Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

miért nem kickstarteren rúgják be, aztán megléphetnek a kessel. :)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#2) gyga


gyga
senior tag

Az eredeti elgondolás jobban tetszett... :(

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3) haxiboy


haxiboy
veterán

Kicsit lassúnak tűnnek az e-ink panelek, folyamatos input lag :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#4) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ha 4 éve ezzel állnak elő és az akkorit mutatják be most, akkor azt mondanám jó és indokolná is a dupla árat.

Viszont minden csak rosszabb lett, így ennek nem sok értelmét látom. Kezdeti lépésnek elmegy, de ha csak ennyire képesek, akkor valószínűleg messze van még a "Paper Future", amivel leválthatnák a papírt.

A vastagsága ijesztő, én például a spirálfüzetbe sem tudtam rendesen írni, mert a fűzött oldalon mindig túl magas volt a füzet és akadályozta a kezemet.
A hardver még így is lassúcska, körülbelül így reagáltak az első okostelefonok is, amikor a ceruzával megpróbált rajtuk rajzolni az ember.

sutszi: Az ám.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#5) sutszi válasza Ndruu (#4) üzenetére


sutszi
veterán

Csak nem balkezes vagy?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#6) mizoli


mizoli
addikt

A computer grafikában egyeduralkodó Wacom trónját nem veszélyezteti (mint beviteli eszköz).
Ha pedig nem elektronikus vagy nyomdai felhasználás a grafika célja, a papír-ceruza-radir hármas verhetetlen. De ha mégis, nagyon jó scannerek vannak :D

Azért kipróbálnám :)

[ Szerkesztve ]

(#7) #65675776 válasza mizoli (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem beviteli eszköz, hanem egy önálló digitális rajztábla. Valóban az, nem úgy mint a Wacom eszközei. Utóbbiakhoz kel egy PC is, hogy használni tudd.

Ndruu: Nézőpont kérdése. Ez szerintem leginkább egy field eszköz, ott meg igenis kell a vastagság és a strapabíróság. Aki asztalon akar rajzolgatni, annak nem erre van szüksége.

A megnövekedett ár pedig leginkább a realitások felismerése miatt van. Az eredetileg tervezett eszköz esetén szerintem épeszű ember nem hitte el, hogy az valóban $99-ből ki fog jönni.

(#8) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Na igy kell egy tok jo otletbol egy krvanagy szart letrehozni. Gratulalok... emlekszem anno mennyire vartam , meg e-mailt is irogattam nekik , hogy milesz mer kell. Ehelyett most dupla aron fele akkora meret. Gratulalok , dugjak fel maguknak.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) mizoli válasza #65675776 (#7) üzenetére


mizoli
addikt

És mit csinálsz a képpel, amit rajzoltál? Ha mondjuk nagyon jó lett, és nem csak képernyőn szeretnéd látni?

Van önálló Wacom (tábla)gép is, nem kell feltétlenül különálló computer. Nem olcsó :(

[ Szerkesztve ]

(#10) #65675776 válasza mizoli (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilván csak dísznek van benne 8GB belső tárhely és SD olvasó.

Igen, látom a 13,3"-es modell 1000GBP-nél indul.

[ Szerkesztve ]

(#11) mizoli válasza #65675776 (#10) üzenetére


mizoli
addikt

Bocs, de nem látom, hogy mi köze a tárhelynek, SD olvasónak ahhoz, hogy pl. ki akarod rakni a képedet a falra.

(#12) #65675776 válasza mizoli (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, hogy nyomtatásról van szó? Az miért probléma? Van memóriakártya, amin át tudod vinni olyan gépre, amelyiken van olvasó. Illetve nyomtató is van nem egy, amelyik kezeli. Vagy a Wacom tábláiban van beépített nyomtató?

(#13) mizoli válasza #65675776 (#12) üzenetére


mizoli
addikt

Félreérted, pont, hogy nem nyomtatásról beszélek.
A nyomtatott kép semmiben nem egyenértékű egy papírra, ceruzával, akármivel rajzolt képpel.
Művészeti "felhasználás"-ra gondolj :)
Egy "eredeti" rajz csak 1 példányban létezik, az elektronikus "eredeti" ahányban nyomtatod. Értéke szinte semmi. (Ez most nem keverendő a sokszorosító garfikával, mint pl. a rézkarc.)

[ Szerkesztve ]

(#14) #65675776 válasza mizoli (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ebben miért is különbözik a Wacom táblája?

(#15) mizoli válasza #65675776 (#14) üzenetére


mizoli
addikt

Nem ebben különbözik.
A Wacom úgy jött ide, hogy amellett nem rúghat labdába a NoteSlate. Bár nyilván nem is akar. Egyszerű összehasonlítás volt.
Akkor most körbe értünk :)

[ Szerkesztve ]

(#16) #06658560 válasza mizoli (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Eléggé össze vissza írsz.

(#17) mizoli válasza #06658560 (#16) üzenetére


mizoli
addikt

Össze vissza... Biztos, hogy olvastad/jól értetted, amit írtam?

[ Szerkesztve ]

(#18) Blindmouse válasza mizoli (#13) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Arra jó lett volna, hogy ezt vigyem a meetingre, hogy az ákombákom erre legyen rajzolva. De a fele ekkora méret eléggé fail. Ki az aki A5-ös méretet bevásárló listán kívül másra használ? A keretről nem is beszélve, teljesen útban lesz. Nem erre vártunk.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) mizoli válasza Blindmouse (#18) üzenetére


mizoli
addikt

Valóban, arra alkalmas lenne a nagyobbik.

(#20) #06658560 válasza mizoli (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

#6, #9, #11, #13. Igen, össze vissza írsz.

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egyszerű iskolai, irodai jegyzetelésre jónak tűnik, de rajzolásra nem igazán. Oda sokkal több kell, mint 16 árnyalat, illetve fontos az alacsony késleltetés. (mondjuk nem vagyok grafikus, szóval lehet hogy nincs igazam) Az ára szerintem túl magas.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) mizoli válasza #06658560 (#20) üzenetére


mizoli
addikt

Hálás lennék, ha összefoglalnád: konkrétan miben látsz bármi ellentmondást, össze-visszaságot?
Biztosan hasznos lesz, talán még tanulhatnék is belőle.

Tigerclaw
De, igazad van :)

[ Szerkesztve ]

(#23) #06658560 válasza mizoli (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Olvasd végig a kommentjeidet! Megemlíted a Wacomot, hozzá csapva, hogy nem azzal kell összevetni, majd kiemelsz egy Wacomos felhasználást, amire ezt nem is tervezték, majd egy újabbat, stb. A végén már egész vad dolgokat-lásd nyomatatás. Sehol nincs a logikádban következetesség.

(#24) mizoli válasza #06658560 (#23) üzenetére


mizoli
addikt

Megtettem, végig olvastam, és az előzményeit is. Sehol semmi logikátlanság, össze-visszaság nincs.
Sajnálom, ha másként látod.

[ Szerkesztve ]

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A4-es lap méretét megközelítő méretű 13"-es E Ink kijelzővel készült volna"
... ami így még kellett is volna.

"felbontása 1080x1440 képpont lesz"
Ez viszont jó, csak kéne hozzá méret is.

(#26) SirRasor válasza haxiboy (#3) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem csak az e-ink panelek. Próbálj rajzolni egy IPS-es tabletre, de még egy SAMOLED-es csamcsung csodánál is bőven érezhező.
Talán majd a köv. év újítása pont ebben fog rejleni :)

Make Love not war!

(#27) gergejly


gergejly
aktív tag

(#28) Peterson_ válasza SirRasor (#26) üzenetére


Peterson_
addikt

Tényleg?
Én egy nem is túlzottan modern Note 3-on rajzolok rendszeresen a pálcikaembernél egy fél fokkal komolyabb dolgokat, de soha nem tapasztaltam az általad leírt lassúságot.
A normál tempóban végrehajtott gesztusoknál nem érezhető semmiféle késleltetés.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#29) orbano


orbano
félisten

ez így tényleg egy csöppet picike lett. remélem jön majd a nagyobbik, az ügyfélhez rohangálni jegyzetelni elég jó lenne. bár jó rá egy akármilyen tablet is OneNote-tal.... én sem teljesen látom ebben most a célcsoportot. persze könyvolvasásra is használható, úgy nézve meg egy okos kis eszköz, annyira nem is drágán, azért jó, hogy van digitizere. kár hogy kicsi...

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) haxiboy válasza SirRasor (#26) üzenetére


haxiboy
veterán

IPS és Amoled leginkább túlvezérlési gondokkal küszködik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31) BatchMan


BatchMan
senior tag

Én műszaki felhasználásban gondolkodok, tervek nézegetése terepen, rájegyzetelés, stb.
Egy Samu Note Pro sokkal életképesebb még. Az kapásból 12", színes, gyors, egész napot bír az aksija, ismert OS, támogatás stb...
Az e-ink fő előnye a napfényen való normális használat lenne, meg persze a "korlátlan" akkuidő, de ez még kilométerekre van az általam áhított szent gráltól. A4 méret, normális sebesség - erre vágyom. Nem az e-ink sebességével van gondom, inkább amit mögé tesznek hardver, az harmatos.

(#32) SirRasor válasza Peterson_ (#28) üzenetére


SirRasor
őstag

A note3-ban rengeteget javult a lag, de még bőven észrevehető:
https://www.youtube.com/watch?v=i_VvAri89bg

"nem is túlzottan modern Note 3" - te meg miről beszélsz? 2013 őszén jelent meg! A samsung meg idén kiadott 50k-ért olyan okostelefont idehaza, amiben csak 512 RAM van. A note3 brutálisan jónak minősül hardver terén; csúcskategóriában az évülés máshogy megy. A SGS3-am is tökéletesen és gyorsan működik még mindig, pedig már van 3 generációváltás azóta.

Make Love not war!

(#33) Peterson_ válasza SirRasor (#32) üzenetére


Peterson_
addikt

Ami a videóban szerepel, az egy Neo, amiben még a kijelző sem ugyanaz, mint a Nótában.
Meg kell jegyeznem, az ilyen lag tényleg gáz, de most direkt lepróbáltam, nálam ilyennek semmi jele (és saccper 2-300 órányi rajzolás után elmondhatom, hogy soha nem is volt)
De szívesen csinálok videót is róla.

A nem túl modern alatt azt értettem, hogy elvileg az újabb Note-okban már érzékenyebb, jobb kijelző van.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.