Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A felhasználó szempontjából ez a járható út, de remélhetőleg ha más ötletét felhasználják, akkor őket is felvásárolják, vagy fizetnek nekik, ahogy az egyik cikkben szereplő cégnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

...nekem ez az irány tök bejön ( :C ) deee... nem kéne először inkább arra fordítani a fejlesztői erőforrásaikat hogy a Vega alá rakjanak végre egy normális drivert?... :(

Turenkarn

(#3) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez tök jó.. De felvet pár kérdést.. Mennyire lesznek később használhatóak a külső OSD-s programok, ha ezek lényegében belekerülnek a driverekbe?

Plusz, kezd egy kicsit olyan érzésem lenni, hogy túltolják ezt a témát.. Nem baj, hogy foglalkoznak ezzel, csak tény, hogy először kellene egy rendes, jól működő driver, aztán jöhetne a körítés.

Véleményem szubjektív...

(#4) Lacccca87 válasza hackeeeee (#3) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem tudom neked mi számít rendes jól működő drivernek de nekem kb csak az volt az elmúlt pár évben :F
1-2 kivétel amikor volt gubanc. Pedig mindig csak rátelepítek, win reinstall se nagyon volt meg kb minden friss drivert telepítek fel függetlenül hogy WHQL vagy csak beta vagy nevezzük bárminek.
Az viszont tény hogy akinek VEGA vga-ja van most mondhatja mert hiányzik a beharangozott funkciókból pár darab, ami remélhetőleg lassan becsorog.

[ Szerkesztve ]

(#5) HUfantom


HUfantom
őstag

És mikor lesznek már rendes Driverek ???

Én sajnos azt látom tegyünk a szoftverbe minden vackot ahelyett, hogy rendesen megírnánk végre. OK a legfelső kártyageneráción talán megy minden hiba nélkül, de mi van az összes többivel ?

OK "a mérjük le a gépedet és állítsuk hozzá a játékot" nem hülyeség és jóval nagyobb a marketing értéke mint "Optimalizáltuk a drivert és mindenki kap 4.56756% FPS boostot"-nak.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6) hackeeeee válasza Lacccca87 (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Én több kellemetlenségről olvastam az utóbbi időben, mint jó dolgokról, főként driverek terén.

Véleményem szubjektív...

(#7) Tyrel válasza HUfantom (#5) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát szerintem inkább pont fordítva szokott lenni, már ha a "legfelső" generáció alatt a legújabbra gondolsz...

Pl. nekem az R9 390-el soha a világon semmi driver hibám nem volt, de mikor vettem már kb. 1 éve a piacon volt ez a széria, meg előtte még 1-2 évet csak akkor még R9 290 néven, tehát bőőőven volt ideje a drivernek kiforrni magát hozzá... működik is ahogy az a nagy könyvben meg van írva, egyedül a venti rpm-jeire lát a driver hülyeségeket, de szerintem az inkább a Sapphire BIOS sara lehet, hogy hülyeségeket reportol vissza. (pl. azt állítja hogy 1200rpm-el pörög a venti amikor valójában mind a 3 áll)

Polaris-ra több panaszt láttam már, de személyes tapasztalatom nincs vele, a Vegának meg kb. a fele nem is működik annyira jó a drivere... :(

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#8) hackeeeee válasza Tyrel (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ezekkel az új driverekkel kapcsolatban elég sokmindent hallottam már, vagyis, hogy 390x-el elég érdekesen működnek, vagy néha szinte sehogy.

Véleményem szubjektív...

(#9) Abu85 válasza hackeeeee (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azoknak eleve azzal lesz bajuk, hogy nem működnek jól DX12/Vulkan alatt. Gyakorlatilag játékonként kell támogatást írni, hogy kezeljék az instabilitási problémákat. Egyébként erre nem lenne szükség, ha az AMD, az Intel és az NV megosztaná a meghajtók forráskódját a GitHUB-on, de ennek nincs realitása.

Mivel jelenleg stabilan 4,5* fölött van az elégedettség az 5-ből, nagy erőforrás megy a körítésre. Ha esik az elégedettség, akkor majd ráérnek ezen gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) hackeeeee válasza Abu85 (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem hangzik jól..

Vagyis, akkor kijelenthetjük azt, hogy a Radeon tulajoknak csak a gyári OSD-s appok lesznek, vagyis ami esetlegesen a driverben van, semmi más?

Véleményem szubjektív...

(#11) Lacccca87 válasza hackeeeee (#6) üzenetére


Lacccca87
őstag

Tapasztaltad is?
Mert én nem pedig régi és új GPU is volt nálam mostanság ( R9 270X jelenleg is, RX470 kb 3 hónapja)

(#12) Abu85 válasza hackeeeee (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha működni fog a segédprogramos OSD, akkor működni fog, de erre senki sem tud DirectX 12/Vulkan API-val garanciát vállalni. Az is problémát jelent, hogy a fejlesztők rágják a Microsoft fülét, hogy korlátozzák le a következő frissítésben a segédprogramos OSD-ket, és akkor végképp csak a meghajtóba integrált megoldások működhetnek, mert más programnak nem lesz esélye megkerülni a korlátozást. Kivéve, ha UWP-s programról van szó, arra a Microsoftnak van egy rendkívül hatékony megoldása. Az UWP-nél az OSD-k egy külön layerre kerülnek. Tehát ha nem is stabilak, akkor is csak a layert ölik meg és nem a játék crash-sel a desktopra. Állítólag az AMD Win32-es megoldása is ilyen lesz, de ehhez layerezni kell a rendszert már a meghajtón belül is, amire csak ők képesek a forráskód ismeretében.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) hackeeeee válasza Lacccca87 (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 390-nél Én kiszálltam a driverekkel való szívással kapcsolatos mókuskerékből, mert elég volt.

Olyat tudok, aki jóval régebbi drivert használ 390x-el, mert ott még nem veszít teljesítményt, és még van OSD MSI AB-vel, pl. Persze, az utóbbi időben, mi a helyzet az új AB-vel, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14) hackeeeee válasza Abu85 (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na igen, az mondjuk látható, hogy az ms is variál az OSD-kkel.. Erre a Motorsport 7 összeomlása jó példa volt. De csak akkor, ha startkor futott, ha menetközben kapcsoltam be akkor már nem volt crash.

Na meg ugye a fejlesztők is mennek ez ellen, a Destiny egy jó példa, elvileg ott ugye semmiféle OSD nem lesz.

De most leírtad azt, amitől sajnos tartottam egy ideje.. Bár egy kényes kérdés, hogy a zöldeknél mikor történik ez meg. :(

Véleményem szubjektív...

(#15) Skynet258


Skynet258
veterán

Nekem semmi gondom a driverekkel, jöhetnek új funkciók, csak mint mindig egy a lényeg: legyenek kikapcsolhatók. Majd én eldöntöm épp mire van szükségem, amíg nem erőltetnek rám semmit, addig vígan elvagyok az AMD-vel. :K

https://geekpulse.hu

(#16) Resike


Resike
tag

...ami kiváltotta az OBS-t.

Ezen jót nevettem.

(#17) Tyrel válasza hackeeeee (#8) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát én mindig frissítek, most is 17.10.1-en vagyok és tökéletes. Fel nem tudom fogni hogy mit csinál akinél nem jó, mert hogy én nem csinálok semmit az biztos. Feltelepítem (nem is clean install szokott lenni hanem update), és úgy ahogy van a default beállításaival tök szépen megy.

Újabb játékokból Battlefront 2 open bétát és Total War: Warhammer 2-t játszottam mostanság bármiféle hiba nélkül... nem kell hozzá se gépészkedni se semmit, beteszed, felrakod, működik. :F

Elég maximalistának tartom magam, ha tapasztalnék olyan driver hibákat amikről egyesek néha beszélnek már réges-rég váltottam volna...

AB-t mondjuk nem használtam soha sem, lehet az kavar be egyeseknél...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#18) kicsako válasza Skynet258 (#15) üzenetére


kicsako
őstag

A Relive és a Chill is kapcsolgatható, szóval szerintem nem kell attól tartani hogy az AMD bármit is ránkerőltet.

Driverekkel nekem sem volt még gondom, Sapphire R9 280 majdnem 3 évig szolgált, Sapphire RX 570 pedig a megjelenése óta van nálam, és minden tökéletesen működik.

(#19) Resike


Resike
tag

Amúgy amikor a Geforce Experience csinálta ugyanezt akkor azt megbélyegezték büdös nagy bloatware-nek aminek a használata teljesen opcionális, na de majd most hogy 3-4 éves késéssel az AMD is meglépi ezt (nem opcionálisként), most majd ennél jobb nem is lesz a világon.

[ Szerkesztve ]

(#20) Abu85 válasza Resike (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GeForce Experience-szel a GeForce tulajoknak csak annyi bajuk van, hogy regisztráció szükséges a használatához, illetve nem anonim adatgyűjtést folytat a driveren keresztül az adott gépről. A Radeon Software-re egyik sem igaz.
Egyébként a GeForce Expreience-ben a cikkben megemlített újításokból csak a ReLive alternatívája van meg ShadowPlay néven. Se Chill alternatívát nem tartalmaz, se teljesítménymérőt, se shader injektort.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) hackeeeee válasza Tyrel (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem az OSD eléggé fontos, nem csak az FPS miatt.

@Abu: Én ezért nem használok experience-t. Persze, így nincs meg pár opció, de megvagyok nélkülük.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22) Cifu válasza hackeeeee (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ugyan az, mint régen. Szóval aki normális és kezelhető tuningot szeretne AB-vel, az kénytelen a Pre-ReLive drivereknél maradni...

A cikkhez: "Öröm az ürömben persze, hogy a gyári szintű integrációkhoz garancia is jár, tehát az egyes hibákra többet nem mondhatják boci szemekkel és széttárt karokkal a cégek, hogy nem ők fejlesztették a segédprogramot.

Aham. Mert az AMD olyan komolyan figyel és sitty-sutty megoldja aztán a jelzett problémákra (bő fél év után kezelték a ventikezelés problémáját R290(X)/390(X) kártyákon, hogy csak egyet említsek).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) Tyrel válasza hackeeeee (#21) üzenetére


Tyrel
őstag

Abban lehet igazság hogy pl. anno a Raptr OSD-jével próbálkoztam egy ideig de attól nekem is nagyon sokat crashelt (még akkor egy 270X)... így simán lehet hogy AB is hasonlókat okoz, nem használom, de nélküle nekem nincs baj az biztos. :)

@Cifu:
Mi volt ez a ventikezelés probléma? :F

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#24) hackeeeee válasza Cifu (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őő.. Lehet, hogy a tuning még menni fog, talán, csak ugye monitorozás, OSD nem lesz. Bár, ezt most sem tudom, hogy az új kártyáknál ez, hogy mint működik.

Véleményem szubjektív...

(#25) hackeeeee válasza Tyrel (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Például.. Régi szép idők..

Véleményem szubjektív...

(#26) Abu85 válasza Cifu (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AB már dolgozik a módosítások lekövetésén, csak annyit változik az egész, hogy képtelenek olyan gyorsan reagálni rá, amilyen gyorsan az AMD hozza a meghajtókat. Ez pusztán egy erőforráshiányra vonatkozó probléma. Százszor kevesebb ember dolgozik az AB-n, mint ahányan az AMD driverét írják és tesztelik. Halvány esélyük sincs lépést tartani az újításokkal. Az AMD pedig nem fogja egy évig szüneteltetni a meghajtó fejlesztését csak azért, hogy az AB felzárkózzon.

A hibákat előbb fel kell tárni. Sokszor nem a javítás tart sokáig, hanem a reprodukálása. Amint ez megvan onnantól kezdve már egyszerű megkeresni az okát és korrigálni azt. Eléggé jellemző, hogy a jelentett hibák javításánál a szükséges idő 80-90%-át a reprodukálás viszi el.
Aztán vannak kevésbé kritikus hibák, amikor maga a működés hibátlan, csak a visszajelzett adat nem az, aminek lennie kellene. Ezeket tologatják, hogy a kritikus hibákat javítsák előbb. Ilyenből volt egy ventis probléma. Csak a kiírt adattal volt gond, a csúszkára viszont jól reagált a hardver.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Tyrel válasza hackeeeee (#25) üzenetére


Tyrel
őstag

:DDD ja hogy manuálba kellett hozzá tekergetni a fan speed-et, oké, én ezt sem csináltam...

...kezdem azt hinni hogy nálam azért működik minden jól mert akaratlanul is nem piszkáltam sosem azokat a dolgokat amiket "nem kéne"... mondjuk esélyes hogy a vásárlók 98%-a ilyen.

Egyedül alul-feszelni próbáltam, tesztekben tök jónak is tűntek az eredmények, de ilyen több órás játék-sessionok alatt meg hajlamos volt összeomlani tőle a driver, így végül azt is hagytam...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#28) Resike válasza Abu85 (#20) üzenetére


Resike
tag

Inkább az a nevetséges hogy az AMD-nek egy teljes céget kellett megvennie egy olyan triviális dolog, mint a frame limit implementálásához.

Hogy miért nincsen a zöldeknek beépített teljesítmény korlátozó funkciójuk? Mert nekik nem kell under-voltolni meg visszafogni a normális TDP értékek megtartásához. Engem a teljesítménymérő programok is igazán hidegen hagynak ugyanis azok is csak többnyire fölöslegesen zabálják az erőforrásokat.

Amúgy te is megemlíted hogy az Windows OSD layer direkt külön szálon fut hogy ha valami félremegy akkor ne rohadjon le minden. Kérdem én itt a nagy integrálásban, hogy ha majd akármelyik segédprogram közül valamelyik adja be majd az unalmast akkor az majd milyen jó lesz hogy az majd magával viszi az egész képernyő illesztőprogramot és vele minden futó 3D-s alkalmazást, audio és videó programot (Win7 alatt még keresztet lehet vetni a GWX-re is).

[ Szerkesztve ]

(#29) hackeeeee válasza Tyrel (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam a CF anomáliák hegyével indult a szívás annó (270x CF), utána később a 390-nél is voltak driver gondjaim.. Villogó textúrák és így tovább, amik mondjuk régebbi driver feltelepítésével eltűntek.

Van még olyan ismerősöm a gáton, aki 390x-el tolja, és csak azért használ régebbi drivert (verziószámot nem tudok), mert ott még van OSD támogatás, plusz a powertune is rendesen működik ha jól emlékszem. Újabbaknál már összevissza borul minden.

Oké persze, régebbi széria már.. de nah..

Véleményem szubjektív...

(#30) Abu85 válasza Resike (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Chill nem szimpla frame limit. Erre a funkcióra az FRTC van a driverben. A Chill az egy scene pacing eljárás. PC-n nem nagyon használják, csak konzolon. A HiAlgo nevű cégnek az ötlete volt ezt PC-re implementálni, de csak DX9-es megoldásig jutottak. Aztán próbálkoztak a gyártóknál, hogy megkaphassák a meghajtók forráskódját a továbblépéshez, de mindenhol nemleges választ kaptak, viszont az AMD felfigyelt a Chillre és megvette a céget. Így került bele ez a program a meghajtóba. Ehhez hasonlója senkinek sincs PC-n.

A teljesítménykorlátozás teljesen független a teljesítményméréstől. Utóbbit kap az új meghajtó, előbbi pedig már évek óta része a rendszernek. Az NV-nek azért nincs ilyenje, mert nem teljesen hardveres feszültségskálázást használnak, így nem lenne biztonságos meghajtó szintjén olyan beállítást biztosítani a felhasználónak, amivel nem garantálható a védelmek működése. A meghajtóba mindenképpen csak olyan beállítás mehet, amivel ha le is fagy a hardver, a túlélése azért garantált. Emiatt az NV-nél az ilyen TDP limites beállítások ki vannak rakva a külső segédprogramokba, mert ott már nem kell garantálni semmit, az már eleve egy olyan terep, ahol a felhasználó saját felelősségre ügyködik, és a tuningprogramot nem is az NV adta oda a kezébe.

A Windows megoldása is csak UWP-s program alatt működik. Ott vannak layerek. Win32-nél csak egy réteg, és pont ez okozza azt a problémát, hogy ha ma az OSD bepurcan, akkor viszi magával a játékot is. Az AMD a meghajtóban leutánozza a Windows layeres megoldását, csak Win32-re is engedélyezi, így ha az OSD bepurcan, akkor is csak a réteget viszi, amit a meghajtó azonnal újra tud indítani, és megint van OSD-d, a játék pedig meg sem érezte ezt. Annyit látsz, hogy egy-két másodpercre eltűnik az OSD, majd visszajön. Más OSD-s megoldással annyit látnál, hogy kidobott a desktopra, és a programok becrash-eltek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) r92king


r92king
tag

Nekem se volt soha semmi bajom AMD driverekkel. 5 évig volt AMD-m(HD6870, R9 270) Féléve váltottam a Zöldekhez, de itt már előjött pár baj. Experience elbaszta az összes grafikai beállítást, valamiért a Windows kétszer töltött be, ha felraktam a drivert, és ha idle volt gép X ideig a monitor nem akart alvó állapotba meni, csak fekete lett a kép. Persze ez lehet Windows hiba is. Creatoros Update körül vettem a kártyát és azóta voltak a gondok, így nem tudom, hogy most a driver vagy a Windows 10 Creators hibája, mivel előtte nem jelentkezett. Ja egyébként a "Radeon beállításokv"-t már javították? :DD

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#32) #85552128


#85552128
törölt tag

Ha a final OSD is így fog kinézni, akkor kösz nem - szép csilli-villi, de helypazarló. Feleennyi helyen kiíratok több adatot (+ gondolom az Intel proci szenzorait nem fogja látni...) az AB/RTSS/HWiNFO trióval amelyek ezen a téren az éven szintén sokat fejlődtek.

[ Szerkesztve ]

(#33) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Ilyen volt a Radeon ReLive, ami kiváltotta az OBS, illetve a Raptr felvevő és streamelő moduljait"

Nem, nem váltotta ki, legalábbis az OBS-t biztosan nem, attól még fényévekre van. A Relive egy rendkívül fapados, buta cucc, ami gigantikus mértékben le van maradva a 3rd party cuccoktól több szempontból is.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#34) Resike válasza Abu85 (#30) üzenetére


Resike
tag

Mert szerinted a nVidia megoldása hogyan működik? Az se fogja lerohasztani a játékot ha megdöglik ez szinte biztos a jelenlegi verziókkal.

Visszatérve a GEX regisztrációra. Elég nehéz egy felhőszolgáltatást hozzáférés nélkül nyújtani. Legalábbis akinek ez sikerül azt megtapsolom.

[ Szerkesztve ]

(#35) Abu85 válasza Resike (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jelenleg mindegyik overlay megoldás ugyanarra a rétegre kerül, amelyiken a játék képe megjelenik. És igen, az AMD és az NV jelenlegi overlay opcióival is van némi esély arra, hogy ezek lerohasztják a DX12/Vulkan játékot.

Anonim hozzáférés is létezik a világon. A GeForce Experience működéséhez elég lenne a telepítéskor létrehozni egy egyedi azonosítót, amin keresztül aztán minden felkínált, amúgy online jellegű szolgáltatás képes lenne működni. Itt elsődlegesen arról van szó, hogy az NV kereskedik az adataiddal. Benne is van az EULA-ban, hogy a begyűjtött információkat harmadik féllel is megosztják, így ha ez nem tetszik, akkor ne is telepítsd a drivert és a GFE-t egyszerre. GFE nélkül is begyűjtik az adatokat, de akkor anonim szinten tudják csak tárolni. Nyilván nagyon fontos a felhasználóhoz való hozzákötés, amikor ezeket eladják egy harmadik félnek, mert azonosítás és rendszerezés nélkül a nyers adat jóval kevesebbet ér.
Az mindenkinek az egyéni döntése, hogy ezt mennyire tartja problémásnak, hiszen el kell fogadni a telepítés előtt az EULA-t, tehát az NV ezt nem titokban csinálja, hanem megkérdezik, hogy neked ez így jó-e. Úgy is dönthetsz, hogy nem jó, és akkor megszakad a telepítés. Jogilag ez teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Resike válasza Abu85 (#35) üzenetére


Resike
tag

Én ezzel elég szkeptikus vagyok. Majd milyen jó lesz ha minden meghajtó külön overlay-t akar futtatni, nézd meg hogy jelenleg is mennyi erőforrást eszik meg csupán egy darab is, milyen jó lesz amikor egyszerre 3-4 fog futni ahelyett hogy mindenki egyre renderelne. Ergo most már a megjelenítőd több layeren keresztül is fogják tudják terhelni, ami tök jó terhet fog rakni az adott hardverre.

A nvidia nem ad ki érzékeny adatokat, főleg nem pénzért:

WHAT DATA DOES GEFORCE EXPERIENCE SEND TO NVIDIA?
The application collects data needed to recommend the correct driver update and optimal settings, including hardware configuration, operating system, language, installed games, game settings, game usage, game performance, and current driver version. If a user is signed into an NVIDIA account, the data is identifiable. All data collected is protected by NVIDIA's privacy policy.

DOES NVIDIA SHARE DATA COLLECTED BY GEFORCE EXPERIENCE OUTSIDE THE COMPANY?
GeForce Experience does not share any personally identifiable information outside the company. NVIDIA may share aggregate-level data with select partners, but does not share user-level data.

A megosztott aggregált adat az olyan mint pl:
Ezzel a típusú [X] videó kártyával mekkora [Y] százalékban használnak [Z] ekkora felbontást.

Az EULA-ban le van írva ennél sokkal cifrábban, de a lényeg ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#37) távcsőves válasza Resike (#36) üzenetére


távcsőves
senior tag

Akkor élj boldogan az Nv kártyádal, és befejezhetted a kötekedést. Talán lesz az Nv-nek is olyan fasza drivere, mint az AMD-nek. ;]

Na, komolyan, tényleg használsz olyan vga-t, aminek a crimson a "rendes" drivere? (Rx 4xx up to) Vagy csak böfögsz ide valamit, nehogy a Geforce kevesebb legyen alapon? Szerencse, hogy a userek nagyobb része nem használ se OSD se capture szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#38) Resike válasza távcsőves (#37) üzenetére


Resike
tag

Mi a lófasz köze van ennek ehhez? Osszátok itt a hülyeséget, de ha valaki kijavít az büdös nvidiás.

Tök jó lesz majd akkor olyan olyan egyesített drivert használni ami olyan mocsokságokkal van teli amiért a Geforce Experiencet (ami opcionálisan kínálta ezt) felakasztották.

[ Szerkesztve ]

(#39) Lacccca87 válasza Resike (#38) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ez is opcionális, csak úgy mondom, mielőtt még etetésnek vennéd.

AMD:
Relive > nem kötelező telepíteni
Chill > nem kötelező bekapcsolni
Wattman > nem kötelező aktiválni használni

De ez mind rossz.

NV:
Adatgyűjtés > ha használni akarod a GFE-t és a beleintegrált hasznos extrakat akkor kötelező

Ennek pedig örülünk

Dat logic :F

[ Szerkesztve ]

(#40) Resike válasza Lacccca87 (#39) üzenetére


Resike
tag

To help AMD improve Your graphics experience, AMD may collect non-personal information, including the model of AMD graphics product, its device id, and other system information.
If You agree to abide by the terms and conditions of this Agreement, please press "Accept." If You do not agree to abide by the terms and conditions of this Agreement and press "Decline," You may not use the Software.​

Hogyha ti meg azt hiszitek hogy egy felhőszolgáltatást lehet úgy üzemelni hogy kidobsz a plebnek e gy 128 karakteres hash stringet hogy nesze írd le egy papírra ha nem akarod elveszíteni az adataidat, vagy esetleg a hardverazonosítókból generálni egyet, ami tök jól fog menni addig amíg meg nem cseréled a két memóriamodulod, egy mezei e-mail cím helyett akkor nem nekem mentek el otthonról.

[ Szerkesztve ]

(#41) távcsőves válasza Resike (#38) üzenetére


távcsőves
senior tag

A problem, hogy láthatóan lóf@sz fingod nincs a crimson driver-el kapcsolatban. Az experience-t meg nyugodtan isteníthetted, a világ szarja. Pont, mint a RaptR volt a Radeon driverekben. (Ami pont az Experiencre hatására került be, és még annál is szánalmasabbra sikeredett) Bizony. Csak a vörösök kidobták és egy normális felületet kalapáltak össze, amihez nem kell regisztráció, ki-be kapcsolsz amit akarsz, és kész.

Ez az adatgyűjtés hol problémás? Ez a félelmetes? Milyen modell, melyik gyártótól , milyen op. rendszer (Gondolom ram, cpu ilyesmik még) név nélkül? Windows-t csekkoltad már ilyen szempontból? Steam/Uplay/Stb esetleg a témában a legkirályabb Google fiókod van? Online vagy-e? (Biztos, mert itt osztod a baromságot. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#42) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A Radeon Chill helyett az After Burner/RivaTuner SS-ben lévő framelimitert használom a tearing mentes fix és hűvös 30 fps-hez :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43) Resike válasza távcsőves (#41) üzenetére


Resike
tag

Mert szerinted a nvidia mégis milyen személyes adatod gyűjt a sátánnak? Valamelyik vadbaromnak kipattant ez az agyából aztán a többi birka meg benyelte mint a cukrot. Pont ugyanazokat az adatokat gyűjti mint az AMD. Ja hogy kell hozzá egy kurva e-mail cím 2017-ben milyen rohadt meglepő. Majd amint az AMD is fog felhőszolgáltatás nyújtani (10 év lemaradással) ők is kérni fogják a címed.

A Crimson éppen elég szar még mielőtt ezeket a moslékokat beleintegrálják, gondolom milyen lesz akkor utána. A GEX-et akkor futtatod amikor akarod valamint a használata is teljesen opcionális és magától még el sem indul, az hogy a Crimsonba majd ki-be kapcsolható lesz ez igen, igazi világmegváltó feature.

Gondolom amikor egy mezei képlopó program előáll egy új feature-el hogy prímszámokat is tud fejteni a háttérben mindenki ujjong majd, hiszen ez a funkció ki/be kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#44) Lacccca87 válasza Resike (#43) üzenetére


Lacccca87
őstag

Őőő látszik nem vagy túl tájékozott, de AMD-nél is van driver only telepítés... ami ugyanaz mintha az NV-nél nem tennéd fel a GFE-t.

(#45) távcsőves válasza Resike (#43) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ismételni tudom magam: fingod nincs az egészről. ;]
Akkor indul magátol valami a crimson driverben, ha a user akarja. Ha akarom pőre driver van, még minimális beállítás sincs, nem hogy + szolgáltatás magától. Ez az Nv stilusa. Menjél szépen az Iponra vagy honnét szabadultál ide, ott laknak a társaid.

A felhő szolgáltatást miért is kéne hiányoljam egy gamer vga esetén? (Késleltés ugye...) Ezt még röttyíntsd ide Mester. :R

[ Szerkesztve ]

(#47) távcsőves válasza Resike (#46) üzenetére


távcsőves
senior tag

Életem, Te vagy itt tévedésben, de nagyon. 100%, hogy Te nem használsz Radeon vga-t, és így nem használsz Crimson driver-t sem. (Ez a kitöltetlen adatlapod ellenére is hamar kiderült. De annyira, hogy egy szaros youtube videót sem néztél meg a crimson driver témában.) Ide jöttél zéró felhasználói tapasztalat nélkül észt osztani valamiről, amivel nincs tapasztalatod. Majd miután többen is megcáfolnak, még nyomod tovább a félseggen pörgést és ami a lényeg!! a hülye téveszmédeit! Ezért mondom, menjél szépen az Iponra, ott van a zöld szín, azt lehet bámulni és utána ott ontani a hülyeséget és a nem létező dolgokat egymásnak. Itt ugyanis, hamar kiderül, ha valami nem kerek. Egyébként nem ártana avatar-t cserélned, mert piros. Ez egy független oldal, vannak zöld avatarok is. :P Konkrét fan hisztit lenyomtad, jár a PIROS pont! ;]

Bonus tartalom csak Neked: ezen az oldalon a keresztvizet leszedték a Radeon driverről pár verzióval ezelőtt, mert telepítés után elmert helyezni a windows desktop-on egy (Ismétlem egy) darab parancsikont, ami egy ingyenes játék (azt hiszem demo) letöltésére hívatott. :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.