Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Hogy a SMART kiolvasás, még ha RAW adatként is miért (volt) eddig etalon natív OS szinten az jó kérdés.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) genlog válasza Gdi (#1) üzenetére


genlog
junior tag

Miért, az nem pontos? A Windows mit fog használni, ha nem azt?

(#3) tlac


tlac
nagyúr

miért van korlátozva az NVMe SSD-kre?

(#4) Gdi válasza genlog (#2) üzenetére


Gdi
senior tag

Mi nem pontos?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) genlog válasza Gdi (#4) üzenetére


genlog
junior tag

A hozzászólásodból (#1) erre következtettem. Végül is mit akartál mondani? :DD

(#6) Gdi válasza genlog (#5) üzenetére


Gdi
senior tag

Arra, hogy az operációs rendszerek miért nem tudják megjeleníteni a SMART infót (pld windows eszközkezelő tulajdonságdialógusa) natívan, 3rd-party alkalmazás nélkül?! 2002 óta standard ATA set ha jól tudom. Van pár gyártóspecifikus attribútuma, de az alap IDkat azért (pl hibás/áthelyzett szektorok száma, seek time, vagy r/w error rate vagy ilyesmiket) megjeleníthetnék.
Nem annyira összetett mint más szenzorokat olvasni UART/SPI az alaplapon amikből kismillió típusú van.
Csak 18 évet kellett rá várni, hogy részlegesen felnőjön a windows ehhez :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) BiP


BiP
nagyúr

Bejelentheti? Nem inkább jelezheti?

(#8) shteer válasza BiP (#7) üzenetére


shteer
titán

Bejelenti, hogy 83 nap múlva lesz vele valami gond :D jövőbelátó windows

Hogy miért nem a lottószámokat jelenti be, azt nem értem ;]

..szerintem jónak tűnik

(#9) Rocco27


Rocco27
csendes tag

Eddig is a Hard Disk Sentinelt használtam, ezután is azt fogom. :K

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha ezt a smart táblából olvassa ki az állapotot, akkor miért csak nvme ssd-t riportól?
illetve: miért, csak az nvme ssd-k használódnak el a Win10 alatt?
illetve még rövidebben: az nvme ssd-k elhasználódnak win10 alatt?!

Vagy ne legyek ennyire...?! :U

Nekem még sosem használódott el SSD-m, pedig 10 éve sokadikát helyeztem üzembe OS alatt, és van ami bőven olyan, nagyon sok órát megy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) genlog válasza Gdi (#6) üzenetére


genlog
junior tag

Azt írtad etalon volt, most meg hogy nem tudja megjeleníteni?! :F
Nos, hogy nem tudja megjeleníteni, az tényleg gáz. Az első hozzászólásod zagyvasága megkavart kicsit...

#10 Nekem sem. Túl van lihegve ez a dolog, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Gdi válasza genlog (#11) üzenetére


Gdi
senior tag

kuriózumot akartam írni, nem tudom hogy sikerült ezt. :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szóval a Microsoftnak sikerült egy HD Sentinelt beépíteni ennyi év után, hurrá. Vagy ha ennél többet tud és nem csak a SMART infókból dolgozik, akkor nem tudom miért nem közlik a működési elvet.

(#14) MaraTóni


MaraTóni
tag

Bármeliyk valamire való monitorozó progi megmondja a SMART-ot, abból pedig kiderül hány % a becsült lifetime...

(#15) MasterDeeJay

Sima HDD-nél eddig jelezte ha döglődik, igaz az utolsó pillanatban amikor már végleg halálán volt a vincsi egy rohadt nagy piros X-el. Szóval eddig is tudott valami kiolvasást csak el volt rejtve. Nem is tudom mióta win7-be biztosan volt.
Nagy feladat volt egy másik adat kiolvasása.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Az átlag user szentírásnak veszi amit a Windows kiír, tehát így fel lehet pörgetni az SSD eladásokat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#17) DopeBob


DopeBob
addikt

Akár azt is kiírhatnák: "Az SSD-t tönkretettem, ajánlott kicserélni" ;]

MZ/X

(#18) Jesus_Shaves válasza DopeBob (#17) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Mint a régi viccben:

"Felülírtam, nem baj?"
"Nem" "Mégse"

;]

(#19) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Megdöglött az NVME SSD-d, baj?
[Igen] [Nem] [Mégsem]

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#20) MasterDeeJay

btw home usernél úgyis a vezérlő döglik meg rajta. Szerintem igen ritka hogy megfáradna az ssd. Szervereknél más de ott meg kidobja a raid magából.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) Predatorr


Predatorr
őstag

Én mindig mentek. Hülye lennék Windowsra bízni bármit... :B

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) Zotya84 válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


Zotya84
őstag

Alapvetően én is így gondoltam, mégis több olyan SSD-t láttam, amin a NANDok döglöttek meg, rendszerint írhatatlan/olvashatatlan cellák formájában.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#23) MasterDeeJay válasza Zotya84 (#22) üzenetére

Nálam csak simán nem ismerte fel a gép az ssd-ket (vertex 2, vertex 3, A400, V300), illetve egy olyan volt aminél rohadt lassan és a vezérlőt extrán hűtve le lehetett menteni szinte mindent. Meg olyan volt aminél valamiért zárlatos lett a sata táp csatija és szénnéégett a fél csatlakozó (gariba nem vették vissza!), de visszahajtogattam az égés miatt elhajlott érintezőket és fixen kapott egy molex-sata tápkábelt azóta is működik, esélyes hogy a táp volt szar. Illetve rémlik valami nagyon korai Dell üzleti notiban 64gb-os ssd ami használhatatlanul lassú volt de az 10 éves cucc 24/7 használva, na ott elképzelhető hogy megfáradtak a cellák.
Azért egy HDD probléma inkább húzodik el és gyártja a rossz szektorokat, lassul, kattog, belefagy. Már ha az usert érdekli hogy miért lassú a gép.
SSD-nél meg amit eddig láttam az inkább a totális hirtelen halál aminél ez a kijelzés nem sokat segít.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24) ricsip


ricsip
addikt

A SMART már legalább kb. 20 éve velünk van, nem is az SSD sajátja, hiszen HDD-nél jött be ez a fícsör. Csak hát nagy öngól hogy aktív támogatás kell az OS-ben is hogy a user tájékoztatva legyen. A BIOS kb. 15 éve szól(hat) boot-kor, hogy valami nem stimmel a diszkkel. De ha már fut az OS akkor annak kell átvennie ezt az ellenőrzést. Emlékeim szerint a windows 7 már felismerte 11 évvel ezelőtt, ha baja volt a HDD-nek. Régebben bekerült az eseménynaplóba a hiba, oszt azt 1000-ből 1 ember nézte meg. Ehhez képest most már az NVME diszkek hibáját is felismeri a windows... nagy lépés előre..... not.

-

(#25) ollie válasza #16939776 (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elég változó minőségűek az SSD-k, meg létezik köztük gyártási hibás is. Vagy tudatosan, vagy véletlenül megbízható gyártóktól vetted eddig az SSD-ket.

Egyébként még azonos gyártó, különböző termékei között is vannak nagy különbségek.

***

(#26) Zotya84 válasza MasterDeeJay (#23) üzenetére


Zotya84
őstag

Az első, Corsair Force 60-nal jártam úgy fater gépében már, hogy tök jónak mutatta magát, de a 8 NANDból 4 működött. Amíg oda írt csak, addig nem volt gond, de amint a nem elérhető 4-re akart akár csak tempbe, akkor már fagyott vele a gép.
Amúgy meg az A400-asokból elég sokat láttam, ami már HDSentinel szerint is csak 2-8%-on állt, alig 2-4T írás után 0-2 éves koruk között (120-240G). Viszont jóval kevesebbel találkoztam, ami egyszercsak eltűnt a gépről. Mondjuk ezekre semmi sem jelez előre, még a Win se fog.
Egy ismerősömnek van egy hasonló HDD-je, csak neki a SATA-kábelt rá kellett forrasztani a nyákra, mert ügyesen letörte a csatit... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) #16939776 válasza ollie (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem állítom, hogy nem mehet tönkre SSD és biztos is, hogy "nagy" szerencsém volt.

Én minden esetre, úgy gondolom, hogy ez olyan dolgok ellen véd(het) amit gyakorlatban nem tapasztalni, mármint a természetes elhasználódás nem érinti az átlag usert, mert hamarabb avul el a meghajtó a kapacitása/sebessége/csatoló felülete, és cseréli újra, mint hogy az állapota 80% alá kerülne.
A hirtelen meghibásodásoktól, amik gyakoribbak, meg pont nem védi meg, vagy csak akkor, ha az SSD már sikeresen megvédte az adatot, saját maga.
Másrészt ha az SSD éppen dolgozik ezen, éppen a belassult nand-okon mozgatja át az adatot, és én rátenyerelek a Backup NOW! gombra, mert pont a gép előtt ültem és megláttam a felugró ablakot, akkor lehet, több kárt csináltam vele mint hasznot, mert mondjuk az SSD nem tudja befejezni a dolgát, csak amikor már késő, és közben a backup sem lesz kész soha.
Az OS jót akart "nekem" a felugró üzenettel, én jót akartam a gomb megnyomásával, és mégis beleállt az egész a földbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Elég rövid élerűnek tűnnek az Nvme ssd-k. Egyelőre még nem győztek meg az élettartam tekintetében.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#29) Dr. Akula válasza GodGamer5 (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem az NVME rövid életű, hanem a QLC, TLC cella. Csatlakozótól függetlenül.

(#30) GodGamer5 válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


GodGamer5
addikt

De a melegedés mindegyiket hazavágja, mindegy milyen a cella.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#31) Dr. Akula válasza GodGamer5 (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De az NVMe csak egy csatolófelület, attól nem lesz rosszabb egy SSD. Sőt, a sebesség miatt csak jobb.

(#32) GodGamer5 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


GodGamer5
addikt

Persze ez igaz amit írtál, csak a melegedés miatt eddig sok embernek rosszak voltak a tapasztalatai, ami az élettartamot illeti. Ezért írtam, hogy nem győzött még meg.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#33) Dr. Akula válasza GodGamer5 (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kell rá borda. Az alaplapomhoz pl jár egy ilyen:

Olyan slot mint a P2-eshez, de mindkét oldalán M.2 slot, erre megy rá az egészalakos borda. Ekkora hűtőfelület még a gyári bordákon sincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.