Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) modd3r


modd3r
őstag

Amikor először hallottam Musk-ról még szimpatikus figurának gondoltam a maga habókosságával, de az elmúlt években számomra is nyilvánvalóvá vált, hogy egy ő is csak egy egoista, önző, manipulatív fazon.

(#2) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Szerintem jól tolja, annyi balfasz vezető és gyepes kretén van ebben a világban, hogy Musk amikor kamionként 110-el belerongyol a Toi Toi wc-k sorába, az számomra mindig egy epic látványos esemény.

Csak így tovább, Elon. Kell a forgószél..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#3) cintula187


cintula187
addikt

Pláne jár neki a betyárkörte , hogy állítólag trumpot is visszaengedi a platformra.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4) Eugene Roe válasza cintula187 (#3) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Úgy van vele, hogy a börtönben hátha nem jut telefonhoz.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#5) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Bázisolt gigachad.

(#6) FireKeeper válasza Agyrák666 (#5) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szigma darálásmentalitás

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#7) syberia


syberia
veterán

"Arról gyakorlatilag senkinek sincs még sejtése sem, hogy Musk mit kezd a Twitterrel

Jaj tudom már, vérengzésbe kezdett az ártatlan alkalmazottak között :(((
Teljesen el vagyok keseredve ettől a hírtől, egész egyszerűen szörnyű :O

https://howbad.info/

(#8) tha_answer


tha_answer
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) #56573440 válasza syberia (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez téged úgy alapvetően meglepett? Miért? A felvásárlási huzavona során azért borítékolható volt már hogy a nézeteltéréseket és vitákat amik körüllengték az egész ügyletet rendezni fogja ha beleül végül a székbe. Beleült, és rendezte.

Namost vagy leülnek és szép csendben egy tárgyalóban már mint tulajdonos és nem ajánlattevő más poziból átrágják ezeket és szakmai alapon, az üzlet érdekében közösen kidolgoznak valamit az nem igazán musk asztala... Már azt se tudta benyelni amikor félreállították finoman a barlangos mentéses projektnél, azt hitted ezt most egy ovis homokozós szintnél jobban fogja intézni? Nyilván nem, úgyhogy én komolyabb összegben fogadni mertem volna hogy fejek hullanak majd day 1...

Mondjuk kíváncsi leszek mi lesz twitterrel, nem mintha használnám, mert évekkel ezelőtt sem a moderáció volt a bajom hanem az a shitshow ami ott ment anélkül... De majd neki is elmagyarázza valaki egyszer, hogy a szólásszabadság az sehol se jelenti azt a világon, hogy korlátlanul, bárki, bármit, bármikor, bármiért, bárhova mondhat vagy írhat.

(#10) arnyekxxx válasza syberia (#7) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Jaj tudom már, vérengzésbe kezdett az

ez mondjuk ott van a cikkben is amit kommentelsz és amiből idéztél :)

(#11) syberia válasza #56573440 (#9) üzenetére


syberia
veterán

Mesélj egy kicsit a szólásszabadságról, főleg a Twitter eddigi cenzmoderálási elvei tekintetében lenne jó megvilágosodni. Persze ezt már múlt időbe tehetjük, tehát a magyarázat szavatossági időből kifutva születne meg, ne is fáraszd magad vele.

szerk: Valaki mintha árnyékra vetődött volna, és továbbra is okos. :U A vadász és a medve esete megvan ugye?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#12) Dißnäëß válasza syberia (#11) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Úgy látom, Te vagy most itt a legokosabb, elmondod, mi történt ? :U

@blackrulz
Ez téged úgy alapvetően meglepett? Miért? A felvásárlási huzavona során azért borítékolható volt már hogy a nézeteltéréseket és vitákat amik körüllengték az egész ügyletet rendezni fogja ha beleül végül a székbe. Beleült, és rendezte.
Kb. Ez megy más multinál is, semmi új. Én is így tenném, tesznek keresztbe mindenhogy, mert másra számítanak, persze hogy kipakolom a székből az illetékest, ha megszerzem a céget és addig ellenem pedálozott. Meg persze már látom jóval hónapokkal előtte, milyen az illető hozzáállása, múltja, ismerem így vagy úgy a munkásságát, gondolkodásmódját és valljuk be, Musk-al nem sokan kompatibilisek a "random vezetők" közül.

Vagy képviseli valaki a "tulajdonosi szemléletet" alattam, a vezetőim közül, vagy séta. Ennyike. Beült a székbe és lefejezte a szervezetet, kiváló.

Csámcsogunk rajta, holott semmi különös nem történt, business as usual.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13) janeszgol válasza tha_answer (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

:D
Ez marha jó.

(#14) #56573440 válasza Dißnäëß (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nanana :D Álljunk má' meg egy szóra :D

"Kb. Ez megy más multinál is, semmi új. Én is így tenném, tesznek keresztbe mindenhogy, mert másra számítanak, persze hogy kipakolom a székből az illetékest, ha megszerzem a céget és addig ellenem pedálozott"

Nyilván nem látunk bele hogy milyen kommunikáció mikor és ki között ment, hiszen... De...
Nyilvánvaló hogy egy ilyen helyzetben vevőként odamész egy céghez, és az akaratod mondjuk nem azonos a tulajdonosok szemléletével, akaratával és céljaival, akkor a vezetők "keresztbe fognak tenni" neked. Ez nem azt jelenti hogy tuti köcsögök és majd ha én leszek a főnökük jól ki kell őket bszni... A munkájukat végezték, képviselték a tulajdonosokat, a cég érdekeit, amivel lehet hogy a te szemléleted, érdekeid ütköztek... Ha nem így tettek volna, szembemenve a tulajjal meg a céggel benyalnak tövig, na akkor kéne repíteni őket és az egy szakmailag masszívan megalapozott döntés, mert akkor azt mással szemben is megteszik alattad is...

Ettől függetlenül persze lehet mind semmirekellő bugris hülye akinek a járdán se kéne lökni egy forintot se a fedélnélküliért, de ezért mondtam hogy nem fekete meg fehér a dolog.

Syberia-t meg hagyd, valaki leírta a főnök nevét aztán hisztikézés van, hogy hogy isten nevét hiába szádra ne vedd. Szokásos, semmi látnivaló :D

(#15) #16729600 válasza #56573440 (#9) üzenetére


#16729600
törölt tag

"De majd neki is elmagyarázza valaki egyszer, hogy a szólásszabadság az sehol se jelenti azt a világon, hogy korlátlanul, bárki, bármit, bármikor, bármiért, bárhova mondhat vagy írhat."

Pedig nálam ezt jelenti. Szóról szóra.

(#16) Dißnäëß válasza #56573440 (#14) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Semmit nem látunk az egészbôl. :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#17) benedekco válasza #16729600 (#15) üzenetére


benedekco
addikt

Akkor lehet én nem kérek abból a szólás szabadságból.

Ugyanis ha most én mondok egy X baromi hülyeséget akkor azt mindenki leszarja, de ha egy befolyásos ember mondja ugyanazt az x hülyeséget egy olyan platformon amit milliók látnak akkor már más az esete a dolgoknak.
Tegyük fel hogy egy elnök azt állítja, hogy igyál fehérítőt mert az megöli a covid vírust. Szerintem ilyet nem szabadna mondania, sőt szerintem az ilyet büntetni kéne törvényes úton.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#20) kwzatz válasza #56573440 (#9) üzenetére


kwzatz
őstag

"Mondjuk kíváncsi leszek mi lesz twitterrel, nem mintha használnám, mert évekkel ezelőtt sem a moderáció volt a bajom hanem az a shitshow ami ott ment anélkül..."

Mondjuk ez olyan, hogy attól függ kit követsz. Az én feedem egészséges arányban penge traderek meglátásaival, elemzéseivel és zseniális shitpostokkal van tele. Hasznos és szórakoztató egyben. :D Szóval kinek mi. (a botok jelentik a fő problémát)

(#21) #20233472


#20233472
törölt tag

Ez az! Végre lesz egy olyan közösségi oldal, ahol nem nekem kell írnom a szöveget és megosztanom a képeket, hanem ezeket a közösségi oldal helyettem is meg fogja tenni! :DDD

(#28) Busterftw


Busterftw
veterán

Az egyik legfontosabb közösségi oldal?
User számot tekintve kb 15. és talán 2 évben volt nyereséges a 10-ből.
Beböfögéseken kívül másra nem jó.

(#29) Donki Hóte válasza cintula187 (#3) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A BBC szerint már tény, hogy Trump mehet vissza a Twtterre.

He has also said he would reverse bans on suspended users, which could include former US President Donald Trump, who was excluded following the Capitol riot in January 2021.
At the time, Twitter said there was a risk Mr Trump would incite further violence. But Mr Musk has described the ban as "foolish".

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#31) nozs23


nozs23
addikt

Az egeszben a legjobb dolog, hogy a birosag nem hagyta, hogy kihazudozza magat a dealbol. A talpnyalo rajongoi meg ugyis arra forognak, amerrol fuj a Musk fing es adjak ala a lovat.
Remelem valami ertelmeset kezd a platformal.

(#33) #54625216 válasza #56573440 (#9) üzenetére


#54625216
törölt tag

"De majd neki is elmagyarázza valaki egyszer, hogy a szólásszabadság az sehol se jelenti azt a világon, hogy korlátlanul, bárki, bármit, bármikor, bármiért, bárhova mondhat vagy írhat. "

Ezt a világ minden országában törvények szabályozzák és ezeket a törvényeket a Twitter továbbra is maradéktalanul be fogja tartani.
Musk mindössze azt szeretné, ha a Twitter moderációja nem menne túl a törvényi minimumon.
Ha valakinek nem fér bele, hogy másnak ugyanannyi joga van egy közösségi felületen megszólalni mint neki, az majd szépen törli az accountját.

"Ez nem azt jelenti hogy tuti köcsögök és majd ha én leszek a főnökük jól ki kell őket bszni... A munkájukat végezték, képviselték a tulajdonosokat, a cég érdekeit, amivel lehet hogy a te szemléleted, érdekeid ütköztek..."

Ez nem így működik. Ha az új tulaj szerint a cégnek a felvásárlás után is az addigi utat kell követnie, akkor az adásvételi szerződésbe beveszik, hogy a jelenlegi management még minimum x évig vezeti a céget.
Ha viszont az új tulaj más irányt akar adni a cégnek, akkor lefejezi a felső vezetést és a saját embereit rakja be.
A Twitter vezetőséget nem azért rúgták ki, mert megpróbáltak keresztbe feküdni az adásvételnek, hanem azért feküdtek keresztbe, mert pontosan tudták, hogy ha Musk lesz a tulaj, akkor repülnek, mivel teljesen más elképzelése van a Twitter jövőjéről, mint nekik.

[ Szerkesztve ]

(#36) #56573440 válasza #16729600 (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor törvények se kellenének, mert a nem retardált embernek már az az ominózus 10 parancsolat se kellett volna, és a btk ptk, etc mehetne a kukába. Ettől rohadt messze vagyunk szóval ja, nem azt jelenti a szólásszabadság mert sok a hülye.

Amíg a ne ölj se megy addig lesz moderáció, mert a legtöbb helyen a raszizmus, a gyűlöletbeszéd és a többi nem játszik.
Ennyire egyszerű

(#37) #56573440 válasza #54625216 (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Lehetséges alternatív forgatókönyv volt amiről beszéltünk... Spekuláció, mint a tiéd ;)

(#38) nozs23 válasza #54625216 (#33) üzenetére


nozs23
addikt

Ez nem ilyen egyszeru. A gond ezzel az, hogy olyan velemenyeket felkap az algoritmus es promotal, hogy a szinesboruek alig tobbek a csimpanzoknal illetve, hogy a covid vakcinakkal chippeket ultetnek az emberekbe. A legtobb orszagban ezt nem tiltja semmi. Egeszseges, hogy ez alapjan tajekozodnak az emberek?
Ezzel Musk is tisztaban van. Nem veletlenul kezdte azzal az elso posztjat, hogy benyaljon a reklam cegeknek, hogy marpedig itt nem mondhat barki barmit.

(#39) dabadab válasza Donki Hóte (#29) üzenetére


dabadab
titán

már tény

vs

could

DRM is theft

(#43) Victorio


Victorio
aktív tag

Lesz egy olyan közösségi média ahol lesz szólásszabadság?
Érdekes fejlemény.
Nem csoda, hogy mindenki ki van borulva ettől. ;]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#44) nozs23 válasza Victorio (#43) üzenetére


nozs23
addikt

Senki nem szeret nacik kozott reklamozni, ugyhogy ha Elon nem a vilag legszarabb felvasarlasanak akarja betudni a Twittert akkor nem lesz “szolasszabadsag”.

(#45) #54625216 válasza nozs23 (#38) üzenetére


#54625216
törölt tag

"A legtobb orszagban ezt nem tiltja semmi."

Akkor miért kellene pont egy magánvállalkozásnak tiltania? A szólás szabadsága társadalompolitikai kérdés, amit a társadalomnak és a politikának kell rendeznie. Ha a társadalom kikényszeríti a politikából, hogy X dolgot törvényileg tiltson ki a közbeszédből, akkor a Twitterről is le fogják szedni.

"Egeszseges, hogy ez alapjan tajekozodnak az emberek?"

Nem egészséges, ahogy még n+1 dolog sem egészséges, de ettől még miért kellene valamiféle szubjektív értékítélet alapján tiltani?

A probléma nem a többség számára vállalhatatlan tartalmakkal van, hanem az algoritmussal, ami kéretlenül az arcukba tolja. Musk pont az algoritmust akarja transzparenssé és a userek által kontrollálhatóvá tenni.

#44 nozs23:

"Senki nem szeret nacik kozott reklamozni"

Musk egyik célja, hogy a hirdetésekből befolyó bevételek arányát 50% alá vigye, hogy ne a hirdetők diktálják, hogy mi jelenhet meg a Twitteren és mi nem.
A hirdetők amúgy magasról tesznek a nácikra, csak nem szeretnének a médiában túlreprezentált, arrogáns woke kisebbség cancel listájára kerülni, akik előszeretettel náciznak le bárkit, aki nem ők.

(#46) dabadab válasza Victorio (#43) üzenetére


dabadab
titán

Hát, Elon Musk ezt posztolta a témában. Nem nagyon hiszem, hogy az lenne a célja, hogy szabadon eressze a nácikat (amit általában a "szólásszabadság!444!!" banda érteni szokott az általuk követelt szólásszabadságon).

Egyébként meg ha valakit érdekel, hogy valójában mennyire életképes a "nincs moderáció" dolog, annak elég megnéznie a Parler példáját (pedig ott csak pár lelkes twitterező állt neki trollkodni pár napig (legalábbis az első szakaszban, amiről a cikk szól - aztán a Google meg az Apple is összevonta a szemöldökét és után a fő profilnak számító náculásból is visszavettek)).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) tha_answer


tha_answer
őstag

Denazifikalni kell a twittert. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) nozs23 válasza #54625216 (#45) üzenetére


nozs23
addikt

Akkor miért kellene pont egy magánvállalkozásnak tiltania?

Azert, mert ez a helyes lepes es azert, mert megtehetik. Ugyanugy moderalni fog a Twitter is, mint a tobbi, csak mashol fogja meghuzni a hatart. Ami biztos, hogy nem ott lesz, ahol az aktualis orszag torvenyei vannak.

Musk pont az algoritmust akarja transzparenssé és a userek által kontrollálhatóvá tenni.

Ez pont ugyanolyan bullshit, mint a free speeachezes. Mi az, hogy transzaprensse tenni az algoritmust? Konkretan azok sem ertik hogy mukodik, akik napi szinten ezen dolgoznak.

Musk egyik célja, hogy a hirdetésekből befolyó bevételek arányát 50% alá vigye, hogy ne a hirdetők diktálják, hogy mi jelenhet meg a Twitteren és mi nem.

Jelenleg a beveteluk 90%-a szarmazik a hirdetesekbol, ugyhogy ezt a celkituzest meglatogathatjuk 5 ev mulva. Ujsagirokon kivul senki nem fog fizetni egy social platformert. Illetve konkretan az elso tweetje tegnap arrol szolt, hogy marpedig itt lesz moderacio kedves reklamozok, nem kell felni tolunk.

A hirdetők amúgy magasról tesznek a nácikra, csak nem szeretnének a médiában túlreprezentált, arrogáns woke kisebbség cancel listájára kerülni, akik előszeretettel náciznak le bárkit, aki nem ők.

Pont ugyanugy tul vannak reprezentalva a szelsojobboldali red neckek, mint a liberalis baloldal. Sot, gyakorlatilag ok a leghangosabbak barmelyik platformon. Csak nyilvan hisztiznek mindenen (is).

[ Szerkesztve ]

(#49) vzozo válasza syberia (#7) üzenetére


vzozo
senior tag

Jaj tudom már, vérengzésbe kezdett az ártatlan alkalmazottak között :(((
Teljesen el vagyok keseredve ettől a hírtől, egész egyszerűen szörnyű :O

(#50) kilua


kilua
senior tag

Érdekes dolog ez a törvényi minimum cenzúra, mert ha nagyon belemegyünk van ami X országban legális Yban illegális.

Akkor olyant is lehetne, hogy bizonyos tartalmakat IP alapján X országban jelenítenek meg Yban nem elérhető.

Usaban pl alkotmány írja elő a teljes szólás és kifejezés szabadságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.