Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Necroman_Mk2 válasza hallador (#19) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ha a nyugat alatt Londont érted, akkor ott nem csodálkozom, mert a vörös telefonfülkék hozzátartoznak az utcaképhez. Más helyekről nem tudok nyilatkozni, de szerintem Nagy-Britannián kívül nincs jelentős esztétikai szerepük.

#9 somogyib Igazából ez egy becsületkönyvtár: csak akkor viszel, ha hozol is. Persze ez nem kötelező, illetve senki sem ellenőrzi az ott lévő könyvek állapotát. De a bunkók rendszerint iszonyodnak még az érintésüktől is. ;]

#34 Ba cy lus

#26 Hunguardian Te vagy az, Tetsuo?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#52) Necroman_Mk2 válasza enté (#50) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Szerintem egy 150 fős falunak inkább megterhelés lett volna a fülke folyamatos fenntartása, még ha csak dísztárgyként is - egy emléktábla e téren egyszerűbb. Ha meg felsőbb utasítás is volt egy törvénnyel vagy minisztériumi rendelettel, akkor meg nem is igen tehettek ellene semmit.

Amúgy meg a könyvtárrá alakítással több megmaradt, ez csupán az utolsó, telefonfülkeként működő telefonfülke volt.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#53) Goose-T válasza hallador (#19) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak kovászos kenyérre van igény, telefonfülkére meg nincs. Ha nem lenne itthon törvényileg kötelező, már rég elbontották volna az összeset, hidd el.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54) Hunguardian válasza Braddock (#36) üzenetére


Hunguardian
csendes tag

Ez sem nem nyugatellenes propaganda, sem nem kissebrendűségi komplexus, hanem a kőkemény valóság, amit van aki képes elfogadni, és van aki nem (bár voltak egyesek akik korábban be is láttak, hogy mi az igazság, de később önmagukkal mégis meghasonlottak). Aki képes objektíven, a hazugság elutasításával, és félelem nélkül megvizsgálni a tényeket, az mind az általam röviden vázolt helyzetértékelésre jut. Ehhez egy rövid video: Dr. Pap Gáborral készült beszélgetés: LINK

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#55) Hobbbyt válasza Ba cy lus (#40) üzenetére


Hobbbyt
őstag

31 éves vagyok, a magyar átlaghoz képest nagyon -de nem kiugróan- jól keresek.
Eszem ágában sincs még gyereket csinálni, és csak most kezdtem el élvezni az életet igazán. Tudod, amikor van lehetőséged, erőd, pénzed és időd mindenre...
Nahh, 56 és 60 éves szüleim azt mondják, hogy ha most lennének fiatalok, az én helyemben ők is vártak volna még a család alapítással. Csak, hogy nekik NEM volt annyi és olyan lehetőségük mint nekem most, ők ~26 éves korukra elérték azt amiről tudták, hogy elérhetik. Búvárkodás az Adirán? 2 hetes kirándulás az USA-ban? Egy hétvége Párizsban? Viccelsz? Évente 1 hét a Balcsin (ahova én nyáron hétvégente 1-1 napra leugrok, mert megtehetem). Nekik csak ez volt.
Akkor én most egy buta ember vagyok akit a marketing gépezet nevelt fel? (jelzem, 15 éve NEM nézek TV-t és nem döntök / vásárlok impulzus szerűen)
Sajnálom, de nekem a gyerek egyelőre nem vonzó..

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#56) Ba cy lus válasza Hobbbyt (#55) üzenetére


Ba cy lus
őstag

És ez mennyiben cáfolja, amit írtam? Szerintem semmiben. A TV nem nézése (ezt amúgy annyira bírom, mikor valaki a kulturális, szellemi fölényét ezzel akarja fitogtatni) semmit nem zár ki, mert eleve abban szocializálódtál, és ezt nem lehet kitörölni. Másrészt ha valaki gyerekként sem nézte, akkor is olyan emberekkel volt körbevéve, akik nézték, ami hatással lesz rá, szóval közvetett hatás mindenképp ott lesz. Nincs olyan, hogy az embernek a szocializációja választott, szabad, mint ahogy a liberálisok hirdetik, hogy ami most van, az valamiféle alapvetés, természetes állapot, míg bezzeg régen gúzsba kötötték az embert a társadalmi elvárások. Ugyanolyan mértékű a társadalmi elvárások hatása ma is, csak most lényegében azt várják el, hogy legyél jó fogyasztó. Tetszik, nem tetszik, iszonyú nagy hatása van az ember gondolkodására a szocializációnak, el sem tudják ezt képzelni legtöbben. Pedig csak elég megnézni, hogy az egyes földrészek között milyen különbségek vannak még ma is.

[ Szerkesztve ]

(#57) arnyekxxx válasza Hobbbyt (#55) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Sajnálom, de nekem a gyerek egyelőre nem vonzó..

Aztán benő a fejed lágya és ott állsz majd 50 évesen a bölcsi bejáratában a 1,5 éves gyerekeddel és elgondolkozol rajta milyen lesz amikor a gyereked még nem lesz nagykoru te meg már a kórházban fekszel és rohadtul nem annak fogsz örülni, hogy 2hetes USA kirándulásaid voltak 30évesen.

(#58) Hobbbyt válasza arnyekxxx (#57) üzenetére


Hobbbyt
őstag

És ha belém nincs kódolva ez a szükségszerű fajfenntartási ösztön és 50 évesen se lesz gyerek mert nem érzem hiányát? :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#59) Necroman_Mk2 válasza arnyekxxx (#57) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Jelezném, hogy egy másik mondatában MÉG nem akar gyereket csinálni. Persze ennek a legfontosabb tényezője egy megfelelő társ, mert anélkül tényleg nehéz, főleg a nevelés része. (Nem tudom, hogy van-e neki barátnője.)

Van is egy mondás: "Amíg nincs gyereked, a harmincas éveid ugyanolyanok, mint a húszasok. Csak van pénzed." És tudod, mi ebben a legszörnyűbb? Az, hogy igaz :)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#60) Ba cy lus válasza Necroman_Mk2 (#59) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezt valószínűleg 30-as emberek találták ki önmaguk vigasztalására. :DD De olyan savanyú a szőlő érzete van. Bizony legtöbb emberen külsőre is meglátszik már ekkorra a kor (tipikus, hogy felment a húszas évekhez képest 10-20 kiló, nyilván a bőr sem pont ugyanolyan már), és a gondolkodásuk is cinikusabb és kevésbé idealista. Már a bulizás sem ugyanaz, hétköznap nem is fér bele, és az energiaszint is alacsonyabb, mint huszonévesen.

[ Szerkesztve ]

(#61) Necroman_Mk2 válasza Ba cy lus (#60) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Akikre te a plusz kiló alatt utalsz, azok megfigyelésem alapján inkább a gyerekes harmincasok. A gyerekteleneknek általában több idejük marad pl. sportra is, amivel élnek is rendesen. A bulizás rész igaz, bár ez ugye munkarend függő is, azaz nem mindenki H-P módon dolgozik.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#62) nevemfel válasza Hobbbyt (#58) üzenetére


nevemfel
senior tag

Azt még értem, hogy most nem érzed, de azt honnan tudod, hogy 50 évesen hogyan fogsz érezni?

Az emberek nem ismerik önmagukat. Ha az emberi elme működése teljesen transzparens lenne önmaga számára, a pszichológusok mind éhenhalnának.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#63) Ba cy lus válasza Necroman_Mk2 (#61) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Meg igazából említhetném azt is, hogy mire az ember eléri a 30-at, már a régi barátok sem úgy érnek rá, soknak családja van, vagy a munkahelyén hajt előléptetésért, vagy elhúzott innen a francba, magányosabb az ember a 30-as éveire. És én például ezért irigylem azokat, akik ekkorra már megtalálták életük párját, akivel családot alapítanak. Egyáltalán nem érezném valamiféle kényszernek, "game over"-nek.
Egy haverom, aki amúgy elég kalandvágyó természetű, a 20-as éveire már kétszeres apa lett, miközben le is doktorált (amúgy afféle félzseni a srác) külföldön, és egyáltalán nem érezte úgy, hogy feladja az életét. A "korai" gyerekszülést is ő akarta, nem a felesége vette rá (valójában valamiféle biológiai elmélet alapján, hogy akkor a legideálisabb). Szóval nem feltétlenül áll ez a mostanában általánossá vált nézet, hogy a gyerekkel vége az életnek. Nyilván más lesz, de sokan egyszerűen túlságosan ráfeszülnek. Minden be van tervezve, mintha az emberek elfelejtettek volna élni.

(#64) Hobbbyt válasza nevemfel (#62) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Tisztában vagyok azzal, hogy az emberek változnak és abban is biztos vagyok, hogy majd nálam is eljön az pillanat mikor úgy érzem itt az ideje. A barátnőm 24-25 évesen szeretné az elsőt, addig van még 3-4 évem megteremteni azt a belső és külső (financiális) környezetet ahova szeretettel jöhet.
Már jóideje felismertem az önimseret fontosságát, és azt, hogy a legtöbb ember -köztük én is- mennyire nincs tisztában még saját magával sem. De miután ez a felismerés megszületett, módszeresen feltudom fedezni saját magam, a saját reakcióm bizonyos szituációkban jó és rossz érzések, negatív automatikus gondolatok stb-stb. Nem rég született az unokahúgom nagyon kis aranyos csöppség, de még nem fogott el a must have érzés.

Egyszerűen azzal a mentalitással nem értek egyet, hogy mindenkinek kötelező fiatalon családot alapjtania. Húgom gyerekorvos, barátnőm óvónő (nek tanul) rengeteg látok és hallom, hogy a mai gyerekek java már mentálisan sérül mert a szülők is sérültek és egyszerűen nem álltak még készen az szülői szerepre. Persze, erre sosem lehet felkészülni meg sosem lesz ideális semmi, de azért mégis van eltérés aközött, hogy csak bacsúszott és nem kell de ha már jön akkor legyen, vagy pedig várod és szerenéd csak béna vagy de igyekszel.
Na.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#65) nevemfel válasza Hobbbyt (#64) üzenetére


nevemfel
senior tag

A barátnőm 24-25 évesen szeretné az elsőt, addig van még 3-4 évem megteremteni azt a belső és külső (financiális) környezetet ahova szeretettel jöhet.

Ez teljesen oké, mondhatni, ez az ideális időszak.

Egyszerűen azzal a mentalitással nem értek egyet, hogy mindenkinek kötelező fiatalon családot alapjtania.

Csak ugye kérdés, ki mit nevez "fiatalnak." 30 éves kor felett a nők egyharmada termékenységi problémával küzd, sokan mégis halogatják a családalapítást, 35-38 éves korukig. Ebben az időszakban már a párkeresés is lassabban megy, és idő sincs összeszokni, hiszen ketyeg az óra.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#66) hallador válasza Hunguardian (#26) üzenetére


hallador
addikt

Amit leírtál az inkább ilyen mi volt 100 éve, és ez kit érdekel ma? Bocs, de a világ fejlődik, vagy elfogadod, vagy nyomod ezt. Hiába, csak időhúzás. És persze természetesen ami leírtál erről senki nem tehet... Hmmmm.... Érdekes ennek mi értelme van? Hogy lehet, hogy ezt nem akadályozták meg azok akikkel ezt tették, csak nem azért, mert hasonló erkölcsi értékítéletük volt, mint amit ide leírtál? Akkor most erről ki is tehet tulajdonképpen? Gondolom az EU, Amerika, esetleg aki nem úgy gondolkodik, ahogy leírtál? Nem tudom, és gyerekkoromban azt hallgattam, hogy az amerikai emberek mekkora ökrök, utána azt, hogy mi dolgozunk a legtöbbet, most jössz ezzel, és írod ezt. Valahogy nekem ez tudod mire hasonlít?

Fábry a kommunizmus 7 csodája

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#67) Hoplitész válasza hallador (#66) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Már megint félrebeszélsz.

(#68) arnyekxxx válasza Hobbbyt (#58) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akkor kimaradsz egy igen fantasztikus élményből.

Egyébént saját tapasztalatból beszélek, baromira nem volt bennem gyerekutáni vágyakozás aztán amikor 40 fölött meglett az első akkor egycsapásra megváltozott a szemlélet és rossz belegondolni, hogy vén trotty leszek mire a nagyobbik elkezd igazán élni.

[ Szerkesztve ]

(#69) Hunguardian válasza hallador (#66) üzenetére


Hunguardian
csendes tag

... "És persze természetesen ami leírtál erről senki nem tehet" ... :F

Hol írtam én ilyet? Vannak akik nagyon is tehetnek arról, hogy merre halad a globaslista világ, és egészen pontosan az is tudható, hogy kik azok, akiknek ez "köszönhető". Nem kell itt a felelősséget elkenni! Lehet objektíven tájékozódni, már ha valaki akar ...
Ez a szocreálos látásmód, és életszemlélet meg már a '80-as években is gáz volt.

Nagyon nem vagyunk egyhullámhosszon, ezért felesleges is a további eszmecsere. :(

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#70) hallador válasza Hoplitész (#67) üzenetére


hallador
addikt

Hát persze, ezen felül semmit nem tudsz írni... :R

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#71) hallador válasza Hunguardian (#69) üzenetére


hallador
addikt

Nem bizony. Ha valamire büszkék lehetünk akkor arra legyünk azok de a felesleges nacionalizmusnak semmi értelme nincs. Bizony bizony sehova nem vezet...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#72) Hoplitész válasza hallador (#71) üzenetére


Hoplitész
junior tag

A nacionalizmust te hozod szinte minden cikk alá, méghozzá ellen-formában.

(#73) Fecogame


Fecogame
veterán

Emlékszem régebben azzal szórakoztunk, hogy felhívtuk a telefonfülkét, és megnéztük ki veszi fel és mit szól bele. Nekünk is, nekik is vicces volt, VoIP-al meg gyakorlatilag ingyen lehet hívni :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#74) Ba cy lus válasza Fecogame (#73) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Volt régebben egy zöld szám, még valamikor a 90-es évek vége felé, ahová ha jól emlékszem, regisztrálni kellett, és azon keresztül ingyen lehetett hívni másokat.

(#75) nyunyu válasza Ba cy lus (#74) üzenetére


nyunyu
félisten

Zöld szám az a mindenhonnan ingyen hívható számokat takarta, kék szám meg a helyi hívás díjáért hívhatóakat.
Hívás díj különbözetét meg a szolgáltatás előfizetője, a hívott fél fizette.

De ezek a szolgáltatások egy EU rendelet következtében tavaly(előtt?) ki lettek vezetve, már csak az EUs+helyi segélykérő vonalak ingyenesek (112, 104, 105, 107)

Talán még a mobilszolgáltatók sem számlázzák azt, ha a rövid számukon hívod az ügyfélszolgálatukat a saját hálózatukból. (Pl. vodás számról 1270-et)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#76) Ba cy lus válasza nyunyu (#75) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Félreértettél, azon a zöld számon keresztül anno bárkit (belföldit biztosan, külföldit nem próbáltunk) ingyen lehetett hívni.

(#77) arnyekxxx válasza nyunyu (#75) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a zöld számok ma is élnek

(#78) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#76) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ott ti valami rendszerhibát használtatok ki, senki nem tart fenn azért zöld számot sokpénzért, hogy mások azon át ingyen cseverésszenek.

[ Szerkesztve ]

(#79) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#78) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Annak a számnak az volt a rendeltetésszerű működése, bármilyen hihetetlen. ;)

(#80) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#79) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tényleg hihetetlen. A máltai szeretetszolgálat fizette a számlát?

(#81) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#80) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem nyomoztunk utána, mi csak használtuk, míg lehetett. Egy idő után már rengeteget kellett várni, aztán szépen meg is szűnt.

[ Szerkesztve ]

(#82) Hoplitész válasza Ba cy lus (#81) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Interneten is voltak ilyenek. Ingyenesen hívhattál bármilyen számot adott weboldalon keresztül. Rossz minősége volt, ezért nem használtam.

(#83) nevemfel válasza Hoplitész (#82) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nekem a netről, a net hőskorából is csak olyan oldalak rémlenek, hogy ingyen SMS-t lehetett küldeni adott számra.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#84) Yeffy válasza nevemfel (#83) üzenetére


Yeffy
veterán

ja, az pl meg a Westel-es idokben, 2000-es evek elejen is volt, asszem a 777sms weboldalukon volt ilyen lehetoeg. de az lehet, h csak 30-asok fele mukodott.
passz, mar nem emlekszem, regen volt.

regi szep idok... :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#85) arnyekxxx válasza Yeffy (#84) üzenetére


arnyekxxx
veterán

freesms az volt ezerféle, magyar is, külföldi is (wapos telefonról nagy királyság volt) de a beszédhivás az más, a zöldszám csak a hívónak ingyenes akié a szám az keményen fizet érte, ezért nehéz elképzelni, hogy valaki azért fizetne sokat, hogy mások ingyen csevegjenek.

(#86) Yeffy válasza arnyekxxx (#85) üzenetére


Yeffy
veterán

jaja, emlekszem mekkora menozes volt suliban, ha volt mobilod. hat meg, ha WAP-os is volt, illetve kesobb szines kijelzos, te voltal a csaszar. :D

csak a freesms-es reszre reagaltam, a zold szamoknal nem remlik az a hack, amirol beszeltek. en is ugy tudom, h az csak a hivonak volt ingyer'.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#87) hallador válasza Hoplitész (#72) üzenetére


hallador
addikt

Nem! :) Nagyon érdekes, hogy Te csak az érem egyik oldalát veszed észre.... Ebbe bukott bele a KGST is...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#88) hallador válasza Hoplitész (#82) üzenetére


hallador
addikt

Én sem emlékszem ilyenre. SMS-t lehetett egy ideig küldeni, de telefonálni soha nem tudtam, ilyen max illegálisan lehetett.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#89) Necroman_Mk2 válasza Ba cy lus (#81) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Megoszthanád velünk., hogy milyen szám is volt ez, vagy milyen néven lehetett elérni.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#91) Ba cy lus válasza Necroman_Mk2 (#89) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Gondolod, hogy emlékszem rá 22-23 év után? Gyerekkoromban volt még. De bármennyire is kételkedtek, létezett egy ideig ilyen zöld szám. Azt nem tudom, miért érte meg nekik, de az biztos, hogy volt alkalmam használni néhányszor.

(#93) Ba cy lus válasza #40993792 (#92) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Félreértetted te is: nem a zöld szám ingyenessége volt benne a pláne, hanem hogy arról a számról más (nem zöld) számokat lehetett ingyen hívni. Legalábbis ha sikerült elérni azt a számot, egy idő után már egyáltalán nem. Regisztrálni is kellett felhasználónévvel, jelszóval. Egy időben fel volt nekem jegyezve valami cetlire.

[ Szerkesztve ]

(#95) Ba cy lus válasza #40993792 (#94) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez egy hagyományos, tehát 0680.... hívószámú zöld szám volt, de ezzel a spéci szolgáltatással. :)

(#97) arnyekxxx válasza #40993792 (#92) üzenetére


arnyekxxx
veterán

annyira azért nem volt ez, én pl jókat beszélgetek időnként a lidl ügyfélszolgálatával a +36 (80) 020-534 -on, van zöldszáma rengeteg állami szervnek, banknak, és még sokan mások

(#98) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#91) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azt nem tudom, miért érte meg nekik

Túl sok pénze volt valakinek és nem akarta simán elégetni vagy odaadni hajléktalanoknak? Más opciót nem tudok elképzelni, mert ez tényleg azt jelentette, hogy a te hívásaidat ő kifizeti.

(#99) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#98) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem tudom, én arra gondolok, hogy lehet valami alapítványhoz tartozott, ami így támogatta pl. munkanélküliek álláskeresését. Emlékszem még, mikor apám állást keresett anno, és nem volt otthon telefonunk (sem mobil még), az nem volt olcsó mulatság, inkább mindenhova személyesen ment, még olyan helyeken is próbálkozva, ami nem is hirdetett.

[ Szerkesztve ]

(#100) nyunyu válasza Ba cy lus (#99) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, ebben lehet valami.

Hiszen tizenéve még a munkaügyi hivatal is biztosított annyi BKV jegyet ingyen, hogy havonta egyszer eljuthass hozzájuk, meg onnan haza, ha kérted.
Gondolom ez is megszűnt, amikor egy rendelettel átcímkézték a munkanélkülieket álláskeresőknek a statisztikában, plusz megnyírták az addig max 90 napig járó segélyt 30 napra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.