Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qkackca


Qkackca
őstag

A normál Renoir az mit takar? A H-sorozat, 45w?
Mert már az is elég csúnya a jó értelemben véve, hogy a 4800H az kb azt tudja mint az asztali 2700-es vagy inkább többet.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#2) Nvrrz0r


Nvrrz0r
kezdő

"Különösebb gondot ez valószínűleg nem jelenthet, mert a Ryzen 9 3950X-et, vagyis a leggyorsabb mainstream asztali processzort négy mag hátránnyal is elkapja a friss csúcsmodell az alkalmazások döntő többségében."

A leggyorsabb mainstream asztali CPU az inkább a 10900K most, nem?

Várom a Zen3-at, remélem megtoldják az egyszálas órajeleket, hogy játékokban is erősödjenek picit a Ryzenek.

(#3) siposz válasza Nvrrz0r (#2) üzenetére


siposz
aktív tag

Ajaj, kezdődik.

Egyszál vs. többszál.

(#4) Laraxior


Laraxior
titán

Első körben nem megy el 16 magig az AMD új Ryzen sorozata

Avagy nem alázzuk meg az Intelt így induláskor ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5) Malibutomi válasza Nvrrz0r (#2) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hat eddig ennyi leak jott

(#6) mad823


mad823
őstag

Meg ugye nem ártana az APU vonalon gyártani is valamit, mert jelenleg konkrétan nem lehet kapni itthon.

(#7) Duree válasza Nvrrz0r (#2) üzenetére


Duree
veterán

:C

duree54

(#8) Duck663 válasza Nvrrz0r (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Csak játékokban gyorsabb, sehol máshol. De ha 4K-n vagy, akkor már egálban vannak.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#9) b.


b.
félisten

na ebből egy 8 magos példány leváltja a 8700 cpu-t nálam.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Steve_Brown válasza Nvrrz0r (#2) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nem mindenben, de nagy átlagban igen :)

(#11) Nvrrz0r válasza Malibutomi (#5) üzenetére


Nvrrz0r
kezdő

Ez nem is lenne rossz. Ha tényleg hasonlókat dobnak a benchmarkok októberben, akkor sanszosan elgondolkodnék a 3700x nyugdíjazásán/továbbörökítésén. :D

(#12) FDAssasin


FDAssasin
csendes tag

Ekkora gyorsulással kíváncsi leszek, hogy hogyan fog majd versenyezni az Intel új mikroarchitektúrája amit már lassan 4 éve rángatnak elő a beragadt fiókból a mérnökök. ;]

(#13) Duck663 válasza Nvrrz0r (#2) üzenetére


Duck663
őstag

[link]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#14) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Ezek még bele fognak menni B450-es chipsetes AM4-es alaplapba vagy mindenképpen 5-ös szériás kell majd hozzájuk?

sweetlou6.wordpress.com

(#15) hokuszpk válasza Nvrrz0r (#2) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A leggyorsabb mainstream asztali CPU az inkább a 10900K most, nem?"

nem, az a legtobbet fogyaszto :D ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16) hokuszpk válasza Sweet Lou 6 (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a gyartok adhatnak biost B450 -hez. MSI MAX -ban tutti mennifog.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17) PuMbA válasza hokuszpk (#15) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve miben gyorsabb :) Szinte csak játékokban gyorsabb az Intel a Zen 2-től, másban nem. Zen 3 nagyon sokat fog verni munkában (videó kódolásban stb.) az Intelre, kevesebb fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

(#18) Ftibi87 válasza FDAssasin (#12) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

Szerintem itt màr elhal a 14nm++++. Nincs màr kraft benne. A 10900k vs 9900k esetében sincs meg a fix 10% gyorsulàs. (Inkàbb 0-10%) itt pedig, ha hihetünk az AoS benchnek, sima 22%-ot ad a 10900k-nak. (Persze jövőhéten minden kiderül).

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#19) Ftibi87 válasza Sweet Lou 6 (#14) üzenetére


Ftibi87
csendes tag

Bele igen, viszont a beta biosz utàn nincs visszaùt. Többé nem lesz kompatibilis korábbi verziókkal.

Komolyan ennyi a döntésképtelen ember? Minden cucc Hollandiàból megy. Nem tudok utànvéttel küldeni. Vedd màr a fàradtsàgot, hogy pötyögsz 2 szót, ha màr megnézted.

(#20) Yeffy válasza Malibutomi (#5) üzenetére


Yeffy
veterán

nem rossz, nem rossz...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21) Georgexy_hun válasza Laraxior (#4) üzenetére


Georgexy_hun
tag

Én azért nem fogom kidobni a 3900X-emet :D

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#22) Chiller


Chiller
őstag

Szerintem szarvashiba a 16 magost késleltetni... :W

A TR és az asztali nem igazi konkurencia egymásnak, elvégre a TR platform sok más bónuszt is ad...

A pletykák 150W-os TDP-ről is szólnak 12C/24T procinál, akkor hogy is van ez a kevesebbet fogyaszt dolog?

(#23) Gyuri27 válasza hokuszpk (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az még hagyján. De a noctua és más gyártók sirva fakadtak mikor meglátták. Bár most jön a tél. Nem kell menni fát lopni. :)

Amd - Radeon - Ryzen

(#24) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Ez alapján játékban jó lesz. Már ha ez számít valakinek... :) [Icredible gaming performance]
Láttam vki már betette a táblázatot.
Inteltől jön a Cypress Cove magos Rocket Lake. Kíváncsi leszek a versenyre.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#25) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Remélem, hogy az új 12 magost - nem a jelenlegi 16 magos árán adják majd ....
( ~ br 260e Ft )

és nem emiatt kell majd az új 10 magos ....

Mottó: "A verseny jó!"

(#26) PuMbA válasza Chiller (#22) üzenetére


PuMbA
titán

Az i9-10900K 45W-tal többet fogyaszt így is, mint a 105W TDP-s Ryzen 9 3900X, szóval ezzel csak ugyanott lesznek :) Az Intel TDP nem egyenlő az AMD TDP-vel. AMD-é van közelebb a valósághoz.

[ Szerkesztve ]

(#27) BiP válasza Malibutomi (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

semmi szükség lecserélni a 3800x-et, de most elgyengültem.

(#28) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

:C aha és akkor a b450 lapok kezelik majd vajon ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#29) Saccco


Saccco
nagyúr

Ha nem lesznek brutál árak és hamar elérhetőek lesznek, akkor nem sokat fog számolgatni az R5 3600 a gépben. :C

Várom az 5600x-et. :DD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30) zetor2000 válasza Gyuri27 (#23) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem megoldják, hogy képesek legyenek lehűteni "normál" léghűtéssel.Max kicsit szélesebb lesz a lamellázat, esetleg 1-2 bordával több lesz, ilyesmik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) zetor2000 válasza Saccco (#29) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lisa nem Jobs, hogy a termék bemutató utáni napon (pár órával később) meg is lehessen venni a termékeket... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#32) Saccco válasza zetor2000 (#31) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hajlandó vagyok akár egy napot is várni.

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33) Lacok válasza Malibutomi (#5) üzenetére


Lacok
őstag

Ez büntet. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#34) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Nagyon szépek a számok. Pedig semmi értelmét nem látom a 3700X-et és az X370 lapomat nyugdíjazni, de streamelni egy 12 magos 5900X ütne :D

(#35) martonx


martonx
veterán

Azt jól tudom, hogy ebből 8 magos lesz a legkisebb? Mert ugye az eddigi 4 magos CCX-eket, 8 magosak váltják?

Mert a 3600-amat, egy 8 magos 5XXX-re szívesen lecserélném.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#36) goodboy007 válasza martonx (#35) üzenetére


goodboy007
senior tag

Akkor hogy jönne ki a 10 magosra a matek?
Két 40%-ban hibás vagy egy teljesértékű plussz egy 80%-ban hibás chiplet-ből?
Az SZVSZ elég rossz kihozatal lenne.

Egyébként kb. akkora gyorsulást vártam eddig a Zen 3-tól, mint a Zen+tól a Zen-hez képest, ám ha tényleg lép előre 30%-ot a Matisse-hoz viszonyítva, az valami brutál,.
Eddig úgy voltam vele, hogy jöjjön csak a Vermeer, hogy jövőre lehessen olcsó -90-100k-s- 3900X-re, esetleg 3700-re cserélni az R7 1700-ast, de ilyen gyorsulásnál egyértelműen az új generációra fogok benevezni. :C

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#37) martonx válasza goodboy007 (#36) üzenetére


martonx
veterán

Azt nem tudom, hogy jön ki a matek, én csak kérdeztem :U

Én kérek elnézést!

(#38) #16939776


#16939776
törölt tag

Nahát nahát, megint kiújulhat az upgaditiszem..

(#39) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, végre lesz olyan processzor, ami ki tudja szolgálni a Stellaris egyszálas CPU igényét a végjáték alatt is? :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) arn


arn
félisten

nah, elkezdtek gondolkodni, hogy felesleges szorni a procikat, amikor nincs konkurencia? megemelem a kalapom, ha tenyleg hoznak 30%ot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) arn válasza Nvrrz0r (#2) üzenetére


arn
félisten

inkabb a sok szalat kellene mar kihasznalni - masfele nem nagyon lesz nagyobb ugras.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) Puma K válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


Puma K
veterán

Mi-mi-mi? :Y

Haver 4GHz-re fixált órajelű 6700K-val vígan elvan 1080p-ben :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#43) Mumee


Mumee
őstag

150W TDP 5ghz csak egy india videó alapján volt "hír", de az elég gyenge lábakon áll, mivel nem közöltek semmit a videóban a prociról, tehát boost alatt is lehetett a 150W, vagy akár OC...

(#44) Winner_hun


Winner_hun
félisten

a tempó 30%-kal is jobb lehet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45) CPT.Pirk válasza Puma K (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kérdezd meg tőle, hogy hány FPS-t hoz a játék 2500-as game year után egy nagy galaxisban, tele népekkel és flottákkal. :) - mindegy milyen felbontásban. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Én nagyon várom az új cpu -kat! Most készülök nyugdíjaztatni a 4770K konfigom! Igazából a 3700K, vagy 3900K volt a kiszemelt, de mivel jönnek az új AMD cpu -k így kivárok! :)) Utána pedig várósok nálam az új AMD kártyák is! :))

Visca el Barcelona!

(#47) kurta9999 válasza arn (#40) üzenetére


kurta9999
tag

Én azért bízok benne, hogy hozzák. Nézd csak meg hány évig voltak lemaradva, csak kullogtak az Intel mögött. Sztem intel nincs annyira lemaradva, csak a nodeja a fos. Mi van ha ellustulnak, pár ev mulva az Intel osszekapja magát/elkezd bergyartatni a TSMC-vel és visszacsap?

(#48) martonx válasza Winner_hun (#44) üzenetére


martonx
veterán

Igaziból, ha átlagban hoznak IPC-ben 10-15% gyorsulást a 3XXX szériához képest, már az is durva lesz. És ha ehhez még sikerül azonos fogyasztási keretben maradva 2-300mhz-el is megtolni a frekiket, akkor must have procik lesznek.

Én kérek elnézést!

(#49) Szvideo válasza PuMbA (#26) üzenetére


Szvideo
újonc

A TDP nem fogyasztást jelent, hiába Watt! A TDP a hűtési teljesítményt jelenti, hogy milyen teljesítményű hűtő tudja megfelelő hőmérsékleten tartani normál körülmények között.

A TDP és a fogyasztás között van egy szép képlet de az elmondható hogy minnél nagyobb teljesítményű a hűtőd a proci annál többet fog fogasztani mivel nehezebben éri el a maximális hőmérsékletet és ezért boostolni fogja magát ameddig lehet és ilyenkor exponenciálisan nő a fogyasztás.

Szóval ilyen tájékoztató jellegű dolog hogy annál kissebb teljesítményű hűtőt ne rakj rá mert alul fog teljesíteni a proci.

[ Szerkesztve ]

(#50) Steve_Brown válasza Szvideo (#49) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Dehát a proci egy ellenállás. Tehát a keletkező hő egyenlő a rajta eső feszültség és az átfolyó áram szorzatával.

Nem? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.