Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Gyanítom előbb fogom a 1080-at 1080ti-re cserélni, mintsem váltani az új generációra. Persze ha hirtelen jön az új trend, hogy max grafikához kell a 12-24 giga ram, majd pisloghatok. Már semmin sem lepődnék meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Ránézésre 75W TDP fölött van, nem kell! :DD

(#3) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Hirtelen azt hittem valami áramfejlesztő :DDD .

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A HBM ram csak nem akar terjedni? Pedig arról volt szó, hogy a gddr6 aranyáron megy.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) Petykemano


Petykemano
veterán

NA most és akkor mi van a visszaküldött 300000 kártyával?
Szétosztják a harmadik világban?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#6) MSI.Navi válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


MSI.Navi
tag

Az AMD használja.

(#7) Bicsibocsi


Bicsibocsi
junior tag

Hova ennyi memória egy vga-ra? Hagyjuk má'...
Lassan több RAM kell egy vga-ra mint rendszermemória?
Hova fog ez vezetni? 32-64GB-os vga-k mellett 16GB rendszermemóriával lesznek a gépek?
Gondolom a memóriagyártók hatására mesterségesen fognak majd a játékok vram igénye az egekbe szökni, hogy legyen visszaigazolás, hogy márpedig kell a márióhoz a 24GB vram.
Akkorát fog pukkanni az IT ipar, hogy öröm lesz nézni.

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#8) Picco válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


Picco
addikt

megveszik azt is a nagy teslakba. :K

hbm2 meg ha olcsobb is, a logisztikaval es az interposerrel sok problema lehet. meg akkor is ha csak logisztikai szempontbol kozelitjuk meg.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#9) MSI.Navi válasza Bicsibocsi (#7) üzenetére


MSI.Navi
tag

4k hamar elfogy a VGA memória.

(#10) Duddi


Duddi
aktív tag

3 darab 8 pines tápcsati széép :D
Akkor ez most vega 64 fogyasztási kategóriában fog indulni? de akkor gondolom ezt is mindenki szidni fogja a wattok miatt.

A HBM tudtommal drágább mint a sima memória csak kevesebb kell belőle illetve mivel egy interposeren kell lennie a gpu chippel így nem lehet akármennyit odarakni.
Bár ki tudja lehet megoldják egy nap hogy a logikai magok egy infinity fabrikkal vagy MCM-GPU megoldással érjék el a HBM memóriákat bárhol a lapon.

(#11) Petykemano


Petykemano
veterán

Most már csak 2 hónap és jönnek az új GPU-k, igaz?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#12) erer1000 válasza Bicsibocsi (#7) üzenetére


erer1000
őstag

Több játékot is láttam ami fhd-ba is simán 1-2GB közt ette a ramot csak, de a vram-bol 3at stabilan.

Jobb , nagyobb textúrák miatt, + a 4k miatt simán lehet hogy a vram több lesz mint a sima

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) anaqer válasza MSI.Navi (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Oszméris...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) #74018560 válasza Petykemano (#11) üzenetére


#74018560
törölt tag

Hát hogyne, igaz, hogy még félig sincs kész :DDD

(#15) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Kémfotó ? Na persze :K

(#16) Cifu válasza Bicsibocsi (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lassan több RAM kell egy vga-ra mint rendszermemória?

Várd ki a végét.

Alaphangon a textúráknak a háttértár -> RAM -> VRAM utat kell bejárniuk, ha jól tudom, tehát az összes elhasznált VRAM-ból a frame buffer-t nem számítva végig kell járniuk az utat.

Gondolom a memóriagyártók hatására mesterségesen fognak majd a játékok vram igénye az egekbe szökni, hogy legyen visszaigazolás, hogy márpedig kell a márióhoz a 24GB vram.

Inkább egy összetett képlet. Már egy ideje itt vannak a 4K-s kijelzők, de ahhoz, hogy értelme legyen, erős VGA kell. Hogy a látható képminőség jelentősen jobb legyen, nagyobb felbontású textúrák is kellenek. És akkor a különféle effektekről, élsimitásról még nem is beszéltünk. Ezek mind-mind memóriafüggőek, a 8GB-os kártyákat már jó ideje kihasználják a játékok, ha 4K-ban játszol velük. A tavalyi Middle-Earth Shadow of War játékhoz kihozott Ultra Texture Pack akár 10GB ramot is kihasznált.

Szóval nem, egyáltalán nem extrém a dolog. Ha a jövő játékai még nagyobb felbontású textúrákat akarnak és mindezt 4K-s felbontásban megmozgatni, ahhoz sok ram kell. Nyilván a középkategóriában megmarad a 6-8GB mennyiség, de a csúcskategória simán mehet 12-24GB szintre...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Bossp válasza Cifu (#16) üzenetére


Bossp
addikt

Nálam a Vega 64-nél 1080p-n 7 GB-ot megeszik az R6 Siege :D 24 GB nem túlzás 4kra

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#18) MSI.Navi válasza anaqer (#13) üzenetére


MSI.Navi
tag

Mert ami 1080p 2,5GB eszik az 4k 4GB sem elég, saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#19) M.T. válasza Bossp (#17) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha bekapcsolod a HBCC-t akkor is?

Amúgy nem csak a magas felbontás és a nagy textúrák miatt kell sok Vram hanem a hanyag memóriakezelés miatt is kb fele annyi is eleg lenne ha normálisan kitakarítanák a ramot rendszeresen de az + munka és meg a clear miatt lassulna is a feldolgozás bar sztem alig észrevehető módon.

[ Szerkesztve ]

(#20) L4mie


L4mie
veterán

vajon mennyit hessel? O.o ;]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#21) keIdor válasza Petykemano (#11) üzenetére


keIdor
titán

A legfrissebb infók szerint 2018 vége, 2019 eleje, de ez is csak pletyka, mint a 2 hónap szóval ki tudja.
De én a 2 hónapot kizárnám, mivel tele van a padlás Pascallal eleve.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Redneck


Redneck
veterán

A három tápcsati és a négy kis ventilátor alacsony fogyasztást sejtet... :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#23) smc


smc
addikt

Ugyan már, ez csak az új Galaxy Note 9, ott van az alján az usb csati. :DDD

Amúgy, ahogy azt már más topikban leírták, a táp itt nem mérvadó, rátoltak 3-szor akkorát, hogy ne azzal kelljen bíbelődni, hogy kevés.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#24) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ez az 1180ti?
Egy prototípus pcb-t nem szokás ott felejteni az ebédlōasztalon :N mást pedig minek mutogatna az nvidia?!

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#25) L4mie válasza hombre[EU] (#24) üzenetére


L4mie
veterán

lehet a 1150 Ti :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#26) keIdor válasza hombre[EU] (#24) üzenetére


keIdor
titán

Vagy Quadro.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) TTomax


TTomax
nagyúr

Ezzel a nyákkal biztos nem geforce ...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#28) Dandris


Dandris
tag

"A Hynix a beszállító. Velük van szerződése az NV-nek. A HBM2-t is tőlük veszik. A Hynix leplezte le amúgy az új sorozatot, még amikor bejelentették a GDDR6-ot. " :P

[link]

(#29) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ezekszerint még nem tudtátok, hogy az új geforce-ok nem jönnek asztali verzióban, kizárólag bányászkártyák lesznek, videokimenet nélkül.

;];];]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) carl18


carl18
addikt

A sok videó ram nem is full hd miatt kell hanem inkább a 4K miatt, na meg hát mindig nő a játékok videóram ígénye. De valóban durva lassan több a vram mint a sima ram.

Azért a GTA 6 gépigényére kíváncsi leszek, 4 giga biztos kell majd neki lowra.
Szerintem is érdekes a mostani szituáció, mivel rengeteg kártya van még pascal raktáron.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#31) velizare válasza TTomax (#27) üzenetére


velizare
nagyúr

compute kártyának viszont túl kevés vram, és túl sok vcore. szóval egyelőre elég wtf, mi is akar ez lenni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) TTomax válasza velizare (#31) üzenetére


TTomax
nagyúr

A VRMböl és tápból úgy gondolom két oldalas lesz ez,egyébként nem lepne meg ha ez a kártya pl a 1080Ti prototípusa lenne... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#33) paprobert


paprobert
senior tag

Nem lehet sokat várni az nvidiától. Egyszerűen nem tehetik meg hogy még jobban lelépjék a konkurenciát...

Egy picit jobb tech, picit több tranyó, közel stagnáló perf./watt, picit jobban csillogó bőrkabát.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#34) b. válasza Bicsibocsi (#7) üzenetére


b.
félisten

Sok szerepe van ebben a Dx 12 nek is, mivel sokkal kevesebb korlát van már ilyen téren, van illetve reméljük lesz mire és hova felhasználni a ramot. elég nehézkes a memóriamenedzsment megoldása jelenleg eza nagy szabadság hátulütője. Mindegyik cég máshogy próbálja megoldania feladatot.

Abu: Nvlink opció lehet ezek szerint otthoni környezetben? esetleg SLI kiváltására működhet egy GPU ként működtetve 2 darab Volta/ Turing alapú kártya?mert valami ilyesmit boncolgattak múltkor TPU-n , hogy ha Nv link bejöhet és akár a sebessége révén el lehetne hagyni a több GPR ra való szinkronizálást, mert állítólag képes lesz/ lenne összeadni a 2 GPU számítási teljesítményét a CPU és egyként használni . Vagy ez csak IBM, ha egyáltalán működhet?X86 lehet opció?

TTomax : 1180 TI-re gondoltál szerintem :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) #06658560 válasza b. (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Sok szerepe van ebben a Dx 12 nek is, mivel sokkal kevesebb korlát van már ilyen téren, van illetve reméljük lesz mire és hova felhasználni a ramot"

Például elbaszottabb kódot tudnak majd írni.

(#36) #74018560 válasza paprobert (#33) üzenetére


#74018560
törölt tag

picit jobban csillogó bőrkabát.

lol! :DDD

(#37) b. válasza #06658560 (#35) üzenetére


b.
félisten

Ez simán benne van a pakliban sajnos .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) velizare válasza b. (#34) üzenetére


velizare
nagyúr

nvlink? háááát... talán valami ml, ai, vagy big data projekthez, ha az ampére/turing titánokat összekötözöd rajta, és a szükséges fw/sw részeket megírod magadnak, hogy illeszthesd caffe-hez pl. más hw nem lesz hozzá.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#39) TTomax válasza b. (#34) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem... én a 1080Tire gondoltam,nem irtam el.Semmi,de az égvilágon semmi nem utal arra hogy ez egy 1180Ti nyák,nem is várható most,hiszen előbb a 1080utódja jön és nem a Ti ha tartják az eddigi forgatókönyvet.Egyébként a gpu die is ritka nagy ez nem 104es gpu...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#40) b. válasza TTomax (#39) üzenetére


b.
félisten

" nem lepne meg ha ez a kártya pl a 1080Ti prototípusa lenne"

nem tudom lehetséges hogy hülye vagyok,de 1080Ti már évek óta van.Vagy nem értem mit akarsz írni. Én nem írtam hogy ez 1080 Ti nyák, csak nem értem amit írsz :D

Turing lesz elméletileg a köv GPU, nem Volta, annak a méretéről még nem igen tudni semmit, lehet éppen az is a mérete miatt.

cain69 : Elméletileg képes elérni Volta a CPU laptábláit Nvlink interfészen keresztül, nem tartom kizártnak így a másik GPU-t sem. Persze X86 licensz nincs, szóval...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

1080 ti GDDR6-tal?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) keIdor válasza b. (#40) üzenetére


keIdor
titán

Úgy érti, hogy ez a kép 2 éves is lehet.

15 hónapos a 1080Ti, annyira nem öreg még.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) b. válasza keIdor (#42) üzenetére


b.
félisten

2 éve honnan lett volna még GDDR6? 2017 Júliusában publikálták az első specifikációkat róla.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) keIdor válasza b. (#43) üzenetére


keIdor
titán

A kép alapján honnan tudod megállapítani, hogy ezen melyik van, mert én sehonnan. Lehet GDDR5, GDDR5X vagy GDDR6... akármelyik.

Egyébként szerintem meg Quadro, GT104 vagy GT102 alapú is lehet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#45) b. válasza keIdor (#44) üzenetére


b.
félisten

MT61K256M32JE-14 = GDDR6 Micron

[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Abu85 válasza b. (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Technikailag vagy pénzügyileg?

Technikailag meg lehet egyébként csinálni vele azt, hogy a program felé mondjuk két GPU egynek látszik. A driver tudja kezelni az NVLinket, és lejelentheti az erőforrást egyként. Az nagy kérdés persze, hogy a mostani alkalmazásokkal ez hogyan működne, azért hiába memóriakoherens a link, fizikailag nagyon nagy a távolság, és az az ideális, hogy még ha az erőforrás szempontjából a két GPU egyként is látszik, azért az egyik GPU ne nagyon olvasson a másik memóriájából, mert akkor az ~600 GB/s helyett ~60 GB/s. Szóval vannak itt technikai buktatók az elmélet működőképessége mellett.

Pénzügyileg meg a konnektor ára a probléma. Ez nem egy 50 dolláros fillérekért gyártható összeköttetés, hanem jelenleg bő 500 dollár az ára.

Nem számít a host processzor architektúrája. Eleve PCI Expressen kapcsolódik a hostra, ami már nem memóriakoherens interfész. A PC-s környezetben a rendszermemóriát a Volta semmiképpen sem tudná memóriakoherens elérni. A multiprocesszorokba épített címfordító a Power9 ISA-t támogatja. Ez ki is lesz kapcsolva PC-n, mert minek. Egyrészt eleve a PCI Express kiüti ezt a képességet, másrészt nem nagyon fog Power9-es hosttal találkozni. Ha HBCC-szerű fícsőrre gondolsz, akkor ahhoz pedig nem kell NVLink, de megfelelő címfordító azért nem árt hozzá. És azért számold hozzá, hogy ez a Vega 10-en is úgy működik jelenleg, hogy a HBCC nem éri el a host memóriát, hanem csak a sharedet. Igazából az NVLink és a GMI annyiban lenne több a PCIe-nél, hogy a host is elérhető lenne. Amúgy driver szinten nagyon bonyolult a menedzsment, talán megér egy cikket, hogy ez jobban érthető legyen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) keIdor válasza b. (#45) üzenetére


keIdor
titán

Oké így elhiszem, én telefonon nem tudok semmit leolvasni, hiába nagyítok bele. Könnyen lehet, hogy a nagy GPU helye van ott. A tier1-es kártyát úgyis késve adják ki a Kepler óta, azért is gondolom hogy ez max a Quadro variáns lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) Bicsibocsi válasza keIdor (#47) üzenetére


Bicsibocsi
junior tag

Én ennek olvasom a chipeken a számsort: 8BA7709WHW
Erre nincs találat. Vagy csak én nem keresgélek jó helyen.
Vagy eleve rossz helyen kapizsgálok. :)

Telefonról belenagyítva látszik.

[ Szerkesztve ]

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#49) FlashLed


FlashLed
senior tag

De kivancsi lennek miez. De lehet tenyleg csak a mezes madzsag elhuzasa es egy tobb eves protoipus ...

The Mechanic

(#50) b. válasza Abu85 (#46) üzenetére


b.
félisten

De ez nem egy teljes értékű Nv link hanem egy felezett , átalakított a képen. Lehet, hogy ez miatt az ára se lenne annyi , de a sebessége fölötte lenne a mostani hidakénak.
Igazából én arra gondoltam, hogy ha 2 GPU lenne egybe kötve az egyik lehetne felelős a raytracing -physx számításokért, Dx 12 alatt vagy esetleg egyéb FP16-32 számítás igényes effektek lefuttatásáért.
Megpróbálom megkeresni azt a TPU-s cikket.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.