Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Tehát akkor az apple visszaesett tavalyhoz képest és mindenki más erősödött.. kissé félrevezető így a cím.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A Xiaomi a statisztikák szerint nem erősödött, de akkor ki vette át a Huawei piaci részesedését?

A Samsung és a BBK lenne a nyertese a Huawei eltűnésének?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3) Plazmacucci válasza Donki Hóte (#2) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A Samsung és a BKK.

;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) munnergep válasza hallerlaller (#1) üzenetére


munnergep
senior tag

Az élen van? Igen. Miért félrevezető a cím?

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#5) hallerlaller válasza Donki Hóte (#2) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ha erre vagy kíváncsi ne csak a Q4-et nézd. Felszívták a többiek: mindenki erősödött idén:
[link] [link][link]

#4 munnergep
Mert visszesett tavalyhoz képest, nekem nem jön át az optimizmus amit a cím sugall.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6) xsjado93 válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


xsjado93
senior tag

A BKK is? Dejó, így legalább tuti lesz pénz a fővárosi tömegközlekedés fejlesztésére is :DDD

Your life is a lie.

(#7) Füleske válasza hallerlaller (#5) üzenetére


Füleske
addikt

Nem sokat érnek ezek a százalékos adatok, ha nem ismerjük a darabszámokat. Így azt sem tudjuk, hogy növekedtek vagy csökkentek az egyes gyártók eladásai.

(#8) Füleske válasza Füleske (#7) üzenetére


Füleske
addikt

Mondjuk az elemzőcég 2021 Q1 - ben még tudott darabszámokat közölni...

(#9) hallerlaller válasza Füleske (#8) üzenetére


hallerlaller
addikt

Itt az írják 1% növekedett az is: [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#10) Wesiz


Wesiz
tag

szóval a tradícionálisan legeredményesebb negyedévükben 1%kal verték csak a samsungot a tavaly 6% előnyükről.

(#11) Füleske válasza hallerlaller (#9) üzenetére


Füleske
addikt

Q4 - ben, Q3 - hoz képest. De mondjuk Q3 hogyan változott Q2 - höz képest? Mert ha mondjuk ott meg 5 % volt a csökkenés... Érdemesebb lenne darabszámokat közölni.

(#12) balint9605


balint9605
csendes újonc

Nem csodálom, hogy csökkent az előnyük. Heteket vadásztam a saját és párom iPhone-ját idén ősszel, szinte sehol nem lehetett őket kapni. Így nehéz kiugró eladásokat produkálni.

(#13) sohajda90


sohajda90
tag

Ahogy balint9605 is leírta előttem így is csoda, hogy az Apple az élen végzett, akkora volt a készlethiány a 13-as szériából. Én is szemezgettem vele még decemberben, de hivatalos viszonteladóknál (iStyle, iCentre, Vodafone) Pro-t abszolút nem lehetett kapni, csak 1 TB-os kiszerelésben, azt meg a 600k feletti árával azért gondolom kevesen választják, és a sima 13 is eléggé ki volt fogyva, érdekes mód még a Product Red elérhető volt több helyen (pedig nekem pont arra fájt a fogam, szerintem ebben a szériában az a legszebb színvariáns), de a sima 13-nál is megfigyelhető volt, hogy a 128-256 GB-os verziók sold out-ok voltak, 512 GB-osat meg kevesen vesznek a nem Pro-ból, mert árban az már a 128 GB-os Pro felé csúszik.

Allee-s iCenterben kiegészítő vásárlásnál 20 percet sorban állva kb. 2-3 percenként küldtek el embereket, hogy "sajnos nincs, talán az apple.hu-n érdemes megnézni, nekik van olyan készletük, amit velünk nem osztanak meg".
Aki eleve csak szolgáltatótól vesz telefont annak kb. esélytelen volt.

Szóval ez így is elég szép eredmény, sőt valószíínűleg a 21/4Q-s készlethiány miatt a 22/1Q erősebb lesz, mint a 21/1Q volt...

(#14) janeszgol válasza sohajda90 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Volt is hír, hogy csak a 13-as széria darabszámát 10 millióval csökkentették. Itt az eredménye.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) Badboys


Badboys
őstag

Kiszállított darabszám nem ugyanaz mint az eladott. Főleg, hogy x darabbal csökkentették a termelést Megy a ferdítés.

(#16) INGJOKE válasza janeszgol (#14) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én simán tudtam venni egy Pro maxet(256 Sierra blue színben ami külön ritkaság) a telenornál 25 e-vel olcsóbban a listaárnál kártyásan és az asszony minije is simán meg lett karácsony előtt ugyan így. (A sima 13 és Mini csak 15e-vel olcsóbb.) :)

(#17) KubanitoS válasza INGJOKE (#16) üzenetére


KubanitoS
veterán

+1

Az ijesztgetések hatására október közepén rendeltem két db 256 gigás iP13-at, hogy karácsonyra biztosan megérkezzen. Ez mondjuk csütörtöki nap volt és a következő hét szerdán már jött is a futár...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18) kalimist válasza Wesiz (#10) üzenetére


kalimist
aktív tag

Szóval a Samsung 43 modellt mutatott be 2021-ben (gsmarena szerint) amelyk közül Q4-ben is mind elérhető volt és mégiscsak a 2. hely jött össze? Azt majd te írd le, hogy ezzel szemben az Apple hány modelt forgalmaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Wesiz válasza sohajda90 (#13) üzenetére


Wesiz
tag

a chiphiány és egyéb főleg covidból adódó ellátási lánc problémái a többi gyártót is ugyanúgy érintették - sőt, elég sokat cikkeztek arról hogy az applet érintette a legkevésbé - úgyhogy ez még nem magyarázza a (tavalyi évhez viszonyított) gyengülésüket

#18: és hogy jön ez ide? :D

[ Szerkesztve ]

(#20) LasseFriden


LasseFriden
csendes tag

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a hónapokkal ezelőtt előrendelt 13 Pro-t csak idén tudta átvenni haverom az iStyle-tól (egyszerűen nem volt készleten eddig), szóval nem arról van szó, hogy nem vennék sokan, hanem hogy fizikailag ennyit tudtak leszállítani.

(#21) LasseFriden válasza Wesiz (#19) üzenetére


LasseFriden
csendes tag

Én több hónapos várólistáról nem hallottam egyéb mobilgyártóknál, de ha te igen, akkor arra kíváncsi vagyok. :)

(#22) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A készlethiányt én is megerősíthetem: amikor novemberben váltottam készüléket, jópár modellből és tárhely kiszerelésből nem volt se a T-nél, se a hivatalos hazai Apple partnereknél. Szerencsére megcsíptem egy 128-as fekete 13 minit, de miután megrendeltem készletről, egyből megint elfogyott a Telekom weboldalról ez a szín és tárhely opció, szóval valószínűleg az utolsó darabra csaptam le náluk akkor. Pár nap alatt kihozták.

(#23) janeszgol válasza INGJOKE (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Valakinek jutott, valakinek nem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) joey04


joey04
titán

Három ínséges negyedév után
:DDD :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) doooo válasza Mr.Silkó (#22) üzenetére


doooo
veterán

Én az iPad-ek körül nézelődtem Telekomnál az elmúlt hónapokban... hát ott is borzasztó, mi ment. Vagyis még most is az megy. Néha kapnak pár darabot (tök random, hogy a 2020-as vagy 2021-es szériák egyikéből), és nagyon gyorsan el is kapkodják őket (de itt is tök random módon, olyan mintha minden vásárlót megkeverne ez az ellátási probléma).
Végül egyelőre lemondtam új tab vásárlásáról, mert gyártótól függetlenül, kész káosz van (de az Applen-nél talán a legszembetűnőbb, mert viszonylag sok modelljük van a szegmenseben). Inkább megvárom mi lesz az idei első félév felhozatala.

(#26) doooo válasza kalimist (#18) üzenetére


doooo
veterán

Ahogy eddig sem volt ennek relevanciája, úgy most sincs. Az egyik lefed minden létező kategóriát, a másik csak egyet (de abban ők adják el toronymagasan a legtöbb mobilt). Vagyis kettőt, mert ugye az Androidosoktól eltérően elég sokáig gyártják és forgalmazzák a modelljeiket (és azok idővel lecsúsznak a csúcskategóriából), vagyis most sem csak a 13-as széria elérhető. Így végső soron azért van nekik elég sok modelljük (tekintve, hogy milyen, relatív szűk szegmensben tevékenykednek).
És a Q4 mindig az ő elsőségükről szól, már kb. 10 éve, minden más negyedévben meg a Samsung az első, ahogy éves szinten is. Ezekben sincs meglepetés.
Ha van meglepetés az az, hogy a Xiaomi és a BBK abszolút megtorpantak. Holott őket érintette legkevésbé a globális ellátási hiány, meg kereskedelmi fennakadás (nyilván Kínában tudtak erősödni, amikor a Huawei eltűnt, de a Honor (új arcú Huawei) most újra felment egy bizonyos szintig, és megállította a másik kettőt). Ja és a Xiaomi is bemutatott legalább 60 készüléket egy év alatt, mégis jóval lemaradva a 3. a rangsorban.

[ Szerkesztve ]

(#27) judas13 válasza doooo (#26) üzenetére


judas13
addikt

Xiaomi,BBK meglepett engem is.
A többi évek óta a szokásos.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#28) Mr.Silkó válasza joey04 (#24) üzenetére


Mr.Silkó
veterán


;]

[ Szerkesztve ]

(#29) Mr.Silkó válasza doooo (#25) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A tableteknél még inkább tetten érhető ez a probléma, amit említettél, korábban írták is a szaklapok, hogy az Alma az iPad kárára bővítette az iPhone kihozatalt 2021. év vége felé, a nagyobb kereslet és bevétel miatt (alkatrész hiány).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.