Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Inkább az akadozó USB problémát oldaná meg a B450es lapokon :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2) hallador


hallador
addikt

Linux támogatás van, de reméljük az AMD megspékeli valamilyen zárt driverrel amitől nem lesz. Aztán mikor egyszer lesz akkor majd úgy jelentik be hogy az AMD is támogatja az opensourve-ot. Igazán kifejleszthetnének valamilyen saját hálózati terméket. És akkor csodálkoznak hogy nem bíznak bennük. Hát igen, nehéz is úgy, hogy minimális fejlesztéssel adnak el más által gyártott termékeket.
Nem lennének az Intelre szorulva a gyártók ha jobb WiFi-t akarnak az üzleti gépekbe tenni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) Pingüino válasza hallador (#2) üzenetére


Pingüino
senior tag

Miért, eddig mit adott az AMD, amihez nincs opensource driver? Pont nem ők híresek arról, hogy mindent bezárnak.

(#4) xeon forever


xeon forever
addikt

Meanwhile...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#5) hallador válasza Pingüino (#3) üzenetére


hallador
addikt

Ja azért szívott mindenki a 2000-es években vagy 15 éven keresztül a radeon driverekkel, meg a mobil platformokkal. Meg még az Ryzenekkel is volt probléma. Szóval elő ne add, hogy milyen jó az opensource támogatása, mert hol van hol nincs. Persze ilyenkor az összes notebook gyártó hülye volt csak az AMD volt repülő.

Sokkal jobban járna mindenki, ha saját platformot fejlesztene.

Aztán ha üzleti gépeket megnézem akkor az AMD - s notebookokban Intel WiFi van. De csak azért mert az AMD-nek nagyon jó az opensource támogatása.

Szerintem meg az AMD visszatérhetne 2003 körüli szokásaihoz amikor képesek voltak saját platformot előállítani, ami valóban támogatott lehetne, és nem függ másoktól.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) xeon forever válasza hallador (#5) üzenetére


xeon forever
addikt

Én...lassan....... kiégek:
"Sokkal jobban járna mindenki, ha saját platformot fejlesztene."

:))

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#7) hallador válasza xeon forever (#6) üzenetére


hallador
addikt

Már nem... :))

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#8) xeon forever válasza hallador (#7) üzenetére


xeon forever
addikt

JP admins forever. :DDD

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#9) apatyas válasza xeon forever (#4) üzenetére


apatyas
Korrektor

Uhh. Kellett vagy két perc, mire leesett a szitu. De akkor aztán nagyot puffant a szárnyaszegett röfi.
Ontopic: ha nem lesz rosszabb a drivere, mint a gyártóé/licenszet adóé, akkor tényleg jól járhatunk vele.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#10) xeon forever válasza apatyas (#9) üzenetére


xeon forever
addikt

On topic: Számomra ez mindig is egy nagy kérdés volt...
Azaz vagy múkodik vagy nem...
Intelék még mindig sokkal stabillabak általában.
Nálam van ez is meg az is meg amazis...
Intel lan atom stabil minden más kuka. Sok év sok tapasztalat beszél belőlem. Persze lehetne gyorsabb is mint az a paraméterekben le van írva, de nekem megfelel a belső hálón a 144Gbps 24 porton, lanon 1ms, tovább osztva wlanra 1-2 ms... :P

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#11) Dragon3000 válasza hallador (#5) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aztán ha üzleti gépeket megnézem akkor az AMD - s notebookokban Intel WiFi van. De csak azért mert az AMD-nek nagyon jó az opensource támogatása.

Itt milyen összefüggést kellene látni, tettek volna bele amd-t, ami nem volt, mivel nem gyártottak wifi modult?

De Te nem vagy intel fan, csak mindenhol támadod az amd-t ahogy csak tudod, persze az intel driverek tökéletessek, nem szopott még vele senki..... Meg az intel 2,5Gbps lan is rendben volt, ha beszoptad korlátozhattad gigabitre, hogy normálisan működjön. De mindig csak az amd-s hibákat emeled ki, az inteleseket meg söpröd a szőnyeg alá.

(#12) xeon forever válasza Dragon3000 (#11) üzenetére


xeon forever
addikt

Volt ilyen igen, de legalább volt...
AMD ehhez képest, nem volt, mindig intel lan-t, wifit licncelktek, vagy más gyártóét...

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#13) Dragon3000 válasza xeon forever (#12) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az amd? Szerintem meg a gyártók, akik amd-t használtak, nem hiszem, hogy sok köze van az amd-nek ehhez. Amúgy meg nem kötelező mindent gyártaniuk, így ha amd-s verzió nincs, akkor miért gond, ha más gyártótól kerül bele vezérlő, ami nincs eltitkolva? Ezekben az esetekben legalább nem úgy van megoldva, mint intel esetén az amd igp volt :D

(#14) GhostRider93 válasza xeon forever (#10) üzenetére


GhostRider93
tag

Én is úgy tapasztaltam az intel jo wifit gyárt ettől függetlenül az inteles laposomban qualcomm atheros modul van ami számomra eddig a legjobb volt ezért vettem olyan tplink usb wifit amibe szintén ők szállítják a csipet és nem csalódtam. Mtk-val nálam huzamosabb folyamatos max terhelés alatt (szintén usb-s modul) a tizedére visszavette a sebességet pár perc után és 1-2 óra elteltével végleg megadta magát és lekapcsolt. A megoldás letiltás majd engedélyezés vagy egy ki be húzás volt. Nem mondom hogy az alaplapra integrált is ilyen lesz, az majd kiderül mit szállít saját név alatt az amd. Amúgy a rooterben (zte) szintén MTK van és még soha nem kapcsolt ki vagy fagyott le mióta megvan (asszem kb 3 év) de azt a Digi elvileg távolról frissíti és "karbantartja" .

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#15) apatyas válasza GhostRider93 (#14) üzenetére


apatyas
Korrektor

Örülj neki amíg jó. Mi digis wifivel több helyen tapasztaltunk érdekes dolgokat.. 100 pingből 90db <5ms, 8db 50-100msec, 1db 100-3000msec, 1 csomagvesztés.. Táp reset néha segít. Maga a router volt pingelve. Ugyanez etherneten sokkal jobb volt.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16) hallador válasza Dragon3000 (#11) üzenetére


hallador
addikt

Itt milyen összefüggést kellene látni, tettek volna bele amd-t, ami nem volt, mivel nem gyártottak wifi modult?

Hát ez az, de erről is gondolom én, esetleg más tehet.

De Te nem vagy intel fan, csak mindenhol támadod az amd-t ahogy csak tudod, persze az intel driverek tökéletessek, nem szopott még vele senki..... Meg az intel 2,5Gbps lan is rendben volt, ha beszoptad korlátozhattad gigabitre, hogy normálisan működjön. De mindig csak az amd-s hibákat emeled ki, az inteleseket meg söpröd a szőnyeg alá.

Hagyjuk már ezt a szegény AMD stílust, amikor Te és a haverok jönnek azzal, hogy minden rossz ami nem AMD, akkor hol szoktál lenni? Vagy akkor nem vagy ekkora békebíró? Nehogy már minden más hibája legyen, ugyan tudom, hogy Magyarországon minden más hibája, meg mindig szeret panaszkodni, de ember ezzel ne gyere már elő, mert nem óvoda... Aztán itt csak az Intel hibázott eddig senki más legalábbis szerinted...
Mondjuk ja csak az nem hibázik, aki nem dolgozik..., gondolom hogy arról is az Intel tehet, hogy működnek az adapterei. Hibák vannak, de legalább van, mondjuk ez láthatóan nálatok sokkal nagyobb probléma, mint ha nem lenne.. Megtaláltad a lényeget.

Börtönőr: És mi az a Duma bojkottja?
Pelikán: A duma bojkottja? Szerintem az, hogy mindenki fogja be a pofáját.

Megoldottad!

Az amd? Szerintem meg a gyártók, akik amd-t használtak, nem hiszem, hogy sok köze van az amd-nek ehhez.

Hogy lenne már, mint ahogyan leírtam, minden gyártó hülye, csak az AMD repülő. Jajjj szegény. Most komolyan megint az elmúlt 70 éves doktrínával jössz elő, amivel amúgy általában, jajj ne beszéljünk egy problémáról, mert elvisz a fekete autó. Láthatóan nem a megoldásokra törekszel, hanem arra, hogy hogyan lehet megmagyarázni a fing reszelést.

Amúgy meg nem kötelező mindent gyártaniuk, így ha amd-s verzió nincs, akkor miért gond, ha más gyártótól kerül bele vezérlő, ami nincs eltitkolva? Ezekben az esetekben legalább nem úgy van megoldva, mint intel esetén az amd igp volt

Mert gondolom az Intel ebben az esetben azt állította, hogy nem AMD van benne, vagy? Illetve ez nem úgy fog megjelenni a Windows, Linux alatt, hogy AMD, hanem más néven. Ezt honnan vetted?

Komolyan mondom le kellene szokni már erről a kádár rendszerben kialakított echte népbutítós mentalitásról, minden esetben ellenséget keresünk, de legalább meg is magyarázzuk, hogy mennyire (NEM) erről van szó, de legalább ha lehet belekötünk az élő fába is, mert hát Arrafelé minden tökéletes, de már csak ezen kell/lehetne javítani, ja erre van az a mondás, Más szemében a szálkát is meglátja, a sajátjában a gerendát sem.

Püspök: (a börtönben) Isten hozott, fiam!
Pelikán: Meg egy fekete autó, Szentatyám.

Le kellene erről már szokni.....

Egyik cég sem angyalka, csak kb nálatok mindig az a rossz, aki nem szimpatikus, a tények nem ismerete még nem lesz valóság, csak nálatok.

--------------------------

Aztán arról ne is beszéljünk, hogy az AMD, meg az Intel kapcsolata a való világban közel nem ennyire gázos, mint ahogy Abu, vagy ti szoktátok itt szítani a lángot. (Többször beszélek, akár USA, Kanadai mérnökökkel, és azért közel nem ennyire kritikusak...) 50 éve egymásra vannak utalva, és a keresztszerződések miatt nem is nagyon támadják egymást, mert kb a kettő cég kéz a kézben jár technológiailag. Persze ehhez ismerni is kellene a számítástechnika történelmet is, csak nálatok ez az elmúlt 2 évre szokott korlátozódni, ami azért probléma, arról nem beszélve, hogy valamelyik gyártó valamit elkövetett, akkor b@szk1 ezt hallgatja ez ember 100 év múlva is, mert ilyenkor jönnek a parázsviták, de legalább meg is sértődtök, mert hát Árpád népe....Nem óvoda, meg nem felejt... :(
Persze gazdasági perekben vannak elmarasztalások, de ez így normális, különben soha nem lenne verseny.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) Raysen623 válasza gordonfreemN (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Neked milyen USB problémáid vannak?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) Dragon3000 válasza hallador (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hagyjuk már ezt a szegény AMD stílust, amikor Te és a haverok jönnek azzal, hogy minden rossz ami nem AMD, akkor hol szoktál lenni? Vagy akkor nem vagy ekkora békebíró? Nehogy már minden más hibája legyen, ugyan tudom, hogy Magyarországon minden más hibája, meg mindig szeret panaszkodni, de ember ezzel ne gyere már elő, mert nem óvoda... Aztán itt csak az Intel hibázott eddig senki más legalábbis szerinted...

Te nagyon hülye vagy, hol írtam, hogy az amd nem hibázott soha? De azt felróni egy cégnek, hogy eddig nem gyártott wifi modult az év vicce. Nem az amd-t védtem, azt hoztam fel, hogy Te nem vagy intel fan, ezt annyiszor leírtad már, de közben csak magasztalod az intelt még akkor is amikor szart tesz le az asztalra, az amd-t meg csak támadod minden gyerekes hülyeséggel. Ha az intel ellen írnak hülyeséget veled ellentétben, akkor is leírom, hogy hülyeséget beszélnek, mert engem nem érdekel, hogy amd vagy intel van ráírva.
Az aláhúzott rész, pont Te sírtál, hogy eddig a wifi modult másoktól szerezték be az amd eszközökbe.

Persze ehhez ismerni is kellene a számítástechnika történelmet is, csak nálatok ez az elmúlt 2 évre szokott korlátozódni, ami azért probléma, arról nem beszélve, hogy valamelyik gyártó valamit elkövetett, akkor b@szk1 ezt hallgatja ez ember 100 év múlva is, mert ilyenkor jönnek a parázsviták, de legalább meg is sértődtök, mert hát Árpád népe....Nem óvoda, meg nem felejt...

Mai napid lehet olvasni, hogy az amd kazán sokat fogyaszt, miközben ez már rég megfordult, de persze ezzel senki nem foglalkozik. Ezek alapján a nagy fanok meg az elmúlt 2-3 évet úgy élik meg, hogy meg se történt, csak az a lényeg, ami régen volt. Sokkal jobb megoldás.
Pl engem nem érdekel, hogy 5 éve mi volt, mert a jelenben kell vásárolni, most azt veszem, amelyik az adott keretből a jobbat nyújtja a számomra, régen az intel volt, jelenleg meg lehet választani adott kategóriákban.

[ Szerkesztve ]

(#19) hallador válasza Dragon3000 (#18) üzenetére


hallador
addikt

Ja ja így utólag leírtad amit én is, csak ilyenkor már késő.
A másik, hogy az élj a mának mentalitás szép, de nem vezet előre. Most én is AMD processzoros notebookokot tervezek majd venni. De nem fikázok le mindent ami nem AMD, mint most tetted ezt,
Aztán nehogy már neked álljon feljebb, azután, hogy igazából előhoztál mindent ami eszedbe jutott, utána pedig még én vagyok a hülye....

El kellene gondolkodni, hogy nem egészen kompatibilis az a gondolkodás mód a világgal ami néha otthonról jön, Hát ennyi...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) Dragon3000 válasza hallador (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

A másik, hogy az élj a mának mentalitás szép, de nem vezet előre.

A múltban ragadás hova vezet?

Hol fikáztam mindent, ami nem amd, írd már le, azért mert az amd fikádra felhoztam pár intel balfaszságot az nem egyenlő azzal, hogy minden nem amd-s dolog szar. Tőled csak fikát lehet olvasni az amd-vel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#21) Reggie0 válasza hallador (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Arrol ne is beszeljunk, hogy amdgpu is mekkora egy fos a 2000-res szerias mobil rizenekkel. Ennyire fagyos laptopom meg eletemben nem volt. Tipikusan az az opensource tamogatas amiben nincs koszonet, stabilabb lenne a driver ha nem lenne gyari tamogatas...

(#22) Beretvás válasza hallador (#5) üzenetére


Beretvás
addikt

Csak az inkompetensek szívnak az amd driverrel de nekik is ott van a csattogós falepke, azt talán nem rontják el..

(#23) #06658560 válasza Beretvás (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Milyen kompetencia kell a next next enter driver telepítéshez?

(#24) Busterftw


Busterftw
veterán

Tehat a sajat AMD modul nem mas mint egy matrica?

(#25) devast válasza Beretvás (#22) üzenetére


devast
addikt

Nekem is amd-s platformom van most, de azért a szoftveres támogatásuk megér 1 misét.
Pl amit a biosokkal művelnek, az vicc. Néha ilyen bugja van, néha olyan, jönnek benne új funkciók amik vagy működnek éppen vagy nem. Otthonra szórakozni ok, de céghez 100db-ot nem lenne bátorságom bevállalni.
Visszatérve a lan-ra, ha a 2.5g-s failtől eltekintünk, akkor intel lan és wlan az ilyen baseline a szakmában. Drivert fel, és az idők végezetéig stabilan működik. QCA kezd jobb lenni mint régen volt, de még mindig nincs ott stabilitásban mint az intel. Mediatek-et meg max az ellenségeimnek szoktam ajánlani.
Személy szerint ezt egy fail lépésnek érzem az amd részéről, ugyanis ahhoz, hogy a mediatek-es hálózati cuccokból valami értelmeset ki tudjanak hozni, ahhoz durva szoftveres csapat kell, nekik pont az a leggyengébb...

(#26) Dragon3000 válasza devast (#25) üzenetére


Dragon3000
veterán

Személy szerint ezt egy fail lépésnek érzem az amd részéről, ugyanis ahhoz, hogy a mediatek-es hálózati cuccokból valami értelmeset ki tudjanak hozni, ahhoz durva szoftveres csapat kell, nekik pont az a leggyengébb...

Ha szar lesz, akkor a gyártók úgysem az amd megoldást fogják választani, ahogy eddig is megvolt a lehetőségük intel és más megoldások között válogatni amd-s gép esetében is.

(#27) sb válasza Reggie0 (#21) üzenetére


sb
veterán

Bezzeg a most friss 4 hónapos 10.gen Intelem sose fagyott le.. oh, wait.
Előtte is az volt, 6. gen. az kéthavonta volt újraindítva... igen, szar, instabil Win10-el is.

Már halladornak is leírtam többször de le se sz*rja. Cégnél mi is Intelt használunk mégis megvannak a praktikák, hogy melyik Intel wifi drivert nem szabad feltenni, minden bios, fw frissítés előtt megnézik azokat is fejvakarva, hogy mehet vagy több szart csinál mint hasznot, stb... És Intel. "Ezeréves platform" meg "támogatás level 1000".

Visszakanyarodva a témára: a saját wifi igénylése szerintem is erős túlzás. Pár évtizede nem így működnek a gyártók, beszállítók vannak részfeladatokra mert mindenki mást tud hatékonyan és jól megoldani. Nem csak itt. Az IT speciális mert itt valóban olyan integráltság van ami egyszerűen megöl bizonyos funkciókat ha nincs meg. De egy wifi ne tartozzon már ebbe a csoportba...

(#28) sb válasza devast (#25) üzenetére


sb
veterán

Egy másik noti sztorija jut eszembe.
Esküszöm nem viccelek, gyakorlatilag a védelemnek köszönhető, hogy nem égette le magát, pont fordítva működött:
1. idle: fan off.
2. Prime95: 8sec után 99 fok, a venti csak elindult.
3. Utána belőtte magát 72 fokra ami full indokolatlan 85-90 fokos üzemi hőmérsékletek mellett. cserébe 5000rpm és full throttling alapórajelre (1.8GHz 4, négy! maggal, vissza pár évet a múltba.)
4. Terhelés kilőve, 10sec múlva 60 fok körülre hűlt de a venti még kb. 7-8 percet pörgött fullon, terhelés és meleg nélkül. :D :D

Nos ehhez ha jól emlékszem 4 bios és 3 Intel Thermal Management frissítés jött ki mire normálisan hűtőtte a cpu-t.
Ez megint a nagy support múltú Intel és a szintén nem kezdő Dell volt, üzleti, 4-600k-s notik supportjánál.

(#29) Busterftw válasza sb (#28) üzenetére


Busterftw
veterán

Kerdes milyen ceges kornyezetben megy egyaltalan Prime95, meg minek.
Nalunk a cegnel 19 irodaban ( tavaly kezdodo home office miatt) vettek 600 HP laptopot, egyiken sem fut Prime95, 1 eve nincs gond veluk.
De elotte az irodakban levo Dell desktopok sem futtattak Prime95-ot.

Szoval off sztorinak ez jo, csak kerdes mi a celja.

(#30) Reggie0 válasza sb (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mindegy, hogy windowssal fagy-e, nekem linux alatt vannak vele problemaim. Elotte 3. gen intel atomstabil volt. De foleg szoftveres problema ez. Amdgpu driver egy fos. No meg a biosok is eleg fosok, teli van az ACPI tabla hibaval, usb suspend kezeles egy rakas sz., stb.stb.. Egyikre se mondanam, hogy hw hiba.

[ Szerkesztve ]

(#31) thgergo válasza Reggie0 (#30) üzenetére


thgergo
tag

4xxxU amdgpu nekem eddig tökéletesen megy ubuntuval, alap gnome3. Néha a gnome-shell befagy de magától újraindul a programok megállása nélkül.
2.gen intel gpu sokkal több hibát generált nálam... WebGL chrome-ban 1 fps, gpu gyorsított gnome3 akadt és hasonlók. Ezzel meg megy minden is.
Usb autosuspendet pedig sajnos le kell tiltani a francba a fagyogató eszközökre legalább, onnantól pl. az USB-c dokkolók is mennek.
USB autosuspenddel neked mi a hiba?

[ Szerkesztve ]

-

(#32) fatpingvin válasza hallador (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

jó azért a fglrx óta sok víz lefolyt a dunán.

nem mellékesen az Intel se éppen arról híres hogy full open driver stackjük lenne. a FW legalábbis rendszeresen szűk keresztmetszet, bár működik.

ami ezt a mediatekes AMD wifi izét illeti, én nem bánom, legyen valami.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) fatpingvin válasza Reggie0 (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

iGPU-val én is szívtam, ezért is lett R3 3100 a R5 2400G helyett. mondjuk a FirePro meg fűt mint az istennyila... kéne már az a Xe DG2...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#34) dkess válasza devast (#25) üzenetére


dkess
őstag

Igen, és ráadásul az is kérdés, hogy hova akarják majd pozicionálni ezt a RZ608 -at. Ugye odáig, hogy WiFi 6E (2.4/5/6 GHz) meg BT 5.2 odáig tulajdonképpen nem is az Intel AX200/201 játszópajtása lenne, hanem az AX210 -é.

No de 160 MHz csatornaszélességet 5 illetve 6 GHz -en nem tud - míg ezt az Intel korábbi megoldása is tudta. Persze WiFi 6 -nál a gyakorlatban ez nem akkora érvágás, de WiFi 6E -nél ez húzóérv lehet ...

Valószínűsítem, hogy valami olcsó megoldásnak szánják akkor OK lehet. Még így 2021 -ben is a laptop gyártók bőszen szórják a Realtek AC 1x1 -es (!! - elméleti linksebesség 433 Mbps) WiFi -ket a Ryzen -es laposokba. Aztán, ha az alsóbb régiókba mehetne hasonló áron mondjuk ilyen RZ608, akkor az mégis előrelépés lenne. Jócskán segítené a döntésben a felhasználókat AMD irányába ... A felsőbbekbe Ryzen7/9 -el meg mehetnek majd persze az AX210 -esek akár továbbra is ...

Egyébként a fogyasztók részéről tényleg nem sok értelme lenne egy paramétereiben még gyengébb vezérlő is MediaTek csippel meg pláne nem ...

(#35) Reggie0 válasza thgergo (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem kde is akad, neha 100% procin ragad es laggol minden ami grafikus feluleten van. vlc-t is x film utan ujra kell inditnai, mert akadni kezd. mplayer rootkent instant fagyast okoz, erdekes intel es nvidia driverekkel nem.

auto usb suspend mellett neha ugy lesuspendeli a root complexet, hogy nem veszi eszre a radugott uj eszkozt.

#33 fatpingvin : Nekem mar uton van a masik laptop, abban 3700u van, majd meglatjuk mit tud :) Most ez hp lesz lenovo helyett, lenovoban nagyot csalodtam, eleg fosok ezek az uj gepeik.

[ Szerkesztve ]

(#36) Reggie0 válasza dkess (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Melyik realtek 1x1 amit szornak a ryzenes gepek melle?

Sajnos intel is csak nativ 160MHz-et tudott(pl. ac9260), 80+80MHz-et nem, szoval annyira nem lehet kihasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#37) dkess válasza Reggie0 (#36) üzenetére


dkess
őstag

Ezt: Realtek RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 combo

Például a HP ezen notebook családjából a Ryzen -hez ... : [link] (a táblázatos résznél a spec -ek között)

(#38) thgergo válasza Reggie0 (#35) üzenetére


thgergo
tag

Érdekes, T14s 4750U-val, teljesen linux kompatibilis. Kevesebb vele a szívás, mint a 2. gen core-i T420-al volt... Nem gondolnám, hogy a Picasso/RavenRidge ennyire más lenne. De lehet, egy Thinkpadokat jobban letesztnek.
Ebben is Intel wifi van Wi-Fi 6 AX200 (rev 1a).

-

(#39) hallador válasza fatpingvin (#32) üzenetére


hallador
addikt

Igen ahogy írod, nem opensoirce de 20 éve működik. Hát ez az.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) Reggie0 válasza thgergo (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nem hinnem, hogy jobban letesztelnek, mert thinkpadom van 2500u-val :) Inkabb addigra mar kiforrot esetleg, de a thinkpaddal a linuxozas kinszenvedes volt az elso ryzenekkel. Nezd meg a redditet, mindenkinek volt vele valami baja, fagytak durvan, stb..

[ Szerkesztve ]

(#41) hallador válasza thgergo (#38) üzenetére


hallador
addikt

Pedig DE. Az első kettő generáció kínszenvedés volt, tele voltak vele a fórumok, nem csak Lenovo, hanem a HP oldalon is. Még a 3-dik generáció sem teljesen jó, de ott már rájött az AMD és a gyártók is, hogy az AMD megint csak beszél a kompatibilitásról, de igazából csak a szívás volt velük.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) hallador válasza Beretvás (#22) üzenetére


hallador
addikt

Ja, ja pláne ha eddig egy géped volt, ami kompatibilis volt vele, nekem nem volt AMD-m így nem volt vele problémám, de a környezetemben sok van, és a Windows-on felül nem sok mindennel működtek, a Ryzen 1-2 generáció gyakorlatilag szívás volt az előző generációknaál meg hol ment hol nem a Linux támogatás.
Szóval lehet, hogy mindenki hülye csak Te vagy repülő, de egyelőre a saját szememnek hiszek nem neked, nem baj remélem. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) fatpingvin válasza hallador (#42) üzenetére


fatpingvin
őstag

egészen bámulatos hogy ilyen n=1 esettanulmányokat vagdostok egymáshoz mint érv...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#44) Reggie0 válasza fatpingvin (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat igen. Vegulis amikor a programkododban megtalalod a hibat es kijavitod, az is n=1-es tanulmany alapjan keszul. Megis mukodik. De lehet csak nalad nem kotottek be az internetet, szerencsere mar nalunk van es masok reportjait elolvasva egyertelmuen van mintazat a tipikus hibakra amivel problema volt. Tudod ilyenekbol keszitik aztan a bugreportot es a patcheket/workaroundokat... (csak hogy peldakat emlitsek a bugos bios/acpi problemak megoldasaira, az egyik workaround a c6 state tiltasa, a masik a softveres iommu, amivel ezeket a fagyasos problemakat kezellni kellett. 4.15 es 4.17 kerneleknel biztosan).

[ Szerkesztve ]

(#45) hallador válasza fatpingvin (#43) üzenetére


hallador
addikt

Hát igen, nem kell hozzá esettanulmány, hogy ismerjük ezeket a dolgokat. Engem azok az esettanulmányok érdekelnének, amikor előjöttök minden szuper tapasztalat nélkül dolgokkal úgy, hogy olvastatok valamit a prohardveren. Majd amikor, valaki le meri írni, hogy de baszki ez nem ilyen szép és tiszta akkor jön a trollhadsereg hogy ez aztán úgy le lett tesztelve, hogy az csak na. Ja most így derülnek ki a dolgok 2 év múlva úgy eltűntek szakértő urak mint a sicc. Csak a szokásos.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) fatpingvin válasza hallador (#45) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem foglaltam állást a kérdésben. annyit tettem szóvá hogy ugyanez a színvonal. ugyanerre gondolunk. elképesztő.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47) kopi72 válasza xeon forever (#6) üzenetére


kopi72
aktív tag

Hol van az 5. ujja? Megette?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#48) fatpingvin válasza kopi72 (#47) üzenetére


fatpingvin
őstag

én ettem meg. anyunak ne mondd el lécci.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#49) MongolZ


MongolZ
addikt

Jujj, de megbízható az Intel, csak évekig szoptam, hogy az 1Gbps-t random levette 100Mbps half duplexre, minden előjel nélkül... Persze csak úgy tűnt föl, hogy picit nagyobb lett a ping, viszont a packet loss megugrott, mint a szar... Persze a net tele panasszal, driver keresés, hogy egyáltalán melyik a normálisabb... Aztán alaplap csere megoldotta a problémát. Szintén Intel benne a vezérlő, de ezzel egyelőre nincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#50) hallador válasza MongolZ (#49) üzenetére


hallador
addikt

Ja tehát, volt egy hibás eszközöd ami működött, majd kicserélték és most jól is működik, értem, tehát sikerült összekeverni a hibás termék fogalmát az inkompatibilis fogalmával. Végülis a kettő majdnem ugyanaz.
Igazad is van, az ugyanaz, hogy valami eleve nem működik vagy a Windows alatt drivert kell cserélni, mert a Windows eleve ilyen.
Linux alatt nem volt ilyen problémám.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.