Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gabis


Gabis
őstag

Hali
Engem olyan érdekelne, hogy tényleg nem lehet látni HDMI és D-sub között jelentős különbséget HD film esetén?

(#2) DopeBob válasza Gabis (#1) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem pont D-Sub de analóg:

Kb. 5 méterre van a TV-m a számítógéptől. Két éve még nagyon drágán adták a HDMI kábelt, ezért komponens kábelt vettem. A TV-n a kép nem volt rossz, de "nem volt az igazi" valahogy a színek fakónak tűntek, a fekete pedig túl világos volt. Most sikerült beszerezni egy HDMI kábelt, és ég és föld a komponenshez képest.

A másik lehet hogy TV specifikus (SONY):

Ha D-Subbal kötöm rá a gépre a TV 1280x720 a max felbontás, HDMI-nél pedig 1366x720 :F

MZ/X

(#3) Gabis válasza DopeBob (#2) üzenetére


Gabis
őstag

Szal akkor érdemesebb olyan notit venni amin inkább hdmi van mint csak d-sub?
Mert több netbook is szóba jöhet most csak ezt nem tudom eldönteni mert árban azért rádob az csak nem vagyok biztos benne megéri e (hosszabb távon mondjuk biztos)

(#4) DopeBob válasza Gabis (#3) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem szeretnék semmi következtetést levonni, annyira nem értek ehhez, csak leírtam a tapasztalataimat.

Mivel nálam elég hosszú volt az analóg kábel, lehet hogy valami zavarta a jelet, digitálisnál pedig most nincs ilyen, és ezért tűnik szebbnek. Remélem jön egy hozzáértő is errefelé, aki tud segíteni.

Ami a HDMI mellett szól, hogy a hang is átmegy (átmehet) rajta ami azért nem rossz :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#5) Gabis válasza DopeBob (#4) üzenetére


Gabis
őstag

Igen ez az egyik előnye még a HDMI-nek a hang.
Azt lenne jó tudni, hogy egy átlagos 4-5000kbs-es HD-hez feltétlen szükséges e a HDMI :U

(#6) bigz


bigz
tag

Pro: Grat a noteszhez, kellemes osszeallitasnak tuni, es pazar az ara is.

Kontra: A cikk tartalmat tekintve nem rossz, ugyanakkor az idegbaj kerulgetett az olvasas kozben. Ez ugyanugy szol neked, mint annak, aki moderalja az irasokat a logouton. Mindenki nyerne egy alaposabb szurovel, a helyedben atiratnam valakivel, aki raer es kepes rendesen fogalmazni, es utana kicserelnem a szoveget. A helyesiras ellenorzese sem kellene, hogy problemat okozzon. Te is tanulnal az egeszbol, es az olvasonak is az elonyere valna, hidd el. Hogy ne csak a levegobe beszeljek:

"Bár hozzátartozik a dologhoz, hogy teljes töltöttség esetén is mindössze FILM-et kb 1óra 40percet nézhetünk aksiról, kicsivel több mint 2 órát használhatjuk netezésre, és ez nem sokkal változik, ha a HD3200-ra állítjuk, így kb 5-10 percet nyerünk mindössze, ha még több időt szeretnénk nyerni további beállításokra lesz szükségünk."

- FILM-et helyett filmet (ha ki akarod emelni, legyen pl. felkover)
- mindossze szoismetles
- nyugodtan lehetne ket-harom mondat, a jelenlegi forma egy katasztrofa

Olvashatobb lenne ilyen (vagy kifinomultabb) formaban: "Hozzatartozik a dologhoz, hogy teljesen feltoltott akksirol mindossze kb. 1 ora 40 percig nezhetunk filmet, vagy 2 oran keresztul netezhetunk. Ez nem valtozik sokat, ha a HD3200-ra allitjuk, igy osszesen 5-10 perccel birja tovabb a hasznalatot. Ha meg tobb idot szeretnenk nyerni, tovabbi beallitasokra lesz szuksegunk." termeszetesen ekezetekkel, illetoleg igyekeztem szoveghu maradni.

A pongyola fogalmazas ugyancsak zavaro, de azzal egyutt tudunk elni, maskulonben idovel az is javul majd. Barmit irsz, annak alapfeltetele, hogy olvass melle sokat! Maskepp szinte lehetetlen tanulni. Nem feltetlenul *rigora vagy *ndexre gondolok, az online ujsagiras a minosegi munka rakfeneje...

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#7) kisza25 válasza bigz (#6) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi az építő kritikát :R
Igen azt a részt utólag írtam bele és most így visszaolvasva, tényleg elég értelmetlen, de ígérem javítani fogom :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8) kisza25 válasza Gabis (#5) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én is használok HDMI kábelt és sima D-sub-ot is, lehet nálam azért nem látszik a különbség, mert csak HD ready a TV

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#9) Lars válasza Gabis (#1) üzenetére


Lars
őstag

Ha segít a döntésben, akkor a d-sub és a DVI között elég sok a különbség, ahogy emelkedik a felbontás.
1680x1050-es felbontású a monitorom, megpróbáltam mindkét csatlakozóval, és szemmel láthatóan jobb volt a kép DVI-vel. Feltételezem hogy a HDMI-nél is a felbontás emelkedésével észrevehetően jobb lesz a kép.

(#10) Gabis válasza Lars (#9) üzenetére


Gabis
őstag

Az a problémám csak ezzel, hogy ált. d-sub ill. d-sub és hdmi kombó jellemző a netbookokra ami engem érdekelne és 720-as mkv kiküldése a célom egy plazmára
ami már a sima vga csatin keresztül is igen látványos, szal nem tudom mennyire változna ez hdmi-n keresztül

(#11) <NewL>


<NewL>
addikt

Nagyon hasznos jó cikk lett. Nekem is ilyen notim van,és Kisza mester is sokat segített már.

Én tökéletes meg vagyok elégedve a tudásával,egyedül a fényes kijelző zavart az elején kellett 2 hét míg megszoktam,de most már jó az is.
Első notim,azt hittem ,hogy a billentyűzet kényelmetlen lesz,de ugyanakkorák a gombok mint a régi asztali gépem billentyűzetén.

Végre tudok aludni úgy ,hogy egész este töltök:)

There's an app for that

(#12) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Hát ez elég érdekesre sikeredett, mármint nem maga a cikk hanem a noti.. Ezzel a megoldással nem találkoztam még..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#13) KoPy89


KoPy89
tag

Ugye gyárilag nincs benne newmoonos háttér? ;]

(#14) st.hubertus


st.hubertus
tag

Nekem is ilyen van. Karácsony után akartam szervize küldeni a sípolás miatt. Holnap kipróbálom a bios frissítést, remélem, tényleg segít. Köszi a cikket, a második vga-ról sem tudtam... :))

(#15) kisza25 válasza <NewL> (#11) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
KoPy89: azt asszony tette be :B
"közös notinak new moon-os a háttere" :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#16) zako@zako


zako@zako
csendes tag

Én egy Asus K70AB-t szeretnék majd a közeljövőben venni, gondolom ezek a tippek/trükkök ugyanúgy alkalmazhatók abban is :) nagy előnye, hogy abban van hdmi, meg azért a 17" kijelző sem hátrány :P Úgyhogy köszi a cikket, egyre inkább meggyőződésem, hogy ez a noti a nekem való :C :R

(#17) kisza25 válasza st.hubertus (#14) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

örülök, hogy megkímélhettelek a gariztatással járó kellemetlenségektől :)
ezért is írtam a cikket, mert elég sok gyerekbetegsége van a notinak, de azokat orvosolva jó kis gép lesz a végeredmény :K
zako@zako: nem tudom mennyit szánnál rá, de 17" ban inkább K70IO-t ajánlanám, mert játékra adnád a fejed a 17"-hoz igen kevés a HD4570-es :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#18) <NewL> válasza zako@zako (#16) üzenetére


<NewL>
addikt

de ha játszani akarsz rajta,akkor viszont hátrány a nagyobb kijelző/felbontás
nem mennek úgy rajta a játékok mint a 15.6oson

jól mondom Kisza?:)

ez a háttér sokkal jobb:D
azt a filmet végig sem tudtam nézni,1 hete készülök rá ,hogy az utolsó 30 percet megnézzem:DDD

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#19) zako@zako válasza kisza25 (#17) üzenetére


zako@zako
csendes tag

a 195e már egy kicsit sok nekem. :S én úgy tudom - bár lehet, hogy rosszul - hogy a kijelző mérete mindegy, ha a felbontás ugyanakkora. Tehát ha leveszem mondjuk 1366*768-ra a felbontást, kb ugyanaz a teljesítmény. Vagy nem így van? De ha nem, akkor is: nekem most egy asztali ATI 9200SE 128MB DDR videokártyám van, ahhoz képest a HD4570 kész megváltás lesz :D És jobban szívlelem az AMD procikat... De köszi a tanácsot! :)

(#20) kisza25 válasza <NewL> (#18) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát engem asszony elcibált a moziba
a mozi tele volt, de talán két fiú volt rajtam kívül

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21) kisza25 válasza zako@zako (#19) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen csak akkor már nem natív felbontásban lesz a kijelző, ezért nem lesz tökéletes a kép ;)
itt170k

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22) zako@zako válasza kisza25 (#21) üzenetére


zako@zako
csendes tag

Annyira nem fontos a kép tökéletessége, még úgy is szép lesz szerintem :) Az iPon-tól személyes rossz tapasztalatok miatt nem vásárolok többet...

(#23) kisza25 válasza zako@zako (#22) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

te tudod :) filmnézéshez biztos jobb lesz a nagyobb kijelző :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24) maross válasza bigz (#6) üzenetére


maross
veterán

nem hiszem hogy fizettek volna neki a cikkert, inkabb oruljunk hogy ennyivel tobbet tudunk. o igen, kimaradt par vesszo a HOGY-ok elott haha :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#25) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

nekem egy K70AB.m van 500as vinyoval. 4gb ram, szerintem jó kis gép még játszani is lehet rajta persze nem a legújabb és nem a max beállításokkal de a 2 -3 éves játékok egész szépen futnak.

(#26) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Igen ez elég jó noti én kb. egy-két hónapja rendeltem az egyik havernak egy ilyet, és volt szerencsém kínlódni is vele amíg mindent feltelepítettem rá.
Sajna én nem tudtam a VGA váltást belőni hiába volt beállítva a BIOS-ban a megfelelő funkció csakis kizárólag a HD3200-al volt hajlandó működni :(((
Win7 x64 került rá, a gyári Asus VGA driver-el nem volt hajlandó a CCC-t elindítani :(( AMD oldaláról leszedett driverel ment csak, de azzal sem lehetett váltani a VGA-k között.
Hiába váltottam át nagy teljesítményűre mindig a HD3200-at használta :W
Végül mivel mondta a gyerek hogy többnyire úgy is hálózatról használja majd BIOS-ban átállítottam így megy.
Én azt a tanulságot szűrtem le ebből hogy ATI VGA-val szerelt notit semmi pénzért nem vennék inkább egy GT240M. És nem kell nekünk diszkrét meg dedikált VGA egyszerre ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) zako@zako válasza Cyberpunk (#26) üzenetére


zako@zako
csendes tag

szóval BIOS-ban be lehet állítani, hogy melyik kártyát használja? A cikkben az van, hogy a 3200-al alig néhány perccel húzza tovább, és én amúgy is kb desktop helyettesítőként fogom használni, tehát a hd3200 számomra tök felesleges.

(#28) Prof01


Prof01
veterán

Jó a háttered! Csak nem te is Twilight fan vagy? :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#29) #61666560 válasza Cyberpunk (#26) üzenetére


#61666560
törölt tag

Én egy Acer Aspire 5542G-t vettem tegnapelőtt (minden tekintetben jobb az ASUS-nál) és abban csak egy VGA van 4570... valamint erősebb a processzora újabb a chipsetje is mint ezekben az ASUS-okban, pedig eleinte ezekkel szemeztem én is.
Szerintem nyugodtan vehetsz olyan notit a jövőben amelyik ATi-s igaz, hogy az enyémben csak 1 VGA-van de van benne powerplay is... és akkor lényegesebben kevesebbet fogyaszt.
Én is gondolkoztam egy olyan notebookon amelyikben erősebb a VGA van de aztán inkább elvetettem az ötletet, mert nem akartam azt hogy zúgjon a gép és melegedjen ha kell ha nem... ezért is maradtam az ATi-s megoldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#30) arus12


arus12
csendes tag

Szia! Jó a cikk nagyon!
Ugyanilyenem van csak az acer kiadásában, nem olyan szép mint az asus, de 320-as hdd-vel volt 128e Ft bruttó. Acer rondább de olcsóbb. :)
És ahhoz képest hogy mit tud a kis dedikalt VGA-ja igen jól mennek rajta a jétékok: medium beállításban minden játék teljesen játszható vele (25-50 FPS) - amit én próbáltam, még az újak is.

Ha jól olvastam akkor Win7-el használod a gépet. Fontos kérdésem volna: Win7- alatt próbáltad a Hybrid Crossfire módot? Vagy Asus nem tud ilyet?

(#31) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Tetszik az írás. Én is tervezem hasonló noti beszerzését.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#32) spyduck


spyduck
nagyúr

Eddig nem értettem miért ilyen olcsó ez a noti, hát a ddr2-es HD4570 megadta a magyarázatot.
A HD3650 lentebb van a notebookchechkben de érdekes módon majdnem 70%al több pontot csinál 3dmark06-ban. [link]

(#33) Cyberpunk válasza zako@zako (#27) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze Xpress-ről át kell tenni a másik opcióra és akkor csak a HD4570-et fogja használni.

Nekem amitől még a falra tudtam volna mászni az a touchpad nagyon fura hogy ugyanolyan anyaggal van borítva mint a gép borítása és elég egy apró érintés aztán megy a hajtépés:D
Amíg nálam volt a gép én 10 perc után dugtam rá az USB-s egerem megváltás volt azt használni ez után :DDD

Én most amit vennék ha notirol volna szó az egy Fujisu Amilo pi3560 ezért az árért ez a legjobb szerintem. Persze ott az a tényező hogy fusi ;] Bár akik vették azok többnyire pozitívan értékelték.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) #61666560 válasza spyduck (#32) üzenetére


#61666560
törölt tag

Az én Acer 5542G gépemben viszont DDR3-as memória van a videokártyán... és a gép 135000 ft volt kiszállítva 4GB RAM-al... (a Windows 7 memória élményindexe 7-es!!! Pedig csak sima DDR2 800MHz a rendszermemória)
itt van egy teszt róla

[ Szerkesztve ]

(#35) spyduck válasza #61666560 (#34) üzenetére


spyduck
nagyúr

3dmark06 neked mennyi 1280x800-on vagy 1366x768-on? \lényegében ugyan az\

(#36) 7Heads Drago válasza spyduck (#32) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy lényegesen erősebb procival persze nem nehéz több pontot összehozni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) spyduck válasza 7Heads Drago (#36) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ebben is van vmi, de az is csak 600pont különbség ha megnézed ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) Ren Hoek válasza DopeBob (#4) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nehogy D-SUB-os notit vegyen valaki! Neméri meg!

D-SUB-on felszed mindenféle ventizajt, és szépen kilövi az LCD-re hullámzás formájában...

Tesztelve vagyon 2 LCD monitorral (DVI és DSUB-on is) és egy Asus notival, D-SUB és DVI-on is, plusz egy PC-n D-SUB és DVI-on is.

A lehetőség szerinti összes variációval kipróbáltam:

D-SUB minden eszközből felvett zajt, ventihullámzást, és mindkét LCD-re kivitte.

Csak és kizárólag DVI- DVI volt a tiszta. Egyvalamit nem próbáltam, DVI- kimenetről D-SUB-ra téve, de sanszos hogy ott is felveszi a zajt, mert DVI nem csinál mást, csak visz magával egy analóg jelet is.

HDMI amúgy DVI szal ugyanazt viszi, könnyen alakítható egymásból. Lehetséges azóta fejlődtek már zajszűrésben a monitorok... De mediamarktban, ugyanezt a hullámzást láttam néhány d-subra kötött szélesvásznú drágább monitoron is.

Sum
CSAK DVI-os vagy HDMI-s notit vegyetek, ha külsőn is akarjátok használni!!!!

[ Szerkesztve ]

(#39) Pubszon


Pubszon
veterán

Szia.
Hó kis gép, jó kis cikk.
Grat! :R

Egy tipp: Aktív ablakról képet egyszerűen az ALT+PRNTSCRN billkombinációval tudsz csinálni. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#40) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sok hasznos dolgot irtál le,amit nagyon köszönök.
Kifejezetten szeretem a notikrol a 3dmark ponteredményeket,igy be tudolm lőni a grafikus teljeseitményét a gépnek.
Nem tudtok olyan oldalt, ahol lenne egy összehasonlito táblázat,vagy komplexebb grafikon a notikban találhato grafikus kártyák teljesitményéről?

[ Szerkesztve ]

(#41) Gabis válasza Silentfrog (#40) üzenetére


Gabis
őstag

itt megtalálod ami érdekel

(#42) (jan)


(jan)
őstag

Ezeknek a notiknak már fejlett az elektronikájuk, nyugodtan használhatjuk töltőről, mert amikor noti teljesen feltöltődött utána nem tölti tovább az aksit és több napi használat után sem tölt rá.

Ez vajon igaz Asus eee pc 1005-ha-h -ra is ? eléggé uj model azért ezis ... kiváncsi vagyok h gyötröm e az aksit vay sem :D

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#43) negyedes válasza (jan) (#42) üzenetére


negyedes
addikt

Ez a funkcio mar az en 2006-os Dell Inspiron 1501-ben is benne, van szoval szerintem abba is kell legyen.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#44) #61666560 válasza spyduck (#35) üzenetére


#61666560
törölt tag

3871 pont

1420 - sm2 score
1667 - sm3 score
1557 cpu score

megjegyzem nem tettem fel semmilyen drivert... az alap Windows 7-ben levo driverek vannak fent es a 3mark06 legfrissebb valtozattal keszult a teszt - alapbeallitason...

[ Szerkesztve ]

(#45) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

new moon lol:)

gottagofast

(#46) #61666560 válasza Silentfrog (#40) üzenetére


#61666560
törölt tag

Feltételezem ez egy kis irónia volt...

(#47) spyduck válasza #61666560 (#44) üzenetére


spyduck
nagyúr

Így már nem is olyan rossz.

(#48) adamka16


adamka16
őstag

üdv mindenkinek!
nekem is ilyen notim van, már szeptember óta. a héten feldobtam rá a legújabb 220-as BIOS-t. erősen ajánlott a legújabbat feltenni még ha a gyártó vissza is vonja.
ugyanakkor az elmúlt hetekben vettem észre azt a jelenséget, hogy ha fekete mintás háttér van beállítva háttérként, akkor sokkal jobban látszódnak a képpontok a HD3200-al, mint a 4570-el. ha nem hiszitek el, tegyetek be valami sötét hátteret, váltsatok GPU-t és nézzétek közelről a kijelzőt. Vajon ez mitől lehet??? :F

(#49) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi mindenkinek :R
közben kicsit net nélkül maradtam, mert kijöttem dolgozni Ausztriába :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#50) vasii válasza Gabis (#1) üzenetére


vasii
senior tag

hd tartalom eseten aki nemlatja a kulonbseget d-sub es hdmi kabelek kozott az mar eleg gaz.

a komponens kabel teljsen mas teszta, minosegben meg mindig az a legjobb a hdmi utan.

ha hd kijelzore akarod kotni d-subbal akkor gyakorlatlag nincs ertelme a hd tartalomnak, mert a kabel nem tudja atvinni azt a felbontast.

szoval ha filmet akarsz nezni hd kijelzon:
- vegyel hdmi csatis notit
- vagy vedd meg ezt +egy hd lejatszot(pl WD TV live 30K) amivel usbrol vagy halozatrol tudod nyomni hdmin a filmeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.