Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha annyira aggódik, első lépésként kukázhatná a komplett autopilotot és az azt fejlesztő csapatot.

Egyébként definiálta már, mit jelent a mesterséges intelligencia?

(#2) dabadab


dabadab
titán

És arra is égető szükség lenne, hogy megfelelő szabályzás szülessen a hiperhajtóművek és a lézerkardok területén.

DRM is theft

(#3) Lenry


Lenry
félisten

szuper.
írnak valami szabályzatot az aktuális sci-fi filmek alapján, aztán amikor eljutunk odáig, hogy valóban szükség volna rájuk, akkor majd kezdhetik elölről, mert az akkori valóságnak köze nem lesz a mai elképzelésekhez.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) kenwood válasza dabadab (#2) üzenetére


kenwood
veterán

:DDD
Jah.
Ha majd eljut oda az AI, hogy valoban veszelyt jelent az emberisegre, akkor mar kepes lesz azt is eldonteni, hogy az ember mit jelent a bolygora,vagy az univerzumra nezve.

En nem felek attol, hogy egyszer ontudatara ebred az AI es kipusztitja az emberiseget, mert nem hiszem,h az embereknek kituntett szerepe lenne az evolucioban.
mi is csak egy allomas vagyunk,mint a dinok.
lesz nalunk jobb.

A Palingenia longicauda es Albert Einstein kozott is csak a mi szemszogunkbol van kulonbseg. tavolrol nezve annyi se,mint a gyujtogeto osemberek es az elso foldmuvesek kozott.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#5) Gdi


Gdi
senior tag

Miért? Ő maga nem egy időutazó AI? oO

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#6) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Úgyis rég szerepelt már a hírekben.

x gon' give it to ya

(#7) cami][us


cami][us
senior tag

(#8) Ribi


Ribi
nagyúr

Szegény tényleg kicsit beivott. AItól félni loller. :DDD

(#9) Slack


Slack
tag

Én egyetértek vele abban, hogy az AI valóban veszélyes lehet és szabályozni kellene.
Csak az nem tiszta, hogy pontosan mit, hogyan és miért. Valószínűleg arról sincs széles körben elfogadott vélemény, hogy pontosan mi számít AI -nak, vagy egyáltalán intelligenciának. Ez alatt az értem, hogy eléggé széles a spektrum az "egyszerű" automatizációtól (pl.: mosógép) , a Google ajánló algoritmusán át, a hadászati robotokig.

Amiben szinte biztos vagyok, hogy az AI rengeteg munkahelyet fog megszüntetni. Ez már önmagában is eléggé para. Meglátjuk...

(#10) vlevi válasza kenwood (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

"az ember mit jelent a bolygora,vagy az univerzumra nezve."

Az alapítvány sorozatnak is ezzel lett vége. A robot kötelessége, hogy megvédje az embert. Aztán a vége az lett, hogy az emberiséget védte meg az egyes emberektől...

[ Szerkesztve ]

(#11) kenwood válasza Slack (#9) üzenetére


kenwood
veterán

Nem a munkahelyek megszunese a para, hanem a javak elosztasa.
Megfelelo nepessegszabalyozassal mindenki szamara biztosithato lenne a lakahatas-taplalkozas-egeszsegugy trio.
Aki dolgozik, annak meg extra lehetosegei is lennenek.

Ezzel szemben a robotok altal megtermelt javak is egy nagyon szuk kor kezeben oszpontosulnak.
Naluk meg a macska is kaviart eszik,mig par kilometerrel odebb szazezrek halnak ehen.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#12) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Várjunk, nem úgy volt, hogy a Skynetet leállítják?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13) Puma K


Puma K
veterán

Animatrix: The Second Renaissance: Part II

6:41-től a "lényeg" : [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14) kenwood


kenwood
veterán

Az egyik legnagyobb kihivas az aI-nal az irracionalitas letrehozasa.
Hogy magyarazod el egy ai-nak,hogy a kutya tobbet er,mint az eger,vagy a patkany.
Hogy itthon borton jar a fuert,mig mashol boltban aruljak.
A kulonbseget a polgari engedetlenseg,es a csocselek randalirozasa kozott.
Mi magunk sem ertejuk az ertekrend(ek)et, etikat,csak ugy van, alakulgat.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15) Mister_X válasza kenwood (#14) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem kell az AI-nak különbséget tenni a racionális és irracionális dolgok között. Szabályrendszer alapján "gondolkozik", megfelelően kell neki betáplálni az adatokat és utána a megadott logikai elvek mentén döntést hoz. (pl. kutya: ár 500$, élettartam 10 év - egér 10$, élettartam 3 év - ez alapján is már tud egy relációt hozni a két lény között)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) Zola007 válasza kenwood (#11) üzenetére


Zola007
veterán

"Nem a munkahelyek megszunese a para, hanem a javak elosztasa.
Megfelelo nepessegszabalyozassal mindenki szamara biztosithato lenne a lakahatas-taplalkozas-egeszsegugy trio.
Aki dolgozik, annak meg extra lehetosegei is lennenek."

:R :R :R :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17) Ribi válasza Mister_X (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak ez nem AI, hanem egy sima program.
Ma már a mosógépre is rámondjuk, hogy AI.
Emiatt írták, hogy definiálni kellene mi is az az AI.
AInak elmondhatod, hogy szerinted "mi mennyit ér", de saját döntése szerint ezt felülbírálhatja. Amíg csak az általunk beprogramozott dolgok alapján cselekszik, addig az egy jól megírt program, de köze sincs az AIhoz.
Szerintem AI még nagyon nagyon messze van ahhoz, hogy egyáltalán szabályokat fogalmazzunk meg.

(#18) Kékes525


Kékes525
félisten

A mesterséges intelligencia létrehozásához, amely vetekszik, vagy esetleg meghaladná az emberét, nincs megfelelő hardver. A maiakkal ezt elérni lehetetlen. Nem beszélve arról, hogy még a fogalmat (mesterséges intelligencia) sem tudjuk pontosan megadni, meghatározni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) dabadab válasza kenwood (#14) üzenetére


dabadab
titán

A legnagyobb kihívás magának az AI-nak a létrehozása.

Nekem úgy tűnik, hogy a modern számítógépek történetének több, mint fél évszazada alatt nagyjából semmivel sem kerültünk közelebb hozzá, mint amikor Alan Turing 1950-ben félig viccből kitalálta a Turing-tesztet.

DRM is theft

(#20) #06658560 válasza Mister_X (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

És az egér összes szaporulatával mennyi állatnak és milyen értékű állatnak ad élelmet? És a kutya?

(#21) Kékes525 válasza Mister_X (#15) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem mesterséges intelligencia. Legfeljebb annak közelítése. Mai programok is képesek ezt megvalósítani kellően nagy adatbázis esetén.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) Mister_X válasza Kékes525 (#21) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tényleg definiálni kellene a mesterséges intelligencia fogalmát akkor.

0-ról nem fog elindulni az AI - ahogy mi sem belecsöppenünk a világba megadott tudással, tanulunk, úgy az AI-nak is tanulnia kell, tanítani meg nekünk kell, míg eljut egy autonóm szintre. Bele kell verni "erkölcsöt" (ne ölj embert, pl.), le kell fektetni jópár "irracionális" logikai alapot neki, ami alapján nem fog nekünk ütközni.

A ti definíciótok szerint az AI egy "kernel", ami írja magának a programokat és autonóm bővíti a saját adatbázisát.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#23) Slack válasza Mister_X (#22) üzenetére


Slack
tag

"Bele kell verni "erkölcsöt" (ne ölj embert, pl.), le kell fektetni jópár "irracionális" logikai alapot neki, ami alapján nem fog nekünk ütközni."
Egyrészt ezzel rendkívül sok minden elsülhet balul. Kifelejthetnek dolgokat, aminek eléggé komoly következményei is lehetnek. Másrészt pedig egy jól fejlett AI megfogalmazhat saját véleményt, ebből is lehet baj.
Harmadrészt arra nem gondol senki, hogy ártó szándékkal is lehet AI -t programozni? Mármint ha adott lesz valamilyen "eszköz", akkor azzal sajnos lesznek akik vissza fognak élni. Bele se merek gondolni, hogy mi lesz ha jön egy AI Hitler.

(#24) kenwood válasza Slack (#23) üzenetére


kenwood
veterán

"Bele se merek gondolni, hogy mi lesz ha jön egy AI Hitler."

Nem is tudunk.
Amikor egy Mars meretu bolygo csapodott a foldbe,letrejott a hold,ami nelkul valszeg ember sem lenne.
Amikor Hitler kirobbantotta a masodik VH-t,olyan elkepeszto technologiai fejlodes indult be,hogy osszessegeben tobb embernek lett jo,mint ahany aldozata volt az amugy elkerulhetetlen haborunak.
Egyben a Francia-Britt gyarmatbirodalom is osszeomlott,szazmilliok szabadultak fel a rabiga alol.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#25) #93448704 válasza dabadab (#19) üzenetére


#93448704
törölt tag

Az egyik irány, hogy minden benne van az anyagban: a gondolkodás, a szellem, a lélek, az érzések stb.
Mindez megfelelően (hihetetlenül) bonyolult de leírható, definiálható megnyilvánulása az anyagnak, ami végül az anyaggal együtt meghal. Ez jön nyugatról.

Egy másik irány, hogy az ember valójában egy szellemi lény, ami nem pusztul el az anyag halálával (pl.: avatar). A születéskor megkapok egy testet, amit folyamatosan alakítok, az agy szervet használva gondolkodom, az idegrendszerem által korlátozva megélem az érzéseimet stb. A szándékaim, gondolataim, érzéseim, akaratom a szellemi lényhez tartoznak, csak kapcsolódnak a testhez, nincsenek benne, a halállal nem múlnak el és egy következő életben újabb testet kapok stb. Ez jön keletről.

Mi meg itt vagyunk középen, ahol ezek találkoznak :-)

Amíg ezeket nem tisztázzuk, addig elég kevés esélyünk van bármit mondani az intelligenciáról.

(#26) Kékes525 válasza Slack (#23) üzenetére


Kékes525
félisten

"Harmadrészt arra nem gondol senki, hogy ártó szándékkal is lehet AI -t programozni?"

A mesterséges intelligencia programozásáról beszélni az szerintem fából vaskarika. Legalábbis abban az értelemben, ahogy ma a programozás szót használjuk. Az intelligencia azért is intelligencia, mert felül tudja bírálni az alapelveit és adott esetben megtudja azt változtatni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) dabadab válasza #93448704 (#25) üzenetére


dabadab
titán

Ja, az tök jól hangzik, hogy egyik irány meg másik irány, mintha a kettő tök egyenrangú lenne, csak hát a valóságban a "másik irányt" nem nagyon támasztja alá semmi sem, ellentétben az "egyikkel".

DRM is theft

(#28) Foglalt név válasza #06658560 (#1) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mivel nem azt a nézetet vallja, hogy a fejlődés megállítható, pl. azzal, hogy ő személyesen nem tesz hozzá, ezért egy teljesen logikus irányban tesz a dolog érdekében, a tájékoztatáson felül, Neuralink név alatt.
Minden valószínűség szerint van még pár jó éve egyeseknek, de abban igazat kell adni neki, hogy vagy proakítvak leszünk vagy nagyon könnyen elveszíthetjük a gyeplőt. Egyre több szegmensben érik utól az embert a számítógépek(a sima gépek már rég leelőztek, legalábbis régóta nem láttam senkit, aki markolóval szkanderezett volna). Ez skynet nélkül is elég nagy probléma, mégha a javak elolsztásának rendszerét újra is gondoljuk.(Ez kétoldalú igény lehet, lévén kereső réteg nélkül a kereslet is megszűnik.) A munka ugyanis emberemlékezet óta nemesített, most viszont jóeséllyel vége lehet ennek az önbecsapásnak. Kérdés viszont, hogy ki hogy talál értelmet a saját életének, ha a mostani gerincét elveszíti. Talán segíthetne, ha fokozatosan vezetnénk ki a munkát és az embereknek lenne ideje átszokni, viszont erre nem látszik a hajlandóság sajnos :(

(#29) dabadab válasza Foglalt név (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Mivel nem azt a nézetet vallja, hogy a fejlődés megállítható, pl. azzal, hogy ő személyesen nem tesz hozzá, ezért egy teljesen logikus irányban tesz a dolog érdekében, a tájékoztatáson felül, Neuralink név alatt."

Vagy másik olvasatban: mivel már bevásárolta magát az AI iparba, ezért megpróbál a félelemkeltésen lovagolva magának megfelelő versenyelőnyt jelentő törvényeket meghozatni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) kenwood válasza #93448704 (#25) üzenetére


kenwood
veterán

A masodik verzio egy baromsag.
Lattal mar fejldoesi rendellenseggel szuletett embert,vagy olyan embert,akinek egy balesetben megserult az agya?

Ennel marcsak a reinkarnacio elmelet nagyobb hulyeseg.
Erted,ujjaszuletsz,nem emlekszel semmire az elozo eletedbol,de az megis te vagy,ujjaszulettel.
Ennek pl mi ertelme ?
Ha en elozo eletemben Arpad vezer,vagy Petofi Sandor voltam,akkor az miert jo nekem ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#31) fordfairlane válasza dabadab (#19) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az AI a 60-as években egyszer már meglehetősen pofáraesett. Ez volt az az időszak, amikor az a koncepció fogalmazódott meg, hogy a számítógép olyan okos, egy idő után maga a gép írja a programot, hisz az ember nem tökéletes, hibákat vét, méghozzá egészen elemi hibákat.

Manapság AI fronton az autonóm járművek téma körül van elég komoly mozgolódás mind intellektuális, mind tőke szempontjából. Én eléggé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban is, de majd meglátjuk, mi sül ki belőle.

A terminátort meg sugárvetővel lövöm szét, ez evidens, ez nem vita tárgya.

x gon' give it to ya

(#32) Ribi válasza Foglalt név (#28) üzenetére


Ribi
nagyúr

"a sima gépek már rég leelőztek, legalábbis régóta nem láttam senkit, aki markolóval szkanderezett volna"
Láttál már embert kézzel diót törni? Ha nincs más inkább kövel töröd, mégsem hagyta le a kő az embert. :F
Illetve nem árt figyelembe venni, hogy az emberek nagy része ebből a fejlődésből nem sokat tapasztal, csak hogy neki ugyan úgy kell robotolnia nap mint nap.

(#33) Foglalt név válasza dabadab (#29) üzenetére


Foglalt név
addikt

Örülök neki, hogy ilyen idősen is tudok még naív lenni és merem remélni, hogy tényleg olyan gyerek, amilyennek látszik és nem a felnőttek hülyeségei motiválják, mint a pénz pl., hanem ezeket eszköznek használja, hogy legyen módja játszani.

(#34) kenwood válasza Ribi (#32) üzenetére


kenwood
veterán

Igen,mert a penz egyre jobban koncentralodik.
A kommunizmus,szocializmus elekepesztoen amator,primitv es barbar megvalositasa meg inkabb felerositette ezeket a folyamatokat.
Amerikaban 100 millio ember tapsolt arra,hogy Trump a szegeny emberek egeszegugyi ellatasara szant penzet (Obamacare) odaadta a vallalkozasoknak.
Ebbe az iranyba haladunk, majd az ehseglazadasok,vilagforradalmak fognak ezen valtoztatni.
Nem lesz szep idoszak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#35) Foglalt név válasza Ribi (#32) üzenetére


Foglalt név
addikt

Abban igazat kell adjak neked, hogy nem mindenki részesül a technika minden vivmányából és nem tudhatom, hogy melyik kontinensről írsz. Ha mégis Európában tartózkodsz, akkor nem értem a sirámot, sajnos a világháborúk okot adnak némi ferdítésre, a korábbi időkhöz pedig szinte már senkinek sincs személyes kötődése, ettől függetlenül, a monitoron passziánszozó és a két kézzel diót vagy követ törő emberek arányát ma és mondjuk az 1900-as évek elején mindenki össze tudja magában hasonlítani. Ha nem, akkor a Sziklakórházat tudom ajánlani, ott még találni pedállal hajtott fogfúrógépet, ha jól emlékszem. Aki modern orvosi körülmények közt nőtt fel, azt látva hálát tud adni, hogy nem 30 évvel korábban született.
Könnyen el lehet felejteni, hogy nem természetes, hogy még a macskaeledel is alutasakban érkezik, de azért jópáran elmúltak itt annyi idősek, hogy talán használtak még kapucsengőt.

(#36) Ribi válasza kenwood (#34) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem Musk is most arra játszk ezzel, hogy Trump csuprához visszakerüljön. Biztos be lehet paráztatni ilyen szöveggel, még a végén még valami hülye törvényt is hoz emiatt.
Na de ne politizáljunk, mert attól csak depressziós lesz mindenki.

Még mindig azt várom, hogy ki lesz az igazi: President Dwayne Elizondo Mountain Dew Herbert Camacho
Mert nagyon ebbe az irányba haladunk.

(#37) dabadab: Ha filozofálhatok, akkor szerintem az a sok ember nem is igazán él, csak azért mert később hal meg. Csak tovább dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#37) dabadab válasza Ribi (#32) üzenetére


dabadab
titán

"Illetve nem árt figyelembe venni, hogy az emberek nagy része ebből a fejlődésből nem sokat tapasztal, csak hogy neki ugyan úgy kell robotolnia nap mint nap."

Mondjuk azt azért az emberek nagyobb része megtapasztalja, hogy nem hal meg hatéves kora előtt, ellentétben a pár ezer (vagy akár kétszáz) évvel ezelőtti állapotokhoz képest, meg sok hasonló egyéb apróságot is.

DRM is theft

(#38) #06658560 válasza Foglalt név (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Mivel nem azt a nézetet vallja, hogy a fejlődés megállítható, pl. azzal, hogy ő személyesen nem tesz hozzá, ezért egy teljesen logikus irányban tesz a dolog érdekében, a tájékoztatáson felül, Neuralink név alatt."

Csak épp bort iszik és vizet prédikál. De mondhatnám, hogy populista vagy demagóg, mindkettő igaz is.

#31 fordfairlane: Az AI és az autonóm autó rohadt messze vannak egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#39) gabor.79 válasza kenwood (#30) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Mi baromság abban, amit leír? Ha valamit még nem próbáltál, ha valamiben még nincs tapasztalatod, az baromság? A festészet/zeneszerzés/ejtőernyős ugrás/filmnézés stb. baromság? Az, hogy te nem látod az értelmét, akkor azt jelenti, hogy nincs is? Az álmaidra sem emlékszel, akkor azok miért jók neked?

Nekem egyszer tai-chi órán volt olyan élményem, hogy épp a formagyakorlatot csináltuk, a mester előttem állt, előre nézve az egyik társunknak magyarázta, hogy hogyan mozgassa a karjait, és anélkül, hogy hozzám fordult volna, odaszólt, hogy rossz helyen van a súlyom, a két lábam közt és nem elöl. És ezt megcsinálta máskor is.

Kicsit nagyobb a világ, mint ahogy azt mi képzeljük.

(#40) kenwood válasza gabor.79 (#39) üzenetére


kenwood
veterán

barmekkora vilagot el tudunk kepzelni,de tudas es a logika azert szab nemi hatart. kinek hol ...

Olvastam en mindent Oshotol Hawkinig.
Nekem ez az egesz tema nevetseges. Tele van logikai bukfencekkel.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41) Ribi válasza gabor.79 (#39) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ugye nem hiszel a mádzsik trikkekben? Azért mert nem tudod hogy csinálta még nem lesz "különleges" tehetség. Ettől független lehet az indiánok is beszélgetnek az öseikkel és nem csak betépve haluznak. Csak hát valahogy eddig sosem sikerült semmi természet felettit bebizonyítani. Persze lehet az illuminati tünteti el az olyen képességekkel rendelkezőket. :U

(#42) #93448704 válasza Ribi (#41) üzenetére


#93448704
törölt tag

Milyen típusú bizonyíték lenne elfogadható neked, hogy az indiánok az őseikkel beszélgetnek?

(#43) #93448704 válasza kenwood (#30) üzenetére


#93448704
törölt tag

Láttam, ebből nem értem hogyan adódik az elmélet hülyesége.

(#44) fordfairlane válasza #06658560 (#38) üzenetére


fordfairlane
veterán

#31 fordfairlane: Az AI és az autonóm autó rohadt messze vannak egymástól.

Mint a sugárvető a terminátortól? Vagy még attól is messzebb? Először definiáld a messze és az intelligencia fogalmát, és én majd lemérem a köztük levő távolságot.

x gon' give it to ya

(#45) Ribi válasza #93448704 (#42) üzenetére


Ribi
nagyúr

Viszonylag nehéz ilyet mondani. Visszaellenőrizhető dolgonak kell lennie és megismételhetőnek. Bármilyen tesztre csak annyit mondanak, hogy ez nem így működik és onnantól mivan?

(#46) #06658560 válasza fordfairlane (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az autonóm autó nem fog atomfizikán elmélkedni, nem fog új algoritmust írni magának az adatok feldolgozására. Az még mindig csak egy jól programozott gép lesz, intenzív érzékeléssel és gyors reagálással. Vagyis intelligenciának semmilyen formájában nem tudjuk majd nevezni. Ahogy a mostani kuka robotokat sem tartjuk intelligensnek.

(#47) #93448704 válasza Ribi (#45) üzenetére


#93448704
törölt tag

Egy egyenlet eredménye rosszkedvűen is ugyanaz lesz mint jókedvűen. De egy meditációnál már kulcskérdés a hangulatod, belső állapotod és hogy a gondolataidat mennyire tudod irányítani. Ettől még megismételhető és ellenőrizhető az eredménye de csak individuálisan. Más neked nem tudja igazolni.

[ Szerkesztve ]

(#48) cami][us válasza #06658560 (#46) üzenetére


cami][us
senior tag

Egy MI-nek miért kell ilyenekkel foglalkoznia egy autopilot esetében?

(#49) kenwood válasza cami][us (#48) üzenetére


kenwood
veterán

ennek a kerdesnek nincs ertelme.
Attol,hogy kap egy kocsi 200 szenzort,meg par algoritmust feltotlenek a computerebe,meg koze nem lesz a mesterseges intelligenciahoz.
Majd akkor beszelhetunk rola,ha vicceket meselsz neki ,es megerti.
Ugy,hogy soha senki nem programozta a viccek megertesere.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#50) fordfairlane válasza #06658560 (#46) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nagyon sok ember nem elmélkedik atomfizikán, algoritmusokról meg még nem is hallott. In fact, a populáció 15%-a 90 IQ-jú, illetve ez alatti, ami nagyjából arra determinálja őket, hogy egyszerű instrukciókat követve el tudjanak végezni egyszerű feladatokat. Mint például, hogy el tudnak jutni autóval A pontból B pontba. Érzékelik a környezetüket, és ennek megfelelően, az alapvető automatizmusnál egy fokkal bonyolultabb döntéseket képesek meghozni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.