Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

85-90k-ra saccolom a hazai árat, szép lehúzás.

[ Szerkesztve ]

(#2) Cs1csó válasza zzola (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezen gondolkodtam, erről szól a konzol gaming, a gép maga kvázi "olcsó" hiszen 120k-ért alig kapsz egy közepes VGA-át a boltból DE:
- a játékok drágák
- a kiegészítők drágák
- ha van valami havi díj az is folyamatos lehúzásról szól

(#3) Duree


Duree
veterán

Ez rendesen beárazták, jó drága lett, de ha bele gondolok egy gamepad is 40-50 ezer forint.

duree54

(#4) Cs1csó válasza Duree (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ez több mint elképesztő, ez sem lenne "extrém" gond ha gyárilag kettőt adnának hozzá. Mennyi kontrollert tartalmaz gyárilag?

(#5) green dude válasza Cs1csó (#2) üzenetére


green dude
tag

PC-n is már 60/90/120 EUR egy AAA cím. Mennyibe kerülnek a konzolos AAA címek?

(#6) Silεncε válasza Duree (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Hol látsz te 50k-ért kontrollert? 60$ az Xbox-é

(#7) Felesbandi válasza Duree (#3) üzenetére


Felesbandi
senior tag

20 korul mozog az uj Series X/S kontrollerek ara.

Max az Elite kontroller kerulhet 40-50-be...

(#8) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Nekem ezzel az arazassal az a legnagyobb problemam amugy, hogy leginkabb az S-hez kell majd bovito, mert full digitalis es kisebb a beepitett tarhelye.

Ha valaki vesz egy ilyet a Series S konzolja melle, akkor annyi erovel vehetett volna inkabb egy X-et is.

Teny, hogy ezzel az S-hez lenne 1,5TB, X-hez meg csak 1TB, de azt gyanitom, a legtobb embernek eleg lesz az 1 terra is. Meg az aranyok is masok, mint az eredeti felallasnal, alap X tarhely duplaja az S-nek, a bovitett S tarhely meg "csak" masfelszerese az alap X-nek.

(#9) flashpointer


flashpointer
őstag

gondolom valami 1 teras nvme ssd a gyorsbb fajtabol, azert akkora felar nincs rajta mint egy alman. Ennyibe kerul a vas ha nincs beepitve a jatekok ara mint az alapgepbe :D

(#10) RudY


RudY
addikt

A Seagate "spéci" xbox-os kiegészítői mindig jóval magasabb árat kaptak, itt az a kérdés, hogy később lesz-e egyáltalán alternatíva.

(#11) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez milyen csatolón keresztül kapcsolódik az alapgéphez, hogy tudja hozni a beépített egység paramétereit?

(#12) Pöttön válasza Cs1csó (#2) üzenetére


Pöttön
őstag

Háát azért nem teljesen fedi az elméleted a valóságot. :))
- a játékok drágák
Igen, ha előrendeled, meg megjelenést követően veszed meg.
De itt legalább van lehetőség a csere-bere adok-veszek üzletelgetésre, feltéve ha lemezes játékról, (és most már konzolról) van szó. Meg 1-2 éves játékoknál drasztikus leárazások szoktak lenni akciók keretein belül a store-ban is.
- a kiegészítők drágák
Pc-n egy értelmes egér, netán egy mechanikus billentyűzet nem az? Ezek még drágábbak mint egy szutyok 12k-s kontroller. Persze pc-n lehet 500 ft-os genius egérrel is játszani. :)
- ha van valami havi díj az is folyamatos lehúzásról szól
Neked lehúzásnak számít az, hogy 1 évre előfizetsz kb 15k-t a multi-ra, és az év minden hónapjában kapsz ingyen 2 játékot? :))

Na mindegy! Remélem nem robbantok ki ezzel bármi pc vs konzol háborút (Nekem is van pc-m).... ;]
És bocs, csak nem tudtam szó nélkül elmenni a hsz-ed mellett. :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#13) RudY válasza MeszesKPT (#11) üzenetére


RudY
addikt

(#14) #06658560 válasza Pöttön (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

"De itt legalább van lehetőség a csere-bere adok-veszek üzletelgetésre, feltéve ha lemezes játékról, (és most már konzolról) van szó. Meg 1-2 éves játékoknál drasztikus leárazások szoktak lenni akciók keretein belül a store-ban is."
Ahogy a PC-n is.

(#15) haxiboy válasza Cs1csó (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Annyira mégsem vészes szerintem. Egy középkategóriás PC ha játékra veszed jóval drágábbra jön ki.
A játékok PC-n is drágák (Warezt ne soroljuk ide szerintem)
Kiegészítők úgyszint, hiszen nincs különbség abban hogy egy jó minőségű!!! kontrollert PC-re vagy Xboxhoz veszel mert ugyanazt kapod.
Előfizetést pedig szíved joga eldönteni hogy megéri-e vagy sem.

Átlagos játékfogyasztónak pedig abszolút megéri ha a jelen generáció életciklusát veszem alapul is 10-20k/év az alapgép ára, ennél éves szintre lebontva ekkora távban jóval többet költ egy PC-s gamer. Ha csak magamat veszem alapul, akkor az előző konzolgeneráció megjelenése óta 600-700k lazán belement csak a hardverek cserélgetésébe.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) medica válasza Pöttön (#12) üzenetére


medica
senior tag

meg olyan vasat nem raksz össze 200k-ból sem ami az új xbox-ban van meg a ps-ben (csak a kártya több). Most épp asszem 160 játékkal játszhatsz havi előfizetéssel.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#17) Semin válasza Pöttön (#12) üzenetére


Semin
senior tag

Casual gamingre mindig is a konzolok lesznek jobbak/ár érték arányban. Nylván mindkettő mellett van pro és kontra.

Én eladtam a boxom, és nem tervezek újat venni néhány egyszerű ok miatt:

- Azonos játékok, azonos időben dágábbak Box-ra.
(Steam/Epic/Origin vs Store)
- A game pass ultimate óta mindennel tudok játszani pc-n,
nincsenek konzol exkluzívok. (ellenben PC "exkluzívok" vannak)

- Jelenleg is 144Hz-en játszom PC-n (1440p), és a "60hz"-es boxozás ez után elég .. hát .. véleményes.

Egy Adaptív sync-es 144hz-es min 1440p-s tv ára meg ....
Próbáltam a jelenlegi monitoromon is, de meg sem közelítette a PC-s teljesítményt. Hát kell még kraft :) Talán az SX

[ Szerkesztve ]

(#18) #16820480 válasza Felesbandi (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért, ha lemezes, akkor nem kell felmásolni a játékokat a belső tárhelyre? (de igen)
Amúgy meg ez nem valami gagyi SATA SSD, hanem normális NVMe, amiből csak úgy a bolti sem éppen olcsó ekkora méretben [link] PS5-ben meg PCIe 4x kerül, az még drágább. Ennyi erővel minden tokozással ellátott külső adattároló lehúzás, mert hát mennyibe kerül már egy MyPassport, amikor magát a drive-ot benne megveheted kicsit kevesebből is.

(#19) arty válasza Cs1csó (#4) üzenetére


arty
veterán

most előrendelésben +15ezer ft a második kontroller felára... nem tudom a "kolléga" milyen adást néz, érdemes lehet ignorálni a jövőben ;)

(#14) Kopi31415 ahogy pécén is??? na, hogy adod el mondjuk a tegnap megvett Crysis Remasteredet az accountodról, miután végigtoltad? (most lépjünk túl azon, hogy miért venné azt meg bárki is, ill. hogy konzolon is digitális csak)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) zsorroka


zsorroka
csendes tag

Nem lehet egyik tárhelyről a másikra átmásolni?
Mert ha lehet, akkor a letöltött 100+ GB-os játékot, ha pihentetném, akkor egy bármilyen külső cuccra átmásolom, és lesz hely az új cuccnak! Csak ugye kicsit időigényesebb, de olcsóbb lehet!

(#21) #16820480 válasza arty (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ennyi erővel akkor minek vennéd meg, ott a GP. Most tekintsünk el attól, hogy ez a játék nem része a GP-nak, és hogy különben is ki akar vele játszani :D

(#22) Darmol


Darmol
senior tag

Az új generációs játékok kevesebb helyet foglalnak, a beépített tárolóra rengeteg fér elvben. A régiek bármelyik olcsó adattárolóról futnak. Ha valakinek az a problémája, hogy már annyi új generációs játéka van amennyi már nem fér belső adattárolóra, annak elvben nem probléma kifizetni a felárat. De mivel nincs konzolom, így nem tudhatom.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#23) zzola válasza Darmol (#22) üzenetére


zzola
félisten

Ezt meg honnan vetted? Évről évre nagyobbak a játékok.

(#24) zzola válasza zzola (#23) üzenetére


zzola
félisten

A Call of Duty: Modern Warfare (2019) ~200GB, volt 36GB-os patch is.

(#25) gabika1972


gabika1972
tag

2-300 Gb egy játék és ez csak nőni fog a gafikai részletesség növelésével arányosan. A költséghatékonyabb megoldás valóban az, hogy egy vagy több nem kompatibilis ssd-re archiválni a letöltött játékokat, és a belsőn csak az aktuálisan futtatott játékok maradnak. De szerintem a legtöbb konzoltulaj megveszi gyári küldő ssd-t a macera miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26) hyperspace


hyperspace
őstag

Megveszi az ember a kicsi boxot, hozzá egy ilyet, és akkor ugyanannyiért (series x) fél terával több tárhelye van, 1/3 névleges teljesítménnyel. Eléggé BB :U

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#27) zzola válasza hyperspace (#26) üzenetére


zzola
félisten

Igen, erről volt már szó. Úgy néz ki mégis jobb deal az erősebb és nagyobb tárhellyel rendelkező BOX.

(#28) gabika1972 válasza zzola (#27) üzenetére


gabika1972
tag

A nagyobb boxot is kinövi a user seperc alatt, főleg a gamepass előfizetéssel rendelkezők.Eddig ugye a konzolos letöltött egy-két három játékot és elvolt vele, majd delete és jöhet a következő. Most viszont a bőség zavarával fog küszködni hiszen egy csomó játékot ki akar majd próbálni. Kicsit olyan ez mint a videótéka korszak vs Netflix. Nekem személy szerint van 10+ sorozat és másik 10+ film ami a nézd tovább menű alatt vigyorog a netflixen.

(#29) dabadab válasza #16820480 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként ez is PCIe 4, de csak két lane-t használ, szóval sebességre pont annyit tud, mint egy "hagyományos", 4 lane-es PCIe 3-as SSD.

DRM is theft

(#30) Silεncε válasza zzola (#23) üzenetére


Silεncε
őstag

Elmondták, hogy mivel erősebb proci lesz, gyorsabb háttértárral + ha jól emlékszem, valami hardveresen támogatott tomoritesrol is volt szó illetve arról is, hogy egy csomó assetet nem kell majd többször, különbözően eltarolni, így sokkal jobban lehet tömöríteni a játékokat, szóval ha kisebbek nem is lesznek, de nagyobbak se sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#31) arty válasza #16820480 (#21) üzenetére


arty
veterán

gondolod nem tudtam volna keresni egy konzolon lemezes, elismerten jó játékot példaként? ;)

(a GP egyébként is egy fenntarthatatlan, piactorzító, később rondán visszaütő fekély :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) #16820480 válasza dabadab (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na pláne, akkor még kevesebb a különbség árban ehhez képest.

arty: A GP legfeljebb azoknak fáj, akik lemezes játékokkal kereskedtek, mert idővel nem lesz igény másra :P Egyelőre én adom nagyon, sőt még remélem a Sony is meglépi válaszul(a Now alá simán befér egy hasonló árazású csomag, a Now-val meg streamelhető, mint az xCloud), akkor aztán kötözgethetnék fel a gatyát a többiek a summer sale-jükkel :K

(#33) Felesbandi válasza #16820480 (#18) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Egy arva szoval nem mondtam, hogy lehuzas lenne a bovito kartya, de meg csak nem is utaltam ra.

A mondandom lenyege az volt, hogy szerencsetlenul jonnek ki a szamok, akar megeri a tarhely bovito az arat, akar nem. Ugyanis leginkabb a Series S fog bovitesre szorulni a lefelezett tarhelye miatt. Viszont egy SS + tarhely bovito arabol kijon egy SX, amit gyanitom joval kevesebben akarnak majd boviteni a ketszer akkora beepitett tarhely miatt. Igy lehet egy 1 terras SX-ed, ami erosebb es hasznalhato lemezes jatekokkal.

Szoval meg ha 100%-ban meg is eri az arat a bovito kartya, sok ember szamara semmi ertelme nem lesz az SS + tarhely bovites kombonak, ha kb ugyanazert a penzert kaphat egy erosebb es jobb SX-et, ami ugyan csak 1 terras lesz az SS kibovitett 1,5 terras tarhelye mellett, viszont gyanitom lesznek sokan, akiknek az 500 giga keves lesz, az 1,5 terra viszont foloslegesen sok.

A lemezes jatekok felmasolgatasanal meg ugye az se mindegy, hogy csak a next gen cimeket kell felmasolni, vagy a regieket is... Mert ha pl. az XBOX One-os, vagy 360-as jatekokat nem feltetlen kell telepiteni (vagy legalabbis nem kell az osszes jatekfajlt), akkor prev gen cimeknel igenis sporolszhatsz a tarhelyen a lemezes jatekokkal.

(#34) #16820480 válasza Felesbandi (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez persze igaz is lehet, de biztosan lesz, akinek elég az 512 is tárhelynek. Persze nem fog feltenni rá 3 CoD méretű játékot, most is elvagyok ennyivel a PS4-ben, nem a méret, inkább a HDD sebesség a problémásabb.
Aztán ott lesz a GP Ultimate is, ahol meg kb konzol sem kell, csak egy Android tévé, és mehet 4K-ban a játék.

(#35) arty válasza #16820480 (#32) üzenetére


arty
veterán

Első körben a konzolboltnak fáj, igen.

Aztán amikor jól kiirtották a játékosok nemhogy a fizikai adathordozót, de a digitális játék is háttérbe szorult és minden, de tényleg minden kontrollt ráhagytak a platform holderre/kiadóra (gp/now/stadia), akkor amazok elkezdhetnek aratni.

Éppen elég gond (álá netflix), hogy nem te határozod meg, hogy mit/mikor játszol, de hogy az árazásra se legyen alternatívád, az eléggé feketeleves kategória lesz. Persze akit ez az egész igazán érdekel, úgyis tehetetlen, hiszen a fortnájtozó game as servicen szocializált tömegnek "tökmindegy", hogy ma a fortnájt a menü, holnap a pubg2 lesz - neki ez tényleg tökoké.

Magamat viszont sajnálom, előre :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#36) arty válasza Felesbandi (#33) üzenetére


arty
veterán

Aki racionálisan dönt, az ezt végiggondolja, de a tömeg simán nem... elég megnézni a (szinte) nullás, részletre elhozható elektronikai cuccokat (nem a 0% thm-esekre gondolok :D ).

Plusz, ez most info, mire lementek az előrendelések.... (amiket nem tudom hol/hogyan lehet visszamondani, van ahol - itthon - tudtommal foglalózni(!) kellett)

Szerintem okosan van ez kitalálva, sajnálom, hogy nem vagyok ms részvényes :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) RudY válasza zsorroka (#20) üzenetére


RudY
addikt

Boxnál most is lehet (másolás, áthelyezés) tetszés szerint, PS-nél nem. Hogy a PS5-nél lesz-e ilyen lehetőség, az szerintem még nem egyértelmű, legalábbis nincs semmi konkrét utalás ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#38) MeszesKPT válasza Darmol (#22) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Én még nem láttam generációváltást, ahol kisebbek lettek volna a játékok. :F

(#39) #16820480 válasza arty (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, én abban a korszakban nőtem fel, amikor VHS-re rögzítettünk tévéből filmeket, és ugyanazokat nézegettük vissza újra és újra. Ehhez képest most itt van másfél TB filmem és sorozatom, és kb 0%-ban nézem őket. Talán 1-2 olyan van köztük, ami érdekes tényleg, hogy meglegyen később is.
Játékokban hasonló a helyzet. Van 1-2 játék, aminél tényleg érdekel, ogy meddig elérhető, mert lehet, hogy később majd újra elővenném, de a legtöbbnél pont elég az is, hogy addig stremelem (szó szerint, vagy csak mint analógia), amíg élvezem a játékot vele, aztán mehet a következő.
Vannak olyan játékok, amik addig működnek jól, amíg kellően nagy közösség van rajtuk. Most egy Fortnite vagy PUBG mit fog érni 10 év múlva (ha egyáltalán még élni fog akkor a szerver), ha próbálsz játszani és órákat kell várni a lobbiban, amíg feltűnik elég játékos egy meccshez?

De a GP amúgy alapból nem streaming ugye, hanem csak egy havidíjas elérés, amivel egy rakás játékot tudsz játszani, anélkül hogy egyesével megvennéd őket.

(#40) Solten válasza Darmol (#22) üzenetére


Solten
addikt

Szamolj min. 100 GB-al a 4k-s texturak miatt. Lehet a Series S tarolojan viccelodni, csak hogy az 1 TB se lesz nagyon eleg. A PS5 825GB-ja meg igen szukos lesz, a Pokember-Morales 105 GB-tol indul.

Saor Alba

(#41) #06658560 válasza arty (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

A lemezes megoldásokat el tudod adni. A digitálist konzolon sem.

(#42) ollie válasza zzola (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Idővel fog esni az ára, ez új technológia.

***

(#43) ollie válasza MeszesKPT (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valami spéci PCIe4, kb akkora, mint egy USB A csatlakozó, és az egész kártya nagyon apró.

***

(#44) Duree válasza Silεncε (#6) üzenetére


Duree
veterán

Notebook.hu elit kontroller 55 ezer forint.

duree54

(#45) ollie válasza zsorroka (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, lehet.

***

(#46) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jó drágák lesznek a kiegészítők. A Ps5 kontroller várható árával még most sem békültem ki...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#47) #16820480 válasza Duree (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy Razer Huntsman Elite meg 65, pedig nem is wireless :) De egy Logitech G Pro billentyűzet is kb 50 ezer.

(#48) RudY válasza Duree (#44) üzenetére


RudY
addikt

A spéci Elite kontroller némileg kilóg sorból (nyilván felfelé), az alap kontrollerek 20k alatt (picivel fölötte), a limitáltak 20-30k között, például: Cyberpunk 2077

[ Szerkesztve ]

(#49) arty válasza #16820480 (#39) üzenetére


arty
veterán

Lehet rá legyinteni, hogy MOST nemérdekel, hogy érdekel-e majd, de valójában nem tudhatod ;)

Én pl MA szívesen megvenném az Outrun-t PS3-ra, vagy az X-men-t, GTI Club+ -t, MvsCapcom Originst, de nem tehetem. Fizikai hordozón sose léteztek, így jártam.

És az előző generációban még a legtöbb cucc nem járt így, most rosszabb a helyzet, a digit-only konzolokkal pedig igazi pokol vár azokra, akiket nem mindig az aktuális "fotnájt" érdekel.

GP/streaming - egykutya. ZÉRÓ kontrollod van a tartalmat illetően.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#50) arty válasza #06658560 (#41) üzenetére


arty
veterán

Konzolon van lemezes kiadás. Pécén nincs. Pécén nem tudsz eladni játékokat. Tehát nem ugyan az a helyzet.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.