Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaciG


MaciG
addikt

lol. Pont tegnap írtam egy cikket az 1 hetes nyaralásomról amit Sartin töltöttem., gondolkodtam, hogy azt adjam-e címnek, hogy az "Első tengerparti nyaralásom", de aztán mégsem az lett. :D

Melyik utazási iroda buszával mentetek? Mert gondolom a kép az csak illusztráció.

BANZAII

(#2) ijjájom válasza MaciG (#1) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hali! A Sithon Travel volt az utazási iroda, de a busz az Ikarosz Utazási Irodáé volt, legalábbis a fiam ezt mondja, márpedig busztémában nem téved!:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#3) MaciG válasza ijjájom (#2) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi. És mikor voltatok? melyik hónapban? Mert azt nem találtam a cikkben.

BANZAII

(#4) ijjájom válasza MaciG (#3) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Szeptember 23.-án indultunk, tulajdonképpen mi voltunk az utolsó turnus. Szerencsére szuper időnk volt!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#5) MaciG válasza ijjájom (#4) üzenetére


MaciG
addikt

A víz akkor biztos nagyon kellemes volt, viszont ahhoz ,hogy akkor is jó időt fogjatok ki ,azért kell egy kis szerencse. A város milyen volt akkor? Nem volt kihalt?

BANZAII

(#6) ijjájom válasza MaciG (#5) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Nem, minden nyitva volt még akkor! Sokan voltak, de a parton már nem annyira, de én ezt egyáltalán nem is bántam! A lányom két éve volt a barátjával ott, akkor is nagyon jó idő volt.
Ezt is ki kell fogni, mert van aki pár héttel azelőtt szar időt fogott ki!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#7) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó lett a cikk!
Én még életemben nem voltam nyaralni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8) ijjájom válasza KAMELOT (#7) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Mire annyi idős leszel mint én, biztosan eljutsz!:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#9) MaciG válasza ijjájom (#6) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Az engem se zavar ha nincs tömeg. :) Csak azért kérdeztem, mert mi június 10.-én indultunk és volt olyan üzlet/taverna ahol még kint volt a tábla, hogy nyitás június elseje.

(#7) KAMELOT: Ami késik, nem múlik. És egy ilyen egy hetes nyaralás "olcsóbb", mint azt sokan gondolnák. :K

BANZAII

(#10) ijjájom válasza MaciG (#9) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Egyetértek Veled az olcsóságban! Ha Balcsira mentünk volna, ott ettünk-ittunk volna, és stb. motorbérlés, akkor ott is elköltöttünk volna ennyit. Sőt a lányom barátja azt mondta, hogy Balcsin egy órára kerül a robogó bérlése 3 ezerbe, itt meg egy napra!
Egyedül az oda-visszaút, ami húzós volt, mert a befizetett 26 ezer/fő-ből 18 ezer a busz volt.
Lehet spórolni is, hisz ha viszel kajákat, akkor sokat spórolsz, de úgy gondoltam, ha már egyszer eljutunk oda, akkor élvezzük ki a görög ízeket, ki tudja mikor tudunk menni legközelebb!:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#11) kidpepi


kidpepi
tag

Tavaly nyáron voltunk Sartiban (barátnommel, a legjobb barátommal es az o barátnojevel), életem legjobb nyaralása volt.
A hosszú buszozás utáni elso csobbanás felejthetetlen élmény!
És tényleg nem volt drága. Sem az utazás, sem a helyi árak.

[ Szerkesztve ]

(#12) ijjájom válasza kidpepi (#11) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Az biztos, hogy nagyon szép hely Sarti. Mi bebarangoltuk a környéket motorral, nagyon szép helyeket fedeztünk fel. A tenger tényleg olyan kék mint a képeslapokon! Csodálatos volt, a görög emberek aranyosak nagyon, nagy élmény volt számunkra!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#13) MaciG válasza ijjájom (#12) üzenetére


MaciG
addikt

"A tenger tényleg olyan kék mint a képeslapokon!" Főleg a Narancsparton és a "szív-alakú" öbölnél. remélem azokat sem hagytátok ki. :)

BANZAII

(#14) ijjájom válasza MaciG (#13) üzenetére


ijjájom
csendes tag

A Narancspart oké, de a szív alakú öböl nem tudom pontosan hol lehetett, de szerintem ott is voltunk. Azért adj támpontot, mert ha nem voltunk, akkor jövőre nem hagyjuk ki!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#15) MaciG válasza ijjájom (#14) üzenetére


MaciG
addikt

Sarti és a Narancspart között van, Sarti kikötőjéhez közel, de elég keskeny földes út vezet oda, és a betonos útról nem látni. Mi is csak úgy találtuk meg ,hogy egy másik fórumon még a nyaralás előtt olvastam róla. Ha nem tudom, hogy ott van arra a keskeny földes útra biztos nem megyünk le. Sajnos az öbölben nem tudunk fürödni, mert az oda levezető utat benőtte a susnyás, csak fentről láttuk.

BANZAII

(#16) Goose-T


Goose-T
veterán

Mi is voltunk tavaly Sartin a (most már) feleségemmel, tényleg nagyon olcsó hely, mégis szép ott minden. Motoroztunk, hajókáztunk, Meteórákat néztünk, nagyon szuper volt. Idén Krétán voltunk nászúton, mert tavaly nagyon megtetszett Görögország, és idén is mellette döntöttünk. Kréta azért valamivel drágább Sartinál, viszont az időjárás sokkal megbízhatóbb. Sartin volt egy-két borongósabb napunk, mondjuk azért nem volt annyira vészes. Krétán viszont végig napsütés volt és 30 fok árnyékban, felhőket csak nagyritkán láttunk a hegyeken átbukni, de el is tűntek gyorsan mindig. Itt van néhány fotó a tavalyi nyaralásunkról (ami egyébként mindkettőnknek az első tengerparti nyaralása volt), az ideiről még nem töltöttem fel, de tehetek fel párat, ha érdekel valakit. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) KAMELOT válasza ijjájom (#8) üzenetére


KAMELOT
titán

Úgy legyen! Sajnos repülőre nem ülök fel. Max kocsi vagy hajó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#18) ijjájom válasza MaciG (#15) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Nagyon szép helyek! A szív alakú öblöt nem láttuk, de legközelebb megnézzük. Kár,hogy nem lehet fürdeni ott!
Nagyon sok helyet azért kellett kihagyni, mert nagyon szar gidres-gödrös út vezetett oda, nem beszélve arról, hogy méhkaptárakkal voltak tele ezek a kis eldugott utak.
Ha vannak képeid, szívesen megcsodálom őket, most beleszerelmesedtem Görögországba!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#19) ijjájom válasza KAMELOT (#17) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hát repülőre én sem ülnék, így inkább majd egy napot rázattuk magunkat busszal, végül is túléltük, a látvány feledtetett mindent!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#20) MaciG válasza ijjájom (#18) üzenetére


MaciG
addikt

Itt van pár fotó, meg írtam egy rövid élménybeszámolót is ide, logoutra, csak még nem került ki.

Repülővel én szívesebben mennék ,mint busszal vagy kocsival, csak sajnos a repüől az nagyjából 60 000 jó magyar forinttal többe fájna fejenként, plusz ha nem Pesten laksz akkor még a reptérre is el kell jutnod, meg vissza és az is plusz lóvé.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#21) KAMELOT válasza ijjájom (#19) üzenetére


KAMELOT
titán

Busszal még jobb....legalább látsz szép érdekes tájakat. Repülővel meg csak a felhőket látod ,azt látom én is csak alulról :DDD
Látvány szép is.....kit érdekel a buszrázás ha a táj meg gyönyörű.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22) ijjájom válasza MaciG (#20) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Ja! Én is most néztem meg mikor hazajöttünk, hogy milyen drága a repülőjegy! Ráadásul még ha Pestre mi is felutaznánk, 6 tagú család, a gatyánk rámenne!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#23) MaciG válasza ijjájom (#22) üzenetére


MaciG
addikt

Igen, csak rengeteg meseszép hely van ahova csak repülővel tudsz eljutni (Görögországba is), és ennek Sarti csak az első lépcsőfoka. :)

BANZAII

(#24) ijjájom válasza MaciG (#20) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Basszus! Nagyon jó fotók! Istenem de jó nézni! Sok ismerős táj, nagyon jó volt!
Az a szép zöld hegyek között a tenger, azt mi is sokat fotóztuk, gondoltuk, hogy a hegy oldalában futó földúton bemennénk, de a lányomék két éve megpróbálták, de tele volt méhkaptárakkal, ezért nem kísérleteztünk. Különben arra a vége felé, kagyló tenyésztelep van. Nekünk is ott mondták!
Nagyon ügyes vagy, jók a fotók! Mi kicsit elkapkodtuk a fotózást, de jövőre ügyesebbek leszünk, tudatosabban fogunk képeket készíteni!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#25) ijjájom válasza KAMELOT (#21) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Sajnos a tájjal kapcsolatban annyi, hogy Szerbiát amikor láttuk, nem volt szép, mire a szép részhez értünk volna, addigra este lett. De szerencsére Macedóniát láttuk visszafelé, és azt kár lett volna kihagyni.
Na de nem lövöm ki a táramat, mert minden napra össze van írva az élményem, jegyzeteltem és így minden napról írok kis élménybeszámolót.

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#26) balintka


balintka
addikt

Nagyon szuper a leírás, ahogy leírod, milyen a tengerparton. Mi Paralián voltunk az idén, nekem ez volt a 2. tengerparti nyaralásom, a páromnak az első, szuperül sikerült.

Alig várom a cikk folytatását!

(#27) Youri


Youri
veterán

Hát az út az tényleg hosszúra sikerült, kb. három óra lehetett, amikor elértük a határt, igaz addig már megbüntették a sofőrt gyorshajtásért 30 rugóba került.
Egyelőre itt tartok, és majdnem lefordultam a székről :))

RTX ON

(#28) ijjájom válasza Youri (#27) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Remélem nem azért, mert elaludtál?:D

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#29) Youri válasza ijjájom (#28) üzenetére


Youri
veterán

nem :)

RTX ON

(#30) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Remek olvasnivaló, mint ahogy MaciG írása is. Nekünk hatalmas mázlink volt, hiszen nálunk az iskolában lehetőség volt, hogy osztállyal menjünk, hát mentünk is. Szintén Sartiba, szintén Sithon-nal. Talán a különbség annyi, hogy mi a legelső turnusban mentünk, május végén. Nagyon rövid volt az a 7 nap, de szerencsére remek időjárást fogtunk ki, és azóta is visszavágyunk. :)

(#31) ijjájom válasza webdeejay (#30) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Igen, az időjárással Ti is jól jártatok, de ott ilyenkor talán jobb is, mert nincs az a nagy kánikula, mert akkor még külön napi 6 euró szobánként a klíma.
Nem beszélve arról, hogy a nap most is olyan erősen tűzött, nem napoztam, de leégtem így is, mi lett volna nyáron? Ja és nem volt akkora tömeg, és volt olyan ismerős, aki szezonban volt és 3-4 napját elcseszte az időjárás!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.