Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Linkek a teljesebb megértéshez:

Robert Oppenheimer
Főleg a Final years rész

Homer Simpson

Valamint a szokásos. Ez egy sorozat. Ha ez tetszett, akkor lehet, hogy az előzmények is tetszeni fognak. Valamint ha valakinek valami helyesírási gebasz böki a szemét, akkor szóljon nyugodtan. Ja és tudom, hogy nem mindenhol korrekt és sok a sztereotípia. Direkt van. Az írás célja elsősorban a szórakoztatás és másodlagosan az elgondolkodtatás. Aki pedig esetleg némi párhuzamot vél felfedezni az idegen és a kisherceg között, az nem teljesen a véletlen műve. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

a motorcsónak jogos volt, viszont a többi tényleg szőrszál hasogatás :) (bár az atomerőmű helyett szerintem mindenhol inkább megújulót kellene építeni, akkor is ha drágább és bonyolultabb)

(#3) Sidaries válasza JoeYi (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Igazából egy nem olyan régi élményemre épül az egész. Egy Greenpeace aktivistával beszéltem és katasztrófa volt. Hisztizni tudott, de valódi megoldásai nem voltak. Egyébként én maximálisan az atomerőművek mellett vagyok és inkább a szénerőműveket kéne minél hamarabb kiváltani lehetőleg megújuló forrásokkal. Aztán fúzió.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) Mcray válasza Sidaries (#3) üzenetére


Mcray
senior tag

Ez az írásod még az előzőnél is jobban tetszett.

Nagyon jól becsomagoltad a mondanivalót. Homér Szimszon meg LÓÓÓL :DD :DD :DD

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#5) Pukkancs


Pukkancs
tag

Ez a sorozat megunhatatlan :D .

(#6) ollie válasza Sidaries (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is ezt a nézetet vallom. Sajnos itthon nem igazán lehet hatékony vizierőművet építeni (vagy megtorpedózzák ugy), és a szélviszonyok sem a legoptimálisabbak. Viszont talán jobban ki lehetne aknázni a termálvizeket, mert abból állítólag nagyhatalom vagyunk.

***

(#7) Pukkancs válasza ollie (#6) üzenetére


Pukkancs
tag

A geotermikus energiárol se feledkezzünk meg, abbol is bővelkedünk, csak nem hagyják kibontakozni.

(#8) Sidaries


Sidaries
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat. Van egy kérdésem. Ez volt a 14. rész és gondolkodtam azon, hogy a 15. résszel bezárom a sorozatot, hogy ne legyen unalmas. Viszont ha van igény, akkor folytatom mondjuk a 20. részig. Folytassam? Csak mert most van egy jó ötletem a lezárásra. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) Lenry válasza Sidaries (#8) üzenetére


Lenry
félisten

őszintén szólva és szívesen olvasnám még akár a 100. részig is, de ha most igazán jól le tudnád zárni, akkor tedd azt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Vakegérke válasza Sidaries (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tégy megérzésed szerint, akkor járunk a legjobban. Lesz ami lesz, olvasó táborod nem veszíted el, ahhoz túl jók írásaid. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) shtml


shtml
őstag

Tetszett az írásod, de szerintem az utolsó bekezdés stílusa nem kicsit rontott rajta. Valami maróan gúnyos, de a trágárságot nélkülöző riposzt sokkal hatásosabb lett volna.

Amúgy én is az atomerőművek pártján állok, nem mintha sokat számítana a véleményem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12) Sidaries válasza shtml (#11) üzenetére


Sidaries
őstag

Jogos, de egy ilyen nap után nem hiszem, hogy sokan tudnának gúnyosan visszavágni. Én már biztosan elküldtem volna a csávót a halálba jóval hamarabb. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) Thunderzolee

Jó volt olvasni. :)

Jó volt az "összegzés". Egyetértek! :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) hcl válasza JoeYi (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre én azt szoktam mondani (nem volt időm tegnap elolvasni) hogy akinek nem tetszenek az atomerőművek, az költözzön valami jobbfajta hőerőmű mellé, mondjuk tőzeg- vagy széntüzelésű szomszédságába. Aztán majd ha minden cuccán vastagon áll a korom, stb. akkor sipákoljon hogy az atomerőmű nem tiszta. (És nézze meg a paksi erőművet, szép zöld környezet, jó levegő...)

A megújuló energiaforrások OK, de sajnos nem mindenhol megoldhatók (de ahol igen, ott jó lenne).

Amúgy az atomhulladék tárolására kiváló hely a világűr.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Sidaries válasza hcl (#14) üzenetére


Sidaries
őstag

Én is erre gondoltam. Fejlesszük az űrutazást, aztán lőjük ki az egész szemetet a Holdra. Legalább egy idő után több fény lenne este. :DD

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) hcl válasza Sidaries (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D Igazából a Nap a legjobb hely, ott úgyis felbomlik atomjaira az egész. Csak ezt már le sem szoktam írni mert a sok hülye akinek fogalma nincs egy csillag működéséről elkezd károgni hogy az visszajönne a földre :W

Na meg hát erről a bolygóról előbb-utóbb úgyis el kellene húzni.

Tulajdonképp ha nem lennének katonai kiadások, akkor lenne pénz kajára + tudományos kutatásokra, pikk-pakk megoldódna itt minden.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Sidaries válasza hcl (#16) üzenetére


Sidaries
őstag

Na akkor háborúk, energiakrízis, szemétprobléma megoldva. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#18) shtml válasza hcl (#16) üzenetére


shtml
őstag

Sajnos se közel, se távol nincs még egy lakható bolygó. Szerencsére, mert ha lenne, hamarosan tönkretennénk azt is.

Ami az űrhajózás fejlesztését illeti, van egy ötletem. Valahogy be kellene adni az USA-nak, hogy az Al-Kaida támaszpontot létesített a Plutón és ott vegyi fegyvereket állítanak elő. Kis idő elteltével máris rendelkezésre állnának az antianyag-meghajtású FTL űrhajók...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) hcl válasza shtml (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez jó :D :D :D
Támogatom az ötletet, írjunk a Bushnak emailt :D

@Sidaries : Na ja,ha pár nagyfejű is így gondolkodna, menne itt minden.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Thunderzolee válasza shtml (#18) üzenetére

Ez komoly. :))

Amilyen jóképességű Bush, még be is venné. :DD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) Pukkancs válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


Pukkancs
tag

Inkább az Index-nek adjuk be, ha az kikerült náluk hírek közé, hogy egy mars szonda látta Osama bin Laden-t a marson, akkor ezt is ki fogják tenni ;]

(#22) Sidaries válasza Pukkancs (#21) üzenetére


Sidaries
őstag

Na erről lehetne irni egy részt is. Osama a Marson. :)))

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#23) Thunderzolee válasza Pukkancs (#21) üzenetére

Télleg, régen szerettem az Indexet, mert más volt mint a többi, de nagyon a kommersz felé tolódnak a cikkek. Ezzel az Oszamás hírrel jól kifejezted a jelenlegi helyzetet. :K
Bár biztos felpörgetné a nézettséget/olvasottságot. :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24) hcl válasza Sidaries (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lássuk :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) joghurt


joghurt
addikt

Az én befejezésem az lett volna, hogy belevág egy ásót az aktivistába, aki - miközben a vér bugyog ki a száján - utolsó erejéből még ezt kérdi: - Tudod te, hány tonna meddő megmozgatásával, és milyen veszélyes mérgek használatával járt, hogy előállítsák ezt az ásót?

A tej élet, erő, egészség.

(#26) Sidaries


Sidaries
őstag

Irok még pár részt. A 20.-ig biztosan elmegyek. Osama kell, hogy legyen. :)

Valamint örömmel látom, hogy van aki úgy gondolja, hogy a végén nem reagáltam túl a káromkodással a helyzetet. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#27) bbandi válasza JoeYi (#2) üzenetére


bbandi
tag

A megújuló energiákkal az a baj, hogy a Nap nem akkor süt, a szél nem akkor fúj amikor te (vagy bárki más) fogyasztasz. A víz kivétel, de az se igazán környezetbarát, ha figyelembe vesszük a vízi élővilágot. DE: van egy nagyon jó megoldás amivel ezt ki lehet egészíteni: Ha sok energia van, vizet szivattyúzunk föl a hegyre, ha kevés, a vizet leengedjük, és generátorokat hajtunk vele.
Szerintem a jövő energiaforrásai: megújulók területtől függően (kivéve biomassza), atomenergia (fúzios energiát beleértve) és ilyen "energiatárolók"
Csak jó lenne, ha a politikusok is ismernék ezt a megoldást, mert bár a szélerőműveket (pedig Mo-n nem az igazi hozzá a szél) meg a biomasszaerőműveket (szalma és fatüzelés: nem annyira olcsó/környezetbarát) szarrá támogatják, az energiatárolók egy fillért nem kapnak.

(#28) Sidaries válasza bbandi (#27) üzenetére


Sidaries
őstag

A támogatásokat nem tudom pontosan, de az biztos, hogy nagyrészük rosszra megy. Pl. öntözés meg ilyenek. Szóval mindenki monnyon le! :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#29) PhoenixK válasza bbandi (#27) üzenetére


PhoenixK
őstag

Sajnos az energia tárolása nem hatékony... A megújuló energiaforrások mellé gyorsindításó dízel/szénerőművek kellenek, amik mindamellett, hogy drágák, erősen környezetszennyezők (jobban, mint a hagyományosak). Az egyetlen megoldást Magyarországon az atomerőművek jelentik, amelyeket kitűnően ki lehetne egészíteni megújuló energiaforrásokkal (ugyanis az atomerőmű relatív kis hatékonyság-csökkenéssel szabályozható).

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#30) Hugo85 válasza PhoenixK (#29) üzenetére


Hugo85
aktív tag

Az a dízel/szén jó lesz dízel (egyébként nem dízel, hanem kőolaj, vagy származéka) vagy gázerőműnek.

Utóbbi a legjobb. Magas hatásfokú kétlépcsős gáz+gőzturbina (70%+, a hő hasznosítását is beleszámolva távfütésre, melegvízre vagy ipari létesítmények gőzellátására, persze ez ugye pont ezeknél sajnos nem annyira kihasználható) és gyakorlatilag teljesen automatikusak, percek alatt maguktól indulnak és állnak le. Ezek az úgy nevezett csúcserőművek, van is az országban jónéhány. Mellesleg ezek meglehetősen tiszták ha elég modern technológiájúak, de tény, hogy drágák (láttam múltkor egy összehasonlító táblázatot, hogy egy kWh-nyi áram megtermelése hol hány foint, és Paks hatszor olcsóbb volt, mint a többi hagyományos erőmű).

Az atomerőművek meg pont, hogy nem szabályozhatóak gyorsan, jól meg pláne nem (eléggé behatárolható skálában tudnak csak jó hatásfokkal működni, reaktorokat elindítani meg nem két perc), ezért is gáz az, hogy Paks este csak pörög. Szerinted miért olcsóbb az éjszakai vagy mostmár csúcson kívüli áram? ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.