Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

bő 10 éve tudtak kijelzős memóriát is csinálni Ezeknek még mindig nagyobb értelmét látom, mint ha csak ezek a "fostos" LED-ek vannak csak rajtuk... oké, persze buli meg minden, de nem unják még? kéne valamit újítani

(#2) tmslevi


tmslevi
tag

Tetszik a világítás, de van valami gyakorlati haszna is? :))

[ Szerkesztve ]

(#3) anaqer válasza tmslevi (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Valaki számára biztosan fontos.
Én a numlockot is kifilceztem, de hát kinek mi tetszik...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) #72042496 válasza bacsis (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Világítós gépben biztos nem néznek ki rosszul.

Mondjuk a "striking speed" nem tudom mire föl van ott, én nem vagyok elájulva attól a 2666/3000 MHz-től. De a maximum 8 GiB/modul kapacitástól sem. Szerintem a RAM sebességre egyszerűen "csak" korrekt, plusz extra benne, hogy világít.

[ Szerkesztve ]

(#5) [CsuCsu] válasza tmslevi (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A kepnek a faladon, az inged mintajanak, a kocsid szinenek van valami gyakorlati haszna?

Egy ideje szokas lett az esztetikat fikazni, nem ertem mire fel.

[ Szerkesztve ]

(#6) anaqer válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Egy autó fényezésének pl. van - tudod, láthatóság, meg ilyesmik.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) [CsuCsu] válasza anaqer (#6) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Es te az alapjan valasztasz, vagy azt veszed, amelyik tetszik?

(#8) #72042496 válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A kepnek a faladon, az inged mintajanak, a kocsid szinenek van valami gyakorlati haszna?"

Nincs, de hogy RGB világítást se raknék egyikre sem, az hótziher. ;]

Félreértések elkerülése végett, engem ugyan nem izgat, hogy melyik RAM-on van vagy nincs RGB, de így talán látszik, hogy akinek ez nem tetszik, annak miért nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#9) #56573440 válasza anaqer (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor mindenki hülye aki fekete bimmert vesz egy neonzöld lambó helyet. Vettük ;]

Egyébként tényleg nem egy akkora extra, világítós memóriából van már pár a piacon, ilyen vezérlést a gskill tridentek (ami egyébként szerintem szebb mint ez) és crucial tacticalok is tudnak egy ideje.

Mondjuk akinek pont ilyen forma és világítás, és programozhatóság kell, hát legalább van neki is termék :DDD

Balika: Nézz be a hogyan néznek ki a gépeink topikba, tök hangulatos gépsarkok vannak rgb-s világítással, és tényleg szép gépekkel gyakran, egy olyanban ha épp valakinek kell hát miért lenne ronda?:D

[ Szerkesztve ]

(#10) tmslevi válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


tmslevi
tag

Tényleg nem fikázás volt a célom, valóban tetszik, meg menő, jól néz ki, de mikor használom a gépet, nem a ramot kukkolom a házban :D

(#11) anaqer válasza [CsuCsu] (#7) üzenetére


anaqer
veterán

Én az alapján választok műszaki terméket, hogy ár-érték alapján mi a legjobb.
Nekem egy alacsonyabb CL érték többet ér, mint a karácsonyfa világítás.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) anaqer válasza #56573440 (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor mindenki hülye aki fekete bimmert vesz egy neonzöld lambó helyet.
Mert ezeket ugye azonos áron adják... :U

Szerk: nekem a monitor mögött ketyeg a cucc egy 10+ éves OEM HP házban - se nem látom, se nem izzadok rajta, hogy hogy néz ki. Aki RGB világítással akarja definiálni magát, annak váljék kedves egészségére - szerintem baromság.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Aztán világítós kábelek vannak-e már? Mert az oké, hogy az alkatrészek közül gyakorlatilag már mindegyik lehet RGB-s, na de mi lesz az őket összekötő elemekkel? :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) [CsuCsu] válasza anaqer (#11) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Kerdes, mi definialja az erteket. Ha en azt is szeretnem, hogy jol nezzen ki, akkor az is ertek. Alacsony CL-ertek es a vilagitas pedig johet egyutt.

Amugy a neonzold es fekete bimmer ugyanannyiba keru, nem kell lambo.

[ Szerkesztve ]

(#15) #72042496 válasza #56573440 (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, írtam is a #4-ben, hogy világítós gépben biztos nem rosszak ezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Erw válasza Csapoati (#13) üzenetére


Erw
csendes tag

Hm, már lassan egyszerűbb lenne egy olyan gépházat csinálni, ami az egész egy nagy, 2 ezer lument kibocsátó led doboz és akkor nem kéne ilyen marha drága cafatokkal foglalkozni a gépházon belül.

Hú, igazatok is van, milyen jó ötlet, most azonnal megyek és bedöntöm az rgb ipart.

(#17) #56573440 válasza anaqer (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem kell hogy ilyen legyen a vége, bár akit az tesz boldoggá hát karácsonyra nem sok minden fér alá ;]

De pont a videóban lévő gskill ramok, egy fekete fehér témára épített gépben fehéren világítva... Tudom neked máshol van a prioritás, de másnak is pont ugyan ez a baja ;)

Látom a kocsis hasonlat nem jött át :DDD Fekete bimmerem van este is látnak, családban volt szürke és fehér vas is, azokat is látták jellemzően. Szerintem egy kocsi színválasztásánál ritkán megy ki a tulaj hogy bocsi de megnézhetném ezt a szürkét tejködben egy pillanatra? :D Csak jeleztem hogy ez igen irreális, bár mondjuk vagyunk elegen lehet egy két ilyen is :P

[ Szerkesztve ]

(#18) Foglalt név válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal. Az autóknál csak álló helyzetben üzemeltetheted az ilyen villogó cicomát. Igen, azért mert csak a figyelem elterelésére való.

(#19) Baryka007


Baryka007
őstag

Ezt ha Asus Aura Synccel össze lehetne kötni, akkor mindenki Asust venne, aki szereti a "Gamer" cuccokat egy kicsit is ! ;] ;] ;] ;]

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Semmi bajom az RGB világítással, ha emiatt nem drágább a termék, de ha van felára, már nem örülök neki! Remélem, lesz világítás nélküli új moduljuk is olcsóbban!

(#21) [CsuCsu] válasza Foglalt név (#18) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ki beszelt vilagito cicomarol? Olvasd el meg egyszer a kommentet. Az esztetika gyakorlati ertelmerol van szo.

(#22) anaqer válasza #56573440 (#17) üzenetére


anaqer
veterán

Azt beismerem, hogy verdákkal kapcsolatban részben csak ugatom a témát - a technikai oldala érdekel, de f4szom se akar ebben a forgalomban közlekedni, abban nincs semmi poén (tehát még jogsim sincsen - feltehetőleg nem is lesz, és ennek csak örülhettek. :D)

Azzal sincs amúgy bajom, hogy tolják a csilli-villi komponenseket - akinek ez kell, az fizessen érte és örüljön neki. Azt viszont nem szeretem, hogy a középkategóriánál egy iciri-piciri fokkal jobb cuccok baromi nagy felárat követelnek. Vagy úgy, hogy ez "gamer" cucc, és akkor filléres alkatrészekért is elkérhetik a prémiumot, vagy úgy hogy "na ez már workstation class", és a LED-eket ugyan megúszod, de g3cire még sokkal többet kérnek érte.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23) #74018560 válasza anaqer (#11) üzenetére


#74018560
törölt tag

Alacsonyabb CL értéknek milyen gyakorlati haszna van?

#22 Viszont ha ezekért a termékekért nem kérnének ilyen sokat, akkor nem éreznéd ilyen jó vásárnak a barebone cuccokat. Szóval alapból nem kéne h "zavarjon" mivel eleve nem is vagy célközönség, sőt ettől érezheted magad még okosabb vásárlónak. Win-win :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Lehet még egyáltalán olyan prémium lapot és ramot kapni ami nem világít?? :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25) józsi9995 válasza [CsuCsu] (#21) üzenetére


józsi9995
tag

De, ez villogó cicoma. miért, ha egy kocsinak a szine nem tetszik azt mondom rá, hogy tetszik?
Nem hogy semmi haszna nincs, drágább tőle a termék. Arról nem is beszélve, hogy egyeseknek zavaró.
Ha tetszik akkor vegyed. de ne mondd azt, hogy ettől több lett vagy jobb. Felismerték a gyártók, hogy vannak olyan kockák, akik ettől élveznek el és neki el lehet sózni. Felszinesség. Ennyi és nem több.

(#26) Motion_Blur válasza józsi9995 (#25) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pontosan így van

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27) #56573440 válasza józsi9995 (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ha tetszik akkor vegyed. de ne mondd azt, hogy ettől több lett vagy jobb"

Az megvan hogy akinek ez értéket képvisel annak ez jobb és több mint egy nem rgbs...

Felszinesseg? Az ízlése miatt? Kemény...

[ Szerkesztve ]

(#28) anaqer válasza #74018560 (#23) üzenetére


anaqer
veterán

Lightroomban pl. számít.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) [CsuCsu] válasza józsi9995 (#25) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Te is anelkul irogatsz, hogy a kommentet elolvasnad? Hol volt szo neonrol? A LED-es memoria-nak pontosan annyi ertelme van, mint barmi mas esztetikajaval foglalkozni. De az esztetika szubjektiv, igy ertelmetlen az olyan kijelentes, hogy nincsen haszna. Szamodra lehet nincs, ami rendben van, de masnak pedig tetszik. Szamomra sem er semmit, de legalabb elismerem, hogy valakinek ez jon be. Szamukra van haszna. Es igen, szamukra a termek tobb es jobb lesz. Az a te szemelyes belatasod, hogy csak a nyers ero vagy abszolut funkcionalitas jelenti valami erteket. Ez alapjan remelem egy sotet lyukban elsz, ahol csak funkcionalis elemek vannak.

Hihetetlen mar, hogy minden masodik kommentelo az alapjan iteli meg egy termek abszolut letjogosultsagat, hogy neki szemely szerint mi szimpatikus. Nem egy emberbol all a vilag, es lenezni sem kene azt, akinek mas az izlese.

[ Szerkesztve ]

(#30) #65675776 válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne keverjük az esztétikát a bazári giccsel.

(#31) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hmm, hiányzott már.

Kedvencem: megveszi a pokoldrága világítós ramot, vidkarit és minden más vackot majd a végén becsapatja a hulladék 60 Hz-es TN monitort, mert a komolyabb paneles milyen drága ;] Ebből pedig tudok sajnos sokat. Nagyon sokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) Formaster


Formaster
addikt

Gyönyörű. Ha már mimden világít a gép belsejében, lassan nem is kell karácsonyfát díszíteni. :W

(#33) [CsuCsu] válasza #65675776 (#30) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Neked nem tetszik es szerinted ezert bazari giccs, oke. Szerintem is az. De onnantol, hogy leteznek emberek, akiknek ez tetszik, szamukra ez esztetikus. Szubjektiv az egesz.

(#34) #56573440 válasza #65675776 (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ne keverjünk a globális izles egyetemes allandojat a személyes velemenyeddel.

[ Szerkesztve ]

(#35) johnywalker


johnywalker
őstag

Az RGB világítás az új varázsszó amivel mindent el lehet adni?De lehet csak 3D szerű ideig-óráig tartó marketing bullshit?

(#36) Pala


Pala
veterán

Amíg lehet normál (nem világító) ram-modulokat is kapni, addig nincs ezzel semmi gond. Akkor lenne jogos a hőbörgés, ha csak ilyenek közül lehetne választani, mert akkor mindenki fizetné a világító bizb@szok miatti felárat, ha kell neki, ha nem. (Szerintem is randa, de nem az én pénzemet költi, aki ilyet vesz, így nem érint a dolog.)

[ Szerkesztve ]

(#37) kromatika


kromatika
veterán

Szép szines mint egy karacsony fa ,és q..drága.

(#38) Erw válasza Pala (#36) üzenetére


Erw
csendes tag

A tendenciát már láttuk más területen, a ramoknál meg még csak most kezdődött el az rgb baromság.

Tudsz 20 ezer fölött olyan precíz, játékra szánt egeret mondani, amiben nincsen rgb led? Olyan ryzen processzort, amihez nem adnak rgb-s stock coolert? Hát >12 fázisú vrmmel felszerelt am4/1151 lapot? NZXT x61-nél jobb AiO hűtőt?

Lassan hűtőborda nélküli ramot is alig lehet kapni (már az is a vitatott kategóriába esett), franc se akar ilyen baromságokra pénzt költeni.

(#39) tmslevi válasza johnywalker (#35) üzenetére


tmslevi
tag

A 3D-nek legalább volt értelme. :)

(#40) Pala válasza Erw (#38) üzenetére


Pala
veterán

Az általad említett dolgoknak nem jártam utána, de elég sajnálatos, ha így van. A giccseket meg kellene hagyni opcionális lehetőségként, és akkor mindenki megtalálná a számára megfelelőt.

(#41) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A tuti biznisz jövőre az RGB nélküli alkatrészek lesznek dupla áron, mert különlegesség.

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha előbújtak akkor el is bújhatnak: Vegas Mode

(#43) D.Va


D.Va
senior tag

Nem értem miért van ezen mindenki fennakadva hogy minek az RGB...

Lehet így is gamelni:

Meg így is:

Persze van átmenet a kettő közt is. Van akinek tettszik a sok neonos szar. Ez mért baj? Ha nem tettszik ne vegyél, nem kötelező ilyet venni...

De ha pl én ilyen házat veszek akkor valami csöves OEM Rambo memóriát tegyek bele?!?!!? :W

Vagy pl egy lakásba minek RGB szalag? Oda is tök felesleges! Mégis van aki körbe led-ezi a házat...
Van aki LED-ezik. Fogadjátok el. Lépjetek túl rajta... :U

[ Szerkesztve ]

(#44) anaqer válasza D.Va (#43) üzenetére


anaqer
veterán

Van sokféle átmenet...

(L:https://prohardver.hu/dl/upc/2017-03/21/7376_rrozvpfe4aydphb2_4.thumb.jpg)[link](/L)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45) Tikakukac válasza D.Va (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha kiállítási gépet akar valaki otthonra, bármit beletolhatott eddig is, a parádé régen is ott volt a boltban.

Ennek sajnos vannak hozadékai. Mikor kellően felkarolja egy bizonyos osztály/gyártó a dolgokat, olyankor szokott a piac durván elmenni. Laptopban nagyon szívesen le tudom vezetni mikor és mi vezetett oda, hogy az üzleti gépeken sincs rendes billzet, visszajelző ledek, normális vastagságú és merev ház. Elég volt egy gyártó és egy szubkultúra amire aggrózott egy másik, aztán még kettő és lám, bumm.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) #72042496 válasza anaqer (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sztornó, nem tartozott a témához.

[ Szerkesztve ]

(#47) gege547 válasza D.Va (#43) üzenetére


gege547
tag

Az egész ott sántít hogy de. Kötelező ilyet venni. Minden fosba ledet raknak. Normális alaplap, procihűtő nincs LED nélkül. Videókártya is csak csak de a gamer besorolású (eredetileg magasabb minőségi követelményeknek megfelelő cucc) mindre raknak. Gamer egér, billentyűzet sincs már LED nélkül (mondjuk a billentyűzet mé oké hogy sötétben is látni lehessen.) Mindeközben a minőségi elvárást meg le lehet húzni a klotyón. És teljesen jogos a felháborodás hogy akinek nem kell miért van rá kötelezve? Miért kell neki az extra felárat kifizetni a LED-ekért?
Többek közt én is a funkcionalisták közé tartozok és egyszerűen sokszor a hányinger kerülget a sok csili-vili fos miatt.
(Nem nincs kép falamon igen a ruháim színét is funkcionalitás alapján válogatom-> fekete: nem nézek ki annyira dagadtnak benne, piros póló-> nem baszogatnak amiatt hogy csak fekete ruháim vannak. Kocsi színe fehér -> nem szívja be annyira a napot nyáron.)

(#48) TomMusic válasza D.Va (#43) üzenetére


TomMusic
őstag

Egyetértek. Ennyi erővel járhatnánk szürke, semmitmondó szakadt ruhákban, mégis sokat költünk új ruhákra.. (na ne trollkodjon be valaki, hogy ő nem vesz ruhákat, mert amiket xy kinő, azokat hordja.. :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#49) D.Va válasza anaqer (#44) üzenetére


D.Va
senior tag

Tudom, és nekem sincs RGB-s házam ( a ház konkrétan a konyhában van a hűtő mellett, ráér ott zúgni, a kábelek meg átjönnek a falon egy 10 centis igénytelenül általam kifúrt lyukon a szobába ahol kockulok), én csak azt próbáltam mondani hogy van akinek tettszik ez az RGB csili vili karácsonyfa PC. Nekem ugyan nincs mert túlárazottak amúgyis, meg eleve prémium gamer cuccokra raknak ilyeneket, de nekem amúgy tettszik egy igényes világítós Gamer gép... De egy letisztult LED nélküli clean design PC ugyanúgy bejön. Az általad linkelt kép is szép és esztétikus... :R

(Ez az én saját cuccom, az építés még folyamatban...)

[ Szerkesztve ]

(#50) D.Va válasza gege547 (#47) üzenetére


D.Va
senior tag

Azért az túlzás hogy mindenbe LED-et raknak... Van azért bőven választék Alaplapból, RAM-ból, VGA-ból, de ház-ból, Venti-ből is bővan olyan ami nem LED-es. Pl CoolerMaster-nek is alig van LED-es ventije. Meg ház is ami plexi-s abból is van nekik ugyanaz plexi nélkül... és ez igaz a legtöbb ház gyártóra.

Ráadásul pl kb az összes alaplapnál is ki lehet kapcsolni teljesen a LED-et. Ha meg nem, nem mindegy? Ha nem plexis házba rakja az ember, úgyse látszik, szóval mindegy hogy ledes-e... a lap vagy a VGA...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.