Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tin válasza Vesa (#50) üzenetére


Tin
veterán

Oke, koszonom a szemelyes velemenyed.

A Win10 ingyenes volt az ervenyes Win7 licensszel rendelkezoknek (a gyakorlatban meg most is az). A Win7 tamogatasa lejart. Mindenki eldontheti a sajat szempontjai alapjan, hogy neki melyik a "jobb".

En nem tudom megerteni ezt a kuzdelmet a valtozas ellen. Az okostelefon is kemkedik, a Facebook is, a routeren keresztul a kinaiak is. Szamomra ez nem indok.

(#52) Duck663 válasza Vesa (#50) üzenetére


Duck663
őstag

+1

A sort egy 8. ponttal azzal egészíteném ki, hogy a stílusa, bár ez tök szubjektív dolog, sokkal barátságosabb.

(#51) Tin: Eldöntheted, hogy van-e facebookod, eldöntheted, hogy használsz-e okostelefont, és eldöntheted azt is, hogy használsz-e WinSpyware 10-et.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#53) dagonya válasza Vesa (#50) üzenetére


dagonya
aktív tag

a felsorolt szempontjaid alapján akkor az xp meg még jobb. mégse használja már senki. egy idő után a bármi "máshonnan beszerzésének" kényszere, meg egy két dologgal szembeni egyéni averzió ellenére is ellehetlenülnek az öreg oprendszerek és megmaradnak az okoskodók nosztalgiajátékszerének, senki mást nem érdekel. a tömegek vígan fognak windows 10-en élni, anélkül hogy bárkit is érdekelne éppen milyen windowst használnak. tök joggal értetlenkednek ha eléjük állsz és azt mondod márpedig a Windows Őskövület bizony JOBB. maximum megkérdezik hogy az meg mi a szar?
szerintem az a "jobb" amit a legtöbben a legproblémamentesebben tudnak használni. a tömegeknek legalábbis mindenképp.

(#54) Vesa válasza Tin (#51) üzenetére


Vesa
veterán

Nem tudod megérteni, mert nem éltél át olyan anomáliákat egy OS miatt, mint pl. mi grafikusok itt a cégnél. Így tehát megértelek. Te viszont próbáld megérteni azt, hogy a saját szűk tapasztalatod nem a világ, és vannak területek, ahol a W10 probllémákat okoz!

A facebook egy "ingyenes" szolgáltatás, melyért dedikáltan az adatainkkal fizetünk. A W10 ezzel szemben egy fizetős szoftver. Faék egyszerű a képlet kérem szépen...

Az "ingyenes" support járt le, fizetés ellenében további 3 évig megy még. Addig tehát semmi indokom nincs arra, hogy a munkámhoz szükséges atomstabil rendszert lecseréljem egy bizonytalanra, amivel már többször megszívtam és a munkám helyett az OS marhaságaival kellett foglalkoznom. Az a jó OS, amit észre sem veszel, csak működik. A W7 ilyen, a W10 _az én munkámnál_ meg nem. Nincs tehát okom váltani.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#55) Márton válasza Duck663 (#52) üzenetére


Márton
nagyúr

+2
mindkét rendszert használom
egy élmény a 7-est bootolni és használni! :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56) Duck663 válasza dagonya (#53) üzenetére


Duck663
őstag

Szerintem te nem értetted meg azt, amit Vesa leírt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#57) dagonya válasza Duck663 (#52) üzenetére


dagonya
aktív tag

de a saját egyéni döntésed nem teszi "jobbá" vagy "rosszabbá" a rettentő viccesen "winspyware"-nek júúújdenagyongúnyosan nevezett os-t. a tömegeknek szánt napi használhatóság teljesen elválik a paranoiától, az a te egyéni döntésed. de akiket nem foglalkoztatnak az összeesküvéselméletek, vagy csak szarnak rá ezzel foglalkozni és csak egyszerűen használni szeretnének egy gépet hókuszpókuszok nélkül azoknak mondogathatod ezeket a spyware bullshiteket ... még akkor is ha ezt alufóliasapkával a fejeden teszed.

(#58) dagonya válasza Vesa (#54) üzenetére


dagonya
aktív tag

akkor te se váltasz ... egy darabig, amíg rá nem kényszerülsz. akkor meg majd igen, vagy ellehetetlenül a munkád, az eszközöd, a körülmények. addig meg egy egyedi eset leszel többedmagaddal, miközben nagyságrendekkel többen meg vígan elvannak már az új platformon.

(#59) Vesa válasza dagonya (#53) üzenetére


Vesa
veterán

"a tömegek vígan fognak windows 10-en élni"

Ez az "érvelés" hamvába holt, engem egyáltalán nem érdekel, mit csinálnak a tömegek! Főleg, mivel a tömegek jellemzően hülyeséget csinálnak (alt. iskolai történelmi ismeretek már elegendőek ennek megállapítására). Ha tömegek kútba ugranak, akkor nekem is azt kéne? Kétlem.

Van egy stabil rendszerem, napi szinten dolgozom rajta. 3 éve nem volt fagyásom, vírusom, driver problémám semmi. Teszi a dolgát, stabilan futtatj a szoftvereket melyekkel a pénzt keresem. Sem időm, sem kedvem OS-t buzerálni, meg frissítések utáni anomáliákkal foglalkozni. Dolgozni akarok, és ebben a W7 bizonyított, a W10 nem. Ez nem sírás, hanem tény. A véleményemet írtam le, semmiféle meggyőzési szándék nem vezérelt. A tömegek felőlem azt csinálnak amit akarnak! ;)

A tudomány a valóság költészete!

(#60) dagonya válasza Vesa (#59) üzenetére


dagonya
aktív tag

de ez a te egyéni problémád, egy-egy os elterjedtségét, támogatottságát ez abszolút nem befolyásolja. és előbbutóbb a tömeges felhasználás a te felhasználási szokásaidra is ki fog hatni. pl. miért nem xp-t használsz ma?

(#61) Male válasza Vesa (#50) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt elég szépen összeszedted!
..és igen, Duck663 8. pontja is hozzájön.... én is meglehetősen rondának találom a W10 dizájnt. Ez persze ízlés kérdése (meg sokan rávágják, hogy a programjainkat nézzük, nem az OS-t, de a fejlécek ott vannak, a start ott van, a "gyönyörű" gépház, stb.), de nem értem, hogy miért nem lehetett kapcsolhatóan meghagyni a W7 kinézetet...
Na mindegy, lassan váltanom kell.

(#62) Duck663 válasza dagonya (#57) üzenetére


Duck663
őstag

A Win7 nem volt tömegeknek szánva? Összeesküvéselméletekkel én sem foglalkozom, de azért vannak ilyen-olyan tapasztalataim, az adatok ide-oda vándorlásáról, amihez én nem járultam hozzá. Ahogy ahhoz sem, hogy az OS egy részét úgymond a "szervezet" kezelje. Ez teljességgel elfogadhatatlan. Ez pont olyan, mint a 80-as évekbeli filmekben a "vállalat", aki ellen egyébként mindenki harcol. Abszolút érezhető a párhuzam. Persze ennek lehet tapsikolni is, de én nem fogok.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#63) Predatorr


Predatorr
őstag

Vicces, amikor egy kémszervezet spórolni akar költségein, ezért egy eleve adathalászatra tervezett (és valamiért egyre több védelmi szoftverrel összeakadó) rendszert nyomat, hogy ne kelljen a W7-re telepített, naprakész (hiszen azok tovább frissülnek) védelmekkel megküzdenie. :C

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#64) Soderes válasza Vesa (#50) üzenetére


Soderes
aktív tag

+1

Szívemből szóltál. :)

(#65) Vesa válasza dagonya (#60) üzenetére


Vesa
veterán

Látom neked nem megy a szövegértés, úgyhogy bocs, de így nem folytatom! Mindent világosan leírtam, ha nem érted, arra sajnos nekem nincs ráhatásom.

A tudomány a valóság költészete!

(#66) dagonya válasza Duck663 (#62) üzenetére


dagonya
aktív tag

de ez most hol releváns? 10 éve nyilván más volt egy os üzleti modellje, mint most. eldöntöd neked mi számít kisebb kompromisszumnak és azt használod. a windows 7 is borzalmasan telemetriázott az xp-hez képest, meg rettenetes hardverigénye lett. az lehet egy pöttyöslabdás kívánságműsor, hogy milyen lehetne az ideális os, de maga a termék létjogosultsága, meg használhatósága ezzel nem biztos hogy bármilyen korrelációba kerül.

(#67) Tin válasza Vesa (#54) üzenetére


Tin
veterán

Tehat a Windows a szar azert, mert a korabban megvasarolt, es a Windows 7 megszunesevel elavult eszkozok, szoftverek mar nem kepesek megbizhatoan mukodni az uj rendszeren. Ahhoz meg gondolom spur a ceg, hogy fejlesszen, hiszen megvette a Windows 7-et kokemeny penzert, es azt hitte (bar mindig is koztudott volt), hogy ez orokre szol.

Jol ertem?

(#68) nullpoint


nullpoint
senior tag

"mostantól biztonsági frissítéseket sem kapnak"

Az eddig sem kellett, azért van a harmadik féltől származó vírusírtó/tűzfal hogy megvédjen.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#69) Duck663


Duck663
őstag

Ott, hogy kiveszi az irányítást a kezedből, erőszakosan rákényszerít, hogy odaadd. Amellett pedig odaadd a létező összes információt magadról. Én nem adom, én irányítok, én döntöm el, hogy kivel és mit osztok meg. A Win7 össze telemetriai baromsági kiirtható.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#70) Mr Bond 007 válasza nullpoint (#68) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez egy picit máshogy működik :D Ha van az os-ben egy bug amit ki tudnak használni akkor kenheted a hajadra a tűzfaladat meg a vírusírtódat...

(#71) growler


growler
őstag

Csupán egy kérdés: Használja valaki a Robolinuxot ?
"Stealth VM" -> Run Windows 7 Virus FREE forever [link]

(#72) dagonya válasza Vesa (#65) üzenetére


dagonya
aktív tag

bocsánat abbahagyom az akadékoskodást, értem amit mondasz, nem is állítottam hogy győzködni szeretnél bárkit, csak mindig belepofázok abba amikor egyetlenegy eset szindrómáira hivatkozva globális következtetések (vagy amit annak vélek) hangzanak el.

(#73) Narxis válasza Tin (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Na ez az amit nem fogsz tudni megmagyarázni idősebbeknek. Cseréld le a JÓL működő hardvert mert a szoftvergyártó úgy döntött. Ezt még fiatalabbaknak is nehéz megemészteni de idősebbeknél ahol számítógép=mosógép tehát akkor vesznek újat amikor a régi már javíthatatlan nem fogod tudni.

Thanos was right.

(#74) GodGamer5 válasza Tin (#2) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az ilyen emberek károgtak a legjobban az Xp-win7 váltásnál... :)
Amúgy régen (majdnem) minden jobb volt, főleg ha a játékokat nézzük... :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#75) Corleone33 válasza ONEFREE (#20) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Gondolom nem friss telepìtésre ment fel a Win 10?

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#76) Tin válasza Narxis (#73) üzenetére


Tin
veterán

Sose fogom megerteni, hogy ha egy cegben az autokat, szamitogepeket, eszkozoket 2-3-5 evente leirjak nullara, es nem gazdasagosnak minositik, mert tisztaban vannak, hogy idosebb korukban egyszeruen magasabb lesz a fenntartasi koltseguk, akkor miert nem kepesek megerteni, hogy a szoftverek is elavulnak idovel?
Ez olyan, mintha a kedvenc autoradiojat az ember a legujabb autoba akarna betuszkolni, es leszarozna az autot, mert nem fer bele. Akkor hasznalja a regit.

(#77) ekkold válasza Vesa (#50) üzenetére


ekkold
őstag

+1 Szerintem pl. jobb a Win7, és ez saját tapasztalat. Otthon win7 + XUbuntu -van, munkahelyen Win10. A három rendszer közül a win7-el van a legkevesebb szívás, és a win10-el a legtöbb. A win10 frissítésekor mindíg rettegek, hogy éppen mi fog elszállni, volt hogy frissítéskor törölte a mentett wifi jelszavakat, néha letörölt szoftvereket csak úgy magától, a csúcs pl. az volt amikor a legálisan megvásárolt Eagle7 licenc fájljait törölte le szó nélkül egy frissítés után (szerencsére volt mentés róla). Előző munkahelyemen is tök fura hibákat produkált, pl. volt egy viszonylag drága multifunkciós A3-as nyomtató (+ szkenner +fénymásoló) amire az Office csomag programjai nem tudtak nyomtatni, a többi program viszont igen. Win7 alatt ugyanazzal az office-al minden működik. Megkerestük a M$-t is akkoriban, azt mondták ismert hiba, majd javítják.... ez azóta sem sikerült. Pár hasonló probléma után visszaálltunk win7-re. Azóta nem tudom mi lett a dolog vége, mert eljöttem onnan. De mesélhetnék még anomáliákat. Persze akinél nem jöttek elő ilyen gondok, az nem érti mi is a gond a win10-el "hiszen az tök jó és megbízható". Hát nem, nem az. Kiforratlan, de talán még pár évnyi frissítés, és lesz annyira használható mint most a win7 :) (mint ahogy az elején azzal is voltak gondok, de azóta kiforrta magát)

(#78) #95462144 válasza Vesa (#50) üzenetére


#95462144
törölt tag

1. Nem az a w10 indulásakor lehet, hogy az volt mára nagyon nem az
2. A megjelenés óta radikális változások egy átlag user szempontjából csak át lett rajzolva
3. gpedit.msc
4. 3.
5. IE stb.
6. Nem használ több erőforrást
7. Nem, nem működik új hardverekkel csak, ha mókolsz vele akkor telepíthető újabb vasakra..

Az elején voltak gondok Autodesk szoftverekkel, de az a szoftvert kiadó cég felelőssége, hogy az adott szoftvert nem megfelelően optimalizálják az új oprendszerhez, az nem az oprendszer hibája. Írtad a grafikai szoftvereket, talán náluk a supporton kell érdeklődni hibariportokkal, ez pedig a rendszergazda felelőssége, az nem megoldás, hogy maradunk a réginél, hanem a probléma szőnyegalá söprése.

(#79) #89309696 válasza Tin (#2) üzenetére


#89309696
törölt tag

95% nem akar szenvedni a telepítéssel, átköltözéssel, megszokással, újrabelakással, nem akar egy kontrollálhatatlan módon frissülő és ezzel labilis stabilitású rendszeren lenni, én ezt teljesen meg tudom érteni. Lehet lustaságnak is hívni mondjuk. Pláne azért sem akarnak cserélni, mert a 7 is működik és elég jól. Az XP elavultabb volt, azt kicsit könnyebben kidobták.
Esetleg szóba jöhet az adathalászat is, bár szerintem ezt a részét leszarja a userek nagy része a Facebook, Google, Android világában elsüllyedve.
Ezen ok miatt nem fognak Linuxra sem áttérni, az 10x akkora erőfeszítést kíván, mint egy W10-re átköltözni. Mindenki vereti W7-en ugyanúgy amíg nem jön egy komolyabb csapás rá vagy el nem kezd kihalni alóla az internet világa a nem támogatás miatt. Utána meg átmennek W10-re ami addig vagy másabb lesz, valószínű ebben reménykednek, vagy marad ugyanolyan.
Nagyjából ennyi, erre lottót lehetne rakni.

A maradék 5% a kompatibilitási, sebességbeli problémák miatt nem tudja használni.
Természetesen mind home userre értve. Vállalat tök más, de hát nekik ott van még +3 év.

[ Szerkesztve ]

(#80) Tin válasza #89309696 (#79) üzenetére


Tin
veterán

Ja, kb. hasonloan gondolom. Bar igazabol a W10 ugyanolyan jol hasznalhato, mint a W7. Atlag user szemszogebol. Es csak a "nagy" frissitesekkel szokott neha gond lenne, de azt meg halasztani kell 2-3 honapig, amig biztos minden megoldodik. Nem erzem semmivel nehezebbnek, kenyelmetlenebbnek a W10 hasznalatat, sem otthoni, sem semmilyen vallalati gepen. Pont olyan jol mukodik, mint a W7, vagy elotte ay XP a maga idejeben.

(#81) #89309696 válasza Tin (#80) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az update halasztással nekem az a bajom, hogy annyi erővel használhatnak W7-et is. Ha el van minden update tolva 2-3 hónapra, közben meg jön egy wannacry akkor azoknak a gépeknek pontosan ugyanannyira vége van, mint egy hetesnek.
2017-ben is pont így volt, 2017 április havi frissítés védte a gépeket, a márciusi még nem, májusban támadt a wannacry. Ha halasztósra állítják az updatet 60 nappal akkor a W10-et is viszi ugyanúgy, legalábbis túl magas eséllyel.

Egyébként érdekes ez a téma, miközben többmillió elavult Andoridos kütyüt nyomkodnak az emberek amikre semmi update nincs már. Könnyen lehet a következő wannacry a mobil eszközöket fogja vinni magával.

[ Szerkesztve ]

(#82) PuMbA válasza #89309696 (#81) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha el van minden update tolva 2-3 hónapra, közben meg jön egy wannacry akkor azoknak a gépeknek pontosan ugyanannyira vége van, mint egy hetesnek."

Ez nem így van, mert ha elhalasztod a nagy update-et, attól függetlenül a régi verzióra ugyanúgy jönnek a biztonsági javítások :) Nem a Home verzióban természetesen. Ráadásul a nagy update-ek is nagyrészt fél-1 hónapra rá települnek a gépekre úgy, hogy nem halasztod őket, hiszen folyamatos terítéssel dolgozik a Microsoft, hogy minél kevesebb felhasználónál legyen probléma. Ha pedig egy hardver eszközzel probléma van, akkor azon a gépen addig letiltják a frissítés felrakását. Ezért jó a telemetria...

[ Szerkesztve ]

(#83) Tin válasza #89309696 (#81) üzenetére


Tin
veterán

Milyen "minden update"? Csak az evente 2x erkezo nagy feature update-ek. A biztonsagi frissiteseket minek kellene elhalasztani?

(#84) #89309696 válasza PuMbA (#82) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az úgy más. Én még leragadtam a W7 frissítési rendszerénél gondolatban.
Bár ne becsüljük alá a usert, mert képesek mindet halasztani, nem csak a nagy updatet (vagy direkt vagy mert nem ért hozzá). Ahány W7-et én láttam ismerősi körben azon mind ki volt kapcsolva és utolsó frissítés telepítve 2013, 2015 és hasonlók... Ugye sokat rontott a W7 bugja is ezen a helyzeten, hogy fél napig ment a keresés és nem látott semmit pedig volt. Ez túl későn lett javítva. Aki véletlenül akart is frissíteni az megunta kivárni.

[ Szerkesztve ]

(#85) Tin válasza #89309696 (#84) üzenetére


Tin
veterán

Nem csak te. Nagyjabol az osszes W10-et kritizalo, W7-et elteto (itt nem rad celzok) usernek fogalma sincs rola, milyen a W10. Latta egyszer valamikor evekkel ezelott, meg olvasott rola, es elkonyvelte, hogy a W7 jobb.

(#86) #89309696 válasza Tin (#85) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezt a Microsoft köszönheti magának, mert túl kevés erőforrást állított az updatek tesztelése mögé. Ha nem lett volna az a rengeteg baki velük akkor legalább ennyivel könnyebben menne a dolog.
Valamilyen szinten a kémkedős hisztit is maguknak köszönhetik, mert az Android meg a Facebook is ugyanazt csinálja, mint a W10, mégis azok nincsenek köpködve, a W10-et meg sokan. Valahol elrontotta a kommunikációt a userekkel a Microsoft annak idején vagy túl keveset kommunikált róla.
Valahogy nem megy jól ez nekik, a WP-t sem sikerült életben tartani, pedig a lehetőség ott volt százszor.

[ Szerkesztve ]

(#87) Tin válasza #89309696 (#86) üzenetére


Tin
veterán

Ez az uzleti alapon vezerelt szoftverfejlesztes rakfeneje. Nem csak Microsoft, az osszes ceg igy mukodik, es hasonlo problemakkal kuzd. Regen azert volt minden jobb (minosegu), mert sokkal kevesebb koder volt, ok viszont elhivatottabbak voltak, es melyebb ismeretekkel rendelkeztek. Illetve, nem hagytak, hogy az uzleti szemleleti menedzserek hatarozzanak es dontsenek szakmai kerdesekben. De az a vilag elmult.

Ez a "Windows 10 kemkedik" kopkodes meg egyaltalan nem altalanos. Es amugy siman kikapcsolhato.

[ Szerkesztve ]

(#88) nullpoint válasza growler (#71) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez tetszik. :D Van aki használ ilyet folyamatosan ?

Amúgy egész vállalható Win10-et lehet varázsolni.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#89) Shing válasza Vesa (#50) üzenetére


Shing
őstag

A Windows 10 már egy 5 éves rendszer, akinél még mindig instabil ott felhasználói/ rendszergazdai problémák vannak.

A W10 nem csak poénból lopja az adataid, ez telemetria. Sohasem nézték még ennyire a felhasználói szokásokat, nem tudták kinek hogy működik a rendszer. Értelemszerűen ettől a W10 lesz összességében a legstabilabb, ezt nem lehet kidumálni.

Gyökeresen a windows 10 sem változik meg frissítések alatt, ha volt is ilyen akkor csak az első években. (De alap felhasználóként sohasem vehettél észre különbséget, max a start menü újult meg). A legutóbbi nagy félévi frissítés pl. ugyan úgy ment fel mint egy átlagos update.

Semmivel sincs kevesebb kontrollod felhasználóként, sőt mostanra már mindenféle kinézeti dolog beállítható, a frissítések ütemezése beállítható nem úgy mint W7-en és a motortérbe is elég jól belenyúlhatsz ha szétnézel a beállítások között.

Driver "erőszakolás" nem igazán észrevehető, inkább kényelmi szempont ha jobban frissül magától egy driver. Vagy nektek már az új driverek is szarok állandóan? Ez a tipus tényleg valamit rosszul csinál user szinten.

Erőforrást nem zabál többet. Szomszédnak vmi utolsó szériás P4-es gépén is W10 fut. HDD-t pedig kevésbé eszik pl. tömörített lapozófájl használat miatt a RAM-ban, összességében jobb a memóriakezelése, GPU gyorsítás, stb.

A Windows 7 szinte biztos, hogy kevésbé fog működni minden hardverrel mint a W10, ugyanis már bőven vannak olyan új hardverek amik már csak W10-es drivereket kapnak.

És akkor még ott vannak az előnyök. Pl. az átlagos frissítések kb. láthatatlanul mennek fel W7-hez képest. Gyorsabban indul, támogatja az új hardvereket, új eszközöket, gyorsabb, több szolgáltatása van, nem kell driverek után nézelődni, DX12, stb. Minden megy plug & play módjára.

(#90) nullpoint válasza Shing (#89) üzenetére


nullpoint
senior tag

Folytasd kérlek. :U

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#91) andor80


andor80
senior tag

Netről levágnám aki használni meri-xp miatt viszont börtönt adnék.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#92) #89309696 válasza andor80 (#91) üzenetére


#89309696
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#93) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Úgy tudjuk, hogy a Microsoft a közeljövőben számos, nem hivatalos csatornán próbálja majd meg értesíteni a Windows 7-et futtató felhasználókat a váltás fontosságáról
Mert ugye egy utcsó napi frissítés, arról, hogy "ez állt le most, az fog akkor, könyjelzőzd a weboldalt, ahol a visszaszámlálók mennek" nem fér bele?
Ugyanez van win10 mobilnál is: nem támogatjuk ezen túl... a dolgok majd leállnak... MIKOR? Nem hinném, hogy nem lehet megbízni egy embert/AI-t, hogy "ezeket a szolgáltatásokat ekkor kapcsold le", vagy ha azt mondják, hogy most a vége, akkor meg akkor legyen.
Ennek az átmeneti: már nem foglalkozunk vele, de még működik, de majd nem fog státusznak nem értem az okát...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#94) ekkold válasza Shing (#89) üzenetére


ekkold
őstag

Téged szponzorál a M$?
Több dolog is cáfolható lenne abban amit írtál, pl. a driver dologgal nemrég szembesültem. Adott egy hardver elem ami teljesen jól működik minden oprendszer alatt (XP, Win7, Win10, Linux, OSx). Konkrétan egy mezei USB / Usart konverterről van szó. Aztán egyszercsak a win10 feltett egy egy újabb drájvert amivel nem működött. Visszatettem a régebbi drájvert, így most megint működik az eszköz - addig amíg a win10 megint úgy nem dönt, hogy felteszi a frissebbet.

Bár nem windows, de bizonyos szoftverek visszafelé fejlődnek. Pl egyik kedvenc programom a Screamer Radio. Ez egy internet radio program, kicsi ügyes, és nem csak hallgatni lehet vele a zenéket hanem fel is lehet venni (azaz menti a stream-et mp3-ba). Ráadásul tök ügyes, mert ha egy szám közepén megnyomom a felvétel gombját, akkor is meglesz a szám az elejétől kezdve (memóriában pufferel). Aztán kijött az új verziója a programnak, a mezei szabvány win ablak helyett kapott egy szép megjelenésű ablakot, nagyméretű listával, csatornaválasztóval, kicsicsázva. Csak éppen eltünt róla a REC gomb....

[ Szerkesztve ]

(#95) Márton válasza ekkold (#94) üzenetére


Márton
nagyúr

VR esetén is vannak ilyen dolgok, hogy a win szerinti legjobb usb vezérlővel nem megy a sisak tökéletesen, a hozzáértők által ajánlottal pedig igen..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#96) #16939776 válasza andor80 (#91) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha szoktál készpénzt felvenni ATM-ből. Étterembe, esetleg olyan boltba járni, ahol van készlet nyilvántartó rendszer akkor rossz hírem van..

(#97) ekkold válasza #16939776 (#96) üzenetére


ekkold
őstag

Hát igen, ha belegondolok még XP-t is szoktam használni, igaz csak virtuális gépen. Van egy-két olyan programom, ami ugyan működne újabb oprendszeren is, de bizonyos okból időnként minden mástól elkülönítve szeretném használni. Mivel az XP erőforrásigénye sokkal alacsonyabb, mint az újabb rendszereké, ezért érdemes azon futtatni (ráadásul egy mai hardveren, virtuális gépen is villámgyors tud lenni az XP).

(#98) ricsi99 válasza Shing (#89) üzenetére


ricsi99
addikt

"A Windows 10 már egy 5 éves rendszer, akinél még mindig instabil ott felhasználói/ rendszergazdai problémák vannak."

bocsi de ezen sírva röhögtem :B

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#99) btprg válasza Vesa (#59) üzenetére


btprg
senior tag

Pacsi, teljesen egyetértek :) Én se éreztem még semmi hátrányát annak, hogy nem váltottam Win7-re, előnyét ellenben már igen. (Az újabb gépek miatt Win10-re kényszerült munkatársaim k. anyázásából ítélve :D ) Otthon még XP-it is használok, de azt csak hobbiból.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#100) akaido válasza Zotya84 (#12) üzenetére


akaido
addikt

Ez "célzott", nem unalmas. :)

A mai nap "termése": munkahelyi w10 laptopról 119 PUP-ot és egyéb "jóakaratút" karanténoztattam egy kolléganő gépéről Malwarebytes progival. Ösznye-visznya ki-bekapcsolgatott a gépe, hol elsötétült a képernyő, hol visszajött.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.