Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #27483136


#27483136
törölt tag

De azért megnyitom itt is, mielőtt a PH!-n is felmerülne ez a kérdés.

(#2) moha21


moha21
addikt

wow ezek tudnak ilyeneket?:D

Amúgy igen van, én is utálom a konvertálgatást, de ebben ki is merül az ilyen full HD előnye.
Ugyanis megveszik az átlagemberek a legolcsóbb full HD kamerát, ami rosszabb videót produkál minőségben / felbontás ellenére /, mint egy jobbfajta CCD-vel és optikával ellátott kamera, majd áttolják erre a szuper kijelzőre és totál nincs értelme a Full HD-nak.

Ezt persze csak szőrszálhasogatásnak írtam, nekem tökéletes és az átlag user 9x %-nak is biztos.

Aki meg profi videózik nyilván nem így kezd hozzá..

Szóval plug & play :D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) .bableWes


.bableWes
őstag

felesleges. elég egy 1280x1024es video is csak jo minöségben:D

automataváltot meg nem basztatni:D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Van értelme mert a komolyabb cuccokon már HDMi van és a tvre kötve egy kis vacakkal nézhetjük a HD filmeket.

(#5) moha21 válasza kmisi99 (#4) üzenetére


moha21
addikt

Ezigaz!

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Egy nagyon érdekes megvilágítást mutattál, hogy miért ne fikázzam ezt. Erre eddig nem is gondoltam, hogy a konvertálás mentes kompatibilitás szempont lehet egy ilyen dologban. Így már én is támogatom a felvetést.

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

De azt is számításba vehetjük, hogy a pár cm-es kijelzők nagyon hamar ki fognak már menni a divatból. :D

(#8) #27483136 válasza Tybee000 (#6) üzenetére


#27483136
törölt tag

A szakmai fórumokat általában hozzáértők látogatják. Nekik sokszor nem jut eszükbe, hogy egy laikus, aki csak használni akarja a cuccot, milyen akadályokba ütközik.

@Crystalheart
Viszont a 32"-os telefonok elterjedése is még odébb van. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Crystalheart válasza #27483136 (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, de az okosoknál már tényleg ott van (vagy lesz), amit kmisi99 írt, hogy ha van megfelelő kimenete, lehet csatlakoztatni a TV-hez. Ez a valódi értelme, nem hogy nem kell konvertálgatni. (Mert megfelelő programmal egyszerűbb, mint váltót kezelni a kocsiban. :) )

(#10) Gergő_


Gergő_
őstag

van, hiszen végső soron a minőség javulását gerjeszti.
a fusion-nel szerelt netbookok már simán viszik ezeket a tartalmakat, és egyre több olcsó kínai androidos tablet is, szóval szépen lassan átáll minden.

(#11) hakosh


hakosh
tag

Nagyon jó, hogy ezt leírtad. Ezentúl nem kell koptatni a billentyűzetet, elég csak belinkelni a hírekhez ezt :) :)

(#12) #27483136 válasza Crystalheart (#9) üzenetére


#27483136
törölt tag

Igen, van értelme: nekünk.
Viszont az a jellemző, hogy a segédmunkástól kezdve egy cégtulajdonosig mindenki megveszi a neki árban elérhető lejátszót és azt használja. Csak egy szűk réteg van, aki kellőképpen jártas a témában és azt hiszi spórol azzal, ha a PC-t használja médialejátszásra. Vállalja a napi többszöri kábeldugdosást, a távirányító hiányát, a bootolási idő kivárását, és még számtalan nyűgöt. Ha Lacika elviszi a laptopot, Pistike már nem nézhet filmet...

Összes ismerősömet belevéve nekem van egyedül összedugva a gép a TV-vel. Van egy hölgy fórumtársunk, akinél szintén összehoztam ezt, de miután a kártyáján lehalt TV-out, inkább vett egy 9000Huf-os lejátszót. Mikor másnak mondom ezt a lehetőséget, csak kerek szemmel lesnek, hogy: ezt is lehet? Egy átlagos titkárnő azt sem tudja, mik azok a csatlakozók a laptopon. DVD-ről tudok írni a BD zéró elterjedtsége miatt.
Végül én is vettem egy WD média-lejátszót a család nő tagjai és a távirányítás lehetősége miatt.
Az nagyszerű, hogy egy céges prezentációnál kivetítik a laptop képét. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy vajon a laptopok hány százalékának volt már valami bedugva a VGA kimenetébe, vagy bármelyik más csatlakozójába az USB-t leszámítva?

(#13) Thunderzolee

Erre a konvertálás mentes lejátszásra még én se gondoltam, csak a HDMI kimenetes telefonokra, amiket TV-re lehet kötni.
De mindent összevetve jó, h leírtad.

+1

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) #27483136 válasza Crystalheart (#9) üzenetére


#27483136
törölt tag

Bocs, nagyon elkanyarodtam a PC területére, de ezt csak példának szántam, így látom más "okos" eszköz tévéhez való csatlakoztatásának esélyét is. Pl a fényképezőm esete, ami akkor volt tévére kötve, mikor megvettem és első nap kipróbáltam, mutogattam a családnak, hogy ezt is tudja.

(#15) moha21 válasza #27483136 (#12) üzenetére


moha21
addikt

Nem sok, sőt ismerősöm laptom + fuji fényképező és még az usb kábelt sem ismerte..
Projektor ugyanez, nekem nem nagy munka klónozni vagy akármi a képet, de user 90%-a nem tudja megcsinálni. Faterom okos ember van számítógépes ismerete, de neki is magyaráznom kellett. Pedig tényleg okos és logikusan, kreatívan gondolkodik.

Volt egyszer egy matek házi integrálással meg mindennel tele vmi olyasmi volt, hogy 1 m^2 fémből, hogyan lehet a maximális térfogatot csinálni. Én számoltam pár órát, apum fejből megmondta 3 perc után :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

Van. Ilyen 4,3 körüli kijelzőnél pedig el tudnék viselni egy 1920x1080-as kijelzőt. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.