Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Miért vannak előfizetéses honlapok?

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ha wifi-n vagy és zenét hallgatnál, akkor valószínűleg otthon vagy... de akkor meg minek akarnál mobilról zenét hallgatni?

(#3) Samus válasza PBalázs (#1) üzenetére


Samus
addikt

Azért mert van rá igény. Az iTunes, és a Play is olyan, hogy meg is lehet vásárolni a zenéket, ekkor az accounton marad, bármiféle előfizetés nélkül is hallgatható. Az előfizetéses séma pedig arra szól, hogy a teljes kínálatot hallgathatod, ami valljuk be, hatalmas.

Azért azt is tudod remélem, hogy létezik mobilinternet is, sőt, bizonyos szolgáltatót külön adatkeretet, és a díjcsomagban árába épített előfizetést kínálnak a két nagy szolgáltatóhoz. A Telenor a Deezerhez, a T-Mobile pedig a Spotify-hez. Hidd el, van rá igény, nem is kicsi.

Gondolj bele, havi két mozijegy áráért annyi zenét hallgatsz, amennyit nem szégyellsz, sőt, egy általad összeállított listát le is tölthetsz a telefonodra, így ott is hallgathatod, ahol nincs internet elérés.

Egyébként a cím kicsit félrevezető. Tartalomszolgálatókról beszélünk, nem sima honlapokról.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

CD-t már senki nem hallgat. Talán csak te.

A zene stream szolgáltatók havonta egy lemez áráért teszik hallgathatóvá a milliónyi zeneszámot. Le is tudod menten offline, mobilon, gépen is tudod hallgatni. Nem értem mi a probléma.

(#5) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Isten hozott a 21. században.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6) nemlehet


nemlehet
őstag

A lemezvásárlással az a gond, hogy van rajta x zeneszám amiből sokszor max 2-3 lesz olyan, hogy sokszor meghallgatod. Az iTunes abban gurított nagyot, hogy talán ott lehetett egyszerűen csak 1 db számot megvásárolni. 99 cent egy olyan összeg amit sokan nem sajnálnak a kedvenc számaikért.

A havidíjas rendszer meg igenis jó megoldás. Nekem spotify előfizetésem van. Kényelmes, számomra megfelelő a minősége és hallgatok annyira mainstream zenét, hogy megtaláljam ami tetszik. Rengeteg új előadóra találtam rá spotify-on keresztül és ha azon zenék összes CDjét meg kéne vennem amik a listámon vannak hát nem nagyon jutna másra :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) Realradical válasza PBalázs (#1) üzenetére


Realradical
őstag

Vegyük a Spotify-t ami esetemben elő van fizetve. Van egy ingyenes szolgáltatása a Spotify-nak ami lehetőséget ad nekem, hogy sok terrányi zenét hallgassak jogszerűen, anélkül, hogy saját példányt vennék belőle. Ezért cserébe annyit kérnek, hogy hallgassak X számonként reklámot. Érthető, meg kell élniük valamiből.

A fizetős szolgáltatás egy fagyi áráért lehetőséget ad a szám és nem csak albumválasztásra, valamint nincs reklám.

Ha te meg akarsz hallgatni egy válogatást a kedvenc bandáidtól, mennyibe kerül CD-n vagy DVD-n, ha mindet megveszed?

Tehát ezt a témát nem igazán gondoltad át, vagy nem ismered a felsorolt szolgáltatásokat.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#9) #56573440


#56573440
törölt tag

nekem az az érzésem hogy ő neduddki második reinkarnációja, csak ő már nem játssza :D

(#10) daczkó


daczkó
aktív tag

Valaki éppen most jött ki a barlangból egy bunkósbottal a kezében.

/ignore wwenigma

(#11) voyager4.4 válasza #56573440 (#9) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Gyors végigpörgettem a többi bejegyzést is, made my day :))

no fate but what we make

(#12) sztanozs


sztanozs
veterán

De hogy jön az itunes meg a google play az előfizetéses honlap témához???

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13) #56573440 válasza sztanozs (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

beírod hogy itunes.com akkor egy oldalra jutsz. az itunes meg fizetős:D

(#14) sztanozs válasza #56573440 (#13) üzenetére


sztanozs
veterán

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15) PBalázs válasza Realradical (#7) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Anyu semmilyen honlapra nem akar előfizetni. Ha én olyan dologér akarok pénzt kiadni, amiért anyukám nem akar, akkor anyu rám szokott mérges lenni. Olyan is előfordul, hogy egy albumot csak egy évben egyszer akarok meghallgatni. Online zenét hallgatni csak számítógépen és okostelefonon lehet, s internetcsatlakozással. Emlékszem, hogy szüleim 2006-ban lemondták az HBO-t.

[ Szerkesztve ]

(#16) PBalázs válasza sztanozs (#12) üzenetére


PBalázs
csendes tag

A Google Play-en ugyan van próbaidőszak, de elkéri a számlaadataimat, s ha nem adom meg, akkor nem enged tovább. Én viszont nem akarok havonta fizetni, s főleg azt nem, hogy anyu mérges legyen. Csak olyan dolgokra akarok pénzt kiadni, amiről tudom, hogy csak egyszer kell megvenni.

(#17) moltam


moltam
tag

Én Deezert használok, talán 1500Ft havonta, de akármit meghallgathatok bármikor, rendben vannak rendezve a zenék, albumborítók, otthon wifin fogom magam és egy kattintással komplett albumokat tölthetek le, melyet net nélkül bárhol hallgathatok, ráadásul ott van még a mobilnet is.

Szóval szerintem inkább havi 1500Ft korlátlan zenéért, mint minden megjelent új albumért kifizetni az árát ami megjelenik. :)

(#18) alkatraz3000 válasza PBalázs (#15) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Mondd hogy csak troll vagy... :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#19) Realradical válasza PBalázs (#15) üzenetére


Realradical
őstag

Szabad megkérdezni hány éves vagy?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#20) voyager4.4 válasza alkatraz3000 (#18) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Elég egyértelmű.

no fate but what we make

(#21) Realradical válasza voyager4.4 (#20) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem a 2008-as reg alapján nem az, de végülis nem lényeg :N

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22) Mr X válasza alkatraz3000 (#18) üzenetére


Mr X
veterán

Nem troll, beteg.

(#23) PBalázs válasza Realradical (#19) üzenetére


PBalázs
csendes tag

37.

(#24) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Annyi mondjuk jogos a dologból, hogy itthon olyan szinten lehúznak a mobilnetért, hogy egész hónapban minden nap így hallgatni zenét sok órán keresztül, hát..

(#25) PBalázs válasza nemlehet (#6) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Önnek van olyan CD-s rádiója, melynek van USB bemenete? Ugyanis az Pendrive-ról játsza le a számokat. Úgy van, hogy ha valaki internetről tölti le a számokat, akkor fel kell vennie Pendrive-ra, s azt a Pendrive-ot kell bedugni az USB bemenetbe. Az előfizetéses honlapok csak meghallgatásra adnak lehetőséget, letöltésre nem. Ha én elmegyek kirándulni, a telefonomat ugyan magammal vihetem, de kirándulás esetén csak azt tudom rajta hallgatni, amit felvettem rá.

(#26) #56573440 válasza PBalázs (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

'Az előfizetéses honlapok csak meghallgatásra adnak lehetőséget, letöltésre nem'

a spotify előfizetés után offline is lehetővé teszi hogy hallgass zenét. ingyen nem tud ilyet csak

(#27) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nekem ez tetszik a legjobban: :DDD

[link]

x gon' give it to ya

(#28) sztanozs válasza PBalázs (#23) üzenetére


sztanozs
veterán

És anyukád ad zsebpézt...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#29) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Eddig a Deezer ingyen megengedte, hogy egy teljes albumot végig hallgassak. Most egy dal lejátszása után a végtelenségig mutatja ezt:

Egy másik dalt csak akkor hajlandó lejátszani, ha kilépek, s újra megnyitom a honlapot. A Grooveshark-on meg május elseje óta semmi változás nincs.
Az online zenehallgatás olyankor előnyös amikor elmegyek valakihez vendégségbe, aki megengedi, hogy hozzányúljak a számítógépéhez, s annyiban jelent előnyt, hogy nem kell az ő winchesterére felvennem semmit. Én azonban a legrosszabb esetben sem tartanék igényt előfizetéses honlapokra.
Arra biztos, hogy nem fizetnék minden hónapban, hogy amikor beviszem a WC-be vagy az éléskamrába a telefonomat, akkor olyanokat is tudjak hallgatni, ami nincs felvéve a telefonra.

(#30) #51736960


#51736960
törölt tag

most nagyon nem leszek népszerű, de:
a '80-as években a kazettákat másoltuk, úgy nőttem fel, hogy nem is láttam eredetit. aztán a cd-ket másoltuk, az utóbbi évtizedben pedig torrentről töltök mindent, gyorsan, parádés minőségben.
akkor meg mi a lófüttynek fizessek havidíjat, vagy bármilyen díjat a zenéért? hogy szegény kanye west éhen ne haljon? ugyan már... (csak egy példa volt)

tudom, tolvaj vagyok és miattam haldoklik a zeneipar. köszönöm, leülök magamtól.

szerk: dave grohl:
"I think it’s a good idea because it’s people trading music. It has nothing to do with industry or finance, it’s just people that want music and there’s nothing wrong with that. It’s the same as someone turning on the fucking radio, it’s the same as someone putting a cassette in a cassette deck when the BBC plays a special radio session. I don’t think it’s a crime, it’s been going on for years. It’s the same as people making tapes for each other. The industry is more threatened by it because it’s the worldwide web and it’s a broader scope of trading, but I don’t think it’s such a fuckinghorrible thing. The first thing we should do is get all the fucking millionaires to shut their mouths, stop bitching about the 25 cents a time they’re losing."

[ Szerkesztve ]

(#31) PBalázs


PBalázs
csendes tag

A Deezer-ön egy számot ingyen meg lehet hallgatni, de amikor a vége az általam kiválasztott számnak, akkor a Deezer kiválaszt egy számot, ha annak is vége, akkor megint kiválaszt egyet, s így folytatódik a végtelenségig. Ha egy teljes albumot akarok a Deezer-ön meghallgatni, akkor az album első számát ugyan lejátssza a Deezer, de utána nem az albumon levő második szám következik, hanem egy, a Deezer által kiválasztott dal. Az előfizetéses honlapokon nem forinttal kell fizetni. Akinek nincs bankszámlája, az nem tud interneten keresztül vásárolni. A CIB, a Raiffeisen és a UniCredit is úgy csinálja, hogy nekik jó legyen. Csak a banki költségek kifizetése után lehet interneten keresztül vásárolni. Miért találtak ki előfizetéses honlapokat?

(#32) Viktor77 válasza PBalázs (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Azért, amiért anyukád sem dolgozik ingyen. A zenészek a két szép szemedért adják oda az albumukat?

Akinek nincs bankszámlája, az megkér egy ismerőst, akinek van (és már amúgy is fizeti a költségeit), hogy fizesse a havidíjat, amit te készpénzben odaadsz neki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) PBalázs válasza Viktor77 (#32) üzenetére


PBalázs
csendes tag

"A zenészek a két szép szemedért adják oda az albumukat?"

Nem, hanem a zenészek CD-re kapják a pénzt. A CD egy lemezboltban készpénzért megvehető.

(#34) Viktor77 válasza PBalázs (#33) üzenetére


Viktor77
titán

Nem értem, akkor mi a gond? Besétálsz egy boltba és megveszed a neked kellő CD-t. Vaaaagy... Ugyanezen összegért majd' 2 hónapon keresztül a világ "összes" zenéjét hallgathatod 0-24-ig.

És nem csak CD-re kapják a pénzt, hanem a Deezer, Spotify és társaik is juttatnak nekik bizonyos összeget.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#35) kraftxld válasza PBalázs (#33) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hol láttál mostanában CD boltot? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36) PBalázs válasza Viktor77 (#34) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Megmondom, hogy mi a gond.
Egyrészt nekem az anyukám dönti el, hogy mire akar előfizetni. Ha azt mondanám neki, hogy fizessen elő az Itunes-re meg a Deezer-re, az olyan mint ha azt mondanám neki, hogy fizessen elő az HBO-ra, vagy négy televízión szeretném nézni a digitális adást (4 boxra fizessen elő). Nem akarom, hogy anyu mérges legyen.
Másrészt nem csak számítógépen akarok zenét hallgatni, hanem egy hordozható CD-s magnón is. Az előfizetéses honlapok nem adnak lehetőséget másolásra, viszont ha valamit hordozható CD-s magnón akarok hallgatni, azt csak letöltött zenékkel lehet megoldani.

(#37) PBalázs válasza kraftxld (#35) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Békéscsabán.

(#38) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Ha azért nyitnék bankszámlát, hogy az Itunes és a Deezer igényeit kielégítsem, akkor a pénzem több, mint a felét a bankok (CIB, Raiffeisen, UniCredit) kapnák meg. Az előfizetéses honlapok a pénzemnek kevesebb, mint 50%-át kapnák csak meg.

(#39) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Ha önök mindenáron azt akarják, hogy fizessek elő a Deezer-re, meg az Itunes-ra, akkor megadom anyukám E-mail címét:
pluharne1954@freemail.hu

Majd az ő válaszából megtudhatják, hogy miért nem akarok semmilyen honlapra sem előfizetni.

(#40) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Ma kaptam a Deezer-től és a Spotify-tól levelet, hogy próbáljam ki a Prémium-ot. Szeretném elmagyarázni mind a két honlapnak, hogy ne nekem, hanem az anyukámnak írjanak! Ő szokta felvenni a rokkantsági járadékomat. Én nem csinálhatok olyan dolgokat, amiket az anyukám tilt.

(#41) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Ha a Spotify-on egy egész albumot végig akarok hallgatni, akkor a Spotify lejátszik egy-két dalt, s aztán a prémium előnyeivel szokott engemet hergelni. A prémium előnye után folytatja az album lejátszását. Szívesen kipróbálnám a Spotify-on a prémiumot, de a bankkártya adatait a próbaidőszakhoz is kötelező megadni. A Spotify-on a prémium olyan, mint ha az utcán, buszon vagy vonaton találkoznék egy emberrel, aki pénzt akarna tőlem kérni, s addig kéne neki adnom, míg el nem fogy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.