Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

EVGA egéren azok az oldalgombok... össze vissza ferdén állnak. Gondolkoztam, hopgy rendelek tőlük egy példányt, csak a szenzor és a gombok minősége tart távol ettől.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

HP ProBook 440 G4-es gépről van valakinek bővebb infója?
- FullHD-s kijelző esetén IPS a panel?
- Van 2,5-ös HDD mellett M.2-es foglalat?

(#3) -Valinas- válasza tamas.nick (#2) üzenetére


-Valinas-
senior tag

430 G4: nem IPS, én M.2. SSD-vel szerelt gépet vettem, a HDD foglalat üresen van, és várja, hogy használják. Fordítva nem tudom.

(#4) XmoD


XmoD
aktív tag

Annyira overkill cuccok ezek az előre épített cuccok. Szvsz nem éri meg egyik sem. Alkatrészenként olcsóbb vagy abban az árban jobb minőség jön ki.

(#5) DFB


DFB
tag

Ez az un. Fekete Péntek, még szürkének is gyenge.
Inkább azt mondanám, hogy parasztvakítás az egész.
Egy-két dolgot biztosan ki lehetett fogni, de gondolom ez elég kis százaléka előzetes vásárlói terveknek, mint ahogy az un engedmény is az volt ha volt.
Nem tett jót a dollár épp mostani erősödése sem, ami még a készleten lévő árukat is megdrágította.
Ellentétes irányba nem ilyen gyors a reakció valahogy.
A balkánon jó ez így is.

(#6) HunChaos


HunChaos
aktív tag

A fekete péntekkel vigyázni kell(et), mert sok a kamu ár!Le van akciózva, miközben pár hónapja is annyi az ára.

Ellenpéldának : kinéztem már múlt pénteken egy egeret egy nagy áruház webes felületén leakciózva, de pillanatok alatt elfogyott!
Tegnap kizárólag ezt a típust kerestem és a 20. webáruházban megtaláltam 30%-os kedvezménnyel!
Nekem sikeres volt a black friday :) :))

(#7) hypno skate válasza DFB (#5) üzenetére


hypno skate
senior tag

Na ja.
A boltok felkészültek a fekete napokra. Úgy másfél hete minden megdrágult, hogy legyen miből leárazni.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#8) b. válasza hypno skate (#7) üzenetére


b.
félisten

Azért 49 K ért 500 GB xbox One nem volt rossz. Már ha volt tényleg.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Sokszor kimarad, hogy milyen panellel is szerelték az adott laptopot, pedig kis túlzással még a felbontásnál is fontosabb...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) hypno skate válasza b. (#8) üzenetére


hypno skate
senior tag

Sokat elmond, hogy mennyi idő alatt fogyott el.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#11) QwErTy42 válasza Scholes9 (#9) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ez általában azért van így, mert valami gyengébb minőségű van benne, aminek meg ugye nincsen reklámértéke.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#12) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Itthon ez a fekete péntek egy hatalmas marketing vicc, sajnos...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én ebay-en vettem 256GiB USB2 pendriveot 3200ért. Most várok, hogy ideérjen, és lehessen csodálkozni (p*csázni, ha nem jó). Remélem, a PayPal pénzvissza gari működni fog.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14) pusszycat válasza zetor2000 (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ugy fog tünni,h müködik de h nincs rajta 256 GB az tuti. Amugy árulnak 1TB is jó áron :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) XmoD válasza zetor2000 (#13) üzenetére


XmoD
aktív tag

már megmondom előre hogy fake :D kintről memkarit csak a sincerytitől :)

(#16) tatala77 válasza tibaimp (#12) üzenetére


tatala77
tag

Azért az amerikai sem kutya, ott pl. most 2 halott lett, akik közül az egyik esetben egy 8-as WC gurigán vesztek össze :W

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#17) Scholes9 válasza tatala77 (#16) üzenetére


Scholes9
nagyúr

NAGY az Isten állatkertje, hülyékből meg van elég úgy is :U Az ilyen esetekre egyszerűen nem lehet mást írni...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) User64476 válasza zetor2000 (#13) üzenetére


User64476
őstag

Az jó bisznisz volt! :P

(#19) Akula válasza tibaimp (#12) üzenetére


Akula
őstag

+1
Aki figyel az árukeresőn egy terméket, mert kell neki, az röhögve kiszúrja, hogy az 50% nem az eredeti árhoz képes értendő, hanem a fekete csütörtök estéjén megduplázott árból. A gond csak az, hogy a nagymama bemegy a bótba, az eladó a nyakába ugrik és rábeszéli valami vacakra ami már öt évvel azelőtt is elavult tchnikának számított, de el kell adni a polcról. Ha az emberek nem dőlnének be az ilyesminek, akkor nem lenne HDready TV, meg TN+film paneles monitor, meg az SSD is harmad annyiba kerülne, mint most. Nem csoda, hogy Alibaba és társai jól pörögnek.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#20) creatin


creatin
csendes tag

A PCX-es komplett gépek szerintem a vásárlók által összeállított és megvett konfigurációk. Az elmúlt két évben a családnak két komplett gépet vettem innen, mindkettő megtalálható a konfigok között, ebből gondolom.

(#21) g@bo


g@bo
nagyúr

karácsony =/= vásárlás

szégyen, hogy a legnagyobb keresztény ünnep hová züllött.... :(

(#22) Scholes9 válasza g@bo (#21) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan. Évek óta hangoztatom, hogy a karácsonynak baromira nem a vásárlásról kellene, hogy szóljon... :((( Valóban szégyen ez :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) Sipike19


Sipike19
tag

Már novemberben :D
Amm kit érdekel a karácsony, én anélkül is letudok menni venni egy karton tejet, nem kell ahoz vásárlószezon. ;]

Sipi

(#24) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Gyomorforgató ez az egész vásárlási mizéria.Felmentek a memória árak,aztán mostanában az ssd árak is,és akciósan még mindig drágábbak mint tavasszal.Egyszer kíváncsi lennék a gyári árakra,hogy hol mennyi rakódik rá.Hacsak nincs égető szükség valamire,mindig kivárom amíg normalizálódnak az árak.A merevlemez árakra is várni kellett az árvíz után,nemrég bevásároltam jó pár évre.
Fekete péntek volt ez a zsebekre,meg az agyhelyekre. :DD

Wasabi...

(#25) #04441088


#04441088
törölt tag

Az egér jó lehet és érdemes figyelni a netes akciókat is.
Mindig nevetek a sok nem is írom le általam milyennek titulált emberen, akik karácsony előtt Tesco, Auchan és társaikban próbálják beszerezni a fa alá a különböző műszaki termékeket, nulla hozzáértéssel. Elég egy nagy áruháznak kiírnia polcvégre vagy egy külön raklapra, hogy Karácsony 2016, laptop 129 990 helyett 99 999 Ft, árukeresőn 2-3 megbízható boltban is 80-90 között meglenne, de hát egészségükre.

(#26) Rossi


Rossi
addikt

Azért hogy egy mai PC konfigba nem 6xxx-es, de még csak nem is 5xxx-es CPU kerül, az minimum vicces...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#27) bancsi62 válasza creatin (#20) üzenetére


bancsi62
csendes tag

Igen, az általam összerakott gép is szerepel a kész konfigok között. Végülis csak jobb így a hozzá kellően nem értőknek, mintha csak ár alapján vaktában raknák össze...

[ Szerkesztve ]

(#28) pusszycat válasza Kronos3000 (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak részben van igazad,én egész évben szemezgettem egy HyperX Fury SSD-vel,tudom mennyibe kerül és most az enyém lett az idei legjobb árában vettem meg F. Pénteken az aláirásomban már ott büszkélkedik és megérte ugrik a gépem mint a szöcske. :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) MongolZ válasza Akula (#19) üzenetére


MongolZ
addikt

Már megint itt a TN-haterkedés... Tessék már felfogni, hogy óriási piaca van annak a területnek, ahol tökletesen megfelel ez a technológia.

(#30) hallador válasza tamas.nick (#2) üzenetére


hallador
addikt

A HP a business vonalon nem alkalmaz alsó kategóriában IPS panelt. Tulajdonképpen senki. A legolcsóbb ilyen masina a Fujitsu LifeBook E500-as sorozat, de az nem kay lake.
Ennyiért nincs ilyen gép a piacon, ami még IPS is lenne.

A HP évek óta (egyedüliként a piacon). ebben a kategóriában 2 memória foglalatot (ez kaby lake esetén 32 GB memóriát jelent), M.2.-t és 2,5" -os hdd-t foglalatokat is tesz a gépeibe. És használható is.

Ez egy valódi Small Business gép, itt a kijelző mint olyan nem az elsődleges szempont (egyik gyártónál sem ebben a kategóriában). A Word-ot, valamint a napi munkát a TN Panel is ellátja, ehhez nem életbe vágó az IPS. Cserébe nem akar széthullani 1,5 év múlva. Van rá 3 év magyarországi szervizben jótállás. Kapsz egy használhatóbb billentyűzetet, és valóban bírja a napi 8 óra munkát.

Ha nem kell a FullHD és jó a 15", akkor a Lenovo árul ThinkPad E560-at körülbelül ennyiért IPS-el, de a FullHD IPS ThinkPad E460-ban ott is 260 000 környékén van. Az az ennyiért senki nem árul FullHD-s Small Business gépet IPS-el. Nehezebb, gyengébb a minősége. És akkor ott a Kaby Lake is, ami ugye meg igen ritka még.

----

Még mielőtt az IPS panel hitvita kitörne, a gyártók pontosan felmérik kinek mire van szükségük, és ha tettszik ha nem az IPS ebben a kategóriában nem a létszükséglet. Persze az igények mindig vannak, csak akkor zsebbe kell nyúlni, vagy nem Small Business, hanem konzumer masinát kell venni ugyanennyiért, és élvezni az IPS-t!

(#9) Scholes9

Csodák nincsenek ennyi pénzért ebben a kategóriában nem kell kimaradni a leírásból, mert ennyiért nincs FullHD IPS. csak TN. Szóval aki ennyiért akar SMB gépet az max 15" 1366x768-at kap IPS-el. Nem FullHD-t. Azok minimum egy ötvenessel többe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#31) dementor válasza creatin (#20) üzenetére


dementor
senior tag

Én úgy tudom csak megrendelésre dolgoznak. Nincs árú készletük. De lehet, hogy már változott az üzlet politika.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#32) SunMount3r válasza creatin (#20) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kérjetek tőlük százalékot a bedolgozásért az ilyen eladott konfigok árából... :D (Majd kaptok is egy egyszeri és 1 hetes lejáratú 500Ft.-os kupont helyette... :U Bár még az is csoda számba menne...)

[ Szerkesztve ]

(#33) tamas.nick válasza hallador (#30) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

A "Milyen notebookot vegyek" topikban azt írták, hogy a ProBook 430 G4 FullHD-s kijelző IPS-es.

(#34) Khelben válasza tamas.nick (#33) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt van előttem egy 430 G4 fullhd és valóban IPS panel van benne. A 450 G4 fullhd TN paneles. A 440-esről viszont nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#35) tal-garius válasza HunChaos (#6) üzenetére


tal-garius
aktív tag

(#36) Scholes9 válasza hallador (#30) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ezért sem mostanában fogok laptopot venni...

Amúgy meg én leginkább a 200-300 ezer közötti laptopokra gondoltam, igenis elvárnám ennyiért már az IPS kijelzőt, de nagyon ritkán fér csak bele :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#37) hallador válasza Scholes9 (#36) üzenetére


hallador
addikt

Amúgy meg én leginkább a 200-300 ezer közötti laptopokra gondoltam, igenis elvárnám ennyiért már az IPS kijelzőt, de nagyon ritkán fér csak bele :U

Miről beszélsz? Helyekben áll az IPS ennyi pénzért... DE! Nem SMB-ben. A magyaroknak olyan elvárásai vannak mint Leninnek a szocializmussal... !Lehetetlen!.

Tessék:

[link]

A probléma, hogy az embereknek fingjuk nincs a kategóriáktól, csak elvárásaik vannak, de mire is ha nem ért hozzá? Én azt nem értem mire van igényed, amikor azt sem tudod milyen kategória mire való? Csak költői volt ne válaszolj...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) hallador válasza Khelben (#34) üzenetére


hallador
addikt

A gyártó szerint ez bizony nem IPS. A betekintési szögei nem rosszak 170 fok de nem IPS. Ez inkább gyanakodnék igen jó minőségű TN-re. 25. oldal.

DISPLAYS
Panel LCD 13.3 FHD AG
WLED UWVA 45%cg
220nitsnits eDP
Ultra

Persze ettől függetlenül lehet IPS, én örülnék neki a legjobban, mert akkor lehet vennék is egyet magamnak.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez a fekete péntek igazi hungarikum lett, mert szinte semmi köze nincs az amerikaihoz.

(#40) #82729984 válasza MeszesKPT (#39) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Ez a fekete péntek igazi hungarikum lett, mert szinte semmi köze nincs az amerikaihoz."

Ja itt még nem verték egymást agyon a boltokban :D

(#41) deja vu válasza Rossi (#26) üzenetére


deja vu
addikt

Hát bőven az. :K

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#42) Khelben válasza hallador (#38) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minden elképzelhető. Most nincs nálam ips-es gép, amivel össze tudnám hasonlítani. De ha mellé rakom a 450-est, akkor egyértelműen jobb a 430.

(#43) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az aquánál is már csak a szarok maradtak, a G910, G810 még pénteken elfogyott, erre minek hiredtnek egész hetes bohóckodást?

(#44) Dr. Akula válasza b. (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Annyiért mortál szombat van (lol1, lol2), nyilván ebből lesz az "akciós" ár, ami még így is több mint újkorában a teljes. Igazi magyar vircsaft. :D

(#45) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Hmm ma újra megnéztem a Aqua oldalát hátha van valami változás és van :D
A G29 es kormány hatalmas akcióban van szerdához képest :C

Még jó hogy nem lementek az árak hanem felfele menek ,mert legalább nem tudok költelekzni :R

[ Szerkesztve ]

(#46) Scholes9 válasza monchichi20 (#45) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Náluk már elmúlt jövő hét szerda biztos, vicc :U :DDD

Dr. Akula: azt a q, nem semmi Mortal árak :Y :( :DD

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#47) kromatika


kromatika
veterán

Jók ezek a ProBook-ok.

(#48) AxBattler válasza hallador (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

TN-ből is léteznek normális panelek.
Ezekben a Probook-okban a 1080p-s képernyők is a szokott mosottszürke vonalat viszik tovább?
A 450 G3-ban lévőtől nem voltak elájulva a teszterek, ugyanakkor 470 G3 jött ki IPS-sel is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) _Atesz


_Atesz
addikt

"a Corsair VS450 táp is rendben van"

Hát nem igazán. :(

300k-s gépbe pedig nem rakunk 120GB-os SSD-t, minimum 240-es dukál.

[ Szerkesztve ]

(#50) Khelben válasza AxBattler (#48) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 450 G4 TN-je egy fokkal azért jobb, mint pl. a belépő Lenovo-kban lévő rettenet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.