Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FistXL


FistXL
aktív tag

egy új dokumentumot az online médiumok piacáról és felhasználóiról 2021 negyedik negyedévéről, amit a Digitális Közönségmérési Tanács megbízásából készített a Gemius Hungary.

Hogy mi? :N

(#2) k-adi


k-adi
nagyúr

kamu, most is PCről írom ezt :) ;] ;]

ez viszont igaz, tapasztalom is naponta:
"A népszerű oldalak aktívak a közösségi térben is"

(#3) dajkopali válasza FistXL (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) Syl


Syl
nagyúr

> Elsősorban mobilról olvasunk híreket

Ti lehet, de én nem.
Magyon ciki, ha az említett weboldalakat még desktopról se látogatom? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szamomra az okostelefon csak akkor johet szoba meg hirolvasasra is, ha abszolut nincs mas elerheto. Nalam az elsodleges a tablet, masodlagos a noti, ha tartalomfogyasztasrol van szo. Komolyabb dolgokra szinten ugyanez, csak forditott aranyban. Az okostelefon nalam jo ha 3-5% -ot jelent, bar az is igaz hogy csak egy kisebb kijelzos iPhone 8-ast hasznalok. Mondjuk anno az 5.5 inches G4-et se hasznaltam jobban.

Lehet hogy nekem egy iPad Mini + feature phone kombo jelentene az idealis "ultramobil" eszkoztarat. Az uj telefonok hiaba nyaldossak mar a 7 inchet, mert olyan megnyujtott kijelzovel rendelkeznek, ami nem idealis mar az alap internetezeshez sem. Talan ha komolyabban vennek a honlapok ilyen kijelzokre valo optimalizalasat, kicsivel jobb lenne, de nem sokkal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) philoxenia válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem hírolvasáshoz tökéletes a mobilom. Igaz az első tabletem alig volt nagyobb kijelzőjű.

Tablet + óra? Vagy az iPadeken nem lehet telefonálni?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) 8th


8th
addikt

"A legtöbb időt, átlagban 42 másodpercet az Index.hu-n töltötték az emberek, a 24.hu-n és az Origo.hu-n pedig 20 és 19 másodpercet."

Jó sok hírt el lehet olvasni ez idő alatt. :P

(#8) philoxenia válasza 8th (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az Origóhoz nekem elég két másodperc, ha véletlenül odavisz egy link. ;]
Google híreket szoktam nézegetni naponta többször, egy-egy hírhez elég ennyi idő nekem általában.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) Tigerclaw válasza philoxenia (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Meg nem volt cellular verzios iPadem, de erosen ketlem, hogy engedne az Apple, hogy az iPad Mini konkurense legyen a draga iPhone-oknak. Ha van iPhone a kozelben, lehet telefonalni az iPadon keresztul, de az iPhone-t felhasznalva.

Az Apple Watch + iPad Mini kombo erdekes lehetne, de a varhato rovid uzemido mellett, az Apple Watch-hoz szukseges Watch app szinten nem elerheto iPaden valoszinuleg szinten abbol az okbol, hogy muszaj legyen iPhone-t venni. Az Apple mohosaga vegtelen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) bul07 válasza 8th (#7) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát igen sok idő kell a szörnyülködésre mit össze tudnak hazudni :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11) Syl válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

I tried using an iPad Mini as a phone

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) btprg


btprg
senior tag

Hát azt el tudom képzelni, hogy akik 42 másodpercig olvassák az adott híroldalt azok mobilról olvassák, mivel azon a nyomorult kicsi kijelzőn minden perc olvasás kínszenvedés... A tapogatásos navigálás is egy "un-ergonomikus" szar. Nem is értem hogy képes valaki ilyen eszközöket bármi olyan esetben használni, amikor nem muszáj. Ha csak okostelefon meg tablet lenne, akkor tuti hogy negyedannyi időt se töltenék cikkek meg fórumok olvasásával.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Én a hírek és fórumok olvasásához kb 80%-ban okostelefont használok. Egyszerűbbnek tartom. Ebookot 100%-ban okoseszközön olvasom.

+ ez lassan kiegészül majd a filmnézéssel is például. A játékok lesznek azok, aminél nem lesz túlsúlyban a mobilos használat. Nem azért, mert ne lehetne, de arra már előnyben részesíti az ember (én is) egy tabletet, okos TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#14) Syl válasza btprg (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Szívemből szóltál. Nálam a mobil telefonálásra, email értesítésre, autóban gps navigálásra, youtube music hallgatásra, banki tranzakció jóváhagyására van. Bármi mást kell rajta csinálni, legszívesebben a falhoz vágnám. Fel nem tudom fogni, az emberek hogy képesek ezen filmet nézni. Annyira pici minden, mintha egy mozit a másik utcából néznék. Ráadásul a nagy yeti mancsommal, egy ujjal fél képernyőt letakarom - képtelenség rajta írni, véletlen érintések sorozata nélkül megfogni stb. Áááá, utálom, mint a sz*rt! :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) arnyekxxx válasza Syl (#14) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tehát naponta 5 órát bámulja a telefonját egy random ember és ebből 4percet olvas rajta híreket. Máár amennyiben pl 42mp az indexen belefér az "olvasás" szó eredeti jelentésbe, nem csak a színes képek áttekerése. A többi ezek szerint facebook meg játék. Ez igen.

(#16) #72042496


#72042496
törölt tag

Mobilba itt a tablet is beleszámít? (Gondolom, hogy OS alapján szűrtek, így igen.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.