Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez a változat a OnePlus One-al együtt egyre jobban birizgálja a csőrömet... :C

"nincs rá lezsóidő"

(#2) leslien válasza petipetya (#1) üzenetére


leslien
nagyúr

nagyon jól tetszik beszélni :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#3) vicsmith78


vicsmith78
csendes tag

Számomra 10/10

Nothing Phone2

(#4) halkow


halkow
őstag

nem rossz....
10/7

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#5) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Nagyon komoly telefon kívül belül :K

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s

(#6) gzbotii


gzbotii
veterán

Kell ekkora felbontas ide? Meg a 24" monitorokon is fHD felbontas van szinte mindenhol. De telefonba kell az ilyen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem rossz, és jó az ár is egy csúcsmodellhez mérten.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) daniel909


daniel909
addikt

mondjuk 4.3-al kiadni....hát..
de amúgy nem rossz bár nem kéne.

(#6) gzbotii: az nem a telefonok hibája h a monitorokon kicsi a felbontás

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#9) ucli válasza gzbotii (#6) üzenetére


ucli
senior tag

Kell hát ,mert másképp nem tudnák eladni

(#10) blade zte


blade zte
őstag

Szerintem itt állapodom meg csak SIESSENEK MERT MEGŐRÜLÖK. :))

Amúgy a find 7a kimutatta a foga fehérjét, egy csomó korai modell tulajdonosának sárga a képernyő alja, és vannak pixelhibásak is. Remélem ez a QHD jobban bírja.

Oppo find 7 astro black

(#11) gzbotii válasza daniel909 (#8) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem, de ott is szinte mindenki jol elvan vele. Telefonban meg aki 40cm-rol megmondja a kullonbseget HD es fHD panel kozott..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12) Cyberpunk válasza blade zte (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt lementem későbbre hátha emlékeztetni kell rá. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) blade zte válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


blade zte
őstag

A végén még törvényt hoznak, hogy fórumon hazudni bűn :DDD

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#14) Luck Dragon

Tetszik, és még erős is. de legjobban ez a változat tetszik a legjobban. :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) blade zte válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


blade zte
őstag

nagyon remélem, hogy az első rendelőket ilyennel ajándékozzák meg. :R Azt hiszem kevlár-hátlap.

Oppo find 7 astro black

(#16) bteebi


bteebi
veterán

Ennyiért jó vétel.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) Cyberpunk válasza blade zte (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Inkább karbonszálas, mintás. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) #16820480 válasza daniel909 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az csak a ColorOS, de lehet rá tenni CM-et is simán, és akkor ott fog figyelni a legfrissebb renszer a telefonon.

Amúgy szép és jó telefon, de nekem inkább a 7a-ra fájna a fogam, ha ugyanazt az akksit kapták volna, nem tudom miért kellett abba kisebbet tenni :(

(#19) blade zte válasza #16820480 (#18) üzenetére


blade zte
őstag

Egyértelmű, mert nem akarták, hogy több akksiideje legyen, és ezzel megkérdőjelezzék a csúcsmodellt.Ha akksiidő kell, az oppo n1 az embered, s600-as proci mellé kapsz 3600mah-t. Márkán kívü megl inkább a lenovonál nézz szét.

Nem ajánlom most így a find 7 előrendelések eljövetelével. Ha a csúcsmodellt rendeled első napon, akkor te is kapsz majd extra cuccokat, mint a 7a launchánál kaphattál volna. Másodszor meg felnéztem ma a fórumra, mindenkinek (sokmindenkinek) sárgás aljú volt a képernyője, meg voltak pixelhibásak is.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#20) csendes


csendes
őstag

Meglepődtem, mert a QHD-ről nekem a qHD jutott eszembe -ezért is olvastam el a cikket- és nem a (W)QHD, de aztán utánanéztem [link]. Ezeket a rövidítéseket a marketing találja ki a vevőknek? Van vevő, aki ezt mind meg tudja jegyezni? És honnan tudja a vevő, amikor az eladó azt mondja, hogy "kúhádé" vagy "kúécsdi", hogy az most kis q vagy nagy Q?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#21) Cyberpunk válasza csendes (#20) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hozzá kell tenni, hogy kis q vagy nagy Qhádé, és nincs zavar. Mondjuk a qHD ma már nem nagyon fordul elő.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) vicze válasza #16820480 (#18) üzenetére


vicze
félisten

De ha aksi akkor ott a OnePlus, kamera gyengébb(SW miatt), de amúgy azonos a Find 7-tel.
Sajnos az elérhetősége kérdéses.

Amúgy a CM dolog mennyire biztos, mert amennyire látom csak az N1-re van hivatalosan, a többire nem. A OnePlus azért is lett leválasztva, hogy azok CM-mel legyenek, kicsit így szétválasztva a termékpalettát.

(#23) #16820480 válasza blade zte (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az Oppo N1 szörnyen néz ki, és nagyon drága is. A Find7 jó amúgy, de tökfeleslegesnek érzem a nagyobb felbontású kijelzőt, és nem is adnék érte +500 yuant. Akkor inkább várok kicsit, amíg elérhető lesz az O+O.

vicze1: Mivel hardveresen kb megegyeznek, így szerintem simán megoldják rá majd. Sőt, még talán a CM11s-t is, és akkor lehet reménykedni, hogy a Find 7-ről is el lehet tűntetni az érintőgombokat :))
Amúgy a kamera pont hidegen hagy. Bőven elvagyok az N4-gyel is, amennyire a telefont használom.

(#24) halkow válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


halkow
őstag

vaterán rendeltem pont ilyesmi fóliát a telóra

Alcatel onetouch idol2s the king

(#25) blade zte válasza #16820480 (#23) üzenetére


blade zte
őstag

Jólvan, csak mondom, ha első napon rendeled, akkor jó eséllyel meg is térülhet az ajándékok miatt, már ha lesz. De ha nagyon spórolsz, akkor maradj csak a oneplusnál. Nekem addig már nincs kedvem várni.

Oppo find 7 astro black

(#26) vittorio7


vittorio7
őstag

A 8K mikor jön? :DDD

(#27) katona.jozsi válasza vittorio7 (#26) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

Áh, ugyan már azt kihagyják és 16K-val jönnek majd. :DDD

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#28) vittorio7 válasza katona.jozsi (#27) üzenetére


vittorio7
őstag

De 32 magos proci biztos lesz. :)

(#29) babkukta válasza blade zte (#19) üzenetére


babkukta
senior tag

Az igen... akkor komoly minőség lehet itt is, ha már pixelhibásak a kijelzők. Pont ezekért a dolgokért nem veszek kínai telót.... (nem mintha máshol nem fordulna elő, csak a gariztatás nem biztos, h ugyanaz)

Üdvözlettel, Tibi

(#30) Graphics válasza halkow (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vateran?

Ebay? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Graphics válasza babkukta (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fura amikor egy 18ezres kinainal nincs hiba... En meg inkabb kinait veszek, az legalabb eredeti ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) blade zte válasza babkukta (#29) üzenetére


blade zte
őstag

Persze azt nem tudhatom, hogy mennyien vettek telefont, vagy hogy túl hangos-e az a kisközösség aki a fórumokon cseveg. Szerencse, hogy az oppo-ra van garancia is többnyire.

Oppo find 7 astro black

(#33) Navaren


Navaren
aktív tag

A chipsetek egyébként készen állnak már erre a felbontásra?

Annak idején - ha jól emlékszem - a Sony Z1 Mobilarena TV-s bemutatóján mutattátok, hogy bizony-bizony néha megakad a szoftver a(z akkori 1080p-s) brutál felbontás miatt. Azóta persze nyilván javult a helyzet, újult a platform is, de kíváncsi vagyok arra, hogy egy 3-4 widget-tel telepakolt főképernyővel vajon nem okoz-e meglepetést egy ilyen felbontás.

Emellett számomra érthetetlen, miért kell egy telefonnak tudnia ezt a felbontást? Ami alkalmazás és/vagy videó tudna ezen érvényesülni, azt az ember nem 5.5 inchen akarja nézni, nem? Persze lehet én vagyok nagyon oldschool, de nálam a 42 inches LG TV-n a 1080p részletgazdagsága a mai napig a padlóra tud küldeni, és hiába nézegetem a 4K-s TV-ket a boltokban, szép-szép, de tényleg van erre szükség, igény? Vagy egyszerűen csak flash-elésre jó, hogy "Hé, az enyém ezt is tudja"?

Véletlen sem flame-nek szántam a dolgot, tényleg kíváncsi vagyok, ki az akinek ez döntő érv lehet, akinek a a HD kijeéző már csak "határeset".

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#34) blade zte válasza Navaren (#33) üzenetére


blade zte
őstag

Én meg arra emlékszem, hogy a 4k videó akadt, DE előtte teszteltek egy olcsó kínai tabletet, ami viszont retina felbontású képernyőn is simán vitte a 4k-t. Azt hiszem a fullhd-val nem volt gond.

2013-ban milliószámra jöttek a filléres mtk6589 telefonok fullhd-felbontással, abbahagyták volna ha gond lett volna.

Ember! Már így is 4 mag megy 2,5ghz-n 3gb rammal. Ez már majdnem egy 200+ezres laptop hardvere, ha papíron nézzük! :D Azt ne feltételezd a végén, hogy egy ilyen hardveren akad a HD. A képcsöves fullhd-s monitorom 10 éves, 10 éve szerinted mi hajtotta? Nem volt sem 4 mag, sem 2,5 ghz.

Tudom,tudom, csak olyan poénosan hangzott. :DDD

Oppo find 7 astro black

(#35) Graphics válasza blade zte (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Deööööhm... Azért egy mobil hardvere és egy laptop hardvere fasorban sincs... :D

Neked milyen telefonod lesz, és melyik évtizedben? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) blade zte válasza Graphics (#35) üzenetére


blade zte
őstag

Nézd meg a thread elejét és megtudod. :DDD

Oppo find 7 astro black

(#37) #16820480 válasza Graphics (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

A videólejátszásért külön mag (dekóder chip) felel a SoC-ban, ezért annál felesleges laptophoz hasonlítani, ahol ugye a vga (egy része) csinálja ugyanazt jó esetben, rossz esetben meg az egyáltalán nem ilyesmire optimalizált cpu, ami persze jó lassú úgy.
A képernyő pixeleinek mozgatása megint más, de azért azt ne felejtsük el, hogy a gyártói feületek sok esetben rosszul optimalizáltak, és azért akadoznak.

(#38) mryocee


mryocee
csendes tag

Sziasztok,
valakinek van valós tapasztalata Oppo termékekkel?
A vészmadaraknak mondom, hogy abszolúte nem "kínai" kínai a telefon. Pl a Find 7a Phonearena teszteken lenyomta pontszámban a HTC one M8-at. Lassan 2 hete használok egy 7a-t. Brutálisan jó a minősége. Aki csak megtapogatta, mindenki el volt ájulva tőle. Szvsz nekem jobban bejön mint az aktuális Samu-Htc csúcsmodellek. Nyilván nem tökéletes, de pl rootolni garivesztés nélkül lehet. Több romot támogatnak hivatalosan.
Szaktesztek szerint az összeszerelési minősége (áramkör design, felhasznált anyagok, forrasztások) veri a Samut.
Ha lenne kérdésetek, írjátok meg és válaszolok.

Haai!

(#39) leslien válasza mryocee (#38) üzenetére


leslien
nagyúr

üdv, gratula

pls dobj pár képet. pl sima vs hdr...
melyik romot támogatja? magyar nyelv megoldás? :R jön a többi is :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#40) mryocee válasza leslien (#39) üzenetére


mryocee
csendes tag

Irgalmatlan lusta ember vagyok:
http://www.oppoforums.com/forums/hungarian/
:))
Itt minden kérdésre kaptok választ. Van a márkának egy nagyon normális magyar nagykövete is.
Minden kérésnél, kérdésnél segít.

Amúgy CM, Pac-Rom, Paranoid Android amik hivatalosan támogatottak.
Nekem ami feature tetszik még, az a VOOC töltés. 0-75%, 30perc alatt. A töltője a normál 1-1500mA helyett 4500mA-rel tölt. (Párhuzamos kapcsolású celláknál az adott cellán nem folyik át az egészséges 1-1500mA-nél több.)

[ Szerkesztve ]

Haai!

(#41) leslien válasza mryocee (#40) üzenetére


leslien
nagyúr

csak te nem ;] mindegy sztem jobb vétel lesz a O+O....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#42) mryocee válasza leslien (#41) üzenetére


mryocee
csendes tag

Ami nekem az O+Onál annyira nem tetszik, hogy nem cserélhető az akksija, illetve amit az előttem szólók is jeleztek, hogy nem gyúrtak rá annyira egyelőre a kamerájára.
De az ára alapján best buy.
(ad 2. a O+ nem hivatalosan Oppo leányvállalat, gyakorlatilag az Oppo egyik fejese ment át hozzájuk)

Haai!

(#43) S.ATi


S.ATi
tag

Galaxy S3-ról váltottam Find7a-ra. Ég és föld.Hardveresen és szoftveresen isGyönyörű ez a telefon, rosszabbra számítottam. :)

(#44) blade zte válasza leslien (#41) üzenetére


blade zte
őstag

Csak az a kérdés mikor lesz jobb vétel? Lefogadom, hogy magyarföldre nem a következő 2 hónapban. :P Tapasztalt vagyok, xiaominak is fél egész évbe telt.

myrocee: Örülök hogy elkezdett terjedni az oppo is itt a fórumon. :C
Azt nem tudod egy 1 perces 4k videó mekkora méretű? És az alsó fénysáv faszántos? A telefon alapból rootolva érkezik? Ha rootoltad akkor lehet overclockolni? Ha esetleg feltennéd, akkor meg tudod mondani, hogy megy rajta egy psp emulátor (vagy xbox classic, vagy psx)?

Alig várom, hogy felhackeljem rá az ubuntut. :DDD

Oppo find 7 astro black

(#45) Graphics válasza blade zte (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tapaszalt vagy abban, hogy hogyan ne vegyél meg valamit :D de nem a készülékekben ez a baj ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) mryocee válasza blade zte (#44) üzenetére


mryocee
csendes tag

Jobb vétel mindig lesz, legalábbis idővel.
Most számomra a 7a a legjobb vétel. 3D Markban 19,5k-t ért el, S5 18,5k-t :)
Az O+O plusza sokat számítana, ha lenne bármi ami kihasználná. Eddig a 7a-t sem izzasztotta meg semmi.
Elértük az a szintet, ahol már max a hipercsillivilli játékokhoz kell a plusz erő. A QHD meg szerintem baromi felesleges, nagyítóval nézed, látsz különbséget, egyébként semmit :)
Hát, Oppostyle-ról rendeltem, megint nyitva az előrendelés. A kövi batchet máj közepére ígérik, ami legkésőbb máj végét jelent.
4K videót még nem vettem fel, nem is fogok. Nincs 4K TVm. A HD videó bőven elég, mobilról beszélünk. Majd ha lesz hozzá félkilós optika, akkor lesz értelme a 4K-nak. Mobil optika mellett...hát ;)
Aminek viszont van értelme az az 50MP-s fotó, amit csinál. Nem rossz.
A PPSSPP -PSP emulátor felment rá.
Alapból nem rootolva érkezik, de a gyári fórumban elmagyarázzák. KB 30-60s közötti időt igényel :)

[ Szerkesztve ]

Haai!

(#47) vicze válasza mryocee (#46) üzenetére


vicze
félisten

"Majd ha lesz hozzá félkilós optika, akkor lesz értelme a 4K-nak. Mobil optika mellett...hát"

Vagy mégse. ;)

(#48) blade zte válasza mryocee (#46) üzenetére


blade zte
őstag

Oké a rootot szeretni fogom, blademen sem telt több időbe. :D

Ha 4k videót nem tud szinte még senki sem 4k-n nézni, akkor mi a francért kell nekik egy 50mp-es kép? Szerintem fullhd képernyőn 50 helyett mondjuk 4mp-t bámulni nem jelent külömbséget. Írjatok, ha tévedek, lehet csak én maradtam le technológiában, és azóta már van 30K-s képnézegető. Persze ha a nagyításról van szó, az 4k-n is jól jön, akkor meg? :) Filmforgató vagy, hogy kell esetleg minőségi 4k videó? :DDD

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#49) kymco válasza csendes (#20) üzenetére


kymco
veterán

Engem ez kb egy hónappal ezelőtt zavart össze, tudomásul kellet vennem, hogy nem mindegy a betű "méret"....

www.refujvaros.hu

(#50) mryocee válasza blade zte (#48) üzenetére


mryocee
csendes tag

Nézd meg az új Htc one képeit és rájössz, hogy miért nem mindegy a fotónál a MP szám. Nyilván mókusvakítás bizonyos szint felett, de van értelme.

Haai!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.