Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fricz19


fricz19
őstag

talán ez legszebb qwerty mobile amit láttam :K .

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#2) AS


AS
félisten

LOL......
Ez még a HD7 nél is több..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Hát aki ennyiért megveszi az jó nagy hülye...

(#4) peugeotmate válasza b4zsi- (#3) üzenetére


peugeotmate
őstag

És/vagy gazdag. :U

meg

(#5) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Most akarok venni majd egy Motorola Defy-t jelenleg az is 90-100 ezer Ft között mozog kb. Azonban ha belegondolok hogy az Asus laptopom került 120 ezer Ft-ba valahogy megfontolom , hogy egy telefon megér-e ennyi pénzt :(

(#6) Lord Zero válasza b4zsi- (#3) üzenetére


Lord Zero
addikt

igazi aktuálgazdasági elemzés, briliáns futtatása az eszméknek...

nem, mindegy

(#7) nbg


nbg
senior tag

Az E7 gyakorlatilag N8+qwerty?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) AMD Power válasza fricz19 (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Tényleg szép ez igaz.

(#9) lmisi válasza b4zsi- (#5) üzenetére


lmisi
senior tag

Én is Defy-on gondolkodom, ha a T-nél kártyára megjelenne elfogadható áron...
Igen az ár miatt szívom a fogamat szintén.
Egy 3-4 éves akkori középkategórias noti erejét hozza is ráadásul 20ad súllyal és mérettel ezt meg kell fizetni.
Ja a defy talán jobban is bírja a leejtést vizet mint egy 120 ezres notebuksi.
Mennyi lehet egy mérsékelten vízálló, ütődésbiztos notbuksi 500-600 ezer?

(#10) Karma válasza nbg (#7) üzenetére


Karma
félisten

Majdnem.

N8 + QWERTY + CBD kijelző + dupla belső NAND (C: meghajtón 350 MB hely) - SD-slot - kamera (EDOF izé van benne) - hagyományos töltőcsatlakozó + Lotus Notes Traveler lószerszám.

“All nothings are not equal.”

(#11) Galahed válasza nbg (#7) üzenetére


Galahed
senior tag

Az egyenlet igy nez ki:

N8+qwerty+0.5" keprnyo + nehany, egyebkent fizetos progi minusz front cam, minusz SD card, minusz csucs fenykepezo.... de igy sem teljes.

jah, bots, kozben latom megvalaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#12) Samus válasza lmisi (#9) üzenetére


Samus
addikt

Azért nehogymár egy telefont akarj egy notesszel összehasonlítani. Idővel rájössz, hogy nem úgy van, ahogy elgondoltad. Lehet, hogy meg tudod csinálni ugyanazt rajta, mint gépen, de ne feledd, hogy a méretek különböznek. Egy nagy fizikai billentyűzet, és virtuális QWERTY, kijelző mérete és felbontása. Csatlakozók, ODD...

Egyébként a 360x640 egy picit nem kicsi a 4" mellé? Ennyiért ráadásul...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) ragalyi válasza nbg (#7) üzenetére


ragalyi
csendes tag

-AF :D

Minek a hülyéknek okostelefon????

(#14) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

hát ööööö ez kicsi sok szerintem, bár mire Mo.-ba bejön lesz vagy 200felett...

(#15) fateless válasza RandomGosu (#14) üzenetére


fateless
veterán

Mire kis hazánkba bejön, lesz vagy 160k az ára. :U

Ha egy kicsit is ismered az Expansys árait, akkor tudod, hogy az előrendelésnél mindig irreálisan magas árat adnak meg, ami nem tükrözi a készülék jövőbeni árát.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16) ClioRS válasza RandomGosu (#14) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem fogja, majd az N9 csapkodja a 200-at.

Várom már a tesztet!

(#17) skajwa válasza fateless (#15) üzenetére


skajwa
senior tag

De ez még ezt figyelembe véve is örületesen sok....Ilyenkor mindig belegondolok, hogy a Nokia nem is érzi mekkora szarban van.... :U

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#18) nbg válasza Karma (#10) üzenetére


nbg
senior tag

@Karma @Galahed @ragalyi: thx! :R

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#19) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Attól hogy drága egy telefonjuk kedves Nokia nem jelenti egyből azt is hogy a legjobb

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20) B1T3


B1T3
addikt

Mindig magas a kezdőár (főleg előrendelésben), és aztán rohamosan csökkenni kezd a megjelenések helyének fokozódásával. De ez így természetes, addig is abból a pár emberből jön haszon, aki megteheti, hogy kifizet ennyit és türelmetlen is.

(#21) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Várom! :DDD Ráér januárban is jönni.

(#22) plus44


plus44
veterán

na...meg, 200k?? :DDD

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23) keIdor


keIdor
titán

Szép ára van. WP7 meg Nokia el van szállva. Így nem fog terjedni egyik rendszer sem. (WP7 és S^3)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) Inarus válasza Karma (#10) üzenetére


Inarus
addikt

Hagyományos töltőcsati? :Y Mond, hogy nem kell besírjak a röhögéstől, és tölt usb-ről! :DDD

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

fele ilyen áron, talán... :D

(#26) z0d1AK válasza fateless (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha egy kicsit is ismered az Expansyst, akkor azt is tudod, hogy előrendelésnél a beírt dátum semmit sem ér. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) fateless válasza z0d1AK (#26) üzenetére


fateless
veterán

:F Nem beszéltem semmit a beírt dátumról :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) #53246592


#53246592
törölt tag

Finnországban már pár hete lehet elörendelni, most kb. 100 euróval olcsóbban a hírben szereplö árnál.

(#29) Kumite


Kumite
aktív tag

Nem hiszem, hogy egyetlen oldal előrendelési árából kellene bármi következtetést is levonni. Itthon is 159 körül lehetett előrendelni az n8-at, most pedig már függetlenül sufni gsm-ben megkapod 120 alatt, T-nél 2 év hűséggel pedig 100-ért (valójában még 100 sincs :) ). Utóbbi helyen a Galaxy S 15 ezerrel drágább, sufniéknál is kb 10-zel...
És mindezek úgy, hogy itt a MA-n 5 hete jelent meg a teszt róla, tehát tényleg drasztikusan esik az ára.

A Nokia árképzése meg egyrészt valószínű arra épül, hogy nagyon rövid időn, a fent említett 5-6 héten belül 30-40 ezerrel is olcsóbb lesz. Aki meg akarja venni frissen, ropogósan, az megveszi így is, úgy is annyiért, amennyiért adják. Aki meg kivár, annak meg még jobb érzés megvenni, mert benne lesz / lehet a "de jó, hogy vártam vele 5 hetet, most megvehetem 40 ezerrel olcsóbban".
Másrészt az árképzés arra is építhet, hogy aki Galaxy S-et akar venni, az úgyis oda adja azért a telefonért a kb. 130-at, aki iPhonet, az meg kifizeti az alulról súrolt 200-at, ebben a kategóriában nem hiszem, hogy bárki is azért döntene az N8, vagy bármelyik másik csúcskategóriás Nokia mellett, mert az 10 ezerrel (SGS) vagy 40-80 ezerrel (i4) olcsóbb. Aki megveszi a Nokiát, az Nokiát akar venni, aki pedig top Androidot, az SGS-t, ártól függetlenül.

Vagy ti hallottatok már olyanról, hogy valaki azért vette meg az N8-at az SGS helyett, mert az 15-tel olcsóbb, vagy azért SGS-t, mert az 40-nel olcsóbb, mint iPhone?

[ Szerkesztve ]

(#30) b4zsi- válasza Lord Zero (#6) üzenetére


b4zsi-
őstag

Jó abban igazad van, hogy nem aktuális az ár összehasonlítás telefon-laptop között. Csak nekem még nem volt okostelefonom és érdekelne, hogy megér ennyit a tudás. Kifizetném érte a X ezer forintot mert ami jó arra nem szabad sajnálni a pénzt pláne ha tetszik. Csak nem 1 évre szeretnék telefont venni, hogy kijön egy új seria leszarják a régit, mint az Applenél. Szóval tapasztalatlan vagyok ilyen téren...

(#31) Kumite válasza b4zsi- (#30) üzenetére


Kumite
aktív tag

Apple-nél szarják le legkevésbé, általában az új rendszer felmegy az előző modellekre is, 2 generációt visszamenőleg.
És ne azt nézd, hogy más mit mondd, hogy megéri-e okostelefon ennyiért stbstbstb. Egy vegetáriánusnak is hiába mondod, hogy megéri 1 kiló hús 200 forintért, ha felesleges neki. Neked kell eldönteni, hogy mire használod, mennyire könnyíti meg az életed az oprendszer szolgáltatásai, mennyire fogod kihasználni bővíthetőségét, tehát mennyire van szükséged olyan dolgokra, amit alapból nem nyújt a rendszer, de "there's an app for that", mennyi szórakozást fognak hozni a játékok, filmnézés, netezés stbstsbtb.

Amúgy meg ajánlott lehet még ezt elolvasni: [link]

(#32) Peterson_ válasza B1T3 (#20) üzenetére


Peterson_
addikt

Nos, az az ár akkor csak rohamozzon lefelé,mert ez így rengeteg lóvé :U
Nagyon szép, nagyon okos,de azért messze nem ér ennyit(nekem még 120k-t se).

Szvsz a jövőbeni normál hazai szolgáltatós árral sem én leszek a célcsoport.
Ugye azt mondják,hogy érdemesebb az ilyesmit megvenni gyári függetlenül, etc etc...de nem sokan vannak akik ki tudnak perkálni élből 100k körüli, vagy inkább feletti összegeket.
Esetleg előfizuval, részletre,de sokszor azok is horribilis összegeket takarnak.

Mindenesetre, joggal lehetne az ügyfélszolgálatnak intézett leveleket így kezdeni:
"Drága Nokia" :DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#33) z0d1AK válasza fateless (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Leginkább a cikkhez tartozott talán a hozzászólásom, csak a tiedhez jobban illett ebben a formában.
Szóval az hogy január 10 van kiírva az Expansysnál, az annyit jelent, mint mikor az időjós azt mondja, lehet fúj a szél... :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#34) Karma válasza Inarus (#24) üzenetére


Karma
félisten

Mivel nincs rajta más, csak microUSB, fotoszintetizálni meg nem tud (nem tudom zöld változat lesz-e belőle :P), csak USB-n tud tölteni :D

De most elképzeltem milyen lenne ha kispórolnák azt is ;]

“All nothings are not equal.”

(#35) spawn21


spawn21
veterán

Hát ez tök ÓCÓ!!!!! :B

Jó cucc, az biztos.

iPhone 13p

(#36) maláj


maláj
őstag

úgy látom, hogy ez sem lesz az én telefonom ;]

(#37) vans?


vans?
őstag

Na erre is csak a nyalamat fogom csorgatni, eleg draga lesz, pedig gyonyoru, es nagyon jonak tunik.

hábm bábm

(#38) Arthuro_Adam válasza z0d1AK (#33) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Meg az árat sem mindig találják el...

(#39) blueMerle


blueMerle
veterán

Ma láttam 219 euróért újonnan N97 minit...legalább lejjebb nyomta a régebbi modellek árát :)

(#40) Misály válasza blueMerle (#39) üzenetére


Misály
addikt

Hat az s60v5 egy lomha tetu az uj symbianhoz kepest. Nem nagyon vennek olyat:)

(#41) Inarus válasza Karma (#34) üzenetére


Inarus
addikt

jah, a mínusz jelet nem értelmeztem... :DDD Bocsi. :P

(#42) crey válasza b4zsi- (#30) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Kumite már megválaszolta a kérdéseid, valamint ha felteszed a kérdéseid a ,,melyik okostelefont vegyem?" topikban, ott segítünk a lehető legjobb megoldás kiválasztásában... de olvasd ek az 1. Hszt :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#43) blueMerle válasza Misály (#40) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezzel teljesen egyetértek, azonban annyiért már meggondolandó ajánlat :) Még ha lassabb is. Még 60K sincs forintban.

(#44) B1T3 válasza Peterson_ (#32) üzenetére


B1T3
addikt

Az N8 esetében is 120000 körüli árra számítottunk, ehelyett lett a T-nél webshopos árral 95000. :) Persze tegyük hozzá, hogy ez két év előfizetést takar, tehát nem biztos, hogy így is mindenkinek rendben van. Azért szolgáltatós árral lehet spórolni kb. 30000 Ft-ot a függetlenhez viszonyítva.

(#45) FRENK1988 válasza B1T3 (#44) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nekem annyi szabadságot és függetlenséget megér

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#46) z0d1AK válasza Arthuro_Adam (#38) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az Expansys sok mindent szeret nagyon túlárazni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.