Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

P4P, mavic pro, inspire cuccokkal versenyképes darabjai vannak? Nem szeretem a dji-t mint céget, de out-of-the box munkára alkalmas könnyen repülhető cuccokat nemigazán dobott piacra más cég.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nalunk kozben meg azon dolgoznak a politikusok, hogy hogy tudnak tonkretenni az egesz drone iparagat, ami az AI, a robotika es a repules, terinformatika teren is hozhat nagy attoreseket, es ez csak par terulet a sokbol.

Nekem nincs dronom, de total agyament ez a tul tiltott, tulszabalyozott valami, ami persze senkit nem fog megakadalyozni abban, hogy felelotlenul vagy direkt kart okozzon, ha ugy tartja kedve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) MaCS_70 válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rosszul látod!

A tiltások nálunk pontosan azt a célt szolgálják, hogy Magyarország vezető szerepet tölthessen be az európai innováció területén.

Érteni mondjuk én sem értem, de ez meg lett mondva! :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4) cuebler válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


cuebler
senior tag

"...dolgoznak a politikusok..." na itt nevettem fel hangosan :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#5) Lami66


Lami66
őstag

Nahát! Ki gondolta 'vóna, hogy épp egy amcsi cég ugrik be a DJI helyére.....
Ha mondjuk pl. svéd, afgán, burungi vagy más dróngyártó tört volna be a DJI helyére, akkor még látnám is a drónt a lólábtól.
Persze, tudom én, hogy ez teljesen a véletlen műve, hogy amcsi tiltás amcsi céget hozott kedvező helyzetbe. Elvégre szabad kereskedelem van, és szabad piac. Az kereskedik és azé a piac, akinek szabad.

(#6) azbest


azbest
félisten

ez tényleg úgy néz ki, mint egy milliárd dolláros vállalat, 2018 [link] 2019 [link]

Meglepne, ha nem kínában készült alkatrészekből lenne. Esetleg akár eleve kínában összeszerelve. Legalábbis a kis manufaktúrában nehéz elképzelni, hogy komolyabb forgalmat ki tudnának szolgálni.

(#7) MaCS_70 válasza Lami66 (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én tulajdonképpen mindennek örülnék, ami nem kínai...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8) Tigerclaw válasza MaCS_70 (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amilyen meregdraga egy kozepes/nagyobb drone, nalunk is belefoghatna par stratup ceg drone gyartasba, max. eladnak kulfoldre a magyar szabalyozas miatt. Rossz nezni hogy, mig folyamatosan dicsekszunk az elodeinkkel, amik oriasi dolgokat vittek vegbe, jelenleg egy ures halmaz vagyunk ha technologiarol legyen szo. Persze tudjak emlegetni hogy tobb a Covid-19 vakcina is egy magyar kutatonak koszonheto, de azt nem emlegetik, hogy ha itthon maradt volna, nem er el semmi. Dontik a penz haszontalan, felesleges dolgokba. Az altaluk penzel kitomott kozepes es nagyvallalkozoink meg isten ments hogy valami olyan fejlesztest, kutatast finanszirozzanak, ami nemzetkozi szinten is udvozlendo, mert az kockazatos. Inkabb hagyjak, hogy az a nehany sikeres kivetelbe kulfoldiek fektessenek be, vagy fel is vasaroljak azokat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Magnat válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Magnat
veterán

"Az altaluk penzel kitomott kozepes es nagyvallalkozoink meg isten ments hogy valami olyan fejlesztest, kutatast finanszirozzanak, ami nemzetkozi szinten is udvozlendo, mert az kockazatos" - miért fejlesztene bármit is, ha itthon úgy van helyzetbe hozva, h anélkül is övé a piac?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10) Tigerclaw válasza Magnat (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez is egy pont ahol nagyon latszik a karos hatasa annak hogy itthon a nagyvallakozoink tobbsege nem piaci versenyben lett nagyvallalkozo. Igy nem lehet kinevelni a jovo peldakep kutatoit, vallalkozoit. A kozepszeruseg, megalkuvas, szolgalelkuseg es mohosag van dijazva. Aki tenyleg tehetseges, amiciozus es tolni akarja a fejlodes szekeret es nem csak utazni rajta, azt arra kenyszeritik hogy mashol csinalja. Persze ha eler valamit kulfoldon, akkor azonnal megy a diszmagyarkodas, mutogatas, hogy o is a mi kutyank kolyke (igaz, hogy anno nem adtunk enni neki, meg kidobtuk az ut szelere, de az reszletkerdes)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Magnat válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Magnat
veterán

Pont erre próbáltam utalni én is, csak mivel elvileg a fórumon tilos a politika, nem akartam ennyire konkrét lenni :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12) dkekesi


dkekesi
tag

Csak kapni nem lehet. Azt írják 45 nap a szállítás, addig 100 USD-vel lefoglalózhatod. Ehhez képest a foglalás fizetésekor ezt adja: "This refundable $100 deposit will reserve your place in line for Skydio 2 production batch 5, which is expected to start shipping in December 2020 in the order reservations were placed." Mindezt a mai napon.

(#13) MaCS_70 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1 :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) Z10N válasza azbest (#6) üzenetére


Z10N
veterán

Mese habbal az egesz. Ahogy mondod lefogadom, hogy Kinabol hozzak hozza cuccokat. Maskulonben a gatyajuk is ramenne a gyartasra.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.