Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) arty válasza #16820480 (#61) üzenetére


arty
veterán

és ha nem akartál volna 2 évet várni? ;)
és ha épp nem lett volna akcióban abban az 1 db digitális boltban ahol vásárolhatsz? (vs. árgép.hu 543 boltja / világ 832472987658275782 boltja, ebay, stb)
remélem érted a problémát, amit az egy bolt koncepció jelent....
szerintem egy játékot nem kilóra kell mérni.... a ZD 100 órája nem hasonlítható egy COD 5 órájához (tekintsünk el tőle, hogy te melyiket élvezed inkább). nekem az ilyen "kontent" (lol) az inkább hátrány, mint előny (nekem a játék nem munka, utálom "kipucolni" a kopipészt openworld játékokat - és pláne zavar, amikor ez már "kötelező" (AC széria legutóbbi 2 része)

a preorderelő ne preordereljen és nem lesz gond :) egyébként meg nem csak ő szívja meg, hanem te is és én is (mert ez váltja ki azt a bizonyos kiadói mentalitást, amit látunk...)

(#59) Csandi persze, hogy direkt negativ példát ragadtam ki :) és ha én codozni akarok, nem vigasztal a 7k-s AC.... nem a cod az egyetlen rossz példa egyébként. és az ilyenek "ellen" a fizikai hordozó egy jó alternativa. van kontrollod.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#102) arty válasza Solten (#72) üzenetére


arty
veterán

nem vagy ugyanott, mert nem feleakkorák lesznek a játékok XSS-en, hanem csak kisebbek valamennyivel (és kérdés, hogy kötelező lesz-e a smart delivery beállítása a dev részéről)

így az XSS problémásabb gép (pláne, hogy optikai meghajtója sincs, azaz neccesebb a törölgetés is bizonyos helyzetben)

(#92) Kopi31415 nem telepitheted, nem aktiválhatod ugyan azt a példányt másik pécén, másik account alá. egy játék egy accountra kötődik, "örökre" -> nem eladható a pécés játék maga (a lemeze igen, szobadísznek :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#103) #16820480 válasza arty (#101) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jaja, az árukeresőn gyakran vannak 60-80%-os leárazások a boltok között, mert nem mindegyik majdnem pont ugyanannyiért adja a cuccot. Ezt az érvelést kicsit olyannak érzem, mint amikor azzal érveltek Play Store vs App Store vitában, hogy hány darab app van rajtuk. Tökre nem számít a 618. copy-paste flappy bird klón.
De pont így nem nagyon érdekel a 14. copy-paste CoD klón is, ahol a klisé sztorit 5 óra alatt ledarálja az ember, aztán mehet lőni online egymást. Ilyenekre tök jó lenne egy GP, ahol játszok vele pár órát, aztán lehet lépni. 60€+DLC-k meg mikrotranzakciók? Nem, köszi (ja, nem tekintettem el tőle, hogy nekem melyik tetszik, a már elegánsan te is "lol"-oztad a másikat). A ZD-t szerintem simán megvettem volna kezdőáron is akár, mert annyira király játék. Nem az open world a baj amúgy, hanem ha nem töltik meg semmivel. Ebben a ZD amúgy elég jó (főleg a korához képest), és az újabbak még jobbak (Ghost of Tsushima pl.). Az, hogy pont az AC nem igazán jó, egy más kérdés.

(#104) arty válasza #16820480 (#103) üzenetére


arty
veterán

szerinted konzolstudio ugyan akkor akcióz mindig-mindent, ugyanannyira, mint a konzolsarok? (nem tudom ezek léteznek-e, csak példa!)

én most az iron man-al szemezek, 7990-13990 között mozog az ára a budapesti boltokat tekintve.
vs. psn-en vagy akciós a héten - vagy nem.
melyiknél van nagyobb esélyed arra, hogy oktober 4.-én jobb áron kapd? vagy oktober 25-én?
+melyiknél van arra esélyed, hogy párezer bukóval eladd, ha nem jött be VAGY "nincs meg az 5 kiló játékélmény" ?

csak beleírod az ízlésed... ;)
a lényeg továbbra is a digit sztór problémaköre, ahol az árakban sokszor semmi valós piaci érték nem mutatkozik... simán találsz 8 éves, 20 ezres játékot, amit nem vagy csak alig-alig akcióznak esetleg lekerül végleg psn-ről. ennek a "kontrollja" a lemezes változat, ami 8 évesen esélyesen nem 20k lesz, de ha mégis, akkor irány a használpiac...

nyilván korlátozhatja az ember a játékizlését a GP-re, meg a filmes ízlését a netflixre - sajnálni tudom, aki erre kényszerül ;) (meg magamat is, hogy ez az üzleti modell vezet a game as service nonszenszhez, mert pont az 5 órás AAA kod-klónoknál (amik már nem is léteznek...) nem fenntartható)

ZD-t egyébként megvettem, lemezen, mert gondoltam ha nem jön be, el tudom adni... de sajna nem került rá sor és árban mára kb annyit sem ér, hogy megérné' az eladással foglalkozni :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#105) Solten válasza arty (#102) üzenetére


Solten
addikt

Nem irtam olyat hogy feleakkorak lesznek. AZ XSX sincs tul jo helyzetben a 802GB szabad helyevel. Az intelligent deliverynek meg alapbol kell mukodnie installalaskor, minek toltson le az ember 100GB-t ha nincs szukseg 4k-s texturakra?
Szerintem jobb lett volna valami meretes SSHD, vagya kar kiekeszito tarolokent.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#106) #16820480 válasza arty (#104) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont ez az. Én is úgy voltam amikor megvettem a PS4-et, hogy majd vásárlok használtan játékokat meg minden. Aztán itt figyel az a pár játék, játszani nem játszok velük, eladni macerás és alig érnek valamit, csak foglalják a fizikai helyet. Idővel majd vagy odaadom a PS4 mellé, ha ezt eladom, vagy mennek a kukába.
Nekem sokkal kényelmesebb megvenni online, és 15 perccel később már játszhatok is vele, mert letöltött annyi idő alatt, mint túrni a netet, hogy hol akciós, vagy hol árulják használtan, aztán átutazni a város másik végébe (jobb esetben) érte, ha éppen van raktáron, vagy ráér az eladó, aki megválna tőle használtan. És aztán akár néhány nap múlva játszhatok is vele :K Aztán meg folyamatosan pörgeti a lemezt, amit mindig be kell tenni, cserélgetni, ha átváltasz másik játékra, hiába másolta fel az egészet a belső tárhelyre...

A GP-vel az a helyzet, hogy előfizetés, de nem hűségszerződés. Kellene 4-5 ilyen szolgáltatás, és akkor mindig arra fizet elő az ember, amit szeretne játszani. Nem kérik el előre az éves díját, bármikor lemondhatod...
Amúgy ha már 8 évesen mennyibe kerül egy játék, Neverwinter Nights, majdnem 20 éves játék, Steam-en 16€ :D Biztosan meg lehetne szerezni valahogy lemezen is, ha lenne még optikai meghajtó a gépemben, de kb 10 éve nincs már.

(#107) Csokifalo válasza oriic (#98) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

akkor én nem is merek megszólalni :)

(#108) Cs1csó válasza Csokifalo (#107) üzenetére


Cs1csó
félisten

2-es PING? Hol laksz te a szerverteremben? :DDD

(#109) oriic válasza Csokifalo (#107) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerverszobában laksz? :DDD

Live-Die-Respawn

(#110) Cs1csó válasza oriic (#109) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ilyet ki kell tiltani, nekem csak 5-ös van! :O :DDD

(#111) RudY válasza Cs1csó (#110) üzenetére


RudY
addikt

Nem probléma, megmutatta az IP címét, esténként küldünk rá egy kis cuccost, amikor menne multizni.
;] :DDD :P

(#112) Csokifalo válasza RudY (#111) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

nem fix az ip-m úgyhogy :DDD
egyébként vicc, ez a 18ik kerület Havanna u :)
amúgy zuglóban is ennyi, az is natúr 10 emeletes ház...
jövőre vidéki ház lesz a project, előre fogom a fejem milyen "gyors" netem lesz majd lent...

[ Szerkesztve ]

(#113) Cs1csó válasza Csokifalo (#112) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen jó lehet nem lesz, de ha van optika pl. SZIP programos akkor simán lehet szerencséd, én már tuti nem költöznék úgy, hogy a lakásnézés kb. 1-2 fontossági pontja az legyen, hogy MILYEN NETSZOLGÁLTATÁS van.

(#114) Z10N válasza #16820480 (#83) üzenetére


Z10N
veterán

"Rádughatsz gondolom USB3-as tárhelyet is, csak az USB3 az kb SATA3 sebességeket tud maximum, aminél ezeknek a konzoloknak a első tárhelye olyan 10x gyorsabb."

Meg joval dragabb is, ha kulon kell megvenni. Erre is mutattam ra, hogy "bundle"-be erdemes venni az XSX-szel.

"Ez kb ugyanaz, mint amikor SD kártyás bővíthetőséget akar mindenki telefonon, csak hát a legjobb SD kártyák sebessége is messze elmarad a telefonba épített UFS-től, aztán lehet szidni a gyártót, hogy lassú a készülék, mert a kártyára telepített dolgok laggolnak vagy lassabban indulnak."
Ne keverd ude a telefonokat, meg nem is illik ide. A tarhely, az tarhely. Az XSX 1TB ssd-je meg eppen eleg lesz par uj cimnek. A tobbi addig meg usb3 rackben hdd/sdd-n parkol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#115) Z10N válasza oriic (#84) üzenetére


Z10N
veterán

"Uj Xboxoknal nem jatszik le USB-rol jatekot a rendszer. Csak tarolasra es Xbox/Xbox360/XboxOne jatekok lejatszasara hasznalhatjuk."

Tevedes. Raadasul sikerult ket ellentmondasos mondatot egymas utan lerini.

"(Illetve SeriesX-S jatekokat tolthetsz ra, de azokat at kell masolnod belso tarhelyre)"
Tisztaban vagyok vele.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#116) Z10N válasza haxiboy (#88) üzenetére


Z10N
veterán

"Attól hogy valaki vesz egy Series X-et még mindig nem lesz előrébb"
Tevedes. Latom meg mindig nem erted, ami eleg szomoru...

XSX $499 = 1TB, XSX teljesitmeny
XSS $299 + SSD $220 = $529, 1TB, XSS teljestmeny

"mert előbb-utóbb ott is elfogy a hely tehát veheti $220-ért az SSD-t ebben a helyzetben is."
Persze. A vilag osszes tarhelye is keves...
1TB-on meg el lehet ferni, a tobbi mehet ssd usb3 rackbbe. Nem kotelezo gyari bovitot venni. Persze valakinek ez nem lesz tetel, mert amugy is 2db XSX-t meg 2db PS5-t vesz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#117) arty válasza Solten (#105) üzenetére


arty
veterán

azt írtad "ugyanott vagy" :) ez akkor volna igaz, ha a fele akkora tárhelyen fele akkorák lennének a játékok is, az OS is feleannyit foglalna.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#118) oriic válasza Z10N (#115) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Tevedes. Raadasul sikerult ket ellentmondasos mondatot egymas utan lerini."

Fejtsd ki kerlek.

Xbox Series X-re ha USB-s hattertarat teszel, arrol csak visszafele kompatibilis jatekokat tudsz lejatszani vagyis Xbox, Xbox360,XboxOne. Ez a hivatalos allaspont. Nem ezt irtam?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#119) arty válasza #16820480 (#106) üzenetére


arty
veterán

az, hogy nem játszol a játékkal (én se) az nem a terjesztés módjának a hibája. szerencsére elférnek a játékaim, annyi nincs azért... és legalább figyelmeztetés is egyben/napi szinten, hogy "nem harácsolunk!" :D (DE!)

online akkor veheted meg ha akciós, tehát akár 1-3 évet is várhatsz rá :D
day1/preorder váráslásnál meg a fizikai példány is általában(!) megjön "indulásra"
nyilván elképzelhető olyan helyzet, hogy impulzusvásárolsz és akkor a fizikai hátrányt szenved, mert nem kapod meg azonnal és ez elvesz az "értékéből", ezt aláírom

egyik konzol sem pörgeti folyamatosan a lemezt, legalábbis én még nem találkoztam ilyen játékkal, install után/indítás után leáll a meghajtó.
az igaz, hogy fel kell állni játékváltásnál és cserélni, de legalább látod a libraryd :D és nem egy szánalmas káosz, álá konzolos "library" (bezzeg a steam, és 15 év alatt nem sikerült "lemásolni", nyilván nem is cél, hogy rendezetten lásd, mid van - inkább konzumálj, vedd az újat! :( )

az eseti előfizetéssel nekem az a bajom, hogy jön az időkényszer: lejátszani mielőtt lejár/kikerül a kínálatból :( nem óriási gond, de a kényszeresség néha elég "mérgező" érzés. ("játszani KELL, sietni vele!!")

jah, a pécé nyomor :D (és most eljön ez is konzolra is, a lemeztelen gépekkel)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#120) Solten válasza arty (#117) üzenetére


Solten
addikt

Ugy ertettem ugyanott vagy: hiaba nagyobb a tarolo ha a jatek is nagyobb. Vehetsz ugyanugy kulso tarolot az XSX-hez. Persze ugy tunik hogy itt mindenki siman el fog ferni 802GB-on es csak a XSS-hez kell feltetlenul... :D

Saor Alba

(#121) Csokifalo válasza Solten (#120) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

tudom anyagi helyzet, de valahogy nem érzem a series S létjogosultságát én se es nem csak a tárolóhely miatt ( persze nem aladói részről, az zseniális, az anyukák legalább olcsón be tudják majd tömni a gyerekek száját vele, na meg jó lesz vagizni hogy nekem már nextgenem van :DDD ). a másik az hogy egy konzol gen. 5-7 év. Most valahogy nem hiszem el, hogy nem tudott valaki 7 év alatt összeszedni egy X-re, és azzal hitegeti magát hogy neki aztán felesleges az x. Ha a kettő között van 70 rugó, az 7 évre elosztva havi 840 Ft.Oké, vannak napi megélhetési problémával küzdő családok azt aláírom, de az meg ne nextgen konzollal kacérkodjon...én biztos nem cserélnék egy x one-t series s-re...ez max annak minőségi csere aki 360-ról cserél

[ Szerkesztve ]

(#122) Joccc07 válasza Csokifalo (#121) üzenetére


Joccc07
addikt

Személy szerint nekem elég lenne az S. Meg is mondom miért. Nincs szükségem 100 játékra előre telepítve de még 10re sem. Nem használok 1080p-s felbontásnál nagyobb tv-t/monitort mert erre sincs igényem. Heti 2 óra max a tv nézésem és egy 4k tv például rtl klub hd-hez overkill. Most pc-t használok és fogok is mert amivel többet játszom az nem elérhető konzolon és soha nem is lesz. De ha mégis kellene egy konzol akkor az S-t venném.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#123) RudY válasza Csokifalo (#121) üzenetére


RudY
addikt

Bármilyen hihetetlen, jóval nagyobb a kazuál réteg, mint a gémer híreket és oldalakat böngészők száma, ráadásul ezek közül a többségüknek évek alatt, jó ha 3-7 játék fordul meg a konzolján.

(#124) Csokifalo válasza RudY (#123) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

viszont ilyen igénnyel meg felesleges a nextgen

(#125) RudY válasza Csokifalo (#124) üzenetére


RudY
addikt

Elvileg igen, de az új belépőt, aki csak most száll be konzolozni, azt meg lehet fogni nextgenezéssel is, pedig valószínűleg azt se tudja mi az. :DDD Annyit lát hogy gyors töltési idő, nem kell lemezzel berhelni, olcsó havi díj azt jó lesz ez a családnak. Arról nem is beszélve, hogy a felbontás se kérdéses, halál boldogok a böszmenagy 4k tv-vel és az sd adásokkal. ;) Potenciális vevőréteg találnak meg zseniális húzással.

[ Szerkesztve ]

(#126) Solten válasza Csokifalo (#121) üzenetére


Solten
addikt

Pedig igenis van ra igeny. En monitoron jatszom (1440p) a konzollal (pc-s multat nehez kinoni) van ket 4k tv-nk de egyszeruen nem szeretek a tv-n, egy monitor sokkal kenyelmesebb a szemnek. Lemezt nem veszek, az ami van bundle volt a konzollal. Igy olvaso se kell. Jatekot se veszek mar jo ideje a storebol, amit vettem az 1-2 honap mulva felkerult a game passra vagy jott a havi gold-al. Megengedhetnem magamnak az SX-et, nem egy nagy osszeg csak nem hasznalnam ki. Egy kompaktabb, kevesebbet fogyaszto SS joval esszerubb valasztasnak tunik.

Saor Alba

(#127) Csokifalo válasza Solten (#126) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

most...csak kétlem hogy a gen. végéig is az lesz, ha meg mondjuk 2 év múlva bővited akkor már ráfizetéses. Ezt a kevesebbet fogyasztó dolgot meg nem értettem sose pc fronton se, mennyit nyersz ezen havonta? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#128) Solten válasza Csokifalo (#127) üzenetére


Solten
addikt

Nem anyagiakrol van szo, oko-labnyom, probaljuk minel kisebb mertekben nyirni a erdot, a meheket, Foldet, stb... :D

Saor Alba

(#129) Csokifalo válasza Solten (#128) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Eskü, mondtam a feleségemnek hogy ez lesz a válasz :DDD

(#130) Solten válasza Csokifalo (#129) üzenetére


Solten
addikt

:DDD

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.