Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Ha hozza a regi A szeria minoseget, akkor arahoz kepest egy nagyon rendesen megcsinalt kis noti ez. Persze nem gamer, kijelzoje sajnos fos, de a strapat birja. Haver A szerias Fuji laposa nemreg halt meg (zsaner eltort, vitte magaval a gephaz egy darabjat is, amugy mukodik, csak na), 5 ev utan, de az az 5 ev olyan volt, hogy minden reggel mindenfele vedelem nelkul a tobbi lom koze hatizsakba bedob, robogora fel, meloba be, ott par ora hasznalat, kb 4 reszre bontva, szinte folyamatos nyitogatas csukogatas mellett, aztan melo utan taskaba be, robogozas haza, ott asztalra ledob/kertbe kivisz, saroknal fogva, stb, szoval kapott rendesen. Ebben az 5 evben volt 3 eses is (1 csuszos ut (olajfolt), egy amikor elbaszta haver a fektavot, meg egy amikor a mogotte erkezo autos baszta el a fektavot), azt is tulelte, egyszer az egyik esetol szetnyilt a sarkanal, de haver osszenyomta, visszapattant, ment tovabb.
Igaz, 5 eve meg 180kHUF volt ez, de a mai mezonyben 330k is teljesen ok erte. Ilyen aron olyan noti, ami ezt igy kibirja, szerelheto, halk a hutese es jo a billentyuzete az szerintem ma nagyon rendben van. Ha hozza az 5 evvel ezelotti szeria minoseget.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon sok Fujitsu gépet használunk, mind asztali, és mind laptopookat.

A514 és A555-ös gépeket használunk 10db-ot kb, de van E-s széria is.

Igazi irodai igásló kategória és legalább szerelhető.

Viszont nem derült ki számomra ( vagy átsiklottam felette), hogy a jobb oldalt a dummy DVD mi célt szolgál? :) Régen ugye másodlagos akkunak adott helyet pl.

Kifejezetten tetszik az árazása is, 190 körül már meg lehet venni 8GB memóriával 256GB-os SSD-vel, és i3-mal.

A 330 ezres ár valami tévedés nyoma lehet inkább :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Armagedown válasza Graphics (#2) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha megvan az alaplapi sata csatlakozó, akkor mehet bele egy optibay keret segítségével egy 2.5 inches meghajtó.
Legalábbis így volna a logikus.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#4) Graphics válasza Armagedown (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen persze ez az alap funkció remélhetőleg megmaradt :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Kbali válasza Graphics (#2) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt írták a cikkben, hogy van hozzá opcionális DVD :)

Amikor a 330-as árat megláttam :F - ez inkább a 230-as kategória kellene legyen.

[ Szerkesztve ]

(#6) Graphics válasza Kbali (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na, akkor beigazolódott a felületes olvasásom :D :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) nuke7


nuke7
veterán

jesszus... egy százassal drágább mint bármelyik ilyen kategóriás gép szerintem...

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) zhit86


zhit86
csendes tag

Én örülnék neki, ha a régi brandekből megmaradna valami... de ez túlárazott...

Eleve nem is 11. gen Intel... ezeknek a 10XY CPU-s gépeknek már komolyabban leárazottnak kellene lenniük, de vannak piacok, ahol még a tavalyi is lehet "új"... :W

Legalább pozitívum a HDMI 2.0 és a Win 10 Pro,
csomó small business orientált gépbe még most is HDMI 1.4 kerül (200-300k HUF között szinte mindbe).

(#9) Tanisz


Tanisz
senior tag

Ezek az G-s procik kb semmire sem jók, legalábbis nem irodai munkára. Papíron nagyon szépen mutatnak, gyakorlatban csak panaszt hallottam rájuk.

Cégnél ilyen procival szerelt Dell, Lenovo laposokat kaptak a BA-k, PM-ek. Főként 1035G4-el szerelteket. Böngészőt és max office-t használnak munkájuk során, de folyamatosan anyáznak, hogy egy kalap kaki a gép, pedig 16 GB RAM-mal kapták, nem 8 GB-val. Ha akkuról használják akkor még nagyobb a baj.

Pedig először még én is elgondolkodtam rajtuk, hogy családban netezős, irodais laposnak milyen jól jönnének, könnyű, egyszerű, ütni - vágni jók, de az áruk és amit produkálnak borzalom.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#10) opr válasza zhit86 (#8) üzenetére


opr
veterán

Aki ezt veszi, olyan szinten szarja le hanyadik generacios a proci meg milyen a gpu, hogy el se hiszed. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) opr válasza Tanisz (#9) üzenetére


opr
veterán

Megneztem, te jo eg, alapbol 1.1ghz base clock, ami konfigfuggoen 800MHz-1.5GHz is lehet (tdp up/down)... Az egy atom, alruhaban. Az lesz ott a gond, azert a cikkben szereplo proci csak hozott minden magon ~2ghz-et folyamatosan, meglepne, ha nem lenne eleg alap dolgokra.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) Tanisz válasza opr (#11) üzenetére


Tanisz
senior tag

A cikkben szereplő proci:
Intel Core i5-1035G1 (4/8) – 1,0/3,6 GHz, 15 W TDP

A nálunk használt proci ami a laposokban van:
Intel Core i5-1035G4 (4/8) - 1,1/3,7 GHz, 15 W TDP)

Kb egy és ugyanaz a kettő

Mint mondtam én sem néztem ki a prociból hogy ilyen gyenge, de nap mint nap látom hogy anyáznak és malmoznak. Pedig semmi komoly műveletet nem végeznek rajta, a háttérben nem fogja semmi sem a procit, nincs protokoll ami állandóan monitorozná a gépet a céges hálón...stb.. Egyszerűen egy lófing sajnos.

Kb ezek vannak náluk párhuzamosan, amin dolgoznak: böngésző Firefox/Chrome (atlassian termékekekkel, jó pár fül megnyitva), 3-4 excel (nem ezer sorokkal meg agyonmakrózva), 2-3 word, teams, outlook.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#13) Graphics válasza nuke7 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

190 ezer az iponban. Olcsóbb

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) nemlehet válasza opr (#10) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem nézi, de zaklatni fogja az IT-t hogy lassú meg fagy. Irodista vagyok, néha hozzámvágnak egy 500k soros excelt és attól úgy letérdel egy ilyen, hogy még következő fizetésig sem tér magához.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) DeFranco válasza opr (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

családi körben három különböző lifebook van kb. 1-1-1 év eltéréssel beszerezve (2012 AH531, 2012 A532, 2013 LH532), ebből 2 totál ridegtartáson (r=0,5 felhasználó kanapén hányódó, mindentoolbartfelrakó igáslova) mennek mind.

akku persze mindben meghalt már de egyébként semmi bajuk az ég világon.

[ Szerkesztve ]

(#16) Graphics válasza DeFranco (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, nálunk tanárok hasznaljak, hihetetlen mit kibirnak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) jjeahh válasza DeFranco (#15) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint a Fujitsuk az új Thinkpadek :D . Nekem úgy tűnik, hogy kb. az összes üzleti gép "elkonzumeresedett", egyedül még egyes Fujitsuk tűnnek igazi workstationnak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18) peugeotmate


peugeotmate
őstag

A maszattextúra az vívmány lenne a külsején? :)

meg

(#19) Graphics válasza jjeahh (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Így van, de sajna készül majd vmi közös koprodukcióban közös cég a Lenovo és Fujitsunál, de lehet csak alkatrészbeszerzes miatt

Ezek a Fujitsuk meg meg talán Németországbsn is készül

Ez már China, akkor lehet ez már közösködés eredménye is. De tervezés meg jó helyen

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) dabadab válasza jjeahh (#17) üzenetére


dabadab
titán

Nem, a Thinkpadek azért továbbra is Thinkpadek :)

DRM is theft

(#21) opr válasza dabadab (#20) üzenetére


opr
veterán

...Kiveve, hogy ma mar sok ThinkPadben forrasztott minimum az egyik ram, ragasztott az akku, hangos a hutes, es mar nem az az igazi jofajta a billentyuzet sem, illetve a pocokeger is sokszor el van hagyva, tapipadon sincsenek dedikalt egergombok. Ezeket kiveve igen, a ThinkPad az ThinkPad. Arban biztos. :(
Persze van meg normalis ThinkPad, de nagyon felhigitottak szegenyt.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) Graphics válasza dabadab (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos már nem igazán... A ThinkPad már nem, az ami volt.

Nem professzionális ...forrasztott, libegő billentyűzetes valami. Konzumeresedett.

Ha melleteszunk egy azonos kategórias Fujitsut már megeszi, csak szerencsére utóbbi nincs túlhype-olva

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) dabadab válasza Graphics (#22) üzenetére


dabadab
titán

Nekem nem sikerült ezt látnom (egy T14 AMD-m van, a cégnél meg friss Lifebookok - amiket mondjuk eleve nem is lehet AMD-vel kapni :(( )

DRM is theft

(#24) Graphics válasza dabadab (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezen nem veszünk össze. Elfogadom a véleményed.

Hosszútávon nekem a Fujitsu a választásom.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) jjeahh válasza dabadab (#20) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Számomra kb. a roll cage kiherélése óta megszűntek létezni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Oké, mondhatjátok, hogy tellhetetlen vagyok, és inkabb örülni kellene, hogy lassan elfelejtik a gyártók a 100-as ethernet csatikat, de: 2021 végén miért nem lehet egy 2,5-es csatit adni? Vagy legalább AX-es wi-fit? :F

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#27) ddekany válasza Tanisz (#12) üzenetére


ddekany
veterán

Nem lehet hogy más CPU-val is elég sokat malmoznának? Furcsa, mert ez egyáltalán nem Atom, "rendes" Ice Lake architektúra.

(#28) csendes válasza ddekany (#27) üzenetére


csendes
őstag

Nekem 2 generációval korábbi 4 éves i5-8250U teljesen jó, igaz előtte i5-6300U volt, amivel viszont nagy Excel-ekkel gyakorlatilag nem lehetett dolgozni. Szóval ott valami egyéb gpnd lehet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#29) Tanisz válasza ddekany (#27) üzenetére


Tanisz
senior tag

Bármi lehet, de extra dolgot nem csinálnak rajta. Lehet a 10900K is kevés lenne az Atlassian termékeknek a böngészőben és az Officenak. :D Leírtam mit csinálnak rajta, ettől képes megfeküdni és nem a RAM a kevés ami benne van nekik (16 GB), hanem a proci.

#28csendes : hát biztos gond van mindegyik ilyen géppel :D Pontosan nem tudom hány darab van, de 100-on felül szerintem. Én csak 8-10 ilyen delikvenssel beszéltem/dolgoztam együtt az elmúlt fél évben és ők panaszkodtak, láttam is az akadásokat, "malmozásokat". Jelezték már az üzemeltetésnek, meg is nézték jó néhányuknak a gépét, nem találtam semmit. Kíváncsiságból kérdeztem is az üzemeltetést és ők kb arra jutottak hogy harmatgyenge valszeg a proci, mert semmi sem fogja őket a háttérben. Amúgy a korábbi gépeikben egy i5-8350u volt, legalábbis akit kérdeztem, arra nem panaszkodtak.
Lehet számít az U procik javára hogy nem veszi le annyira az órajelet, még ha csak 400-500 Mhz is a különbség :F

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#30) Graphics válasza Tanisz (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aztán meg kiderül, hogy 50-60 megnyitott lappal dolgoznak :D

Nekem otthon van U-s procis, az is belassul, nincs előnyben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) ddekany válasza Tanisz (#29) üzenetére


ddekany
veterán

"Lehet a 10900K is kevés lenne az Atlassian termékeknek a böngészőben és az Officenak. :D"

Ha egy szoftver elképesztően CPU pocsékló ahhoz képest amit végeredményben csinál, akkor érződik ha 2x-3x olyan gyors CPU van alatta. Mert ha nem lenne pocsékló, akkor a csúcs és nyamvadt CPU közt az lenne a különbség, hogy 0.02 vagy 0.06 másodpercet vársz, ami mindegy lenne. Szóval ilyen alapon, igen, lehet hogy csúcs CPU kéne hozzá, mert szartak bele MS-nél, Atlassian-nál, stb. Jó üzlet ez mindenkinek, kivéve a felhasználónak. Ugye már az is nonszensz, hogy jaj, mert csak 1 GHz-n fut... bőven elég legyen ez ilyenekre a tizede is, mint Jira/Confluence/Word.

[ Szerkesztve ]

(#32) opr válasza Tanisz (#29) üzenetére


opr
veterán

Ja, hogy Atlassian?! Asztali xeon ws is úgy ki tud tőle feküdni néha, hogy ihaj. Csak nézek sokszor, hogy ezt vajon hogy sikerült megoldani a fiúknak, hogy ennyit egyen a szarjuk. Én olyat még nem láttam, hogy mondjuk egy JIRA gyors legyen, mindegy melyik oldalon milyen vas volt alatta. Az én tapasztalatom az, hogy az Atlassian cuccokra ha ráköltöd a világ összes pénzét, akkor el lehet érni, hogy tragikus helyett simán csak szar/"ez ilyen"/kibírható legyen.

Office meg attól függ, hogy mit kell kezelni. Excel bármit IS ki tud nyírni, csak akarni kell. Outlook szintén, ha sok nagy csatolmányos levél van, bármit lefektet.

Persze ezekkel nem azt mondom, hogy nem egy kalap szarok ezzel a procik alapból, bár nagyon sok függ, hogy hogy van gyárilag konfigurálva a tdp, mert attól függően kb az atom és egy fasza i5 között bármi lehet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) ddekany válasza opr (#32) üzenetére


ddekany
veterán

Amúgy miért érdekli az Outlookot, hogy hány nagy csatolványos levél van?

Nálunk nemrég cserélték pár éves Outlookot 360-asra, és érezhető a lassulás. Elértünk oda 20 év alatt, hogy nyögvenyelős legyen végiglépdelni a leveleken.

(#34) opr válasza ddekany (#33) üzenetére


opr
veterán

Kivalo kerdes. Azon kivul, hogy azert, mert egy nagy kalap fos az egesz, nincs ra jo valaszom. De legalabb vegre a droidos appjukat rendberaktak, nem kerul 30-60 percbe, hogy megjelenitsen egy olyan mailt, amirol mar kuldott ertesitest. Az is az oruletbe kergetett, de mostmar jo, amig megint el nem cseszik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) opr válasza opr (#32) üzenetére


opr
veterán

ui.: Amugy a nezevett proci egy xeon W-2145 + m.2 ssd + 32Gb RAM. JIRA ugy ket vallra tudja fektetni a vasat ha olyan kedve van, hogy "orom" nezni. Bar utobbi idoben javult a dolog sokat, de meg mindig elofordul, hogy neha egy-egy magot kozel egy percig 100%-ra terhel. Iszonyatos, mekkora egy spagetti foshalom kod lehet a hatterben, bele se merek gondolni.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) Kbali válasza opr (#35) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért az sem mindegy, hogy standalone, on-premise, cloud verziókat használnak, ill. milyen plugin-ekkel van teletömve mondjuk egy Jira.
Nekem egy i5-8350U van 8 giga ram-mal a céges gépemben és ennek is elfogynak az erőforrásai (sokszor inkább a memória), pedig nem vagyok egy heavy user: 3-4 chrome ablak, outlook, skype, slack, teams, soapui, notepad++ - és ettől néha befekszik.

(#37) #52931072


#52931072
törölt tag

Azt hiszem találóbb cím lehetne: “Előtérben a spórolás.” Majdnem mindenből a legrosszabbat pakolták bele, gondolom sok poros raktárat kisepertek, nesztek irodai gép 2021. Azért biztos van olyan ötéves noti amire ez ráver, de túl drága.
Mondjuk mire ideér egy 500 dolcsis bármi, 1500 dolcsis luxus cikké változik.

[ Szerkesztve ]

(#38) emvy válasza opr (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Oriasi React front-end.

Egyebkent anyazhatjuk az Atlassiant, de szerintem uzleti szempontbol fantasztikusat teljesit a ceg azzal, hogy lenyegeben atterelte a teljes vevokoret cloudra ugy, hogy kozben megoriztek a kompatibilitast. Ez kb. akkora huzas, mint amit a Microsoft csinalt az utobbi tiz evben (4x-esere nott a ceg erteke ugy, hogy kozben a fo termekuk kb. irrelevanssa valt).

while (!sleep) sheep++;

(#39) dabadab válasza emvy (#38) üzenetére


dabadab
titán

kozben a fo termekuk kb. irrelevanssa valt

A Jira miért lenne irreveláns? Vagy mi lenne a fő termékük?

DRM is theft

(#40) emvy válasza dabadab (#39) üzenetére


emvy
nagyúr

A Microsoft fo termeke valt irrelevanssa (Windows).

Az Atlassian szerintem azert volt jo nehez helyzetben, mert muszaj volt cloudra migralniuk (errol vitatkozhatunk, hogy miert, persze), viszont ha nem 100%-osan kompatibilis a cloud verzioja a Jira/Confluence/stb.-nek a self-hosted verzioval, akkor az ugyfeleik jo reszet elvesztettek volna a migracio soran, hiszen vegulis egy uj termeket kellett volna eladni.

while (!sleep) sheep++;

(#41) opr válasza emvy (#38) üzenetére


opr
veterán

Uzleti szempontbol szerintem a slack-et semmi nem nyomja le.
Gyakorlatilag csinaltak egy irc-t, ami uresjaratban is fel gb ramot eszik, irc-hez kepes lassu, mint a tok, es ezt eladtak egy raklap cegnek arany aron. Ha megdoglok se ertem, hogy lehetnek ennyire sikeresek, de valamit nagyon jol csinalnak, le a kalappal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) emvy válasza opr (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Az az erdekes, hogy az elejen miert lettek sikeresek. Utana mar vitte oket a lendulet.

2015-ben kezdtem el egy fully remote cegnel dolgozni. Skype chaten ment a beszelgetes. Elso nap vegen athuztam a ceget Slack-re.

Egyszeruen nem volt alternativa. Ami minimalisan szukseges egy ilyen helyzetben:
- legyen SaaS, ne kelljen szarakodni a sajat hosztinggal (privat IRC szervernel ez buko)
- konnyen meg lehessen oldani az autentikaciot -- Slack eseteben annyi tortent, h a ceg Google Workspace accountjaival be lehetett logolni
- legyenek tematikus csatornak

..

erre volt anno a Slack meg a Hipchat (Atlassian termek).

while (!sleep) sheep++;

(#43) opr válasza emvy (#42) üzenetére


opr
veterán

Szoval gyakorlatilag azert nyertek, mert nem volt egy ceg sem, aki irc-et, vagy ahhoz hasonlot kinalt volna SaaS modon? :Y
Zsenialis. Es ezt tenyleg nem kekeckedesbol mondom, zsenialis. Uzleti szempontbol mindenkeppen. Igy letarolni a piacot a XXI. szazadban egy rohadt chat appal, ami meg oli is a gepeket... Ott nagyon tudtak, mi kell a nepnek, valaki dobott egy bullseye-t a piackutatasnal.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) emvy válasza opr (#43) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat igen, en igy emlekszem.

> Zsenialis.
> Ott nagyon tudtak, mi kell a nepnek, valaki dobott egy bullseye-t a piackutatasn

Nem egeszen :)

Az megvan, hogy a Slack az egy bukott jatekprojekt mellektermeke? A csavo masodszorra probalt valami jatekot fejleszteni, es masodszorra is bukott, de az in-game chatet piacra dobtak utana. Ez lett a Slack, amit vegul kozel 40 milliard dollarert vett meg a Salesforce.

Ja, es a csavo elozo bukott jatekfejlesztesi projekjenek mellektermeke lett a Flickr. :)

When Flickr co-founder Stewart Butterfield and his team realized that their online game Game Neverending wasn't going to be a hit, they turned the game's photo-sharing tool into a stand alone product -- and got lucky.
Flickr was a hit. It quickly caught the attention of Internet giant Yahoo, which bought the site for a reported $35 million in 2005.
Fast forward 8 years and Butterfield is at it again. His new company Tiny Speck, which employs much of the same team as before, shelved its online game Glitch last year. Now, they've taken the customized communications tool the team used to build Glitch and created a new stand alone product -- Slack, a business collaboration tool.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#45) Graphics válasza emvy (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tedd már át offba :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) emvy válasza Graphics (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Attettem, bar a laptop senkit sem erdekel, ez meg szerintem erdekes :D

while (!sleep) sheep++;

(#47) Graphics válasza emvy (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engem érdekel, most találtam egyet jó árban hardverapron.

Az itt közölt ár szerintem túlárazás eredménye :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) opr válasza emvy (#44) üzenetére


opr
veterán

Nem, ezt nem tudtam, de nagyon jó.
Szegény csávót egyszerre sajnálom és irigyelem. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) bossbob


bossbob
csendes tag

Feleségemnek volt Fujitsu Lifebook A544-ese. Papíron az is rendben volt, de mégis cserélni kellett.
A kijelző minőségére meg a felszereltségre nem térek ki, mert egy olcsóbb darab volt az is 4. generációs i3-4000M procival meg a 768p tn panellel. Ezek még úgy nagyjából rendben is voltak. Billentyűzete nem volt rossz, de a karakterek nem voltak túl kopásállóak, hamar el is kezdtek sárgulni.

VISZONT

Ami miatt cserés lett és eltanácsolnék sokakat a hasonló daraboktól: a burkolat nagyon gyatra műanyagból készült. A zsanér körüli részek, a kijelző körül gyakorlatilag minden elem és a billentyűzet két oldalán lévő kis takaró műanyagok már nagyon hamar elkezdtek recsegni-ropogni. Egy szétszedést követően pedig egy csomó tartópánt megadta magát. Pedig az asszony nem egy ogre módon bánik a géppel és jó magam is szétszedtem és rendbe raktam már vagy 40-50 laptopot. Asus vagy Acer konzumer notik általában sokkal jobbak tapasztalataim szerint anyaghasználatban.

Persze az csak egy darab A544-es Lifebook volt, de ránézésre ez az újabb darab nagyon hasonlóan néz ki, szóval meg merem kockáztatni hogy hasonló minőségű a burkolata is. A billentyűzet kb. ugyanaz a modell mint az A544 esetében. Ilyen áron szerintem ma már gáz ha nem háttérvilágításos a klaviatúra.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#50) Graphics válasza bossbob (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

190 ezer meg mindig, a 330 ezres ár túlzás. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ha valakinek érdekes lehet a dolog.

Ma érkezett hozzám egy ilyen masina, igaz az i3-as verziója, felbővítve 16GB-ra a bolt által, 256GB-os Samsung SSD-vel.

Igazából nagyon korrekt cucc, tök jó árban, 200 alatt megállt a dolog. ( 170 ezer + memóriabővítés)

Anyagminőségre jó minőségű , strapabíró műanyag, nekem bejön, szeretem az ilyen iparibb cuccokat.

Szerintem ez a Fujitsu pont egy olyan noti, amit kicsit jobba kéne reklámozni.

EGyedül ami fura a dummy dvd keretet nem tudtam még kibányászni.

Ja az itteni tesztben szereplő mérési eredmények az SSD kapcsán szerintem tévesek, mindjárt beteszem, amit én mértem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) Graphics válasza Graphics (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) bossbob válasza Graphics (#51) üzenetére


bossbob
csendes tag

Köszi az inputot!

A dizáj szerintem sem rossz, nekem is tetszik az industrial/régi thinkpad szerű megközelítés. Nos nálunk a családban egy Lifebook A544 van. Nagyon hasonlóan néz ki, főleg a burkolat dizájn meg elemei. Nagyon remélem hogy az újabb változat már nem ugyanabból a műanyagból készült, mert miénk 2-3 év után nagyon merev lett, mármint a burjolati elemekben a műanyag. Egy szétszedést sem éltek túl a monitor kávájának tartópöckei. A fenéklemez szinte összes süllyesztett csavarfoglalata már kitört, így a csavarok nem tudnak mibe kapaszkodni.
A helyzett a kijelző zsanéroknál a lerrosszabb, ugyanis az összes csavarfoglalat szétment már, amelyekbe a zsanért kapszkodik a kijelző fedlapján. Azokat még meg tudtam ragasztgatni. A zsanérok takaróműanyagjai viszont már rég lepattantak.

Próbáltam többször mindenhol megerősíteni pillanatragasztó+szódabikarbóna párossal, de a fekete ez a műanyag egyszerűen szétmálik. Nagyon rossz, pedig ez is alapvetően egy korrekt budget laptop 4. generációs i5-el, 4 usb porttal és így tovább.

Nos, reméljük ehhez a Fujitsu már jobb anyagot használt.

[ Szerkesztve ]

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#54) Graphics válasza bossbob (#53) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A555-ből többet is használtak az előző munkahelyemen, igazából nem volt velük gond, kb 4-5 éve nyúzzák tanárok, szóval nincs kímélve.

Hasonló időszakban beüzemelt HP Probook durvábban néz ki, ott fizikai sérülés látszódik is, pedig hozzák viszik, csak hát nah...

A3510-esen egy fenéklemez van igazából. Nekem bejön, időtállóbb, mint a többi tejfölös dobozszerű notinak csúfolt valami.

Szerk: Amit linkeltél valami "tévedés", mert nálunk nem így néztek ki az A544-esek, és nem is ez a proci volt benne, hanem i3-5005.

Bocs, bekevertem az A544-et az A555-tel. Utóbbi már jóval strapább. Inkább erre hasonlít ez a A3510-es is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#55) Dhampir válasza Graphics (#54) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem lehet rossz a Fujitsu Lifebook E5511 sem, de annak az ára már meghaladja a négyszázezer forintot. Tetszik, hogy még VGA (D-SUB) csatlakozó is van rajta.

Annál is fentebbi kategóriában és árban a Fujitsu Lifebook U7511 található.

Most csak a 15,6" méretű kijelzővel szerelteket soroltam fel.

[ Szerkesztve ]

(#56) Graphics válasza Dhampir (#55) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Üzleti modell, és szerencsére jól gondolkoznak.

A Lenovo partnerség sem érezteti a hatását

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#57) Dhampir válasza Graphics (#56) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, régen is jó munkagépek voltak ezek. Egyedül talán csak a hangszóró hangjában gyengélkedtek, az valamiért egyszerűbb megoldású maradt.

Az E5511 klasszikus megoldású, nem a kijelző alján emelkedik fel hátul és a forró levegő útját sem takarja el.
Ráadásul reteszes megoldással lehet levenni alul az akkumulátor alatti fedőlapocskát, ha jól láttam.

Az U7511 alumínium/magnézium házba került.

[ Szerkesztve ]

(#58) Graphics válasza Dhampir (#57) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Profi cuccok, én nagy kedvelője vagyok a márkának.

Sajnos még a Siemens házasság miatt lehet alulértékelt a brand

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59) Dhampir válasza Graphics (#58) üzenetére


Dhampir
félisten

Valószínűleg és amiatt is, hogy nem annyira a vonzó megjelenés, mint inkább a strapabíróságon és a kedvező árán volt a hangsúly az olcsóbb konfigurációk esetében.

Már az A3510 billentyűzetét is nagyon kellemes használni szerintem.

A könnyű driver frissítést a DeskUpdate szoftveres megoldás biztosítja, az is nagyszerű.

Nekem az E5511 nagyon tetszik.

Egy vietnámi videóbemutató:

Fujitsu Lifebook E5511

[ Szerkesztve ]

(#60) Graphics válasza Dhampir (#59) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, a support elég jó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#61) Dhampir válasza emvy (#46) üzenetére


Dhampir
félisten

Pedig érdekes annak, akit ez is érdekel. :)

Fujitsu Lifebook A3510 videobemutató

(#62) bossbob válasza Graphics (#54) üzenetére


bossbob
csendes tag

Az hatalmas + ha burkolat anyaga sokat javult!!!
A mi 544-esünkkel igazából az az egyetlen probléma de az hatalmas. Nem merem felemelni sem már mert úgy recseg-ropog.

Egyébként a szerelhetősége nagyon jó elméletben, csak a burkolat nem bírja ki.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#63) Protonmail


Protonmail
csendes tag

Milyen SATA kábel szükséges a 2,5"-os HDD bekötéséhez?
Kép az alaplapról: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#64) Dhampir válasza Protonmail (#63) üzenetére


Dhampir
félisten

Erre tippelek:

FPC, HDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#65) Protonmail válasza Dhampir (#64) üzenetére


Protonmail
csendes tag

Köszönöm! Kár, hogy ilyen drága a szállítás Magyarországra.

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#66) Dhampir válasza Protonmail (#65) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen. Hátha máshonnan is beszerezhető, még érdemes lehet tovább kutakodni.

Esetleg érdemes lenne a Fujitsu szervizét megkérdezni, hátha ők tudnának ebben segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#67) Protonmail válasza Dhampir (#66) üzenetére


Protonmail
csendes tag

Gyakorlatban lehet-e különbség a között, ha a beépíteni tervezett SATA III-as HDD-t beépítőkerettel az optikai meghajtó helyére teszem, vagy a fent említett módon, ezzel a kábellel az üres HDD helyre illesztem be? Például arra gondolok, hogy olvasási és írási sebesség megegyezik-e?

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#68) Dhampir válasza Protonmail (#67) üzenetére


Dhampir
félisten

Erre nem tudok helyes választ adni.

(#69) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! Pár napja vettem egy ilyen laptopot. Nagyon jó a cucc, teszi a dolgát, gyors pontos. Egyetlen bajom az üzemidő. Elvileg olyan 6-7 órát bír az akksija, viszont nálam kb 3 óra és lemerül, pedig szinte csak netezek rajta. Lehet valahogy növelni az akksi üzemidejét, vagy ez ilyen másnak is?

"Samsung s23 ultra®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.