Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kansas


Kansas
addikt

Lol, a múltkor egy 300e körüli árú($830) monitornak "eléggé meredek" ára volt szerintetek, egy másfél millás meg "nem kifejezetten olcsó" :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2) Rayyy


Rayyy
senior tag

Majd mingyár' jön (mert máshol is olvastam), hogy "jó, de ez munkára van és aki filmezik, grafikus, satöbbi, annak ez munkaeszköz és nem probléma"... szóval előre mondom: de probléma. Ez Magyarországon drága.
A következő: "hát igen, a gagyiknak drága, de aki télleg' profi, annak nem...". De Magyarországon annak is.

Minden a legnagyobb render!

(#3) koby11h válasza Rayyy (#2) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem az összes elektronikai eszközöm - gép, 2 laptop, 2 tv, hűtő, mosógép, mikro, lámpák, mosogatógép, fürdőszobai mérleg, konyhamérleg, labortáp, multiméter, forrasztóállomás + akármi amit találnál a lakásban - EGYÜTT nem volt annyi mint ez a TV. Szóval piszok drága! :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#4) Pipó


Pipó
őstag

Nincs az a tudás egy monitorban, ami megér ennyit. Nem csak számomra, szerintem senkinek. Persze, lesz akinek így is kell.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#5) #72042496


#72042496
törölt tag

"1 450 000 forintos áron vásárolható meg"

Rendben, de hol? LG oldalán nem láttam, és a keresővel se találtam boltot.

#6 biscuit
Oh, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#6) biscuit válasza koby11h (#3) üzenetére


biscuit
aktív tag

...és ráadásul mégcsak nemis tv, hanem csak 1 monitor...

#5Balika911
[link]

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#7) MaraTóni


MaraTóni
tag

Gondolom a beleégés itt is jelen lehet, vagy azt ennyi pénzért már kiküszöbölték?... :U

(#8) M@cika válasza Pipó (#4) üzenetére


M@cika
őstag

Nyilván Vérpistikének lesz, mert apa hetente simán megkeres ennyit. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#9) koby11h válasza biscuit (#6) üzenetére


koby11h
aktív tag

Eh, most vettem észre, hogy tényleg nincs benne tuner és csak monitor.
Szóval biztos nagyon jó, de nekem majd akkor, ha a tizedéért lesz a boltban.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10) #72042496 válasza MaraTóni (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, és soha nem is fogják. Azt lehet elérni, hogy a termék élettartama során ne jelentkezzen észrevehető mértékben. Ez a monitor pl. emiatt tud azt hiszem 400 nites maximum fényerőt.

Idővel derülhet ki, hogy mennyire sikerült az egész, de nem erről a monitorról, mert szerintem ez úgy eltűnik pár év múlva, mint szürke szamár a ködben.

[ Szerkesztve ]

(#11) MaraTóni válasza #72042496 (#10) üzenetére


MaraTóni
tag

Hát az gáz. Tény hogy a legszebb képe jelenleg az OLEDnek van, de emiatt a hibája miatt én sosem fogom monitorként használni... hacsak nem leszek multimilliárdos valamikor :)

[ Szerkesztve ]

(#12) #72042496 válasza MaraTóni (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

A WOLED paneles tévékről egyébként többéves távlatban is elég jó a tapasztalat. De az más technológia, ebben inkjet gyártású RGB OLED van. JOLED a gyártó, a frissen üzembe állított 5,5G (!) sorokon készül a panel, már ezért sem csoda, hogy drága.

[ Szerkesztve ]

(#13) joey04 válasza koby11h (#3) üzenetére


joey04
titán

hát akkor biztosan :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Pipó válasza M@cika (#8) üzenetére


Pipó
őstag

Lawrence Butcher míg bejön a windows logó. :D

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#15) Csandi válasza koby11h (#3) üzenetére


Csandi
őstag

Akkor te meg a másik véglet vagy. Nekem a gépem önmagában ennyi volt, és az 1 hűtőnk is közel ennyi.

(#16) koby11h válasza Csandi (#15) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ameddig a takaróm ér... :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#17) HThomas


HThomas
senior tag

Drága, de nem a home user a célközönség...

Egyébként mennyire van ezekre széles körben elérhető HDR tartalom?

(#18) Cassi válasza MaraTóni (#7) üzenetére


Cassi
senior tag

Ha beég, veszel egy másikat. Ha egyet tudtál venni, akkor kettőt is tudsz. ;)

(#19) hypno skate


hypno skate
senior tag

Megint egy olyan hardver, amiről majd azt hiszik, hogy ha ilyenjük van, akkor tehetségesebbek lesznek.
...használják egészséggel.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#20) Cs1csó


Cs1csó
félisten

továbbá filmezni is nagyon jó rajta.

Ti lenni nagyon ügyesek! 32"-os monitoron tévézni. Ha ennyi pénzem van akkor minimum 100"-on tévéznék vagy akár nagyobb vászonra vetített képen moziznék.

(#21) quint


quint
aktív tag

Fele pénzen veszek egy tök pöpec 65-ös OLED tévét, aztán ha zavar közelről a nagy méret, akkor háromnegyedét leragasztom csomagolópapírral.

(#22) Chaser válasza quint (#21) üzenetére


Chaser
titán

az "ocsmány" ppi ellen meg majd felveszel egy szódásüveg-szemüveget? ( :
a 48-asnak már egész értelmes ppi-je van ~ 92 körül, nekem az lesz a "monitor"
oszt' ha zavar a nagy méret átállítom pl wqhd-ra, úgy natívan 32", fhd-n meg 24" - körülötte meg a keret igazi fekete beilágítás nélkül -
az ára picit barátibb mint ennek a csodának, viszont nem is tud olyan jó ppi-t
majd pár év múlva ennek is más lesz az ára, talán 2025 után már csak egy vesét kell eladni hozzá, nem instant mind a kettőt
teljesen érthető hogy egy ilyet nem adnak apróért, ez tényleg az abszolút csúcs ma megjelenítő terén és semmilyen vetélytársa nincs - a 3-400e ft-os hasonló paraméterű lcd-k nem vetélytársai ennek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Croissant válasza quint (#21) üzenetére


Croissant
aktív tag

Megölsz :))
De egyébként, ha be tudod skálázni a le nem takart területre, akkor tulajdonképpen papírozni sem kell, tudod, ez OLED, ott nem világít :D

(#24) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

Mi szól egy ilyen monitor mellett, egy negyed ennyibe kerülő 55''-es OLED TV-vel szemben?

(#25) Cs1csó válasza F_Balazs (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi ez egy monitor: fél méterre ülsz tőle és böngészgetsz esetleg játszol vagy dolgozol. Ennyi.

(#26) Chaser válasza F_Balazs (#24) üzenetére


Chaser
titán

a nagyobb ppi
55"@4k 82 körül van
32"@4k 137 körül van
magyarra fordítva:
az 55-ös qrva pixeles közelről
1m-ről is láttam a pixeleket, azon érdemi melós munkát nem nagyon tudsz végezni
nem is látod be közelről az 55"-t - sztem 32" is épp elég " monitor nézési távolságból"
és hiába tolod le natívban a felbontást, a ppi nem fog változni
ezért viszont a 48-as már eléggé jó - az egy 24" fhd monitor ppi értékét tudja -, de a kánaántól igen messze van az is
a manapság népszerű 27" qhd kb 110 ppi-t ad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) ablack válasza Chaser (#26) üzenetére


ablack
senior tag

42" 4K OLED kijelző elméletileg jövő év elején jön reálisabb áron. [link]

[ Szerkesztve ]

(#28) Hobbbyt válasza Csandi (#15) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A gép még tök okés, hisz egy normális VGA manapság minimum 600-700e körül vagy több, processzor 150-200e + az aprólék. Pikk-pakk megvan az 1,5m meg még több is. Na de egy hűtőőszekrénny?? Ipari hűtőket tudok ennyiért. Nagy előre lépés a hűtéstechnikában meg már vagy 10-15 éve nem történt.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#29) Cs1csó válasza Hobbbyt (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

egy normális VGA manapság minimum 600-700e

:DD

(#30) hjanos1 válasza Hobbbyt (#28) üzenetére


hjanos1
senior tag

Azzal a hutovel hutod le a 600-700e koruli VGA-t :DDD

The Factory Must Grow

(#31) Chaser válasza ablack (#27) üzenetére


Chaser
titán

úgy legyen :R
biztosan valami problémájuk van az oledek kicsinyítésével - telefonokban gondolom más techet alkalmaznak - , már a 48" 4k is mekkora szó volt
de megindult valami

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Cs1csó válasza Chaser (#31) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jaja, valamiért a nagyon nagy és a nagyon kicsi megy de a kettő között nem, gondolom nem lenne rentábilis. :F

(#33) fojtviki


fojtviki
senior tag

Nem igazan ertem ezt az arat. Nezegettuk mar mi is az OLED monitorokat, de ezt latva azt gondoltam, hogy nem a csillagos eg lesz a hatar :) [link]

(#34) adm válasza fojtviki (#33) üzenetére


adm
őstag

amit linkeltél az egy w(hite)oled TV - lg display gyártja, ezzel a technológiával több millió tvt gyártanak. sokkal nagyobb fényerő, de a pixelek mérete sokkal nagyobb: 48" 4k-tól

a bemutatott MONITOR meg joled ~ nevezzük rgb olednek - japán cég, legutóbb a sony és a pana közös biznisze volt, pár ezer/tízezer készülhet egyelőre. sokkal kisebb fényerő cserébe sokkal kisebb pixelek: 22" 4k-tól

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#35) Kansas válasza adm (#34) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem nézd meg újta... nem TV-t linkelt, hanem monitort. Csak méretében és fűrészbak-állványában hasonlít TV-hez.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) Chaser válasza Cs1csó (#32) üzenetére


Chaser
titán

biztosan, nagyon olcsón sem adhatják - ha akarnák sem -, mert akkor az lcd-ket ingyen kéne adni kb

fojtviki
az egy tv :P
a dellnek 55"-os oled "monitora volt", vmilyen alienware
lánykori nevén az a "monitor" az 55b8 v c8, gyak a dell "megoldása" bő kétszer drágább volt
amit linkeltél az meg egy 48cx v c11, a gb meg ráírta hogy monitor :)

Kansas
persze, monitornak is lehet mondani
akkor kérdezem másképp:
mért nincs nekik 40" 4k oledük, vagy 36" 4k oledük? vagy bármi más ami oled
azért mert az lg "kicsiből" jelenleg csak a 48-as panelt gyártja ( : - illetve jött ugya a 32"@4k nemrég -
ezt a tv-t már a kezdeti demokban is promózták gamer monitorként - a gb megoldásában valszeg' nincs tuner, és ezért tv-nek hívni nem lehet "hivatalosan", de az egy lg 48" 4k tuner nélküli mese, ennyi -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Kansas válasza Chaser (#36) üzenetére


Kansas
addikt

OK, kicsit nagy, meg kicsit szar az állványa, de nem csak a tunertől lesz valami TV. A benne levő firmware is nagyon sokat sztámít, milyen presetekkel és beállítási lehetőségekkel bír, egy tipikus TV firmware nagyon penetránsan eltér egy tipikus monitoros firmware-től.
Azt a böhöm monitort eszem ágába se lenne a fejemtől 80-90cm-re egy íróasztalra tenni, inkább a PS5-öt kötném rá(meg hát PC-re én DP-n keresztül szeretem kötni a monitoraimat...). De az attól még funkcionálisan egy monitor, nem TV.
Másrészt legalább LG panel van benne...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#38) adm válasza Kansas (#35) üzenetére


adm
őstag

láttam, de attól hogy a gigabyte/alienware/stb monitort ír rájuk, attól ezek alapvetően tv-k. hogy ha most arra gondolsz hogy ennél vga-nak kellene végeznie a képfeldolgozást és a soc kimaradna, még csak arra se fogadnék a sok képjavító és meg optimalizálót látva.

hivatalosan freesync kompatibilitis, kapott vezérlő gombokat meg kvm-et és a tipikus fényereje kicsit vissza van fogva. a többi vagy az oled technológiából következik vagy mint a "célzás segítő" nem annyira releváns.

egyébként elsősorban a (w)oled panel miatt, de az 1ms válaszidővel, gsync-kel, 4k@120hz-cel, ezzel a színmélységgel és színtérrel, stb pont az oled tv-k is tudják. most azt hagyjuk is hogy 65"-ban ennyiért.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#39) Chaser válasza Kansas (#37) üzenetére


Chaser
titán

abban van valami, de világot biztosan nem vált meg, elég okécska az lg tv alapból is - a gb meg kijelzőgyártásban elég gyerek még, tudtommal saját panelt nem is gyárt/gyártott semmiből -
egy sonyról pl még el is tudom képzelni, hogy valamit hozzáad az eredetileg is jó lg elképzeléshez
legelejétől tényleg ultimate gaming monitorként állította be sok "nagy" a 48-as modelleket
és valójában azok is:
oled/4k/120hz, jó input lag...csak még picikét ez is nagy monitornak hívni, de igazából definiálva nincs a méret
most a gb meglovagolta, ledealelte a panelt nyilván jó áron az lg-től és kész a gaming monitor
ahogy anno a dell is tette
annak utánanéztem, nem láttam benne semmi extrát a tv-hez képest..az árán kívül ( :
itthon azért 350e körül az új 48-as modelleket meg lehetett csípni nemrég
gyanítom kb senki nem mondaná meg ha csak a panelt láthatja, hogy épp a gb "monitorát" vagy az lg tv-jét nézi/játszik rajta/filmezik stb
ritings tesztelte, eszerint az eredeti c1 jobb eredményeket is hozott némileg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ami számomra érdekes, h 4k 60hz, és ha jól emlékszem nincs freesync sem, ehhez képest a 48-as TV is 120hz, és van freesync, gsync (adaptive sync), és negyed ennyibe kerül.. Egyszerűen nem értem ezt az árazást. :(

Azt is értem, hogy ez monitor, az meg TV, de olednél nagyjából vígan használhatók monitorként.. De persze, ha nem fér el nagyobb.. De jelenleg, hamarabb vennék egy Ultrafine monitort, (bruttó 200 körül, ha 32") és várva a csodára, hogy el fog férni a 48-as TV, mint az, h vegyek egy ilyet..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#41) #72042496 válasza hackeeeee (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Egyszerűen nem értem ezt az árazást."

Ennyit tud jelenleg a JOLED, profi monitorokba pozicionálva talán el lehet adni azt a kevés panelt, amit gyártanak. (Jön az ASUS ProArt testvérmodell is.)

[ Szerkesztve ]

(#42) hackeeeee válasza #72042496 (#41) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen a proart-ról olvasgattam még az LG előtt, bár meglepődve futottam bele ebbe a modellbe, hogy már piacra is került.

fura. Hát nem lesz egy néptermék, az biztos.

Véleményem szubjektív...

(#43) #72042496 válasza hackeeeee (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, hogy nem. Egyelőre az az eredmény, hogy egyáltalán létezik ilyen termék.

Tavalyig csak kísérleti gyártásban (de nem biztos, hogy ez a pontos kifejezés) készítettek 22"-os panelt. Erre a ProArt PQ22UC épült, és az is 4000 USD volt, vagy még drágább.

(#44) Chaser válasza hackeeeee (#40) üzenetére


Chaser
titán

még mindig a ppi...48" 4k - 82 ppi - nem feltétlen alkalmas sok olyan munkára mint a 32" 4k - 137 ppi -
nem azért drágábbb mert esetleg nem fér el valakinél nagyobb
akármilyen lcd-t vehetsz akármennyiért, azt a színminőséget, feketét, sok mindent nem fog produkálni mint egy oled, amivel tisztában is van a kedves gyártó
nekem is rva drága lenne, de megértem mért ide árazzák, első fecske egyébként, ami mindig drága
kezdetben a 48-as modellek is ott voltak az 55-ösök nyakán árban, talán még drágábbak is voltak - nem mintha most húúúúúde nagyon olcsóbbak lennének az 55-ös modelleknél -
akinek "olcsó" oled kell 300e alatt van olyan 48-as modell ami csak 60hz-es és butább a cpu benne
néptermék ez biztos nem lesz ( : tény, nem is arra szánják

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Várjatok, várjatok!

És akkor mi a helyzet az 500e körül kapható (11 genes i7-el stb) Asus ux371eu-val ami 13,3 colon tud 4K OLED-et, kalibrálva is van és tényleg nagyon pöpec a képe? Vagy az ux363 ugyan így 13,3 colon Full hd OLED 360e körül? Ezekbe akkor honnan van rendes panel értelmes áron?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#46) #72042496 válasza Hobbbyt (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt a Samsung gyártja.

(#47) sakal83


sakal83
addikt

Huh. Eddig az volt a siras targya hogy a tvbe nem kell tuner se. Miert nem adnak ki csak kijelzot stb.. Most itt van erre huha nincs benne tuner sem :DDD tehat van 32 48 55 65 77 stb oled. Aki sir az csak nem akar/nem tud venni...

(#48) siposz válasza sakal83 (#47) üzenetére


siposz
aktív tag

Inkább az a sírás tárgya, hogy tuner, okosrendszer és hangszórók nélkül 4X annyiba mint egy nagyobb TV tunerrel, meg okosrendszerrel, meg hangszóróval. Meg 120 hz-el 60 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#49) AxBattler


AxBattler
félisten

Drága? Mihez képest?
Apple Thundrbolt és Pro Display-ek, LG 5K, Asus Proart, és EIZO Coloredge monitorok fogynak 60Hz-el? Fogynak. Akkor?

Egyébként persze, magamfajta átlag mókusnak tök fölösleges, ennyiért 75"+ méretű prémium QLED-et vennék, de van az a szűk réteg...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#50) hackeeeee válasza Chaser (#44) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze igen tudom.. De akkor sem tud 60Hz-nál többet. Ennyi pénzért egy 120Hz-t legalább tudhatna, talán akkor játékra is megvennék. Ha már oled.

AxBattler:
Azért egy bruttó ~500k-s 27" 5k-hoz képest sztem ez még mindig combos ár. :) De persze tudom, ez Oled, és 32".

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.