nekem miert jobb/rosszabb hogy masnak is elveszik az adata?

az meg plane hulyeseg, magat a cloud elvet hibaztatni egy rosszul felepitett rendszer miatt...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#42) cucka válasza shev7 (#41) üzenetére


cucka
addikt

Nem jobb vagy rosszabb, nem erről van szó. A cloud-ot úgy reklámozták, hogy biztonságos, ehhez képest most azt láthatjuk, hogy nem az, és elég egy apróbb hiba ahhoz, hogy az összes adat menjen a levesbe. Ennyi a jelentősége a hírnek.

(#43) dabadab válasza cucka (#42) üzenetére


dabadab
titán

Meg azt is lathattuk, hogy egy olyan szolgaltatas, amit elvileg egy hatalmas szoftverceg nyujt, is mukodhet teljesen amator modon - aztan persze utolag csak a mutogatas megy, hogy "jajj, de nem is mi, hanem ezt kiadtuk alvallalkozonak, meg minden".

shev7: neked azert rosszabb, mert:
- He Jozsi, tegnap behalt a szerver es elveszett a telefonkonyvem, mi a Bela szama?
- En is azon a szerveren voltam...
;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) VaniliásRönk válasza shev7 (#41) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Senkit sem érdekel, hogy neked jobb vagy rosszabb ettől, próbáld megemészteni, ez nem csak rólad szól. :D

A cloud egyszerre teszi sebezhetővé, kiszolgáltatottá az összes felhasználóját, ez a veszélye, ami egyáltalán nem elhanyagolható, nem kell mindennek elvesznie ahhoz, hogy komoly károkat okozzon, elég akár egy sima szolgáltatáskiesés is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#45) Dany007 válasza shev7 (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Na erre én is leírom saját gondolatom...

Szóval mondjuk az, hogy az elmúlt 10-12 évben, amióta mobilt használok, még nem volt egyetlen egy adatvesztésem se! Se telefonszám, se jegyzet se semmi. Pedig aztán nem kíméltem a telefonokat, nálam elég sokat esnek...
Ehhez képest itt van ez a relatíve új rendszer ami - ahogy már mások is mondták - azt a célt szolgálná, hogy online, szerverekről elérhető biztos forrás legyen, és már most megtörténtek az első adatvesztések. És teljesen mind1 kinek vagy minek a hibájából, a lényeg, hogy megtörtént.

(#46) moonman válasza cucka (#39) üzenetére


moonman
titán

biztonságban csak az van, amit én tárolok. és még az sem. a cloud előnye nem ez, hanem a bárhol bármikor elérhetőség és a kollaboráció.

nincs a cloud computinggal semmi baj, csak meg kell találni a megfelelő egyensúlyt és feltétlenül gondoskodni kell az adatok biztonsági mentéséről.

(#47) moonman válasza Dany007 (#45) üzenetére


moonman
titán

nyilván azért történtek meg "már most" az első adatvesztések, mert "új rendszer". minden dolognak ki kell forrnia magát.

(#48) Dany007 válasza moonman (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Ez lehetséges. És itt az új rendszer, maga az internet. A hálózat, a nemzetközi hálózat, az egész online világ erre még kissé kiforratlan. Szerintem.

"előnye nem ez, hanem a bárhol bármikor elérhetőség "

Ha a saját telefonomon tárolom ezeket az adatokat és nem egy online szerveren, akkor is elérhetőek számomra bármikor, bárhol. Nem?

(#49) moonman válasza Dany007 (#48) üzenetére


moonman
titán

"az egész online világ erre még kissé kiforratlan. Szerintem."
szerintem is.

"Ha a saját telefonomon tárolom ezeket az adatokat és nem egy online szerveren, akkor is elérhetőek számomra bármikor, bárhol. Nem?"
nekem pl. több gigányi cuccom van fent Live-on, majdnem 10 éves levelezésemmel, kontaktjaimmal, naptárammal együtt. az azért igen jó dolog, hogy ha a desktopon Outlookban, a mobilon vagy akár a webfelületen bármit módosítok, az pillanatok alatt megjelenik a másik két helyen is. és egy SharePoint szervernyi dokumentumot meg 3 GB-nyi email-t nem fogsz a mobilodon tárolni. :)

amit nem szabad elfelejteni és akkor lehet bátran felhőzni: helyi backup, helyi backup és helyi backup.

[ Szerkesztve ]

(#50) Thulcandra válasza moonman (#49) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Backupban az igazság, az embereknek meg kéne végre tanulniuk, hogy semmilyen fontos adatot nem szabad kizárólag egy eszközön / egy helyen tárolni!

De úgy látszik az emberiség szeret adatot veszteni. Régen mennyi probléma volt abból, hogy sok irat egy - egy tűznél, árvíznél, vagy egyéb dolognál örökre elveszett... és most mikor veszett olcsó (vagy ingyenes) lehetőség van rá, hogy dolgainkat biztonságosan tárolhassuk - ugye több helyen egyszerre - még mindig az adatvesztés miatt fáj a fejünk.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.