Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Vajon ha ennyire felfújják a storyt akkor ettől azt várják, hogy berezel a rabló és hozzá sem nyúl a géphez? Esetleg még vissza is adja?

Finn the human

(#2) azbest


azbest
félisten

miért tárolnak bármit is egy-egy terepre vitt laptopon, főleg egy város közepén, ahol van térerő... és miért vannak mocskos kis politikus titkok a titkosszolgálatnál az elnökjelöltekről... :U

Nyomkövetőt minden mocskos kis laptopjukba és arra lődözzenek 3.4 milliós patrior rakátékkal, ne a 200 dolláros amazonos drónokra ;]

[ Szerkesztve ]

(#3) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Ezen meglepődik bárki is? Valamiért mostanában az usában erény gyengeelméjűnek lenni... :F

plus ça change, plus c'est la même chose

(#4) UnA válasza noPublicFG (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

De mi ebben a gyengeelméjűség? Ahogy a cikk is írja, többszintű védelem van a diszken, vagyis évtizedekbe telik egy ilyen titkosítás feltörése.

(#5) DithenS válasza UnA (#4) üzenetére


DithenS
senior tag

Szerinted ezt egy mezei tolvaj lopta el? Nagy esélyel olyan lopta el akit megbíztak.Vagy ha nem akkor ő maga ért hozzá.Ez nem a metrónkilopomakezedbőlatelefont story. Feltörhetetlen védelem meg mincs,de miért tették közzé hogy mi volt rajta? Ennek mi értelme? Titkosítunk de közzéteszük hogy mit?

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Kedves dolgozó mégis mi a búbánatért tartotta az autóban a cuccot? Ha érzékeny adat van rajta, akkor lopásvédelem és/vagy budira is magával hurcolás kell legyen.

#2 azbest: Miért kéne, hogy mocskos kis titkok legyenek a notin? Simán érzékeny adat az is, egy-egy eseményen milyen időbeosztással, milyen útvonalakon, mennyi testőrrel mozognak ezek az emberek. Ami a személyvédelem oldalán a munkához tartozó operatív adat, nem zsarolásra használható rejtett szennyes.

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab válasza DithenS (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Szerinted ezt egy mezei tolvaj lopta el?"

Miért, szerinted az a tény, hogy titkos adatok vannak rajta, önmagában megóvja a sima tolvajoktól?

DRM is theft

(#8) dabadab válasza #06658560 (#6) üzenetére


dabadab
titán

"Kedves dolgozó mégis mi a búbánatért tartotta az autóban a cuccot?"

Gondolom azért, mert kényelmes volt. Amikor volt nekem nagycéges laptopom, akkor én is megkaptam az okítást, hogy tilos autóban tartani, aztán néha mégis ott maradt a csomagtartóban, mert nem lett volna nagyon praktikus laptoptáskával a kezemben csámborogni az Intersparban.

DRM is theft

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

same old, same old

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Tigerclaw válasza UnA (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Van pár merevlemez titkosító, ami nem ad túl erős védelmet. Attól függ hogy milyet használtak.

Amúgy mióta Trump az elnök, nincsenek titkaik, mert mindent ír ész nélkül a Twitterre, vagy csak beköpi poénnak az egyik sajtótájékoztatón :P Az az ürge nem veszi észre, hogy már nem egy valóságshow-ban szerepel és amit mond, annak nagyon komoly hatása van.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) nihill válasza dabadab (#8) üzenetére


nihill
őstag

Én ha céges laptop van nálam, az Intersparba is azzal megyek, mert az sokkal kevésbé lenne praktikus ha 1000-ből 1x majd arra érek vissza a kocsihoz hogy elvitték...

(#12) Realradical válasza nihill (#11) üzenetére


Realradical
őstag

Dettó. Ha beülök egy étterembe, vagy csapatépítő alatt velem van a noti, a lábam köré tekerem a vállpántot nehogy kilopják, vagy ottfelejtsem valahol

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13) dabadab válasza nihill (#11) üzenetére


dabadab
titán

Hát ha ezerből egyszer feltörnék az autómat, akkor lehet, hogy én is óvatosabb lennék.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#14) DithenS válasza Realradical (#12) üzenetére


DithenS
senior tag

Attól függ hol lakik az ember,Bp-n kell ez de vidéken nem jellemző ennyire,nálunk sem a lopás.

(#15) Hieronymus válasza dabadab (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem az alkalmazott óvatosságára kellene épülnie a rendszernek.

Normáliséknál nincsen adat a számítógépeken. Távoli asztal kapcsolattal lehet a szerveren dolgozni. Minden adat és program ott található. Az (ellopott) eszközön nem szabad információnak maradnia.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) dabadab válasza Hieronymus (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Normáliséknál nincsen adat a számítógépeken. Távoli asztal kapcsolattal lehet a szerveren dolgozni."

Ez olyasmi, ami elméletben remekül hangzik, aztán vagy működik a gyakorlatban, vagy nem.

DRM is theft

(#17) azbest válasza dabadab (#16) üzenetére


azbest
félisten

a világ túlvégén lévő robotrepülőkről képesek embereket kiiktatni, szóval csak nem kihívás egy távoli elérés :)

(#18) dabadab válasza azbest (#17) üzenetére


dabadab
titán

A válaszidő a drónoknál is problémás, pedig ott csak egyszer kell kattintani.

Én normálisan működő távoli elérést még nem láttam, ha közvetlenül gigabittel vannak összekötve a gépek, akkor is feltűnően lassabb, bármilyen technológiát próbáltam.

DRM is theft

(#19) dementor


dementor
senior tag

Ha egy szőke nő kocsijából ellopják azon meg sem lepődnék, de azért ez egészen más tészta.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#20) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak úgy Óvatosan mögkérdözöm

Ilyenkor nem lenne célszerűbb a titkot örző titkot tittkositani?

értsd:Valami jobb biztonsági rendszerrel ellátott autót alájuk adni

(#21) UnA válasza dabadab (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Így van. Nem is szólva a brutális plusz kiadásról license oldalon, ha a PC-k és a remote desktop is Windows-on működik.

(#23) Hieronymus válasza dabadab (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A válaszidő a drónoknál is problémás, pedig ott csak egyszer kell kattintani."

Igen, problémás.

Csak a drónoknál kicsit nagyobb pingel kell számolni.
Irányítóközpont - jelfeladó állomás - műhold - (kommunikációs drón -) cél drón.
A vissza küldött jelnek is hasonló úton kell haladnia.

Ez hatalmas pinget jelent.

Dolgozok egy cégnek. Néhány program csak távoli asztal kapcsolattal futtatható. A vezetékes rendszer lehalásakor azt találtuk ki, hogy a főnök notebookjában lévő 3G modemmel kapcsolódunk a szerverhez a hiba megszüntetéséig.
Három gépet ki tudott szolgálni a kapcsolat. Nem volt böngészés és felesleges tevékenység. De dolgozni tudtak.

Egyetlen gépen az érzékeny adatok és programok eléréséhez elegendőnek kell lennie a kapcsolati sebességnek.

Az otthoni vezetékes vonalról ingyen tudok vezetékes telefonokat hívni.
Útközben, mobil interneten keresztül kiépített VPN kapcsolattal, a routerhez kapcsolódva, gyakorlatilag ingyen tudok vezetékes vonalat hívni. Szóval Agent Smithnek sem okozhat gondot a dolog.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) Dr. 444Hertz válasza #20749568 (#22) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem nem többe, mint amennyibe fáj az esetleges adatszivárgás vagy baleset...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#25) DithenS válasza Hieronymus (#15) üzenetére


DithenS
senior tag

De a mobilnet sem biztonságos szerintem.Meg alapból minden szerver feltörhető.Ellopják a laptopot igaz nincs rajta adat de megvan egyből hogy milyen szerverrel kommunikál tehát az se biztonságos.Persze könyebb feltörni egy merevlemezt mint egy szervert,de aki feltöri a titkosszolgálat titkosítóprogramját annak az sem lehetetlen.

(#26) lexter00 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


lexter00
őstag

Jjaja hülye a csávó nem is kicsit,valaki szólhatna neki hogy ez nem valami vicces party.De akik alatta vannak azok se tiszták,a múltkori mikrohullámúsütős sztori bebizonyította.

[ Szerkesztve ]

(#27) #06658560 válasza dabadab (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem a Teamviewerrel távvezérelt WS realtime munkára tökéletes volt.

(#28) Hieronymus válasza DithenS (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván minden feltörhető idővel.
Amúgy nem szükséges a VPN kapcsolat adait fixen tárolni a gépben, illetve titkosítva is lehetnek a beállítások.
Mindenképpen idő kell megfejtéshez.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) azbest válasza DithenS (#25) üzenetére


azbest
félisten

" megvan egyből hogy milyen szerverrel kommunikál tehát az se biztonságos."

és? megtudja a szolgálat gateway-ének címét. Amit valószínűleg anélkül is lehet tudni, mert mondjuk a nyilvántartásban minden ip címnél megvan, hogy kihez tartozik. Ne abból indulj ki, hogy a filmekben 3 próbálkozásból kitatálják a jelszót minden belépéshez.

A laptop is kommunikál a hálózattal, nem helyben van rajta az egész világ megfigyelésének több petabájtos halmaza.

Titkosított kapcsolaton át teljesen megbízhatóan tudnak kommunikálni a szerverekkel. Gondolom a saját gépeiken befoltozzák a kiskapukat, amelyek segítségével szabad bejárásuk van minden átlagos gépbe.

Az hangzik furán, hogy minek tárolni a gépen olyan dolgokat, ami nem csak az éppen aktuális feladathoz kell. Azt is csak azért, mert mi van ha valamiért nincs kapcsolat. Én sem töltöm le az internetet, hanem viszek magammal mobilnetet :)

(#16) dabadab
távoli eléréshez meg nem is feltétlen kell a desktopot átvinni, hanem akár böngészős felület vagy valami dummy keretprogram, ami a felületet és a funkciókat is betölti, ha azt akarják használni. Vannak olyan programok, ahol a telepített változat önmagában csak annyit tud, hogy ad egy bejelentkezési felületet, aztán dinamikusan tölt be mindent a hálózaton át. (vagy X felület és a program távolról fut, bár ha jól sejtem a win rdp sem csak képként tudja átadni, hanem objektumonként is a felüeltet)

[ Szerkesztve ]

(#30) noPublicFG válasza UnA (#4) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Gondolom kocsiban tartani a laptopot a leglogikusabb és legtermészetesebb lépés.
Ha magammal viszem a céges laptopot, akkor azért teszem, hogy dolgozzak, ne a kocsiban pihentessem hétvégére. De ugye nem vagyok amerikai állampolgár, én ezt nem tudhatom. :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#31) #65675776 válasza Hieronymus (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Problémás, de még mindig milliomod része annak, mintha egy készenléti vagy őrjáratozó repülőgépet kellene riasztani és azt ellátni a szükséges információkkal.

(#32) Braddock


Braddock
őstag

Eszetekbe sem jut, hogy szándékos volt az egész? Egy csomó félrevezető tartalommal.
Sárgarépa sztori

(#33) DithenS válasza #65675776 (#31) üzenetére


DithenS
senior tag

Mondjuk fura lehet úgy vezetni egy gépet hogy az pár másodpercel később reagál.Egyszer olvastam egy cikket,ott 3-4 máaospercről írtak,bár gondolom függ a műhold távolságától is.Ezért is volt zavaró a rakéta visszaszámlálása,már rég becsapódott tehát hiába állította volna le a rakétát felesleges lett volna,de a monitoron meg 3 másodperc volt mindig a célbaérésig.Szerintem fura lehet így dolgozni

[ Szerkesztve ]

(#34) azbest válasza DithenS (#33) üzenetére


azbest
félisten

múltkor néztem egy előadást a témáról, plusz vannak megfilmesített esmények is a drónpilóták életéről [link].

Nem műholdas rendszeren át megy a drón képanyaga, a hálózat pedig hamarosan nagy bővítésen esik át. Hamarosan 10x annyi drónnal tud támadni az usa egyidőben. Plusz az emberi tényezőről is volt szó valahol, hogy már olyan szintű az automatizálás, a döntéshozó csak kap a telefonjára egy popupot: eliminate y/n?
A célpontok megkeresését, beazonosítását is automatán végzik. A világ bármely pontján utolérnek. A kérdés is csak azért kell, hogy legyen egy felelős.

(#35) noPublicFG válasza Braddock (#32) üzenetére


noPublicFG
senior tag

De eszünkbe jutott, csak jobban esik lehülyézni valakit, mint felmenteni. :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#36) Braddock válasza noPublicFG (#35) üzenetére


Braddock
őstag

Mostanában gyakorlom a jóindulatságot. 😂

(#37) BrianDK


BrianDK
tag

Btw megjegyzem a Secret Service nem a nemzetbiztonság. Egy olyan kormányzati ügynökség, amely némi nyomozati és terrorelhárító munka mellett az Elnök biztonságát szavatolja. Az amerikai nemzetbiztonság az NSA égisze alá tartozik, és biztos vagyok abban is, hogy ez a hárombetűs ügynökség egy másik nagyon ismert hárombetűs ügynökséggel együtt máris rajta van az ellopott laptop online követésén. Erről ennyit.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#38) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"emellett a szabályzat szerint az alkalmazottaknak tilos az ilyen eszközökön minősített, szigorúan bizalmas információkat tárolni."
Az nem jelenti azt, hogy nem is tárol.

Melóhelyen is röhögök, amikor mondják, hogy ha valaki ellop valamit, az ellen érvényesítik a jogi eszközöket - de attól még a konkurrencia, aki megszerezte a cuccot, bőven jól fog járni...
A bajt nem utólag kell kezelni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Amugy csak az en szemem bantja a cim? A nemzetbiztonsag az egy fonev. Annak nem lehet ellopni semmilyen laptopjat. A nemzetbiztonsagi hivatalnak mar inkabb...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.