Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Ebben a kategóriában már alapnak kellene lenni a 8gb ramnak, szégyen, hogy ki merik adni 4gb-al.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2) bmakszim


bmakszim
senior tag

A rendszer része még (...) a négy Thunderbolt 3-as aljzat.

Nem csak kettő van rajta?

Egyébként tetszik a cikk stílusa, lazán van megfogalmazva, már-már blogszerűen lazán.

[ Szerkesztve ]

(#3) wiziloo válasza Robi BALBOA (#1) üzenetére


wiziloo
tag

Ráadásul forrasztott 4gb, 1000 dolláros induló árral...

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Na majd ha a Latitude-be is sikerül belerakniuk, akkor az már hír lesz. :) Mondjuk a faltól-falig billentyűzetre elcsöppentem, régi IBM Thinkpad X-es idők...

[ Szerkesztve ]

(#5) t72killer válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, az E7450-em belsejét szivesen kicserélném modernebbre. Igazából egyedüli szívfájdalmam a hevc videók támogatása, de persze jó lenne már duplázni a procierőt ugyanannyi fogyasztásból.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Dr. Akula válasza t72killer (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már csak az a kérdés hogy az XPS mennyire minőségi a Dellnél. Mármint nem az hogy mennyire akar annak látszani (pl. a Vostro az csak akarna), hanem hogy mennyire sikerül is neki. Kezdetnek elég a Latitudehoz képest, aztán ha azt a szintet képes megugrani, akkor mérhetjük a Fujitsu Lifebookhoz is. :)

(#7) Predatorr


Predatorr
őstag

Kevésvé sebezhető processzorral, esetleg 7nm-en, nincs?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) Robi BALBOA válasza wiziloo (#3) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Persze az a legszebb az egészben.

1000dodó és ők 4gb ramon spórolnak, lehet nem jutott el hozzájuk a hír, hogy most memória fronton normalizálódtak az árak, vagy ők már az esetleges drágulás hírére reflektáltak? :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9) t72killer válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem bontanék vele falat, bár én elfogult vagyok a lati 7000esek és precision-ök irányába. Hűtést tekintetében majd a kollégák kisegítenek :B

#7: a proci tudtommal már kevésbbé sebezhető, és ha nem is 7, de legalább 10nm, állítólag kevesebbet eszik az elődöknél. Majd kíváncsi leszek a valós eredményekre és a throttlingra...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Abu85 válasza bmakszim (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De, kettő, köszi. :R

(#7) Predatorr: Ez kevésbé sebezhető proci, 7 nm még nincs.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Dr. Akula válasza t72killer (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Engem az új IGP teljesítménye érdekelne, még csak annyit tudunk róla hogy állítólag jobb mint a már vagy 3 generáció óta nyakunkba sózott HD620 (a 630 csak minimálisan tuningolt órajeles 620). Fel tudja-e venni már a versenyt egy MX130-al, vagy Ryzen IGP-vel? És nemcsak 1-2 tömörítő programban, mint eddig. Ehhez persze nem elég a szokások +5-10%-os kötelező tuning, +100%-ról kell indulni, és arra ráígérni.

7290-et én is nézegettem, de közben kijött az 5491, ami ugyan nem ultra, viszont Coffe Lake, a többi meg megállt Kaby-R-nél, így letettem róla. Viszont már a 14"-et is nagynak érzem, vissza akarok térni a 12"-hez. Azonban az ultrabookok olyan vékony, sebezhető, nem túl tartós kinézetűek, ami nem túl bizalomgerjesztő. Meg hogy az ethernet csatit is ki kell hajtogatni, az tuti törni fog. Igaz az 5491 se győzött meg maradéktalanul minőségileg, a rollcage hiánya, az egybeöntött hátlap (emlékszik még valaki a régen alap szerelőnyílásokra?), a beleheggesztett aksi. Vagy a SATA-nak kihagyott légüres térbe hajlós műanyagkeretben belebaszott (más szóval nem tudnám kifejezni mennyire igénytelen megoldás) M.2 foglalat, amivel a SATA-hoz képest nyert terület totál kihasználatlanul csak növeli a térfogatot (annyira nem nagy az aksija hogy ne lehetett volna ennyivel nagyobbat belerakni). Szóval a Dell is halad lefele a Lenovo által megkezdett lejtőn.

[ Szerkesztve ]

(#12) -KP-


-KP-
addikt

A Moesh Lake-re vajon hányadiknak fog benevezni ? :D

(#13) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Meg fog benne fulladni az az i7-es. Egyébként sem a jó hūtésérōl híres a Dell

Life, Uh, Finds A Way

(#14) [CS]Blade2 válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Elvileg gyorsabb, mint a Ryzen 7 3700U IGP-je. [link] (25W vs. 25W)
8565U-hoz képest: [link] (15W vs. 15W)

[ Szerkesztve ]

(#15) hombre[EU] válasza [CS]Blade2 (#14) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Elvileg, a gyakorlatban nem azonos feltételek mellett [link]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#16) sb válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


sb
veterán

Nekem 5470-em van 6440HQ-val. Egész jól bírja, alulfeszelve még inkább. :)
Az 5590 olyan szarul van belőve U-s procival emellett, hogy az fáj.
A többi ugyanaz, M.2 így néz ki amióta létezik (sokáig vártak a megjelenésével is). Ezt kemény mérnöki munka lehetett kitalálni, de jól is sikerült.
Egyben elb*ssza a hatalmas 2.5" helyet egy berakott M.2 meghajtó 1-2mm miatt és még ráadásul lóg is a levegőben, így lehet hozzá árulni a távtartót horror áron.

IGP:
24 vs 32-48-64 EU. Persze a skálázás nem lineáris, de itt ugye elvileg fejlesztették az eddigi bottleneck-eket. Szóval jelentős előrelépés várható.

Ezt találtam, de első ránézésre így azért elég hihetetlennek tűnik:

szerk.: Megelőztek. Nyilván ez erősen játékfüggő is, mert van ahol 2-3x is erősebb a Vega... meg van, régi cuccokban, ahol jóval kisebb a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#17) JColee válasza hombre[EU] (#15) üzenetére


JColee
őstag

3700u támogat 2400mhz-nél gyorsabb memóriát?

(#18) tibaimp válasza Predatorr (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez az Athena 1.0 az Intel saját márkája, AMD szerintem nem építhet rá. Max hoz ki saját, valami hasonlót.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Armagedown válasza sb (#16) üzenetére


Armagedown
őstag

Miért csak low beállításokkal tesztelték a játékokat?
Szép procilimitbe futottak így. :N

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#20) [CS]Blade2 válasza hombre[EU] (#15) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha a 2400MHz-es memóriára gondolsz, az csak Abu. Elvileg minden 3700U mellé max 2400-es ramok járnak. Az Intelnek van igaza, és Abu téved. A gépet kell a géppel összehasonlítani. Biztos gyorsulna a konkurens gép, ha bele lenne barkácsolva a 3733Mhz-es ram, de azt valszeg nem lehet, meg az a jövő zenéje, egy másik gép.

Integrated Memory Controller Max Type : DDR4-2400
Ezzel nem nagyon tud mit kezdeni az Intel az méréseknél. Max annyit, hogy a méréshez 2400-ast használ az Ice Lake-hez, holott a boltba kerülő gépekben 3200-as meg 3733MHz-es ramok lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza Armagedown (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért ez mégiscsak egy low power igp... De valóban, kíváncsi lennék egy régi játékban 4k high/ultra beállításnál mi lenne az ábra?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) gV válasza [CS]Blade2 (#20) üzenetére


gV
őstag

a vicc az, hogy azóta sem javította a tévedését [link] pedig szóltam

(#23) MrT


MrT
csendes tag

Ha i3-as vagy 4GB-os lesz akkor nem teljesíti az Athena 1.0 feltételeit

(#24) t72killer válasza [CS]Blade2 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként 2 csatornánál nem édesmind1?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Az ssd a tb3 miatt nem olyan gáz, a ram annál inkább. :(

(#26) Dr. Akula válasza sb (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Reméljük hogy valós használatra is marad abból az előnyből valami. Sajnos mást nem tehetünk, mert AMD-t meg nem raknak bc notiba (1-2 fehér holló kivételtől eltekintve), valós előrelépés csak akkor lesz ha az Intel mozdul.

(#27) Noukoum


Noukoum
veterán

De jó lenne elfelejteni a 4gb ramot... Pláne ebben a kategóriában.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Vicces, hogy a videóban Cinebench-re hivatkozik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#29) M@cika válasza sb (#16) üzenetére


M@cika
őstag

Tuti kamu Intel marketing hazudozás. AMD IGP most sokkal jobb, nem lehet csak úgy a semmiből előhúzni egy ütős IGP-t, ha eddig fasorban sem voltak.

Hombre: Ránéztem, oda van írva, hogy "Measured by Intel" szóval egyértelmű innentől...
Tényleg baromi szomorú, hogy olyan kevés a lefizetések miatt az AMD lapos.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#30) hombre[EU] válasza JColee (#17) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem azért írtam,hogy: face-to-face/x vs. y,melyik a jobb

arra céloztam,hogy ez az icelake és új gen. igp pöppet gyenge lett a 3700u (és azt követō széria) ismeretében
Ettōl függetlenül lehet nekem is ez lesz

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#31) Malák


Malák
aktív tag

Szerintem helyes kis gép lett, bár a portokat erősen lespórolták róla.
4GB RAM-mal egyébként lehet élni, bár én sem venném úgy.

(#32) Noukoum válasza M@cika (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Így megy ez manapság.

Malák: csak nem egy 1000dolcsis gépnél

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) bmakszim válasza M@cika (#29) üzenetére


bmakszim
senior tag

Tessék: "Measured by Not Intel"

"Unfortunately, raw 3DMark benchmarks almost never tell the whole story especially for GPUs outside of Nvidia. We tested five games on the Core i7-1065G7 ranging from undemanding to very demanding: Rocket League, Bioshock Infinite, Overwatch, Witcher 3, and Shadow of the Tomb Raider. Results are on par with the RX Vega 10 at worse and, depending on the title and laptop model, about 20 percent faster or more at best."

[ Szerkesztve ]

(#34) sb válasza Dr. Akula (#26) üzenetére


sb
veterán

Latiból épp van 5495 talán... de valóban alig léteznek.
Most nemrég néztem, hogy konzumerbe viszont kezdenek leszivárogni értelmes összeállításba is.

Alsóbb házból Lenovo 540-ről volt teszt, i5-U vs 3700U.
Volt vagy 1GHz órajelkülönbség a Zen+ javára és -20 fok az Intelhez képest pedig ugyanaz a gép. :)
Ráadásul még a panel is jobb volt az AMD-ben... bár asszem ott is sikerült 4GB forrasztott ramot + 1 bővítőhelyet betolni alá, csak, hogy ne legyen már minden olyan szép.

(#35) t72killer válasza bmakszim (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt előjönnek a konteóim az intel megrendelésre a laposgyártó által szándékosan túl energiatakarékosra állított AMD biosokkal kapcsolatban - dehát ezzel sajna a fogyasztó nem tud mit tenni :( .

#34: a forrasztott szarokról sajna sose fognak leszokni :(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Dr. Akula válasza t72killer (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jobb gyártók rá se szoknak. A lapra forrasztott ram legnagyobb hibája, hogy csak ugyanakkorával lesz dual channeled, ha többet akarsz, akkor buktad. Nálam kizáró ok.

(#37) t72killer válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam is, majd a gép lelkébe kell néznem, amikor a 7450-esem megérik a cserére.

a forrasztott SSD is egy gyalázat, hacsak nem felejtettek benne egy 2terás 960pro-t...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) sb válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


sb
veterán

Van flex mode. Elvileg megy két eltérő méretű modul is dualban a kisebb méretéig.
Nyilván nem olyan jó mint a dual, meg nem tudom mi van az APU-nak dedikált rammal ilyenkor, de a single-nél meg a kevés ramnál talán jobb.

(#39) M@cika válasza bmakszim (#33) üzenetére


M@cika
őstag

Érdekes. Van egy tippem, hogy nem fért bele a 25w-ba amikor olyan jól teljesített. A másik meg ha kijön, nem a 3700U árszegmensében utazik majd. De amúgy már ez is szép teljesítmény az U6xx integrált gyengeség után.

Nasit a kis fehér medvének!

(#40) ncc1701


ncc1701
veterán

Nem bővíthető, rá van forrasztva, hát kb lóbigyó a hátsójukba. Nem kell. Mam eg 4G memóriával kiadni gépet, eléggé vicces.

(#41) bmakszim válasza M@cika (#39) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az sem igaz, hogy a semmiből húztak volna elő "ütős" igp-t. Az Iris 645/640/540 grafikus egységek a Vega 8 szintjén vannak, ugyanúgy 15W TDP-ből.
Tény, hogy a Macbook Pro-n kívül más laptopban olyan gyakoriak, mint ...

az AMD ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) t72killer válasza bmakszim (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk, amikor kint lesznek és a notebookcheck-es srácok letesztelik őket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) bmakszim válasza t72killer (#42) üzenetére


bmakszim
senior tag

Pont azt linkeltem pár hozzászólással korábban! :DDD

(#44) t72killer válasza bmakszim (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, vaksi vagyok :R. De lesznek még tőlük tesztek bőven, ahogy jönnek kifelé a laposok, ez még csak egy prototípus tesztje. Mindenesetre ebből sehol sem látom, hogy a 3700U szignifikánsan leverné akár csak a 15W-os változatot, szóval az AMD-nek nagyon kell az a 7nm.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) Predatorr válasza Abu85 (#10) üzenetére


Predatorr
őstag

1-gyel, persze, máris mehet a marketing. :DDD

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#46) sb válasza t72killer (#44) üzenetére


sb
veterán

Nézd meg a notebookcheck S540 tesztet. Ugyanaz a gép i5-U vs 3700U.
Utóbbi ott egyértelműen jobb cpu-ban is. Úgy teszteltek, hogy vannak fogyasztási adatok is, hasonló 22 vagy 25W-os keretre többkörös tesztek futnak, CB és Prime is.
Több CB pont, ott és Prime-ban is magasabb órajelek, fogyi azonos, -20 fok. :)

Ehhez képest az Ice Lake nem tűnik rossznak. Az órajelek ugye estek annyit amit IPC-ben nőttek, az IGP meg ígéretesnek tűnik a csíkok alapján, de azért ennéll szofisztikáltabb teszteket is meg kéne várni.
Összegezve single-ben ugye kb. nem lehet előrelépés a kisebb órajelek miatt, multiban vsz. van, mert ott a 15-25W-ból jó, ha a 3GHz környékét tartják, azt az Ice Lake is bírja, de nagyobb IPC-vel. Fogyi kb. egál lehet abból kiindulva, hogy az előző gennél már jobb a Zen+.
IGP-ben meg ezek szerint feljöttek a kékek. Majd kompatibilitásban is kiderül van-e fejlődés... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.