Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ELŐRE!

Hozzászólások

(#1) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nagyon, de nagyon jó volt az írásodat olvasni!
Példa értékű! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Tetszett, hogy bár sok kellemetlenséget írtál, alapvetően a fejlődésre helyezted a hangsúlyt.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3) nike_ válasza Honkydoo (#2) üzenetére


nike_
addikt

Egyetértek.

(#4) Nortid


Nortid
aktív tag

Sok magyar ember van, aki naphosszat tud arról beszélni, hogy jajj, de rossz neki, milyen rossz ez az ország - és még ha igaza is van, akkor is utálom az ilyen hozzáállást, jó látni hogy van ellenpélda is. ;)

[ Szerkesztve! ]

(#5) [CaveMaN]


[CaveMaN]
tag

Hmm, Árkád. Nekem, még soha nem szóltak. Sőt általában utólag szoktam "adományozni", de azt is csak akkor, mikor a lányommal vagyok és vannak olyan kedvesek, hogy beengednek a koedukált mozgássérült szobába.

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az a helyzet hogy itt Hungarisztánban nem kell csodálkozni ha csicska bérekért csak csicska munkára futja. Talán meg kéne fizetni az embereket. Nem a fővállalkozót, aki lenyúlja a pénz 90%-át és csak a faszát veri, hanem azt aki a lapátot fogja. Lehet ezért dolgozott jobban a 2. cserepes brigád, azok érdekelve voltak a munkában.

(#7) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Igen, jó látni az ellenpéldát, de engem inkább szomorúvá tesz az, hogy egyre több embert látok (középkorú férfiakat és nőket) kukázni, egyre inkább távolodnak egymástól a rétegek.

(#8) C^^


C^^
őstag

Több ilyen, optimista magyar kéne!
Le a kalappal, nagyon tetszett az írás.

És sajnos (Kolombusz)-szal is egyet kell értenem.

[ Szerkesztve ]

(#9) talmida válasza C^^ (#8) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! :) ..és Honkydoo-nak, nike-nak , Nortid-nak és Kolumbusznak is köszönöm szépen az elismerést! ;)

Az a helyzet, hogy az ellen véleményen levôkkel sem fogok vitatkozni, mert valószínû, hogy teljesen igazatok van , mert ti laktok ott, ti jobban is tudjátok (Meg elhihetitek, hogy a negatív élményeimrôl is regényt írhatnék ....kezdve a sort az IKEA-val.)...de mégis, mindevvel együtt is nekem is igazam van. :D

IN GOD WE TRUST!

(#10) talmida válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igazad van.

IN GOD WE TRUST!

(#11) tildy válasza talmida (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Talmida lehet tudni, hogy ha eleve az USAban éltek, miért tartotok fenn itt is lakást?
Illetve még egy kérdésem lenne, de azt lehet majd inkább privben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Dr. Akula válasza C^^ (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amcsi / EU fizetéssel itt is optimista lenne mindenki.

(#13) (Kolombusz) válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az állam is optimistább lehetne, ha az adózók jelentős része be is fizetné az adót/nem Szlovákiában, hanem itt fizetné be az adót.

(#14) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Szerintem te sokkal régebben járhattál Csömörön, ha ilyen mértékű fejlődést tapasztaltál, mert én már 8 éve lakom itt, de szerintem még alig változott itt valami. Egyébként az Árkádban nem kérnek tőlem pénzt a WC-ért (nem is kérhetnek, mert mindíg saját papírt használok :B ).
Jó írás. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hát, örülök hogy ilyen véleménnyel vagy Budapestről.

Ami engem mindig is irritált és taszított fővárosunkban, hogy minden lépéskor arra kell figyelnie az embernek, hogy meg ne lopják, s igyekezzen minél hamarabb lerázni a koldusokat, kéregetőket, akik mindenféle seggel festett hülyeséget akarnak az emberre sózni...

Szóval: I HATE YOU BUDAPEST!

Persze ez egyéni szubjektív vélemény...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#16) Kazimír


Kazimír
őstag

Tudom ám, hogy ez csak egy Túró Rudi reklám volt! Átlátok a szitán! :D

A humort félretéve, örülök, hogy végül jól alakultak a dolgok, és került tető a házatokra.
Legközelebb pedig állj bátran a sarkadra (és ne csak az Árkádban, ahol NEM kérhetik előre a pénzt, akármit is mond a "3 grácia"), ha úgy ézed, hogy át akarnak verni! Ez az Egyesült Államokban is így megy - gondolom én.
Továbbá szeresd ezt a kis országot! Még ha időnként nem is szolgálunk rá, azért a többségünk igyekszik.. :)

További kellemes időtöltést, bárhol is vagy! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#17) Dr. Akula válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

nem Szlovákiában, hanem itt fizetné be az adót
Ha csak annyit akarnának ellopni az embertől mint a Felvidéken, akkor talán be is fizetné (aki megteheti hogy nem fizeti). A legnagyobb tolvaj maga az állam, illetve az azt kirabló politikusok. Ezeket kéne ellenőrizni, csakhát aki ilyet tehetne, az maga is ott ül a Tolvajtanyában (Parlament). Erre meg azt mondja a kisember hogy akkor a faszom fog ezeknek fizetni, és amit lehet azt eltitkol. Ezen nincs mit csodálkozni.

(#18) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nagyon jó írás! Örömmel és persze meglepetten olvasom a véleményed Csömörről és Jeti kollegával ellentétben én azt gondolom hogy azért 7 év alatt elég szépen fejlődött a község.

A tető gyönyörű lett, tényleg szépen dolgozott a brigád! :))
Nekem valójában az egész szöveg nagyon tettszett, és ezt jól meg is spékelted a bevágott fotókkal. Komolyan, öröm volt olvasni és Isten hozott ITTHON! :R

Sic Parvis Magna

(#19) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Nagyon nagy hiba volt előre adni a pénzt pláne braziloknak! Azt hiányoltam,hogy írtál arról ,hogy miért mentél ki.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#20) Viszlát


Viszlát
addikt

Megint egy ámerikánus írás, aki hazajön és megmondja a tutit. Hánynom kell. A thank you pedig magyarul köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) John Fowler válasza C^^ (#8) üzenetére


John Fowler
tag

lol.

Ne félj, ha a fél ország kimegy Júeszéjbe/Írországba/NBR-ba/akárhova ők is ilyen boldogan jönnek haza -és még boldogabban mennek vissza.

A cikkírónak:
Azzal pedig hogy semmilyen retorziót nem alkalmaztál a brazil gépsorral szemben azt vonja maga után, hogy legközelebb még szemtelenebbek lesznek olyannal szemben akinek a másfél milla egy teljes éves bére.

Nem akarlak szidni, és én sem vagyok pesszimista magyar -mert ha az lennék már rég elhúztam volna a csíkot innen-, de egyetértek Viszláttal, hogy a te szádból a magyarországi helyzet, és a magyar mentalitás értékelése nem igazán hiteles.

[ Szerkesztve ]

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#22) EQMontoya válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


EQMontoya
veterán

azért ennek az érmének is két oldala van, biztos vagyok benne, hogy mindenki ITT fizetne adót, ha ugyanannyi lenen, mint szlovákiában. nem kell kevesebb, csak ugyanannyi legyen. a kutyának nem jutna eszébe ott fizetni. Ellenben a magyar adókulcsok nem a magyar bérekhez vannak méretezve, ez sajnos elég nagy ördögi kör.

Same rules apply!

(#23) James1986 válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


James1986
csendes tag

Dr. A "kula" :DDD hozzászólásával értenék itt egyet. Az egész országban így van, de mifelénk (nógrád megye) sajnos pedig különösen. Itt az átlag jövedelem nettó 60.000 HUF, de furcsa, hogy amint kimegyek a megyéből mindjárt 80ezerre ugrik ez az átlag. Én is a két kezem által keresem a kenyerem, és én is tudom, mi az, amikor az ember nem érdekeltségből dolgozik, hanem csak azért, mert muszáj. Mert lehet, ha 100-110ezret keresnék én is, jobban odafigyelnék a munkámra, mert azt tapasztalnám, hogy van miért. Szóval tényleg így van. A "f@szverő" nagy híres főnökök, akik semmit nem csinálnak egész nap megeszik a húst, nekünk meg odadobják a csontot.

Am, vicces a neved kolléga. :DD

Asus M2N32SLI-Deluxe WiFi, AMD Athlon64 X2 6400+ BE 2x1MB, Asus Silent Square PRO, eVGA GeForce 8800GTS 512MB, 2x1GB DDRII 800 MHz Corsair TwinX CL4DHX, Corsair VX550W, Raidmax NZXT Apollo Black

(#24) tzimash


tzimash
őstag

ha én évek óta kint élnék, és nagy sokára hazajönnék, biztos nem az árkádba, meg a mekibe mennék be, pláne nem irnám le és tenném közszemlére. a házfelújítós rész tetszett, ne érts félre, nem azért mert átvágtak a c-kategóriások, hanem mert jól végződött.

(#25) sh1n0b1


sh1n0b1
csendes tag

Jó írás, gratula! Hozd csak haza a sok pénzt ;] És költsd el itthon. Én is ezt fogom csinálni, ha minden jól megy... a magyar gazdaság úgyis csőd, nem árt egy kis magyar-amerikai tőke... és csak piros pöttyör túrórudit vegyetek! M*lli T*sco meg társai felejtősek!!!

[ Szerkesztve ]

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#26) Gordiann


Gordiann
őstag

Ahogy írtad a munkásokkal kapcsolatos részt, nekem egyből a Buhera mátrix c. film 2. felvonása jutott eszembe.
Aki látta, tudja, hogy miért. Aki nem, az nézze meg a filmet sürgőssen, mert nagyon tanulságos :)

[ Szerkesztve ]

(#27) toto92 válasza Viszlát (#20) üzenetére


toto92
csendes tag

Szerintem ez nem egy amerikánus írás, ő nem a tutit akarja megmondani, nem fikáz.
Ő csa elmondta, hogy mi történt vele, de azt egyszer sem említette, hogy nesze neked Magyarország. Amerikánus írás szvsz az lett volna, ha elmondja milyen jó ott és milyen szar itt... :K

(#28) Viszlát válasza toto92 (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

Igazad van, az elhúzok a pélóba, aztán hazajövök házat cserélni, meg látom ám min kéne korrigálni írás az egész más :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29) toto92 válasza Viszlát (#28) üzenetére


toto92
csendes tag

Nézőpont kérdése. :))
Nekem tetszett.
Máshogy gondolkodunk.
:R

(#30) tkazmer válasza Viszlát (#28) üzenetére


tkazmer
addikt

okos emberek kitalálták az építő kritikát, mint olyat...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) John Fowler válasza tkazmer (#30) üzenetére


John Fowler
tag

Bár nem nekem címezted, de amint látom Viszláttal hasonlóan gondolkodok ez ügyben.

Az a gáz, hogy belenéztem a szerző többi írásába és reménytelennek tűnik, hogy elmondhassam mi a bajom anélkül hogy meg ne bántsam. Így inkább ez lesz az utolsó postom ide.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#32) tkazmer válasza John Fowler (#31) üzenetére


tkazmer
addikt

azt hiszem, tudom, hogy mi a bajod, és én sem írnám le hasonló okok miatt. Én nem olvastam a szerző többi írását.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#33) talmida válasza tildy (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyrészt vannak olyan emlékeim a szüleimtôl, nagyszüleimtôl (-akik nem élnek már), amiktôl nem szívesen válnénk meg. Meg a gyerekeknek is jó az, ha ismerik a múltjukat. Egy egy bútor, kis könyvtár stb sokat mondhat nekik a történelemrôl. Másrészt, ha hazamegyünk, jó, ha van hol lehajtani a fejünket. A szállodai szállás nagyon drága mulatság hónapokra. Más nyakán meg nem szívesen élôsködnék.

IN GOD WE TRUST!

(#34) tildy válasza talmida (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Értem, köszönöm. :K ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) direwolf


direwolf
őstag

Csak azt ne mond, hogy az USA-ban minden tejben-vajban folyó kánaán. Értem az írásod motivációját, de ne általánosíts. Fordított helyzetben lehet hogy pont Texas-ban fürödtél volna be egy nigg... bocsánat színesbőrű társasággal. Valószínűleg nálunk nagyobb ennek az esélye, mint annak is, hogy itt előbb kapsz ingyen gesztenyét az aluljáróban.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#36) talmida válasza JetiRulez (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! :)

Igen, sokkal régebben is jártam arra. :) De a mostani írásomban a 2001-ben látottakhoz viszonyítottam. A nagymamám tesrtvérének Csömörön volt egy kis hétvégi telke, pont ott, ahol most az M0-ás autópálya építkezései folynak. Tudtommal Auchan áruház sem volt még 2001-ben, meg sok-sok újonnan épült családiház sem. De Csömör "belvárosa" lehet, hogy nem sokat változott. :D

2x volt szerencsém az Árkádban ...fizetni. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#37) #43960832 válasza Viszlát (#20) üzenetére


#43960832
törölt tag

Hú, te én csak őrlődök itt magamban, keresve a szavakat, de azt hiszem megfogalmaztad helyettem, köszi. :W

Talmida (vagy talmuda?)
Szerintem vigyázz rá, nehogy még jobban elmagyarosodjál.

[ Szerkesztve ]

(#38) talmida válasza D4rkm4n (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Engem még nem loptak meg utcán.., igaz, hogy igyekszem vigyázni a cuccaimra.

*

Azt írod, hogy útálod Bp-et. Idefigyelj! Budapest a világ egyik legszebb városa.
Fontos lenne, hogy magadénak érzd Bp-et te is.

A tömegközlekedés is tûrhetô ( Behálózza az egész várost, sôt a környéket is.) Tudom, hogy sokminden enyhén szólva idegesítô, de vedd észre azt is, ami jó és szép, és próbálj meg azoknak örülni. :K Amit szépnek látunk, arra vigyázunk és igyekszünk szépíteni, jobbítani. Pl sok jó sport~ és vásárlóközpont is van. Sok a könyvtár, közel vannak a hegyek is, ahol kirándulni lehet, ahonnan gyönyörû a kilátás. :)

Aztán Budapest nem egyenlô a koldusokkal meg a zsebtolvajokkal. Nagyon sok értékes, értelmes embernek is ad lak~ és munkahelyet. :C Budapest nem egyenlô a (mindenkori) politikai vezetôkkel sem...Budapest csak hordozza a történelem lenyomatait, úgy, mint egy ember arcán a bôr-redôi a karakterének vonásait... ;)

IN GOD WE TRUST!

(#39) hejnekem


hejnekem
csendes tag

csak egy kérdés: amerikában az jelenti a fejlődést, hogy új pláza épül egy városban? mert itt hiába van árkád meg auchan az nem azt jelenti hogy fejlődik is a város

(#40) talmida válasza Kazimír (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem Túró Rudi reklámnak szántam. :D

Tudom, hogy nem lett volna szabad elôre fizetni. :(
Komolyan azt hittük, hogy ez is a változásokhoz tartozik.
Aki ott él, annak könnyebb bátornak lenni, mert jól ismeri a dörgést. Ami meg a sarokra-állást illeti, ..hát, ha láttad volna a fônököt, akkor lehet, hogy te is meghunyászkodtál volna. Képzelj el egy góliátot nagy rokonsággal.. :((

Köszi a jókívánságokat! Nagyon jól esik! :))

IN GOD WE TRUST!

(#41) cskamacska


cskamacska
addikt

:) (lehet szmájlival linkelni)

"Hungary is a nice place to visit, but I wouldn't want to live there." ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) tkazmer válasza hejnekem (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

budapest nem fejlődik? ezt enyhe túlzás lenne állítani...

(#41) cskamacska
európa országainak kb a felében lehettem eddig, leghosszabb ideig a uk-ben, és én a többi országgal vagyok ugyanígy...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#43) talmida válasza 30z.Samu (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a meleg fogadtatást és a hozzászólásodat! :)

IN GOD WE TRUST!

(#44) talmida válasza Porcupain (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Eredetileg egy tanulmányi ösztöndíjat kaptunk és késôbb döntöttünk úgy, hogy kint maradunk. Tehát nem elôre megfontolt szándékkal jöttünk ki, de azt sem mondhatom, hogy nem játszottunk el a gondolattal, hogy "mi lenne, ha..."

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#45) talmida válasza Viszlát (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem értem, hogy mi bajod van?
Mitôl lenne ámerikánus ez az írás?
Egyszerûen elegem van a sok panaszkodásból, és úgy gondoltam, hogy kell egy kis egészséges egyensúly. Bocsáss meg, hogy nem szidom az országot!

A thank you pedig magyarul köszönöm.
Köszi a fordítást! :C ...valószínû sokak nevében :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#46) talmida válasza John Fowler (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A retorzióval kapcsolatban kicsit igazad van. Szinte mindenki azt tanácsolta, hogy fogadjunk egy behajtó "brigádot", akik majd jól ellátják a bajukat...És amikor a nagy-fônök egy hétig szívószálon át táplálkozik majd, akkor tuti, hogy visszaadja a lenyúlt lóvét.
De nem akartam, hogy a kis helyben-hagyás esetleg gyilkossággá fajuljon...
Följelenteni nem volt idônk, pedig az lett volna a minimum.
Legközelebb szóba sem állunk velük, úgyhogy kizárt dolog, hogy még szemtelenebbek legyenek. :DDD

a te szádból a magyarországi helyzet, és a magyar mentalitás értékelése nem igazán hiteles Jogod van ezt állítani, és meg is értelek, de te meg azt lásd be, hogy egy odalátogatónak is joga van leírni, hogy ô mit tapasztalt, mégha a benfentesek (legjobb esetben CSAK) megmosolyogják is.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#47) talmida válasza tzimash (#24) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, de nem értem, hogy miért nem mennél be az Árkád áruházba? Amúgy meg köszi az együttérzést!

IN GOD WE TRUST!

(#48) talmida válasza direwolf (#35) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Persze, hogy nem mondom! Sôt, mivel az az ábra, hogy a jövôben az USA gazdaságilag is meg mindenképpen háttérbe k/énysz/erül, ezért lekerül a cikizési sikerlistáról is. Remélhetôleg! Merthogy az USA-t is szeretem...csak viszlát meg ne hallja! ;)

*
Nem akarom tovább növelni a hsz-aim számát, ezért itt megragadom az alkalmat, hogy mindenkinek megköszönjem a hozzászólását. Különösképpen örültem
sh1n0b1-nek, Gorgiann-nak, toto92-nek és tkazmernak .
Akit véletlenül kihagytam a válaszadásból, attól elnézést kérek!
Mégegyszer köszönet!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#49) Loha válasza talmida (#48) üzenetére


Loha
veterán

Sôt, mivel az az ábra, hogy a jövôben az USA gazdaságilag is meg mindenképpen háttérbe k/énysz/erül, ezért lekerül a cikizési sikerlistáról is. Igen ez így várható, ha nem számoljuk a haderejét, amit ha jól használnak fel, nem fog mostanában a háttérbe szorulni.

(#50) Peter789


Peter789
senior tag

Olyan a kőműves vízmérték nélkül, mint a fodrász olló nélkül. A "mieink" is e-fajtából valók voltak. ..."természetesen" nem hoztak magukkal vízmértéket.

ehh, de ismerős :D nálunk is "dolgozott" egyszer egy olyan kőnyűvő, aki büszke volt rá, hogy ő bizony 5 általánost végzett - 2 első és 3 második osztály képében :DDD - de vérig volt sértve, amikor Apám elővett egy derékszögű bútorlapot, és oda merészelte tenni a zsaluzás mellé mutatva milyen ferde, hogy bizony az ő "munkáját" senki ne ellenőrizgesse... hamar el lett küldve melegebb éghajlatokra... :)

volt nálunk másik brigád is, garázs felhajtót betonoztak. olyan hiperbola lett belőle, hogy egyedül egy trabant alja nem akadt fent csúcsán, a kaptató bordák meg úgy dobálták a kocsit hogy majd elszállt... :) bepörgött a "mester", hogy mit bénázunk, mi az hogy nem tudunk leállni a golffal. bevágódott a wartyogójába hogy ő majd megmutatja nekünk, és úgy beszorult keresztbe a rámpájába, hogy öröm volt nézni ahogy megzúzta mindkét oldalát a kocsijának... :D

járt nálunk burkoló is... a felső terasz átázott, ezért alul hullott a vakolat. megbeszéltük, hogy kenje fel a méregdrága minőségi cuccot, kifizetjük, ezen ne múljon. erre látjuk utólag, hogy el van dobva valami noname xarnak a zacskója, plussz az első esőnél megjelentek a vízfoltok alul. kérdőre vontuk, ő pingvinezett, és egy árva fillér nélkül elhajtottuk a francba, semmit nem kapott se az anyagért, se a munkájáért... :) utána jött egy másik, ajánlásra, és az nagyon korrektül dolgozott, tényleg le a kalappal előtte, hogy ebből a girbegurba ótvarból ilyen jót kihozott... :)

a házunkat egyébként annó szintén egy kőműves építette saját magának... olyan is... sehol egy derékszög, sehol egy függőleges, a boltív ferde tojás lett, etc...

viszont pozitívan is csalódtunk: természetesen ajánlásra hívtunk egy brigádot, hogy hőszigeteljék körbe a házat. amikor jött, hogy elnézést, de elfogyott az anyag, mert picit máshogy alakultak a dolgok, akkor korrektül végigmutatott és mért velünk mindent, hogy miért is van az, hogy ahhoz, hogy függőleges legyen a felület alul a megbeszélt 4 centi hungarocellel indított, de felül már 17!!! centi vastagan kellett raknia! hát igen, annó a kőműves magának építette, hogy nézhet ki az amire nem fordított ennyi energiát? :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] ELŐRE!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.