Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha így halad az ssd fejlesztés, 10 év múlva már 20TB-os cuccok lesznek az otthoni gépekben. Mondjuk nem bánom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) kromatika


kromatika
veterán

Ígéreten hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#3) Patice válasza tibaimp (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

Már most is lehetne, csak hát a gazda(g)ság...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) tibaimp válasza Patice (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Még most azért egy nand lapka kapacitása "kicsi" ehhez, de pár év múlva az 2-4TB-os lapkák is elérhetők lesznek, ha így halad a fejlesztés simán! Gondolok itt a QLC-re a 3D rétegződésre stb. Ezek mint összeadódnak és ott lesz, de ahhoz még kell vagy 10 év szerintem, főleg, hogy otthoni gépbe is gazdaságosan elérhető legyen.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) bteebi


bteebi
veterán

Tehát ez 1 TB/chip? :Y Nagyon durva... Nem nehéz ebből 8-at vagy 16-ot egy NYÁK-ra tenni. Csak hát az ára... :)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Patice válasza tibaimp (#4) üzenetére


Patice
nagyúr

Én a valós előállítási költségre gondoltam.

Az OK, hogy a fejlesztés is nem kevés pénzbe került és természetesen azt is vissza kell termelni az eladásokkal, de ha azt vesszük, hogy mit tudnának már ma megcsinálni a mostani technológiával, akkor szvsz. már most lehetne 20 TB-os SSD.

Csak hát az nem érné meg nekik most. A fejlesztések jóval előbbre tartanak, mint amit mi megkaphatunk a boltok polcairól. A marketing meg intézi, hogy legyen termék és abból (bőséges) profit. Most még az 1-2-4 TB SSD-k érhetők el konzumer szinten igaz még horror áron. De lesz ez még így se. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7) bteebi válasza Patice (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Van már 60 terás is, de aligha fogjuk megvenni :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) tibaimp válasza Patice (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértünk.

bteebi: azon a 60TB-s ssd-n besz**tam, nem is tudtam, hogy már van. Mondom 10 év és ott lesz az....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) bteebi válasza tibaimp (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Az egy kicsit engem is meglepett, de néhány, sőt 8-10 terás modellek is vannak már egy ideje.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) tibaimp válasza bteebi (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, azokról tudtam, illetve olvastam, de persze vállalati környezetre, szóval bőven millió fölötti árral.
Ez a 60-as mintha 3,5 colos lenne, nem 2,5-es, de mind1. Akkor is állat.

szerk: írja is, hogy 3,5 colos, most tűnt fel, hogy jobban megnéztem a képet, meg a szöveget.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) bteebi válasza tibaimp (#10) üzenetére


bteebi
veterán

Igen, standard 3,5-es, míg a Samsung 15 terása 2,5"-es. A marketing propagandában viszont benne van az is, hogy a 3,5"-es Seagate SSD-kből nagyobb adatsűrűséget lehet elérni adott térfogatban, mint a 2,5"-os Samukból. Mivel kb. négyszer akkora a tárkapacitása, és nem annyival nagyobb, ezért ezt el lehet képzelni :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.