Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Jól értem, ugyanez csak miniatürizálva? Hát ezek megint feltalálták a spanyol viaszt :DD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#2) myckie2 válasza Johnny_vT (#1) üzenetére


myckie2
őstag

Ha jól tudom igen, csak a miniatürizálás nem olyan egyszerű.

(#3) ROBOTER válasza Johnny_vT (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezek is ilyen semmittevők voltak:

(#4) Johnny_vT válasza ROBOTER (#3) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nem elbagatellizálni akartam, csak rávilágítani, hogy nincs új a nap alatt. Ez nem egy AMOLED vagy plazmatévé, ami abszolút értelemben új technológiának számított kortársai között.

Hanem "csak" miniatürizálása egy évtizedek óta velünk lévő technológiának. Ez addig rendben van, hogy bemutatják milyen szép, csak ne tegyék szuperlatívuszokba a forradalmasítást.

A konkrét képeid nem passzolnak teljesen, mert mikrochip nem létezett még nagy méretben (azaz macrochip? :D ) sem a felső kép készültekor.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#5) tupacamaru válasza Johnny_vT (#1) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem, szerintem nem jól érted. Te egy RGB LED falat linkeltél, ahol a képpontok maguk a fénykibocsátó LED-ek. Így nincs szükség háttérvilágításra. Ellenben a Samsung megoldásával ahol minden képpont mögött egy egyedileg vezérelhető LED található.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6) Johnny_vT válasza tupacamaru (#5) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nem, sajnos most te tévedsz:

"elméletileg minden alpixel mögött egy színes LED található, ami azt jelenti, hogy nincs szükség háttérvilágításra és színszűrőkre sem"

Maga a képpont a LED, ami egyben fénykibocsájtó is. Azaz pont mint egy LED-fal esetén. Vagy angolul LED Wall ;)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#7) tupacamaru válasza Johnny_vT (#6) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igazad van. :R Akkor ez a cikk számomra kicsit félrevezetően fogalmaz. Inkább ezt a mondatot kellet volna beszúrni a cikkbe: A technológia lényege a microméter (µm) nagyságú LED-ek használatában rejlik, amelyek sokkal kisebbek a jelenleg alkalmazott LED-eknél és saját maguk fényforrásaként szolgálnak.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8) smc válasza Johnny_vT (#6) üzenetére


smc
addikt

Jó, ennyi erővel az OLED is csak egy ledfal. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9) Johnny_vT válasza smc (#8) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Őőőő, tökre nem?

Nézz csak utána mielőtt valamit leírsz a soha nem felejtő internetre: az OLED szerves alapú (konkrétan szén-alapú, abba meg, hogy mi számít szervesnek és mi nem, kár belemenni, mert nincs konkrét határvonal a tudomány mai állása szerint) és saját anyagánál fogva bocsájt ki fényt áram hatására, a színét pedig az összetétele határozza meg.

A LED meg egy "sima" dióda.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#10) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Szomorú hogy még csak most tartunk és még ez is csak valami drága üzleti megoldás lesz. Nem érzem a fejlődést a tévé piacon.

Amúgy gyanús nekem, hogy ennél is van valami trükk.

(#11) FlashLed


FlashLed
senior tag

De mikorra lesz ez átlag emberek számára megvásárolható normális áron?

The Mechanic

(#12) Cs1csó válasza FlashLed (#11) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Samsung megoldására tippem sincs de 50"-os OLED tévé jó áron szerintem 5 éven belül. Az a baj hogy ennek 100%-ban CSAK az OLED ellen csatába küldve van esélye ha ezt megfelelő áron, méretben és időben megteszik akkor ütni fog de ha túlárazzák akkor lehet ezt még az oled is verni fogja.

Partizan182

Tartom az 5 évet, már most sem teljesen elérhetetlen áron lehet OLED tévéhez jutni talán 2-3x drágább nem 8-10x mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#13) Partizan182 válasza FlashLed (#11) üzenetére


Partizan182
senior tag

Majd ha már a budipapír is oled fóliából lesz, rajta a loopoló légfrissítő reklámmal.

(#14) Interceptor válasza Johnny_vT (#4) üzenetére


Interceptor
addikt

Az nem jutott eszedbe, hogy a LEDEK megfelelő miniatürizálása lehet problémásabb mint amikor "feltalálták" az oledet vagy a plazmát? Miért kell mindig cseszegetni ezt az amúgy ugyanolyan céget mint a többi? Szerinted hogy kéne bemutatni valamit lehajtott fejjel lógó orral? Mondj egy céget aki így csinálja.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#15) Cs1csó válasza Interceptor (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 A miniatürizálás nagyon is komoly dolog lásd az intel csíkszélességváltásának lassulását KVÁZI megszűnését.

[ Szerkesztve ]

(#16) jeni


jeni
félisten

Ennek a megvételéhez a rózsadombi kertes lakást vagy az angyalföldi lakótelepi lakásomat kell ,hogy eladjam?

(#17) Johnny_vT válasza FlashLed (#11) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A cikk nem tért ki a lényegre: miért lesz ez jó nekünk?

Kevesebbet fogyaszt? Olcsóbb előállítani? Több benne a tartalék méret és felbontás tekintetében? Olcsó és könnyű felskálázni más méretre?

Az olyan humbug mint a QLED és társai tök értelmetlen, hétköznapi ember számára a "hű de jól néz ki" érzés után nem ad semmi pluszt, mert rögvest megszokja. Már 5-10 éve kapni olyan jó minőségű tévéket normál áron, amik kellemesek a szemnek és az utóbbi 3-5 év tech kiállításain a 4K óta nem volt semmi érdemleges fejlődés, ami túlmutatott volna a csillivilli demózáson.

Szóval egyetértek, hogy a tévéipar fejlődése a béka segge alatt van. Az erőforrások szana-szét szaladnak a cégeknél. Van aki még most is 3D-tévét gyárt, pedig az már a megszületésekor halott volt. Minek feccölnek ezekbe pénzt? Komolyan nincs jobb dolog, amit fejleszthetnének?

Szóval remélem, hogy a The Wall tényleg tud valami olyat, aminek értelme is van a 10%-kal jobb fényerő, HDR és válaszidő, meg hasonló (évek fejlesztése után teljesen elvárható!) "fícsörökön" kívül.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#18) Cs1csó válasza jeni (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha neked mindkettő van akkor nem probléma már ma venni egy OLED-et ami gondolom tudja ezt a minőséget csak legalább kapható is.

(#19) nightshadow válasza Cs1csó (#12) üzenetére


nightshadow
veterán

Már 300k-t lehet kapni Full HD 55" OLED-et.

(#20) Cs1csó válasza Johnny_vT (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még most is számos fórum tele van azokkal "geek" (nem is tudom hogy nevezzem őket a geek nem is jó szó mert talán én is az vagyok ) emberekkel akik telesírják a párnájukat mert nem tudnak 3D tévét venni.

Nemrég volt egy cikk a 3D-ről és az jött le - ezt én nem is tudtam - hogy most is lehetne KIVÁLÓ 3D-s filmeket csinálni mint a LASSAN 10 éves AVATAR DE

Ez piszkosul megnövelné a forgatás költségeit és nehezebbé is tenné emiatt sokan csináltak "TESZKÓS" 3D filmet amit ha James Cameron meglátna elsírná magát.

Ez amúgy a filmezés kb. 120 éves történetében már vagy az 5-ik fellángolása volt a 3D-nek. Ameddig nem lesz TELJESEN olyan az élmény mint ha a rendező székében ülnék a kamera mellett és ezt mindenféle szemüveg, fejfájás stb. nélkül tudják megoldani ebből a technikából semmi sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21) Johnny_vT válasza Interceptor (#14) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A Samsung szót meg sem említettem a kommentemben, de javíts ki, ha tévedek. A telefonom Samsung (nem az olcsó fajtából) OLED kijelzővel, a tévém szintén Samsung sima LED-del. Sőt, dolgoztam a Samsung által pénzelt egyik szingapúri metróvonal tervezőcsapatában (Thomson Line), így megismerhettem a cég társadalmi felelősségvállalás projektjeit és egyéb nehézipari tevékenységét is, amik igen szimpatikusak voltak.

Nem a céggel van a bajom, hanem az egész tévéiparral en block. Hogy az újracsomagolt, de már kéthete megszáradt teveszart adják el újra és újra és újra aranyfüsttel borítva, a hülyék meg veszik, mert azt írta az újság, hogy 2,6%-kal kevesebb a ghosting.

Fogyasztói társadalom?
Ennek alapeleme, hogy legyen fejlesztés/fejlődés és annak legyen egy jól meghatározott iránya. Itt nincs, ezért minek cserélnék készüléket? Próbálkoznak mindennel ami kezük ügyébe akad, de - a korábbi "Mi lett veled Panasonic?" témájú Logout cikk alapján, amiben a nálam sokkalta jobban szakértő író bemutatta a piaci folyamatokat - vagy zsákutcákba öntik teherautóval a drága profitot, vagy félbehagynak baromi jó technológiákat, csak mert a piac ( a birkák miatt) másfelé mozdult éppen.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#22) Cs1csó válasza Johnny_vT (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

AZ egyhelyben toporgó piacra legjobb példa az alaplapoké. Mivel ÉRDEMI fejlődés processzor fronton nincs már évek óta ezért az alaplapgyártók SZENVEDNEK. Hiszen ők tipikusan az újabb processzorok miatti kompatibilitási gondok meglovagolásából élnek.
A valóság? HA valaki épít egy minőségi PC-t akár még játékra akkor is elég 5 évente venni bele egy új vidikarit és plusz memóriát a CPU +alaplap páros pedig simán elmegy akár 10 évig is.

Nemrég néztem a processzoromat ami 2014 nyarán jelent meg i5-ös és UGYANANNYI VOLT AZ ÁRA MINT MEGJELENÉSKOR
EZ NORMÁLIS????????????!!!

[ Szerkesztve ]

(#23) Partizan182 válasza Johnny_vT (#17) üzenetére


Partizan182
senior tag

""hű de jól néz ki" érzés után nem ad semmi pluszt, mert rögvest megszokja. "

Hát nem. Elég csak áttekinteni az Oled topikba. Évek után is behugyozik az ember egy igazán jó tévé képétől. Saját tapasztalat.

"a 4K óta nem volt semmi érdemleges fejlődés, ami túlmutatott volna a csillivilli demózáson"

Gondolom HDR-t még nem láttál otthon normális (ie. csúcskategóriás FALD LCD vagy OLED) kijelzőn. 4k önmagbában 70 col alatt szart se ér de a HDR mindent visz, úgy kellett a digitalis képátvitelnek mint egy falat kenyér.

(#24) Cs1csó válasza Partizan182 (#23) üzenetére


Cs1csó
félisten

70" HDR 4K OLED ez tuti milliós tétel az emberek 90% nem érinti: általánosítva : SENKIT. Akinek van pénze rá és akar is ilyet venni és vesz is marginális piaci tényező.

[ Szerkesztve ]

(#25) jeni válasza Cs1csó (#18) üzenetére


jeni
félisten

de a cikkben nem az "55" méretű lapos TV -ről van szó.
hacsak egymás mellé nem teszek 10 db-t.

(#26) Partizan182 válasza Cs1csó (#24) üzenetére


Partizan182
senior tag

Félreértesz: csak azt írtam hogy 70 col alatt szinte felesleges a 4k. 55-ös csúcs HDR Oled most volt 390-ért, de 440 körül még mindig lehet kapni.

Nyilván nem két fillér, de most nem arról megy a rinya hogy drága hanem hogy helybetopi van a tévépiacon. Meg hogy a HDR parasztvakítás.

(#27) Cs1csó válasza jeni (#25) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Igaz ez spéci übernagy cucc de pont emiatt szintén ez is marginális a mérete és az ára miatt ez a cikk inkább HWSW-re való az üzleti szférás cikkek közé-

(#28) idegen lény válasza Johnny_vT (#17) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez nem fog beégni. ;]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29) Johnny_vT válasza Partizan182 (#23) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Évek után is behugyozik az ember egy igazán jó tévé képétől.
És hol van hozzá az adás, hmmmmmmmmmmm?????? :)) :))
Biztos a Maunika Show is szép 70"-on 8K OLED-ben, de ahogy a HDR-re és a 4K-ra, úgy erre is igaz, hogy megfelelő alapanyag nélkül csak a bankszámládon látszik meg a különbség. Márpedig nem minden filmrendező egy Christopher Nolan vagy Ang Lee, aki úgy játszik a színekkel, mint kisgyerek a kihullott fogaival.

4k önmagbában 70 col alatt szart se ér
Tévedésben élsz, az ideális felbontás ugyanis kizárólag, egyes egyedül, minden mástól függetlenül kifejezetten csakis a nézési távolság függvénye. Teccikérteni?
Szerk.: Neked otthon a PC monitorod még 640x480-as lenne? Naugye!

(#28) idegen lény: Kevesebb Barátok Köztöt nézz, többször válts csatornát, vagy csak simán felejtsd el a hagyományos értelemben vett tévézést és nincs probléma. Beégni ugyanis csak nagyon extrém esetekben tud az OLED, ahogy ezt pár hete egy igen részletes és alapos rtings.com tartóstesztben be is mutatták.
Ezzel nem az OLED-et védem, csak pontosítok a véleményeden mielőtt valaki idejön és lehülyéz vagy leidiótáz téged, amiért ilyet írsz.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#30) idegen lény válasza Partizan182 (#23) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt a QLED-re írta.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31) Johnny_vT válasza idegen lény (#30) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Akkor elnézést, bár nem tudom honnan a csudából kellett volna tudnom, hogy a hosszú kommentből melyik mondatra reagálsz :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#32) Gicz válasza Partizan182 (#23) üzenetére


Gicz
addikt

HDR-t tény h nem láttam otthon, most egy 55" fullHD lg oledem van, sötétben nézek filmet, sorozatot, és néha ígyis "kiviszi a szemem" egyegy jelenet, pedig kb 80-100cd/nm-re van beállítva az "oled fény". Nemtudom elképzleni hogy ha a nap nem 100cd-val hanem 700-al sütne a tv-ből az kellemes élmény lenne :)

(#33) idegen lény válasza Johnny_vT (#31) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem is neked írtam. :))

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#34) idegen lény válasza Gicz (#32) üzenetére


idegen lény
őstag

Éppen azért, mert sötétben nézed. Nem szabad. Növeli a szemnyomást, ami hosszútávon zöldhályoghoz vezethet.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#35) Partizan182 válasza idegen lény (#30) üzenetére


Partizan182
senior tag

Meg a társaira :) Csak arra akartam reflektálni hogy van az a kép ami annyira fasza hogy sose szokod meg, újra és újra elvarázsol.

@Gicz: 910-esem volt 2 évig, tudom miről beszélsz. :) Ezzel együtt a HDR egy más dimenzió, bár egy nagyon enyhe fény kellett a tévé mögé mert az esetenkénti extrém kontraszt néha túl sok tud lenni.

(#36) Partizan182 válasza Johnny_vT (#29) üzenetére


Partizan182
senior tag

"És hol van hozzá az adás, hmmmmmmmmmmm?????"

Netflixen. PSPro-n. Virágboltban. Bár utóbbit már alig látogatom.

"az ideális felbontás ugyanis kizárólag, egyes egyedül, minden mástól függetlenül kifejezetten csakis a nézési távolság függvénye"

A 2K intermediate-ből felkonvertált 4K filmek (kb az összes) esetén ugye mindegy. Netflixen/PS-ről mintha egy hangyafasznyit élesebb a nativ 4k anyag (3 méterről), de csak addig amíg meg nem mozdul (sample & hold ugye). Talán fénykép-szerkesztésre megéri 55 colon a 4k, de azzal jómagam nem foglalkozom.

(#37) Gicz válasza idegen lény (#34) üzenetére


Gicz
addikt

Előtte plazmáztam, és már halvány lámpánál is odaveszik nekem a tényleges fekete varázsa. Nekem valahogy ettől jó az oled élmény, hogy töksötét szobában 30-40/100 oled fénnyel filmezek.

Ha a TV mögött bekapcsolnék valami 1-2W-os led lámpát a falra, akkor már vehetnék samu LCD-t is, ott már nem tünik fel a 3000:1 kontrasztnak a "feketéje".

[ Szerkesztve ]

(#38) Tidus válasza Gicz (#37) üzenetére


Tidus
addikt

Tök sötétben meg kisüti a szemedet a TV.
Aztán csodálkozol ha apró betűket olvasva csak nyúlik a kezed, de a szöveg homályos marad.

(#39) Cs1csó válasza Tidus (#38) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 sohasem tévézek vaksötétben egy a plafon felé fordított asztali kis lámpám van erre a célra így kellemes szórt fényt csinál.

(#40) Mumukuki válasza Johnny_vT (#29) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Lehetne ezeket kevédbé modorosan és tudálékosan kommentelni? 🤔

(#41) Cs1csó válasza Mumukuki (#40) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kicsit fellengzős de van igazság benne:
- a tartalom még gyerekcipőben, a televíziózásban mindenképp
- a nézési távolság a kulcs és ugye a tartalom ami az adott felbontású kijelzőn látható natív legyen egy CRT tévén és tűélesnek érzi az ember a képet ha megfelelő minőségű az adás és megfelelő távolságról nézi.

(#42) Johnny_vT válasza Mumukuki (#40) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Persze, lehetne. (#41) csicso82 kolléga találta el jobban, a kommentem inkább fellengzős volt mint tudálékos. Közben épp a mininovellámon gondolkodtam, ezért szaladhatott el a ló :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#43) dabadab válasza Johnny_vT (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Ez nem egy AMOLED"

Megjegyezném, hogy az AMOLED is ugyanaz, mint a LED fal, csak minitürizálva.

DRM is theft

(#44) #72042496 válasza Tidus (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez beállítás kérdése. Ha a háttérvilágítás (OLED fény) nincs feltekerve, akkor nem süti ki. Nekem Samsung SUHD-n 20-as skálán 2-es vagy 3-as álláson van, és úgy kellemes. Azt ettől függetlenül én is szeretem, ha van egy minimális szórt fény a szobában.

Nappali viszonyokhoz persze sötét lenne ez a beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#45) Fecogame


Fecogame
veterán

Elkezdték vásárolni a Samsung valódi LED kijelzőjét

....és a hírek szerint már be is futott az első vevő.

Miért beszélünk egy vevőről többesszámban?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#46) mzso válasza Johnny_vT (#4) üzenetére


mzso
veterán

Hát azért a jelek szerint nem egyszerű 24+ milliós mennyiségben (kijelzőnként) úgy LED-eket legyártani egy kijelzőhöz, hogy azonos legyen a szubpixeleknek a színe, meg az ár is olyan legyen hogy meg is tudja venni valaki.
Még az ilyen COB/COG LED-es lámpákban is csak max száz darabos nagyságrendű LED van.

(#47) mzso válasza Cs1csó (#12) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem ez, ha lesz akkor jó ideig ez csak ilyen luxus 85-150 colos tévékben lesz.
(Idővel majd változik mi lesz a luxus)

(#48) FlashLed válasza idegen lény (#28) üzenetére


FlashLed
senior tag

Ami már nagy pozitívum :D

The Mechanic

(#49) BBorg


BBorg
tag

Elképzeltem, hogy veszek egy ilyet 50+ millió Ft-ért és az 1. héten észreveszem, hogy középtájt balra van 2 zöld, jobbra 3 piros subpixel, ami nem kapcsol ki. :W :W :W

(#50) Cs1csó válasza BBorg (#49) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezéé kell venni legalább 2-őt hogy ha az egyik befucccsol akkor még ott legyen a másik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.