Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Hm, vajon képre kerülhet-e a Philae az egyre szorosabb megközelítés alatt...

Quoth the Raven "Nevermore."

(#2) buherton


buherton
őstag

Azt lehet tudni, hogy az üstökösnek mekkora a pályája? Továbbra is lenyűgőző dolog, hogy ilyet sikerült az embernek megcsinálnia.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) gerii


gerii
addikt

A szimuláció alapján még akár le is szállhatna :)

(#4) Blasku válasza scarabaeus (#1) üzenetére


Blasku
tag

Már képre került, idess: [link]
Eléggé oldalára dőlt, sajnos...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#5) scarabaeus válasza Blasku (#4) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kösz! Ez kimaradt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#6) FrozeN`


FrozeN`
tag

Az utóbbi években végre felpörögtek az űrkutatással kapcsolatos dolgok, remélem marad ez a trend. :K

(#7) DithenS válasza FrozeN` (#6) üzenetére


DithenS
senior tag

De az a baj hogy csak robotok terén.Szép és jó hogy küldjük ezerrel a szondákat meg a rovereket,de az emberi űrutazás sehol nincs ami szerintem egy civilizációnál kicsit cinkes.

(#8) #06658560 válasza DithenS (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#9) WoodrufF


WoodrufF
tag

Az élő közvetítés elmaradt, a háttérben feltűnő idegen anyahajó miatt. :)

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Már megy!

(#11) PHenis


PHenis
senior tag

Miert kell direkt megsemmisiteni? Nem el van az ott maganak?

(#12) daninet válasza PHenis (#11) üzenetére


daninet
veterán

Le vagyon irva a cikkben. Tavol van a naptol, kezd lemerulni, hibernaciobol meg mar nem biztos vissza tudnak hozni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13) Tibeko válasza daninet (#12) üzenetére


Tibeko
újonc

De akkor is ott van a lehetőség, hogy igen, nem értem miért nem próbálják meg. Mi baj lenne abból, ha nem semmisítik meg, hibernálják és nem tudják felkelteni?

(#14) dajkopali válasza Tibeko (#13) üzenetére


dajkopali
addikt

azzal indokolják, ha jól emlékszem, hogy a zuhanás alatt még igen értékes adatokat tud a Földre küldeni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) gerii válasza dajkopali (#14) üzenetére


gerii
addikt

Musk Mars projektjéről nem lesz egy kis elemzés, cikk?
Most nézem hogy már van.

[ Szerkesztve ]

(#16) Geffry válasza Tibeko (#13) üzenetére


Geffry
aktív tag

Instabil a pályája. Borzasztó alacsony gravitációban van, leginkább saját magát tartja az üstökös körül úgyhogy ha senki sem irányítja akkor elszáll a fenébe.
Ez azért volna baj mert egyrészt felesleges űrszemetet gyártunk napkörüli pályán, (igazából sok vizet nem zavarna, van jópár szonda odakint) másrészt ahogy azt már írták is előttem, értékes utolsó mérési eredényeket és képeket tud továbbítani az utolsó bukfenccel.

De megértem amúgy azokat akik nem akarják a szonda halálát. Én például azon gondolkoztam hogy miért nem használják a hajtóműveket arra hogy az utolsó pillanatokban lelassítsák és kényelmesen letegyék.
De ennek valószínűleg az az oka hogy ez egyrészt nem egy leszállásra tervezett robot, másrészt ha sikerülne is, de mondjuk elbillen vagy valami hasonló, akkor az antennája vakon szórja majd a jeleket a Földet keresve és ezzel sok felesleges izgalmat keltene a SETI-s közösségnél. Gondolom én...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#17) eastone1


eastone1
senior tag

Ez az üstökös mikor lesz ismét ilyen közel tudja valaki?

(#18) KAMELOT válasza buherton (#2) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez nekem is tetszik. Nagy telejsítmény ilyet elérni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) csongi


csongi
veterán

Fent lesz ez youtobon kesobb? Nem tudom nezni az elo adast :(

(#20) buherton válasza KAMELOT (#18) üzenetére


buherton
őstag

Azért egy kicsit sajnálom, hogy nincs már azaz igazi hidegháborús űrverseny - nem éltem meg, csak olvastam róla - , amikor az amerikaiak és a szovjetek próbáltak egymásra licitálni, mert akkor az elmúlt kb 40 év az majdnem pont arra lett volna elég, amit éppen a napokban mondtak, hogy az ember a Marsra fog lépni. Bár ezt azért erősen kétségbe vonom ugyanis, ahogy az űrhajó elhagyja a Föld mágneses mezejét elég komoly sugárzásnak lennének kitéve a benne utazók.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) KAMELOT válasza buherton (#20) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ott kint elég nagy hatásoknak vannak kitéve. Kiváncsi leszek amikor az ember masra lép! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Azon hüledezek, milyen precíz számításokról van szó. Tíz évvel korábban kiszámolják, hogy , merre, hány méter. Majdnem pszichohistória. :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) dstern válasza buherton (#20) üzenetére


dstern
tag

Nyilván,ha a Szovjetunió nem omlik össze, az emberiség már a Marson lenne

(#24) kymera


kymera
senior tag

Gratt a csapatnak. Nem semmi teljesítmény részükről.
Én is inkább a lassú landolás mellett döntöttem volna - lesz ami lesz.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.