Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oliba


oliba
őstag

1600 CL9 1,9V... Ez kell a népnek, mikor már 2ghz fölött járnak 1,65V-on. Selejtet is valahogyan el kell adni :(((

[ Szerkesztve ]

(#2) antikomcsi válasza oliba (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán

A pontosság kedvéért, 1600 cl9, 1.8V. Az 1.9V a cl7-hez van.

Egyébként arra lennék kíváncsi, hogy valóban másak e a chipek, vagy az E és L jelölés eltérése, csak az alapfeszültségre vonatkozik e.

(#3) Ste


Ste
addikt

"A profilok azonban olyan beállításokat is alkalmazhatnak, amelyek a BIOS-ból nem feltétlenül elérhetők." - vagyis hiába van valakinek nagyon durva tuning lapja, akkor sem ér el beállításokat? Kicsit marketingszagú

(#4) 7600 GS


7600 GS
addikt

Ennek se látom sok értelmét..... :U :U Ez pont olyan, mint az "SLI Ready!" OCZ féle memória

[ Szerkesztve ]

(#5) antikomcsi válasza Ste (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán

Igen, ez érdekes lenne. Talán azért írták oda, hogy nem feltétlenűl, mert az a feltétele, hogy drága tuning lapod legyen.

Esetleg így elérhetővé válik az olcsóbb lapoknál, ahol kb. 4 paramétert állíthatsz.

Akkor már csak azt nem értem, hogy az olcsó lapjához ki venne, drága BE tuning procit, és memót.

(#6) Kendek válasza Ste (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg azért sem lehet elérni egyes beállításokat, mert átkapcsolásukkal ugyan nem nő a teljesítmény hangyaf@sznyit sem, viszont az instabilitás garantált.
Ennek az egésznek is csak annyi az értelme, hogy van. Nem sokan fognak napok hosszat tesztelgetni 1000 féle beállítást. Szörnyű, csak ránézni is a RAM állítgatós részre, nem, hogy állítgani is ott bármit is. Persze tuningversenyeken esetleg jól jöhet még.

<-ƘƘ->

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Huhh, ez nekem is SLI Ready kategória. :U

...

(#8) Ste válasza Kendek (#6) üzenetére


Ste
addikt

Okfejtésedet követve megint nem értem akkor, hogy a Ram minek tudja őket? Ha fölösleges és több esetben okoz instabilitást

antikomcsi: teljesen egyetértek, bár szerintem sokan élnek a gyengébb lap + BE páros lehetőségével. Hogy a lap meddig bírja a gyengébb fetekkel az már másik kérdés. láttam már lapot meghajolni a proci körül és nem a cpu hűtő odaszorítása miatt :U

(#9) subaruwrc válasza oliba (#1) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem tudom ki hogy van vele, azok a ramkitek amikről beszélsz kb 140-150k-ba kerülnek. az AMD-hez legalább nem vagy szinte kötelezve olyan ramot venni ha minden adottságát ki akarod használni. a selejt jelző szerintem picit erős volt :U inkább picit örülni kéne hogy próbálják a kompatibilitást növelni. lehet hogy hülyeségnek meg semmiségnek hangzik hogy pff kompatibilitás de bizony kva instabil tud lenni egy gép nem megfelelő rammal...

(#10) Kendek válasza Ste (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem az a kérdés, hogy minek tudja, mert ezeket minden RAM tudja. Ezeket az értékeket minden modulnál be kell állítani, különben nem működnének, a technológiából adódik. Az állítgatásuknak nem látom túlzottan sok értelmét, nem hoz annyit a konyhára minden egyes apró állítgatás. A fő időzítések, amelyek állítása már jelentősebb gyorsulást okozhat, pedig elérhetőek már egy alsó kategóriás lapban is.
Mondjuk annak van egyedül értelme, hogy lesznek letesztelt profilok neves gyártók moduljaihoz, de még akkor sem feltétlen fogja stabilan tudni azt mindegyik. De ez is csak marketing a javából, hogy a semmiért vegyél újra valamit amid már van, vagy vedd meg ezt ha cserélsz drágábban. Esetleg nem is drágább, de mindenképpen jól jön, mert te ezt fogod venni, mert Black Ready.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#11) divrapier


divrapier
tag

Ha ebből lenne energiatakarékos változat (zöld/green), azt hogy neveznék el? :)

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#12) #64791808


#64791808
törölt tag

Ezt nálunk vegytiszta átbaszásnak híjják.

(#13) gyiku


gyiku
nagyúr

black procinak pont az a lenyege, hogy szorzoemelessel tuningolsz, es a ramhoz nem nyulsz. nem vagom :N

hüllő

(#14) Chaser válasza divrapier (#11) üzenetére


Chaser
titán

black&greeen :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Időzítésben nem a legtutibb, annál inkább a kinézete.

(#16) Abu85 válasza Ste (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindenkinek működik ... kicsit átírtam a mondatot. A Windows alatt már nem lényeg a BIOS beállítás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Szal ezek a BERregős RAM-ok, ajánlom mindenkinek. Ultra tuti vétel. :DDD

<-ƘƘ->

(#18) Oliverda


Oliverda
félisten

Lehet hogy nem ártana utána olvasni hogy miről is van szó valójában.

AMD Black Edition Memory Profiles: One Click Memory Overclocking

Amúgy az OCZ féle Platinum AMD edition kitek az 1600/CL7-et 1.65V mellett viszik (hivatalosan).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Abu85 válasza Kendek (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD készíti a memóriához a profilt, tehát az a beállítás amit kiadnak garantáltan stabil. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Kendek válasza Abu85 (#19) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na jó, igaz. Ezeknél az előre definiált profiloknál egyszerű a dolga az embernek, meg valszeg stabilitás terén is tuti lesz a dolog. Csak hát az egész nem ér annyit, mert nem jelent akkora hatalmas teljesítmény növekedést, hogy több pénzt adjak ilyen modulokért. Meg van, aki irtózik a Windows-os hardverközeli beállításoktól is. Nem beszélve arról, hogy az esetek kisebb részénél esetleg lefagy a Win átállításnál. Meg mi van, ha én Linux alapú rendszert is használok? Elvárnám akkor már, hogy az Extreme Tux Racer frankón fusson a gyors memórián. :DDD

<-ƘƘ->

(#21) 7600 GS válasza Oliverda (#18) üzenetére


7600 GS
addikt

Bocs, ennek tudatában visszavontam az előbbi kijelentésem :R :R

(#22) Ste válasza Kendek (#10) üzenetére


Ste
addikt

Drága barátom az utolsó mondat ismét sántít, mert tuti nem fogok ilyet venni :D
A többi sem feltétlenül stimmel, lásd Bici hozzászólását is, de mind1. Kicsit úgyis módosítva lett a cikk is

(#23) leviske válasza antikomcsi (#5) üzenetére


leviske
veterán

Rengetegen vannak, akik olcsó lapot vesznek mondjuk például a X2 550, vagy a X3 720 mellé...

Ezeknek nagy segítség lehet, ha szoftverből tud nekik pluszt nyújtani az AMD.

(#24) Kendek válasza Ste (#22) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Áh, igazából mindegy. Én sem fogok ám ilyet venni, max, ha nem drágább akkor. Meg lehet, hogy úgysem tudok róla, mert nem feltétlenül lesz ráírva, hogy támogatja, aztán mégis lesz hozzá profil. Bici hozzászólását nem igazán találom viszont. :F

<-ƘƘ->

(#25) #72042496 válasza Kendek (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem gyikura gondolt. Ugyanaz az avatarjuk. :)

(#26) Kendek válasza #72042496 (#25) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

"black procinak pont az a lenyege, hogy szorzoemelessel tuningolsz, es a ramhoz nem nyulsz. nem vagom"
Na, tutira erre gondolt :D

<-ƘƘ->

(#27) szki


szki
őstag

Ezt a parasztvakítást!
1,9V!?
Az AMD Edition OCZ LV 1600 MHz 7-7-7-20-at tud 1,65V-on! OCZ test: [link]

Mod: Látom, Oliverda beelőzött. De az OCZ testet nézzétek meg!

[ Szerkesztve ]

(#28) Ste válasza Kendek (#26) üzenetére


Ste
addikt

igen arra :D
Balika911: :R

(#29) subaruwrc válasza szki (#27) üzenetére


subaruwrc
félisten

parasztvakítás? szerintem az általad említett ramkit nevében az LV betűpár valami olyasmit takarhat hogy Low Voltage. de ki tudja lehet tévedek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.