Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Meg valami viccportalon vagy aprilis 1-jen jo lenne de a prohardveren es ilyenkor?

(#2) KillHates


KillHates
nagyúr

Érdekes, hogy tudja a kála, hogy meddig guruljon... 🤔🤔 gyanítom, hogy azért ez nem ilyen egyszerűen működik (azaz működne) 👍

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) Galopp


Galopp
tag

Jól értem, hogy költenek egy valag pénzt, hogy a növényt érzékelőnek használják, mikor van óccsó kínai érzékelő már mindenből (értem ez alatt a fény érzékelését, meg a talaj tápanyag-tartalmának figyelését)?

(#4) KillHates válasza Galopp (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

azért más a biológiai visszacsatolás és más egy egyszerű elektronikus érzékelő lehet az ilyesminek alapja mondjuk egy űrállomáson ahol a fényt az oxigént a hőmérsékletet és eleve az élet feltételeket úgy összességében egy növény "figyelné"
anno a bányászok énekesmadarak at vittek le a tárnákba szóval ez is valami ilyesmi lenne, én úgy gondolom hogy van ennek létjogosultsága

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) Duddi


Duddi
aktív tag

New horizon zero plant, The happening. Comning soon!

(#6) mickemoto


mickemoto
őstag

Korszakalkotó találmány :DDD

(#7) Lenry válasza KillHates (#4) üzenetére


Lenry
félisten

anno a bányászok énekesmadarak at vittek le a tárnákba

miért?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) koop6 válasza Lenry (#7) üzenetére


koop6
tag

Sokkal érzékenyebb volt a mérges gázokra, mint az ember, így ha hirtelen elhallgatott (elpusztult) akkor menekülni kellett. Vagyis volt még idelye a bányásznak kijutni a veszélyes területről.

(#9) NomadND1 válasza koop6 (#8) üzenetére


NomadND1
senior tag

+súlytólég

(#10) Lenry


Lenry
félisten

ma is tanultam valamit, köszönöm mindkettőtöknek :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Ardunio board max 10$ +szenzor 0.80$ /db, motorok 1$/db, néhány munkaóra felprogramozni (szakközepes infó szakkör színvonal), azt erigggy.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Kezdődik...


:D

(#13) Aprósólyom válasza moleculez (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Amennyi idő elment a kommentre, annyi idő alatt el is olvashattad volna azt a pár sort, azt eriggy. Az utolsó sorokban megtalálod a hasznos potenciálokat. ;)
"Nem vagyok pesszimista" - Biztos vagy benne? ;]

ON: Vazze, milyen gyors a belső kommunikációja. Csak a lassú tápanyagmozgásból feltételeztem, hogy a belső jelek is viszonylag lassan keletkeznek és mozognak, de most meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#14) Alchemist


Alchemist
addikt

Simán összejöhet erre az élettani IgNobel díj. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#15) Nedden12


Nedden12
csendes tag

Érdekes kutatási eredmény ez! Vajon tud e döntést hozni?! pl. melyik fényforrás a neki kedvezőbb.

(#16) persil válasza flashpointer (#1) üzenetére


persil
nagyúr

"Természetesen a robotcserép csak demó, ennél sokkal hasznosabb kiegészítők is elképzelhetőek, olyanok, amelyek reagálnak a kártevők, betegségek megjelenésére, vagy akár a talajban lévő tápanyagok szintjének változására."

Gondolom el sem olvastad a cikket.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#17) atike


atike
nagyúr

Nem is tudom... Érdekes...

De mi értelme is van....? A növény alapból is a fény felé növekszik. Most már ha nem lát fényt, akkor odamegy ahol lesz...? :DDD De mivel a többi is oda fog menni így ott lesz sötét. Azaz örökmozgót gyártanak...? :DDD

(#18) mickemoto válasza atike (#17) üzenetére


mickemoto
őstag

És mi van ha a nagy korzózásban dugó lesz? :D

(#19) thesound válasza mickemoto (#18) üzenetére


thesound
őstag

Felcsatlakotik az IOT felhőbe és a waze-zel elnavigál, miközben a facebookra postolja az útvonalát és a többi növénynek üzen messengeren, hogy...

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20) KillHates válasza thesound (#19) üzenetére


KillHates
nagyúr

De ismerős is ez nekem... :U :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#21) Alchemist


Alchemist
addikt

Elindult az evolúció. :D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#22) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Már látom előre ahogy a cannabis termesztők elkezdik használni :D

(#23) QG


QG
tag

"mesterséges és a valóságos világ"
A mesterséges világ is valóságos. Gondolom "mesterséges és a természetes világ" akart lenni.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#24) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elővan. Intelligensebb mint a Föld lakosságának 63.2%-a:R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) hunluki


hunluki
senior tag

Na most már szegény Buksi helyett a rododendronra is rá lehet fogni a ki verte le a x-et az y-ról kérdéskört :D

(#26) zseko válasza Fred23 (#12) üzenetére


zseko
veterán

Ez volt nekem is az első gondolatom :DDD

Király könyv egyébként.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#27) Chaser válasza hunluki (#25) üzenetére


Chaser
titán

és képzeld hozzá ahogy felvisít a robotporszívó, h nem ő volt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Graphics válasza NomadND1 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

sújtólég.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) Chaser válasza Graphics (#28) üzenetére


Chaser
titán

jah:)
csodálkozom valaki ezt nem tudja, nekünk általános oskolában' "tanították"

szerk: több filmben is láttam ezt a bio védelmet alkalmazni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Lacok


Lacok
őstag

Az szép lesz amikor a párkányra pakolt cserepes növények megindulnak a fény felé. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.