Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Gyönyörű vékony káva :Y , prémium alumínium hátlap, mi kell még? :C

Amúgy az "élő képet" hogy érted Legendd? :F

@w333: nekem a pár nappal ezelőtti videóban, meg itt is annak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#2) w333 válasza Thaaleum (#1) üzenetére


w333
félisten

prémium alumínium hátlap

Szerintem nem az ... :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3) #86973952


#86973952
törölt tag

Előlről tényleg jól néz ki, de a hátsó fele... Számomra nem valami szép. Viszont a tesztet várom hozzá, majd valamikor. Valószínűleg már emu 3.0 -val fog érkezni?!

(#4) dsr


dsr
senior tag

Nagyon szép :)

(#5) jacis válasza w333 (#2) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem sem az...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6) bélus91


bélus91
tag

Forgalmazási helyekről lehet tudni valamit ,vagy only Ázsia?

[ Szerkesztve ]

(#7) #86973952 válasza bélus91 (#6) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sanszos hogy nemzetközi, ahogy eddig is. Szolgáltatókhoz valószínűleg ugyanúgy be fog kerülni. Budaörsön van a központi szervíz. Meg nem hiszem, hogy elvinnék IFA -ra, ha ázsia lenne a cél.

[ Szerkesztve ]

(#8) nightmare13 válasza #86973952 (#7) üzenetére


nightmare13
senior tag

Az egy dolog, hol van a szervizközpont, meg hogy nemzetközi, ha pl Magyarországon nem forgalmazzák, lásd Mate 2

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#9) bélus91 válasza #86973952 (#7) üzenetére


bélus91
tag

Jó pár csúcs Hauwei nem jutott el ide Ázsia Amerika vagy Oroszország volt a célközönség :( :B

[ Szerkesztve ]

(#10) #86973952


#86973952
törölt tag

A kérdés arra utalt, hogy "only Asia". A központi szervíz alatt pedig nem csak Magyarország értendő, mivel a TeleMax az Huawei szempontból európai szervízközpont (Budaörsön). Ebből adódóan ingencsak meg van arra az esély, hogy ha európába bejön, akkor magyaroknál is kapható lesz. Persze semmi sem kizárt, lehet nem jut el hozzánk. Szimplán az esélyeket latolgattam.

Szerintem ez egy elég nagy dobás nekik, a promókat is így közölték, meg mennek IFA -ra is, nem hinném hogy kihagynák az európai piacot, ami egyre fontosabb a Huawei -nek. Persze majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#11) Paul119


Paul119
addikt

Ronda

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#12) Marton Pí


Marton Pí
csendes tag

Eleje is, hátulja is jól néz ki, a hátuljának csak a színe nekem nem tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#13) #86973952 válasza Marton Pí (#12) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem a hátuljáról az jut eszembe, amiket jó 10 éve lehetett rendelni Kínából, azok az utánzat, sokszor semmitmondó gyenge tabok. Megspékelve egy ujjlenyomat-olvasóval, meg kamerával/villanóval. Fiókomban is van egy ilyen. :D

(#14) jacis válasza #86973952 (#13) üzenetére


jacis
nagyúr

10 éve nem is voltak még tabok :B

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15) #86973952 válasza jacis (#14) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet 7 - 8 éve, majdnem 10, de korábban biztos nem, mert akkoriban dolgoztam olyan cégnél, ahol sokat rendeltük Kínából, egyedileg tervezet, legyártott termékeket is. Akkor rendeltem többek között őt is:

Nagyon buta modell volt még... :D (vicces az, hogy még működik). Kár hogy az érzékelése nem az igazi, sosem volt az. Itt aztán lehet a káva miatt beszólni :D

[ Szerkesztve ]

(#16) jacis válasza #86973952 (#15) üzenetére


jacis
nagyúr

2007. január 9-én mutatták be az első szifont amiben érintő kijelző volt és ezt már abban az éveben lekoppintották?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#17) #86973952 válasza jacis (#16) üzenetére


#86973952
törölt tag

7 éve jöttem el attól a cégtől, abban az időben sok telefont, meg ilyen tabhoz hasonló kütyüt rendeltem. Később már nem, csak az utóbbi pár évben, azóta viszont már más a kínálat. Persze nem nagyon volt akkoriban benne a köztudatban Kína, pedig egyes (nem műszaki) termékekből 40 - 50 ezer darabokat is gyártottunk multiknak. Akkoriban is volt már kint Hong Kong -ban saját iroda, sőt, valamelyik magyar cégnek saját gyára is volt már. Ezért kerültem én is csak kapcsolatba ezzel a vonallal. Csak az utóbbi időben nagyon visszavették ezeket a költekezéseket a cégek a különböző, nagy adóterhek miatt (pl. környezetvédelmi díj).

Amúgy ájfón 6 -ot már 1 hónapja lehet kapni, csak nem az Apple gyártja. :D Szerintem sokat elmond.

Fenti cuccnak borzalmasan rossz az érintője, nagyon nehezen érzékel, de ez jellemző volt akkor sok onnan kikerült modellre.

[ Szerkesztve ]

(#19) FATtila78


FATtila78
tag

Nem is tudom, hogy a LG Optimus 4X HD óta volt-e olyan telefon, amire azt mondtam, hogy "húvazze", de ez nagyon "húvazze" :DD Ez az idei IFA végre olyan ütős lesz, mint egy IFA :C

[ Szerkesztve ]

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#20) #86973952 válasza FATtila78 (#19) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amúgy mint ha az optimus előtt HTC -t írtál volna, csak javítottad. :D Viszont utóbbiban én látok is néhány közös vonást ennél a készüléknél. Szerintem nagyon hasonlít a HTC mostani telefonjaira. Nem tudom erről másnak mi a véleménye.

Amúgy amikor katonaságnál szakadó esőben IFA aksikat kellett cipelni, az annyira már nem volt ütős. :D

jacis:
Érintős készülékek terén azért a 2007 -es Apple termékek előtt is volt élet. 90 -es évek elején az IBM "rendszer nélküli" érintős mobilja vagy a 2002 -es Motorola A 008, ami hosszú évekig kiszolgált. Csak a vázát kellett felújítanom, de ékes darabja a gyűjteményemnek. Utóbb említett darabnak is láttam már másolatát.

[ Szerkesztve ]

(#21) roli543


roli543
őstag

Hopp a káva :DD

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#22) FATtila78 válasza #86973952 (#20) üzenetére


FATtila78
tag

Igen, mert a oneX volt az első, amire akkortájt felfigyeltem. De az akkori OneX, Galaxy S3, Optimus4XHD trió közül az utóbbi állt hozzám legközelebb. Ez volt szerintem az utolsó generáció, ami még látványos fejlődést mutatott. 1GB RAM, sima HD felbontás, 4.0/4.1 droid, jó kamera, gördülékeny felhasználói élmény, itt érte el azt a pontot a technológia,a felhasználói élmény, ami mai szemmel "mindenre elég". Azóta csak finomhangolás, parasztvakító funkciók (lásd GS4), meg "fölösleges" felbontás növekedés, procinövelés megy. Szerintem ezekkel a telefonokkal léptünk egy lépcsőfokot, azóta szinte csak egyhelyben toporgás van. Persze ugyanez igaz az Apple-re is, egy 4S pl. mindent tud felhasználói élmény szinten, mint egy 5S (na ezért mit fogok kapni).

[ Szerkesztve ]

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#23) rbertkrl válasza FATtila78 (#22) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Vége a trollolololo-nak? :)

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#24) Ali G.


Ali G.
senior tag

egyáltalán nem tetszik :D még mindig a p6 néz ki a legjobban :D

(#25) babkukta


babkukta
senior tag

Előről szép, de jellegtelen. Kifejezetten olyan semmilyennek mondanám. Pici káva, de nincs jellegzetessége. Ezzel szemben a hátulja... :( De ez is inkább élőben fog elválni, h mennyire kézreálló, kényelmes. stb

Üdvözlettel, Tibi

(#26) FATtila78 válasza rbertkrl (#23) üzenetére


FATtila78
tag

Eddig se trollkodtam, csak olyan tényeket írtam, amiről sok "régi motoros" gondolta, hogy 40 kommentes embertelen stílusú flameben kell reagálni. ;]

[ Szerkesztve ]

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#27) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Egy apró hiba:
A Kirin 920-ban Mali-T628 MP4 van. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Luck Dragon

Előröl nézve szinte a Xiaomi MI4-et látok benne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) Lomha 8V válasza #86973952 (#15) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Azta, ez aztán az oldszkúl cucc. :K

(#30) Marton Pí válasza #86973952 (#15) üzenetére


Marton Pí
csendes tag

Juj, de ronda. :DD

[ Szerkesztve ]

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#31) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Vékony a káva de kérdés h a fekete részen belül hol kezdődik a kijelző!Ha egyből akkor jó,mert láttam olyan modellt ahol a fekete résszel csak "kicsinyíteni" akarták a telót!Méretadatokat valaki tud?

(#32) #86973952 válasza NeRo28 (#31) üzenetére


#86973952
törölt tag

Még nincsenek ilyen méretre adatok, legalábbis én sehol sem láttam. A kérdés viszont jogos. Szerintem nem ér ki addig, tehát nem a teljes fekete rész a képernyő. Legalábbis ha szintén 7-es szériában nézek körül, P7 esetében néhány mili van még benne. Persze ez kikapcsolt állapotban is kiderülne, de a kép minősége nagyon rossz, hogy meg lehessen állapítani, lehet nem véletlenül, majd kiderül.

Szerk.: Ezek vannak --> [link]

Itt pedig látszik is, hogy nem ér ki, bár ez a kép sem túl jó, viszont itt a válasz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33) #86973952 válasza #86973952 (#32) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő.

A kép minősége miatt van egy kis torzulás a jobb oldalán a kávánál, biztos látod te is az egyenletlenséget. Szerintem a bal oldala a mérvadó, ha a kijelző alatti keretet akarjuk szemügyre venni. Méretarányosan lerajzolod :P , vagy nagyítod, akkor le lehet mérni. Az utolsó linknél, amit betettem az előző hozzászólásba.

[ Szerkesztve ]

(#34) #71562240 válasza NeRo28 (#31) üzenetére


#71562240
törölt tag

Teljesen betölti (kitölti) a kijelző a fekete részt.

(#10) porterocka, bélus91, nightmare13... Az esélylatolgatáshoz. Az biztos, hogy a terjesztése globális, közte európai lesz. Hogy konkrétan magyarországi szolgáltató felveszi-e a kínálatba, azt egyelőre nem tudni, és sajnos nem nagyon van (nincs) összefüggésben azzal, hogy egyébként van itt a Huawei-nek európai szervizközpontja. Az ilyen döntés persze azzal van összefüggésben, hogy a szolgáltatók érdemesnek gondolják-e belevenni a kínálatba. Phableteket egyelőre nagyon ritkán vesznek fel a Note-on kívül, mert igen kevés fogy egyelőre ilyesmiből itthon - nem véletlen, hogy a Mate-tel való hamvába holt próbálkozás után a Mate 2-t már nem vette fel a Telenor sem a kínálatba. De a Mate7 egy látványosabb, nagyobb felhajtást kapó telefon lesz, tehát esetleg lát majd benne fantáziát itthoni szolgáltató is. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#35) #71562240 válasza #86973952 (#32) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha figyelmesen nézve kiszűröd a placebo hatást, az általad linkelt képen is az látszik, hogy teljesen kitölti a kijelző a fekete részt - de ez egyébként logikus is, mert ez a típus éppen erről szól, vagyis az előlap/kijelző arány rekordhajhászásáról. Tehát az a kép (is) arra válasz, hogy "teljesen kiér".

[ Szerkesztve ]

(#36) #86973952 válasza #71562240 (#34) üzenetére


#86973952
törölt tag

Képre/kijelzőre vonatkozóan:
Egyenlőre nincs olyan kép róla, amin ez egyértelműen bizonyítható. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs igazad, de hiteles fórumokon, oldalakon sem láttam erre vonatkozóan meghatározó információt. Valami ilyenről tudsz, akkor szívesen megnézem, mert érdekel a téma.

Természetesen ezt majd meglátjuk akkor, ha oda kerülünk, hogy bemutatják. Ilyen képekből messzemenő következtetést nehéz lenne levonni. Max. tippelni, érdekes dolog az is, hogy az összes kép olyan, mint ha egy eldobható kamerával készült volna.

Megjelenés:
Mivel erre vonatkozóan meg szintén nincs semmi információ, max. esélyeket lehet latolgatni. Ez pedig nem zárja ki azt sem, messze nem kerül be hozzánk.

Mate dolog azért érdekes, mert ezt már többször hallottam, mástól is, amit egy kicsit húzott szájjal fogadok, ugyanis amikor én szerettem volna ebben az időben az előfizetésem váltani, ezzel a telefonnal, mindenhol készlethiány volt. Még arra sem volt lehetőségem, hogy megnyomkodjam a telefont, pedig izmos részét képezte a kínálatnak. Pár hét próbálkozás után feladtam, mivel nem nagyon lehetett hozzájutni a készülékhez. Ez persze megint azt feltételezte, hogy milyen irányba vannak elkötelezve a szolgáltatók, persze utólag ezt lehet arra fogni, hogy nem igazán vitték. Lehetséges, hogy nem fogyott eléggé, csak számomra érdekes az, hogy akkor miért volt ennyire hiányos, miért nem lehetett hozzájutni (Budapesten). Érted a dilemmám ugye?

Mate 2 nem csak itthon, hanem más országban is hiányzott a kínálatból (európán belül). Az egy érdekes terjesztés volt, aláírom.

Mate 7 viszont egy elég nagy dobás nekik, az utóbbi években a terjeszkedése, a kinálata is nagyon sokat változott a Huawei -nek. Mellesleg már mindennapi barátaink a phabletek, több gyártó is foglalkozik ezzel a mérettel, talán van helye a Samsung mellett is ezeknek a kínálatban. Természetesen nem titkoltan húznak a szolgáltatók a Samsung felé és az állításod teljesen igaz, azóta megint csak sokat változott a piac és lassan már nincs olyan gyártó, aki ne jönne/jött ki phablettel.

[ Szerkesztve ]

(#37) #86973952 válasza #71562240 (#35) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az a baj, ha kiszűröm ezt a "placebo hatás" -t, akkor megint csak ott vagyunk, hogy mennyire a valóságot látjuk a képen. A direkt rossz képminőség ilyen eszközökkel csalóka is lehet. Persze ez megint nem azt jelenti hogy nincs igazad, vagy nekem lenne igazam, szimplán azt, hogy nehéz ez alapján megállapítani.

Amúgy Mate 2 esetében sem volt ez egyértelmű az előzetes képek alapján, aztán kiderült (mivel ott is leginkább a fekete színe keringett a neten), hogy nem ér ki teljesen a kijelző a készülék pereméig. Mostani telefonjainál (mint pl. a P7) van ráhagyás az üveg alatti részen, oldalt.

Majd meglátjuk, igazából az sem kizárt, hogy igazad lesz, lassan úgyis kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#38) #71562240 válasza #86973952 (#36) üzenetére


#71562240
törölt tag

[A Mate] "Lehetséges, hogy nem fogyott eléggé, csak számomra érdekes az, hogy akkor miért volt ennyire hiányos, miért nem lehetett hozzájutni (Budapesten). Érted a dilemmám ugye?" Hogyne, magam is megtapasztaltam, amikor a Mate vásárlásomat előkészítettem, hogy a Telenor ezirányú gyenge üzletpolitikájának is szerepe lehetett valamelyest a Mate kevéssé fogyásában. Mindazonáltal én éppen a tavaszi akciójukban levő Mate kiárusítás miatt váltottam Telenorra, annyira megérte annyiért.

"Mate 7 viszont egy elég nagy dobás nekik, (...) és lassan már nincs olyan gyártó, aki ne jönne/jött ki phablettel." Igen, ez reményt adhat a Mate 7 iránt érdeklődőknek az esélylatolgatásban.

"Az a baj, ha kiszűröm ezt a "placebo hatás" -t, akkor megint csak ott vagyunk, hogy mennyire a valóságot látjuk a képen." Igaz, logikai hibát vétettem, az a kép se bizonyít semmit az eredeti felvetés szempontjából. :B

"Amúgy Mate 2 esetében (...) aztán kiderült (...) hogy nem ér ki teljesen a kijelző a készülék pereméig. Mostani telefonjainál (mint pl. a P7) van ráhagyás az üveg alatti részen, oldalt." No, ezt a "ráhagyást" én úgy úgy értelmezem-fogalmazom, hogy ezeknél kiér a keretig a kijelző, mert az a max. fél milliméter ráhagyás az nem dizájnelem, hanem illesztési "sorjásság", "nagyvonalúság". Tehát ígérem, hogy a Mate 7-nél legfeljebb ilyen fél milliméteres "sorja" lesz a kijelző és a keret között - vagy annyi se, de én azt a fél millimétert úgy fogalmazom, hogy kiér a keretig.

(#39) NemesTom


NemesTom
tag

Az eleje nagyon tetszetős, de a hátulja... Nem csúnya.. Csak olyan nyeeee.

(#40) #86973952 válasza #71562240 (#38) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én azért az "oldalsó ráhagyás" címén számolnék akár 1 milivel is, nagyon max. 2 -vel. Persze majd meglátjuk, lehet mind a ketten meg fogunk lepődni az eredményen. :D

Amíg Magyarország a nyugati országoknak az egyik célállomása a készülékek "visszadobásánál" (ami adódhat abból is, hogy nem vitték annyira), addig szerintem ezen nem kell meglepődni. Kb. annyi változott itthon, hogy már nem kell éveket várni egy Trabant -ra (persze kicsit sarkítom :) ). Szóval biztos lesznek itthon lemaradások, illetve visszavándorolt darabok, amikhez jó áron hozzá lehet jutni, feltéve ha bent lesz a szolgáltatói kínálatban.

NemesTom:

Én megértem. :D Nekem pont ugyanez a véleményem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.