Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Na akkor töltsük a P2-t, a videók alapján elég szörnyű...

(#2) #61600768


#61600768
törölt tag

Morse? Az kell! :W

(#3) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Fasza, az alkalmazásváltót el kellett cseszni. Legalább most már hasonlít az Apple-re, bravó!

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#4) #61600768


#61600768
törölt tag

"..milyen alkalmazásokat hányszor nyitottunk meg, azokkal mennyi időt töltöttünk és hány értesítést kaptunk ezektől."

Hát ez is kell nem is értem hogy tudtunk élni nélküle. :C

(#5) Just486 válasza #61600768 (#4) üzenetére


Just486
senior tag

A teljes megnyitó / bejelentés eköré a manapság divatos libsi pc néprák köré épült. Minden új funkció a demón jól néz ki, markrtingesek szerint jól eladható, sőt egyenesen esszenciális, de ép elméjű embernek nincs rá szüksége. Persze az Androidnak sincs szüksége az épelméjűekre, nem bennük van a lóvé. A design, meg ismét olyan mint a Google esetében mindig; borzalmas.

That unconquered country we call the future.

(#6) Danny365 válasza #61600768 (#4) üzenetére


Danny365
őstag

Mondjuk ez szerintem pont tud érdekes is lenni. Én legalábbis szerettem követni, hogy egy egy játékba mennyi időt öltem, volt, ami a 600 órát súrolta. Én szeretem az ilyen statokat.

(#7) RRamstein válasza Danny365 (#6) üzenetére


RRamstein
tag

Ki hogy van vele :) szerintem is hanyagolható dolog :)

(#8) atike válasza #61600768 (#4) üzenetére


atike
nagyúr

Számodra milyen újítás lenne megfelelő....? :)

(#9) Juhaszatti válasza #61600768 (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez szerintem egy jó dolog egyébként. Legalábbis én statisztika b*zi vagyok, minden ilyet örömmel fogadok :D
Nyilván eddig is mérték ezeket, csak mi felhasználók eddig nem láthattunk rá.
Hogy hasznos-e? Azt nem tudom, de talán lehet valakinek az, mondjuk az értesítések kezelésében.

(#10) janeszgol válasza CptAdamica (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

De tényleg ez miért jó így? Nekem az a "kártyapaklis" vagy mi az baromira tetszett és hasznos is volt. Gyorsabban lehet elővarázsolni az appokat, mint így. De nem baj, hál égnek nem az Apple diktál...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) #61600768 válasza atike (#8) üzenetére


#61600768
törölt tag

Magyar nyelv támogatottsága.

(#12) aprokaroka87 válasza #61600768 (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Emlékeim szerint ilyen eddig is volt Droid bizonyos verziója óta.

Valami *# jellegű dologgal is elő lehet hivni.

(#13) helixP válasza Just486 (#5) üzenetére


helixP
nagyúr

Ne politizálj.

(#14) Somatom


Somatom
veterán

Sok hűhó semmiért. Nem értem a Google -t. Ha valóban a felhasználók érdekében fejlesztenek, akkor miért betonozzák be a home gomb funkcióit? Miért nem határozhatja meg a user azt, hogy az egyes érintésekhez és mozdulatokhoz milyen műveletek tartozzanak? Az olasz (és a Magyar) nagymamának hasznosabb lenne, ha a nyomvatartásra mondjuk a zseblámpa aktiválódna a Google segéd helyett.

Tök jó, hogy a rendszer kifinomultabban kezeli a kijelző fényerejét. A bibi az, hogy az indokolatlan akkumerülésekért nem a kijelző szokott lenni a felelős, hanem a Google szolgáltatások, vagyis maga a rendszer. Minél több az AI, a telónak annál többet kell kommunikálnia a Google szervereivel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) #61600768 válasza aprokaroka87 (#12) üzenetére


#61600768
törölt tag

Google now tud magyarul az aszisztens nem.

(#16) KFORboy válasza Somatom (#14) üzenetére


KFORboy
senior tag

Már most megnézheted az akku használatnál, hogy a kijelző viszi az üzemidő 70%-át... Mát ha nem többet.
Nem a század, ezred feszültségeket ropogtató processzorok amik pofátlanul jó számítási kapacitással bírnak.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17) Somatom válasza KFORboy (#16) üzenetére


Somatom
veterán

A kijelző mindenképpen a legnagyobb fogyasztó, de eddig is millióképpen lehetett szabályozni a működését. Persze, lehet, hogy a jövőben a kijelző automatizált kapcsolását is betiltja a Google, és akkor már azt is csak rendszeralkalmazás végezheti, vagy rootolni kell hozzá a telót. A GPSZ fölött viszont semmilyen kontrollal sem rendelkezik a user.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

"(...) mi csak arra gondolhatunk, magyar nyelven nem csak egy jó, ízes szatmári beszédet, de még egy teljesen gépies magyar asszisztenst sem mostanában fogunk hallgatni a Google Segéden. A bővítési listán még mindig nem szerepel Magyarország, de a szomszédos országaink közt is csak Ausztriát láthatjuk kéken. 30 nyelv és 80 ország fog szerepelni a támogatottsági listán ez év végéig."

Ez még mindig nagyon szomorú. Értem én, hogy bonyolult nyelv a miénk, plusz kicsi a népesség, de hiába a számtalan nyelv támogatása, itthon rengetegen nem beszélnek egy világnyelvet sem, így a magyarok számára továbbra is érdektelen a Google Assistant.

"(...) a „Hey, Google" mostantól nem lesz kötelezően alkalmazandó, ha valaki el akarja érni a szolgáltatást. Elvileg utólagos lekérdezéssel fogja kideríteni, mikor szóltunk hozzá (...)"

Ergo akkor is figyelni fog, amikor nem kérjük tőle. Persze eddig is lehetett tudni, hogy mennyi adatot halásznak össze a különféle eszközök és programok, de azért ez durva, szerintem.

"A gyalogos navigáció jövőjét a kamerával való összeköttetésben, a kiterjesztett valóságban látja a Google, az élőképre helyezett, méretes nyilakkal, és az alsó indexben illusztrációként mutatott térképpel az eddigieknél is nehezebb lesz eltévedni a városban."

Ezt viszont okos dolognak tartom, ideje volt már. Aránylag gyakran használom a gyalogos navit, sokat segíthet majd ez a kibővített, egyszerűsített, mégis látványos funkcionalitás, újítás.

[ Szerkesztve ]

(#19) Apollyon válasza Somatom (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Annyira a felhasználó érdekében fejlesztenek, hogy ez az egész a gúgel részéről csak üzlet.

Én azt várom már, hogy megvalósuljon az, hogy egyszerre több rendszert is lehessen használni Androidos eszközökön. Mint a rendes PC-n, GRUB menüben, kiválasztom melyik rendszert indítom.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) aprokaroka87 válasza Somatom (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy haladunk előre a GPSZ úgy lesz majd egyre nagyobb "szőrny"

Mondjuk már az.
Valamelyik nap belenéztem az sql lite adatbázis részébe, kb 15 mp volt mire beadta, más appoknál ez max 1-2 mp szokott lenni.

Lassan az appok adat tárhely éhségével is kellene kezdeni valamit, mert pl simán lehetnek olyan adatok is amik mondjuk 3 hónaposak, és ha kitörlöd sem omlik össze az app.

(#21) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez jól hangzik.

"Szintén a mesterséges intelligenciához kötődik, hogy az elkészült fotókon a rendszer el tudja választani az előtértől a hátteret, így készülhetnek például látványos, félig szürkeárnyalatos, félig színpompás fotók"

(#22) Somatom válasza Mr.Silkó (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, az "utcakép" feature, meg úgy általában a Térkép jól sikerült szoftver. Sokat használom különböző szitukban és nagyon hasznos segítségnek tartom. Nemrég úgy alakult, hogy Németországban, hétvégi leállás előtt nem jutottam közérthez. Leparkoltam a kamionnal egy terminálban, előkaptam a kemping bringámat, bepötyögtem a Térképbe, hogy Lidl, átváltottam bringa módra és hajrá. De, az az "ostoba" Térkép be akart fordítani egy cég melletti zsákutcába. Felülbíráltam, arra mentem, amerre bejöttem a kamionnal. Visszafelé elindultam a bicikli úton. Kiderült, hogy annak a zsákutcának a vége oszlopokkal van lezárva az autók elől és mögötte vezet el a bicikli út. Ezt tudta a Térkép. Hmmm....
Egyszer, egy autópályás parkolóból gyalogoltunk egy kollégával a közértbe. Ő (hogy is fogalmazzak) nem épp egy technokrata. :) Azt hitte, hogy viccelek, amikor a Térkép alapján azt mondtam, hogy tudok egy rövidebb utat az erdőn keresztül. Szóval, a Térkép nagyon hasznos program.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Mr.Silkó válasza Somatom (#22) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Erről van szó. :K

(#24) CptAdamica válasza janeszgol (#10) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az nekem is, de szerintem közel akarják hozni a két rendszert, hogy minél többet váltsanak ios-ról. :(

Megyen!

(#25) Somatom válasza CptAdamica (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Aztán, csak les az IOS -hez szokott user, amikor csinál egy mentés/visszaállítást és utána még pár napig azzal foglalkozik, hogy beállítgassa a telepített alkalmazásait. Ez totál káosz az Androidban, a Google pedig magasról lesz..ja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) moleculez


moleculez
veterán

Sok olyan újítás, ami hasznos, meg jó kis apróság, kifejezetten új funkciókat nehéz kitalálni, addig ezek megteszik. Ehhez viszont súlyos árat fizetünk, mert egyre több adatot igényel Tőlünk, Rólunk.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#27) kerxy


kerxy
senior tag

"de beállítható az is, hogy ha negyed órán belül másodszor hív valaki, arról mindenképpen értesüljünk": ez jelenleg is beállítható 8.1-en, de szerintem már régebb óta :)

(#28) aelod válasza Apollyon (#19) üzenetére


aelod
veterán

Meizu megvalósította az ubuntuval. El is halt a projekt. Vagy ott vannak a kínai tabletek amiknél lehet wint és androidot bootoltatni tetszés szerint.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) rep3at


rep3at
őstag

Összességében tetszenek az újítások, némelyik igen hasznos. Én is sajnálom hogy Magyarország ennyire el van hanyagolva, bár én jól tudok angolul ezért nem érint annyira.

Igazából az Androidot a motorháztető alatt fejlesztik, ez szerintem így van jól, a felület egyéni preferencia kérdése, én pl. elégedett vagyok a Samsung felületével, de ha akarom lecserélhetném..

Érdemes abba is belegondolni hogy ez alatt a 10 év alatt mennyit fejlődtek a telefonok meg a hasonló kütyük. Én pl. 10 éve még sima butatelefonnal nyomtam (esetleg valami régi WM "Pocket PC"-vel) és teljesen elképzelhetetlennek tűnt pl. hogy az otthoni wifin kívül netezzek. Erre most van laptop, tablet, okosóra, vezetéknélküli hangszóró és füles és olyan telefon hogy már ott tartok hogy nem kell másik, tökéletes. És akkor még nem is beszéltem a korlátlan mobilnet áldásos hatásairól..

Forward thinking. كرر

(#30) moleculez válasza aelod (#28) üzenetére


moleculez
veterán

És kb a kutyát nem érdekli... A userek inkább megtanulták elvégezni a teendőiket telón.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) jacis


jacis
nagyúr

Nekem magyon tetszenek az újítások. Tetszik hogy végre alul a gombokkal is kezdenek valamit. Kezdett már unalmas lenni a több mint 5 éves megoldás úgy hogy minden virtuális a kinelzőn. Tehát ha nagyon megraznák magukat lehet nem is kellene gomb a kijelzőre. Várom a P megjelenését

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) moleculez válasza jacis (#31) üzenetére


moleculez
veterán

A zájfón ikszen sincs //trolloff

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) aelod válasza jacis (#31) üzenetére


aelod
veterán

Nem tartom jónak a gombok ilyen irányba való fejlődését ha elérünk arra a szintre, hogy már ne is legyenek csak a gesztusvezérlés. A fejlődés jó és kell is de ami bevált azt ne írtsák ki. Legyen mondjuk opcionálisan választható ahogy akár a kijelző felbontása is pl.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#34) jacis válasza aelod (#33) üzenetére


jacis
nagyúr

Miből gondolod, hogy nem lesz jó ez a megoldás?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#35) aelod válasza jacis (#34) üzenetére


aelod
veterán

Megszokásból a felhasználók részéről. Így értettem. Amit nagyon sokszor használunk és tudjuk becsukott szemmel is mi merre van mire jó azt nehezen engedi el az ember. Bár júzere válogatja.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) #16820480 válasza Mr.Silkó (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az tényleg a Google hibája, hogy hiába kötelező lassan 30 éve általános iskolában elkezdeni idegen nyelvet tanulni (és gimnáziumban második idegen nyelvet), de mégis a lakosság töredéke képes csak megszólalni egyáltalán tőmondatokban, és akkor is általában olyan kiejtéssel, hogy egy ilyen szövegfelismerő nem tud vele mit kezdeni. És akkor kinevetjük az ázsiaiakat, hogy nem tudnak rendesen angolul (pedig nekik még a latin betűs írást is általában külön meg kell mellé tanulni).
Manapság annyira egyszerű lett nyelvi szempontból a világ, hogy az angol lett a de facto világnyelv, elég lenne ezt az egyet megtanulni elégséges szintre, és lám, még ez sem megy :(

Elvileg nem állandóan figyelni fog, hanem csak annyit csináltak, hogy nem kell minden egyes mondat előtt odatenni, hogy "Hey, Google", hanem ha egyszer ezt megtetted (a párbeszéd nyitásakor), utána már a további mondatokat felismeri magától, gondolom addig, amíg be nem zártad az asszisztenst. Bár ennél egy fokkal jobban örültem volna, ha lenne valami normális neve, nem csak "Google" :U Értem én, hogy náluk menő a "googliness", de ennél még a Bixby is jobban cseng, Alexáról és Cortanáról nem is beszélve.

Amúgy amennyire unalmas volt az asszisztensről szóló része a keynote-nak, annyira tetszettek az appok és az Android frissítései. Jók lettek a kamera lencsék, a Fotók újításai sem rosszak, a térkép végre kapott valami értelmes újítást évek után (még olyannak örülnék, ha egy mentett helyhez tudnék személyes kommenteket írni, amit esetleg meg is lehetne osztani másokkal).
A P-ben kifejezetten tetszik az új navigációs gomb. Remélem a vissza funkcionalitását is megkapja majd, mondjuk a jobbra-balra húzással, érintésre home, felfelé húzásra pedig alkalmazás váltó (aminél ha nem engeded fel az ujjad, akkor maradhat a jobbra-balra görgetés, amit bemutattak). Tetszik az új hangerő szabályzó, a DND és még több más apróság.
Szívesen kipróbálnám összességében :K Lehet kellene venni egy olyan telefont, amire feltehető.

(#37) Hallosz


Hallosz
senior tag

Jómagam annak a fejlesztésnek örülnék igazán, ha működne a Gmail app a telefonomon.

Kézzel kell megnyitnom, és ráfrissíteni, mert különben sosem tudom meg, hogy érkezett levelem.

Mert lakni, muszáj.

(#38) Somatom válasza #16820480 (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor pl. Olaszországban, Franciaországban, Spanyolországban nem kell pazarolnod a WC papírt, mert a világnyelveddel is de facto kitörölheted a fenekedet. :) A Románnal ott többre mennél.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) helixP válasza Somatom (#38) üzenetére


helixP
nagyúr

Sem az olasz sem a spanyol tapasztalataidat nem erősítem meg :) Az utolsó metró bakter is tudott angolul Párizsban és Rómában is.

[ Szerkesztve ]

(#40) Mr.Silkó válasza #16820480 (#36) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A nyelvi részre reagálva: Amit írsz, az nagyrészt igaz és jogos, de a többség úgyse fog a jelenlegi lakosságból megtanulni angolul, már aki eddig nem tette (az újabb generációk persze remélhetőleg igen). Erre írtam, hogy nyilván nehéz nyelv a miénk és nem kis munkájába telne a Google-nek a teljes fordítás az asszisztens használatához, de elég sok más nehéz nyelvet is betanítottak "neki", így dicséretes lenne, ha a magyart is beszélné végre (ahogy a Siri és a többi hangasszisztens/AI is). Csakhogy évek óta úgy tűnik, hogy ez sosem fog eljönni. Nem pár év múlva, hanem sosem. A magam példája, hogy különböző, rossz szülői/saját döntések miatt én sosem tanultam iskolában angolt és hiába ragadt rám rengeteg azóta ebből a nyelvből és hiába értem egy - szépen beszélő – külföldi ember szavainak döntő többségét ezek miatt, nem tudok nekik szabatos kiejtéssel válaszolni, nincs meg a nyelvtan sem sok esetben a fejben, mivel mint írtam, sosem tanították. És ugyanígy nagy valószínűséggel idő, energia és a lassan idősödő agyam miatt már nem is fogok megtanulni angolul, ami szomorú, de a részemről ez a realitás. Hiába pihen itt a Bixby a telefonomon, gyakorlatilag sosem használtam ugyanezen okokból. És ami még inkább igaz, az az, hogy a magyar lakosság többsége – nem csak az idősebbek – még ennyire sem kommunikálnak angolul, egyszerűen nevetséges és egyben elszomorító, ahogy egy betérő külföldinek az angol nyelvű kérdésére hangosabban és/vagy lassabban próbálják elmondani ugyanazokat a magyar mondatokat, amiből persze a külföldi egy kukkot nem ért. :N

Ami a segéd-képes telefonok vásárlását illeti: már elég régóta gondolkodom egy Pixel mobil beszerzésén a rengeteg szoftveres előnyük és remek hardveres képességeik miatt, de igazából egyrészt a hangasszisztens korlátozott magyar képességei miatt, másrészt a Google által kínált komplett ökoszisztéma és szolgáltatáscsomag itthoni elégtelensége/teljes lefedetlensége miatt mindig el is vetem az ötletét (plusz beszerezni sem annyira egyszerű).

[ Szerkesztve ]

(#41) aelod válasza Mr.Silkó (#40) üzenetére


aelod
veterán

egyszerűen nevetséges és egyben elszomorító, ahogy egy betérő külföldinek az angol nyelvű kérdésére hangosabban és/vagy lassabban próbálják elmondani ugyanazokat a magyar mondatokat, amiből persze a külföldi egy kukkot nem ért.

Volt benne részem amikor az üzletvezető az egyik szórakozóhelyen ahol dolgoztam "tárgyalt" a Heineken külföldi delegáltjaival. Kézzel lábbal magyarázott nekik magyarul. Én meg dzsuvásan festékesen tolmácsoltam nekik, mit hova merre. Vicces volt.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#42) Mr.Silkó válasza aelod (#41) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sajnos ez a realitás idehaza. Nekem is számtalan hasonló tapasztalatom van és általában fültanúként lesül az arcomról a bőr, ilyen helyzetekben. :N

(#43) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Én értem a Google-t, igazából megint átvett más gyártóktól egy évi fejlesztést és uniformizálta azokat, ez rendben is van. Az viszont már kevésbé, hogy a legnagyobb problémájukra, a frissítési ciklusokra még mindig nem adtak megoldást. Az Android One és GO rendszerek csak olyan felemás válaszok.

Az AI és a Machine Learning támogatni való dolgok és tök jó fejlesztéseket eszközöl a Google, de valahogy azt érzem, hogy nekik a rendszerük már nem fontos annyira, mert csak a szolgáltatásaikból is simán el tudnak lenni.

Olvastam valamilyen portálon, hogy a Huawei készen áll arra a lehetőségre, hogy nem használhat Androidot, mint elvileg a ZTE majd. Kezd hanyatlani az android? (túlzás)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#44) aelod válasza Mr.Silkó (#42) üzenetére


aelod
veterán

Hát igen. Így ezek az eszközök pontosan ezért nem lesznek annyira elterjedtek idehaza.

(#43) Matada2.3

Az Android One és GO rendszerek csak olyan felemás válaszok.

Ráadásul még csak nem is hozták meg azt a felhasználói élményt amit a low budget hardwerrel szerelt telefonokra ígértek. Lásd nokia1 teszt.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#45) Somatom válasza Mr.Silkó (#40) üzenetére


Somatom
veterán

A nyelvtudatlanságnak is megvan a bája. Két hete egy francia kisváros mellett hétvégéztem. Elbringáztam a helyi dönereshez. Tudtam, hogy az angollal fölösleges lenne próbálkoznom, a németet meg jobb, ha meg sem próbálom. Ezért kiraktam a telómat a pultra és a fordítóval kimondattam, hogy "nem kérek bele hagymát". Jót derültek a megoldáson és rögtön szimpi lettem. Valószínűleg értették is, mert nem volt hagyma a dürümömben. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) aprokaroka87 válasza Matada2.3 (#43) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amit a google kiad sem mondható már stock droidnak szinte.

A nagyobb gyártók úgyis belenyúlnak, ez ellen meg a google nem tud mit tenni, plusz sok esetben a gyártók generációkkal előrébb járnak fejlesztésben mint a google.

(#47) aelod válasza Somatom (#45) üzenetére


aelod
veterán

Ötletes :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#48) Mr.Silkó válasza Somatom (#45) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Persze, ez is előfordul sokaknál (főleg az ázsiaiak alkalmazzák a fordítót a tapasztalataim szerint), de itt ugyanúgy fenáll az, hogy a fordítók még írásban sem annyira szeretik a magyar nyelvet. Angolról persze egy nem beszélt nyelvre könnyebb a fordítás az általad említett módon, de a magyar az többnyire feketelyuk a fordítóknak. Nem egyszer volt olyan nálunk, hogy a betérő külföldi figura ugyanígy bepötyögte a saját nyelvén a keresett termék nevét a fordítóba a telefonján, ezutan pedig odatartotta az orrunk alá és többnyire valami sületlenség volt odaírva a kijelzőre, mert a fordító nem győzi a széles magyar szókincs használatát és/vagy hiányos az ilyen irányú lokalizáltsága a programoknak.

[ Szerkesztve ]

(#49) darvinya válasza #16820480 (#36) üzenetére


darvinya
titán

…a térkép végre kapott valami értelmes újítást évek után (még olyannak örülnék, ha egy mentett helyhez tudnék személyes kommenteket írni, amit esetleg meg is lehetne osztani másokkal).

Eddig is lehetet helyhez kommentet írni, legalább is van pár helyhez fűzőtt írásom képpel, amit mások is olvasható, s értékelhető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50) Somatom válasza Mr.Silkó (#48) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, előfordulnak ilyen melléfordítások. Egyszer én nyertem meg a feladatot, hogy a német barátainkat kalauzoljam. Gondoltam, megírom nekik, de biztos, ami tuti, a ragozás miatt ellenőrizni akartam magam. Gyanús lett, hogy az "én leszek a kísérőtök" német fordításában szerepelt a Kürbis (tök) szó. :)
Egyébként folyamatosan fejlesztik a fordítót, egyre pontosabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.