Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Készenléti állapotban 2mW. Ez most számít? Mennyi lesz full terhelésen, mondjuk egy tömörítési folyamat alatt?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) Daywalker válasza Akula (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Mobil gépeknél, ahova szánják, ott minden egyes elektron számít.
De, az NVMe-nél nem maximum teljesítményfelvétel az érdekes, hanem a részterhelésen mérhető fogyasztás. Ajánlom a cikkben linkelt tudástár elolvasását: [link]

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3) berVi válasza Akula (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Miert ne szamitana? Te allandoan csucson hajtod a diszkjeid, vagy mi?

(#4) Garada válasza Akula (#1) üzenetére


Garada
őstag

Szerintem te is szeretnéd azért hogy ne annyit fogyasszon mint megterhelve.

(#5) alevan


alevan
őstag

Lassan CPU/APU limitesek lesznek az SSD-k :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#6) #67977536 válasza alevan (#5) üzenetére


#67977536
törölt tag

Én pénztárca limitre tippeltem volna, de majd elválik kinek lesz igaza :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Balage76 válasza Daywalker (#2) üzenetére


Balage76
senior tag

950 PRO néven érkezik majd Vérpistikéknek kb a jövőév elején. Új kontroller lesz, de ugyanaz a 3D V-NAND, mint ami a hamarosan érkező 850 PRO-ban.
Az egyetlen probléma, hogy normál retail termékként (aftermarket upgrade) jelenleg/közeljövőben ez egy nagyon rétegtermék. Ezért is bizonytalan még a bevezetés időpontja. (Tessék ujjal mutogatni olyan tömegben értékesített konfigot ami támogatja ezt és nem aranyáron van).

Holnap igyekszem megkeresni a prezit és belinkelem ezt a képet, talán jobb lesz mint Kristian mobilos fotója a 3. sorból... :)

(#8) Oliverda válasza Balage76 (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

50 alatt van a Z97 Extreme6 amin van megfelelő M.2 slot, de egy PCIe adapterrel szinte bármilyen alaplapba bele lehetne tenni. A Plextor az egyik M.2-es modelljét például ilyen adapterrel párosítva adta ki.

Amúgy jövőre jön a Skylake, amihez jó eséllyel már 4 darab 3.0-s sávot kivezető M.2 slot lesz társítva az alaplapokon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Akula válasza Daywalker (#2) üzenetére


Akula
őstag

Köszi.
Minden világos :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

Nekem még nincs ssd-m, főleg játszom és oda nem hoz akkora pluszt. De ha 5 sec lesz egy betöltés, meg egy load/save 1 sec alatt lesz SSD-n, akkor már én is fogok venni :)

(#11) Teréz Atya válasza flexxx2 (#10) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem tudom neked mi a gyors, de én nem tudom elolvasni a fast tippeket a Sniper Elite 3 töltőképernyőjén, pedig nem vagyok dislexiás :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12) Balage76 válasza Oliverda (#8) üzenetére


Balage76
senior tag

Az "50 alatt" az még nem tömegtermék. Majd ha minden olyan alaplapon lesz amit egy átlaggépbe beépítenek akkor van esély arra, hogy akár komplett gép vásárlásakor, akár utólagos upgrade-ként VérPistike is igényt generál erre. Ehhez szerintem 15-20 közötti alaplap ár kell max.
Talán jövő karácsonyra lesz erre már olyan igény, hogy egy átlag gémer is elkezdjen ezen gondolkozni, de ezután még 2-4 év minimum kell mire több M.2 csatolós termék fogy majd mint SATA csatolós. És ezzel szerintem optimista vagyok.

Íme az említett kép, ha gondoljátok cseréljétek, "forrás: Samsung" megjelöléssel. Köszi!

(#13) Oliverda válasza Balage76 (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem aki majd 850 PRO SSD-re pályázik, annak nem fog gondot jelenteni egy 40-50 ezer forintos alaplap sem. A PCIe adapter pedig szinte bármilyen alaplapba belemehet, és ~20 dollár.

Köszi, kicserélem, illetve legközelebb ha kicsit hamarabb megkapjuk az eredeti slideot, akkor alapból azzal fog kimenni a hír.:))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) ƬΛЯΛ válasza alevan (#5) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Van benne valami :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#15) mesteruram


mesteruram
tag

Talán tudja valaki aki benéz ide, az ASUS Z97 PRO GAMER alaplap támogatja az ilyen M.2 SSD-t?

(#16) caprine válasza Teréz Atya (#11) üzenetére


caprine
aktív tag

Igen nekem is szokott ilyen gondom lenni. :DDD Amúgy néhány játék töltése, mentése elég durván gyorsul SSD-nél.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#17) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
850 PRO szerverbe építését tervezem. Ajánlható vagy inkább Intel ssd-vel foglalkozzam?
(Ha rossz helyen járok - elnézést!)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#18) Laraxior válasza Samanbacsii (#17) üzenetére


Laraxior
titán

Ide inkább :)) :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy samsung sm951 512gb pcie m.2 ahci ssd. betettem ebbe az alaplapba ( gigabyte ga h97 d3h) de az alaplap nem látja mint boot ezközt.Van valainek valami ötlete?

(#20) Laraxior válasza kisjimy (#19) üzenetére


Laraxior
titán

A windows telepítő fel fogja ismerni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21) kisjimy válasza Laraxior (#20) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Oh. Köszi! :)

(#22) kardkovacsi válasza kisjimy (#19) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Van ilyen UEFI meg legacy boot. Csak UEFI-ben működik. Vagyis nekem a Dell laptopommal csak úgy ment.

(#23) kisjimy válasza kardkovacsi (#22) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Köszi,megoldotta egy bios update,egyből látta is be is boot-olt a hackintosom.Csak most az a gondom hogy sierra alá nincs driver az ssd-hez :( igy csak 800/800megy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.