Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

"Az USB 3.2 titka annyi"

Ezek a mérnökök. Mindig van valami "titok" :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) hyperspace válasza Márton (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

Ez varázslat :))

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#3) AusWolf


AusWolf
őstag

"az USB Type-C SuperSpeed kábeleket eredetileg is kétsávos működésre tervezték"

...de valahogy pont nem sikerült a vezérlőkben és az eszközökben megvalósítani. Micsoda véletlen! :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#4) alevan


alevan
őstag

Jelölés változik? A jelenlegi 3.1 USB vezérlők támogatják egy firmware frissítéssel? SS képes USB-A is ki tudja használni?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most szemezgetek egy pendrive-al, ami usb 3.1-et tud, így elég fasza olvasás 350MB/sec míg írásra 250MB/sec-et tud, az oldala szerint. Ez már nem rossz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) erer1000 válasza tibaimp (#5) üzenetére


erer1000
őstag

Szimpatikus sebesség :)
SATA2 SSD szint :R

Én próbáltam arra terelni az itthoni dolgokat hogy amit csak lehet, LAN-on, mert 110MB/s a gigabitesen át tudná menni. Csak sajnos 2 laptop helyből csak 100Mbps :( úgyhogy éppen én is pendrive irányába nézegetek.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) edari válasza tibaimp (#5) üzenetére


edari
őstag

Ez melyik pendrive?

(#8) sTERNI


sTERNI
senior tag

Nekem az elnevezések tetszenek.. :)
USB 1,0 Low Speed (1.5 Mbit/s)
USB 1.1 Full Speed (12 Mbit/s)
USB 2.0 High Speed (480 Mbit/s)
USB 3.0 SuperSpeed (5 Gbit/s)
USB 3.1 SuperSpeed+ (10 Gbit/s)
USB 3.2 SuperSpeed++ (20 Gbit/s)

Elfogyott a kreativitás valahol félúton :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#9) Márton válasza erer1000 (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

gigabit adapter?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) sztanozs válasza Márton (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Mostantól dupla annyi pixiedust fér bele a pendrájvba...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11) Zotya84 válasza sTERNI (#8) üzenetére


Zotya84
őstag

A 4.0 lesz az UltraSpeed, az 5.0 HyperSpeed, aztán tényleg kifogynak az ötletekből, és hagyják az össze ilyen f@szságot, és marad a számozás.
Aztán a 10.0 környékén elkezdik USB X-nek hívni, s így tovább. Vagy 10-nek, amiből már nem lesz új, mindig csak frissülget... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) Reggie0 válasza Márton (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez egy csuda fejlesztes. Lehet le kene gyorsan szabadalmaztatnom a 3 es 4 savot hasznalo verziok otletet es milliomos leszek. Elvegre ki masnak juthatna meg eszebe, hogy ketszer annyi vezeteken ketszer annyi viheto at? :D

[ Szerkesztve ]

(#13) k.kristof válasza Zotya84 (#11) üzenetére


k.kristof
őstag

Az elképzelhetetlen sebesség még ott van ;)

(#14) E.Kaufmann válasza Zotya84 (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Remélhetőleg addigra a madzagokból is és valami vezeték nélküli energia/adatátviteli eljárás lesz

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15) Fecogame válasza sTERNI (#8) üzenetére


Fecogame
veterán

És vajon az USB 1.0-át a kitalálásakor is "Low Speed"-nek hívták?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16) erer1000 válasza Fecogame (#15) üzenetére


erer1000
őstag

"Néhány dolgot hibásan specifikáltak, így gyakorlatilag nem találkozhatunk vele." ezt írja wiki az usb 1.0-ról. én nem találkoztam még 1.0 laptoppal vagy asztalival, pedig pár retro átment már a kezem alatt :B

Low speed: 1,5 Mbps, USB-1.1, USB-2.0, USB-3.0
Full speed: 12 Mbps, USB-1.1, USB-2.0, USB-3.0
Hi speed: 480 Mbps, USB-2.0, USB-3.0

így van wiki-n

tehát usb 1.1 nél is van low és full speed opció.

USB 1.1es laptopom hozza az 1MB feletti szintet valamivel, szóval Full speed-be megy mégis , nem Low-ban, bár biztosan tudja azt is

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#17) Reggie0 válasza Fecogame (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. 1.0-nak helybol volt low speed es full speed uzemmodja.

(#18) Lacok válasza AusWolf (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Nem akarták elsőre elsütni az összes puskaport.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#19) E.Kaufmann válasza Lacok (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vagy épp nem tudták, túl drága lett volna, fejlesztési gondok éstaöbbi, ezért kiadták akkor, ameddig jutottak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) leviske


leviske
veterán

Hülye kérdés, de akkor végül is a 3.2 lesz az a verzió, amikortól már inkább az USB-C csatlakozós cuccok lesznek az uralkodóak? Vagy arra azért ne számítsak, hogy hirtelen ellepik a piacot az USB-C csatlakozós eszközök?

(#21) erer1000 válasza leviske (#20) üzenetére


erer1000
őstag

már így is egyre több a C-s

mobilok is kezdenek áttérni a C re.

pendrive-ok és perifériák még sokáig ellesznek 2.0 szinten, szóval az sokáig nem fog kikopni

minden esetre ha 5 éven belül a C valamiért nagyon elterjedne, max raknék 4k-ért USB-C port bővítőt.
(ebayon 4-5k usb 3.1 USB-C és hagyományos kivezetéssel)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#22) planbmokus válasza k.kristof (#13) üzenetére


planbmokus
senior tag

<3

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#23) Pubszon


Pubszon
veterán

Épp ideje lenne már az otthoni Ethernetet is gyorsítani. Már vagy 10 éve stagnál az 1 Gbps.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24) TBMC válasza Pubszon (#23) üzenetére


TBMC
addikt

még pár év ;]

markbellus.hu 

(#25) Pubszon válasza TBMC (#24) üzenetére


Pubszon
veterán

Hát nem is kapkodják el. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#26) G.A. válasza E.Kaufmann (#14) üzenetére


G.A.
aktív tag

(#27) TBMC válasza Pubszon (#25) üzenetére


TBMC
addikt

az biztos.. és még jó ideig nem is fogják sztem :(

markbellus.hu 

(#28) #16939776


#16939776
törölt tag

Több ideig tart elővenni a USB-s rack-et és beszerelni a HDD-t, mint a sata kábelt és egy PSU-t rádugni az eszközre és 2x bekapcsolni-kikapcsolni.

Ehhez már nem kell USB-s rack?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) erer1000 válasza Pubszon (#23) üzenetére


erer1000
őstag

optikai 10 gigabit?

jó tudom az más kategória már, meg elég drága, de egyenlőre az általános felhasználásra elég a sima gigabit. sőt rengeteg laptopot 10/100 as lannal árulnak mai napig (200k kat is)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#30) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Én csak arra leszek kíváncsi, hogy mikor nevezi át valami nagyon okos ezt a szabványt USB 3.1 Gen 3-ra... :U :O

(#31) TeeJay válasza sTERNI (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

már csak az ultra,giga,mega,brutal,hyper,fantastic,wonder,magicspeed elnevezés hiányzik :U
inkább lett volna akkor már USB4 meg USB5 és akkor tudnánk hogy melyik mennyit bír

pl USB3.0 elég minden külső HDD-nek még jó ideig mert 350MB körül tud azért
USB4.0 már elég a legtöbb külső SSD-nek
USB5.0 meg még brutálisabb SSD-nek is elég

nyomtatók billentyűzetek egerek meg bőven elvannak még évekig USB2.0-án mert azoknak nem kell nagy sebesség.
inkább már az valósulna meg hogy minden laptopon legyen legalább 4darab USB3.1 ami ugyanolyan kompatibilis mindennel mint az USB2.0 és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) Pubszon válasza erer1000 (#29) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, az teljesen más, nem ethernet.
De az ethernet már közel 20 éve áll 1Gbps-on. Ha csak 2Gbps lenne most, már az is sokkal jobb lenne. Itthon sokat másolok LAN-on és gyakran az a szűk keresztmetszet (~110MBps). :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33) King Unique válasza alevan (#4) üzenetére


King Unique
titán

Az USB-szabványok rendszerint eleve visszafelé kompatibilisek, vagyis egy USB 3.2-es eszköz használható lesz a régebbi szabványra épülő portban is, de csak az utóbbi sebességén. A Rádupláz a sebességre az USB 3.2 témánál pedig le volt írva a lényeg a jelenlegi Type-C kábelek és az új USB-szabvány viszonyáról az adatátviteli sebességet illetően.

(#5) tibaimp:
Pendrive-ok... :D Ott azért még van egy kis fáziskésés, mert a gyártók jelenleg csak EZT használják ki. Vagyis a mostani kínálatban kb. az összes USB 3.1-esnek mondott pendrive valójában csak Gen 1-es, azaz USB 3.0-s. De ez mondjuk látszik a sebességértékeken is, mert jelenleg nyilván még a leggyorsabb típusok (példa) sem tudnak az USB 3.0 kb. 450 MB/s gyakorlati maximuma fölé menni.

(#31) TeeJay:
A külső HDD-k már az USB 3.0 maximumát sem tudják kihasználni és vsz nem is fogják. Viszont a külső SSD-k igen, de SATA3 alapon a Gen 2-es típusok ott is csak RAID 0 megoldással tudják kihajtani az USB 3.1 Gen 2 szabványt (példa).

[ Szerkesztve ]

(#34) erer1000 válasza Pubszon (#32) üzenetére


erer1000
őstag

én is érzem az 1Gbps határát.

20 éve áll, de 20 éve kokain árba volt a HW ami ki is tudta használni.
2005 körül szülinapomra egy 10/100 as PCI hálókártyát kaptam, mert internet miatt kellett.
kb 7-8 éve kezdett szép lassan beszivárogni a mainstream-be nem? minden esetre tényleg jöhetne 2, 4,5 vagy neadjisten 10Gbps :B :B

ebayon nézegetve 10k körül kezdődik egy optikai háló kártya, gari nélkül. és az még csak 1 kártya, semmi más.
itt mondtam hogy köszi

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#35) Pubszon válasza erer1000 (#34) üzenetére


Pubszon
veterán

Ja, az még csak egy hálókártya, de hol van akkor még a router, switch, meg mikor fog elérni a NAS-okba, laptopokba. Még 20 év legalább... :O

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36) erer1000 válasza Pubszon (#35) üzenetére


erer1000
őstag

meg az optika kényesebb is, nem lehet úgy hajtogatni mint az ethernetet :(
optika nem lesz túl mainstream szerintem :(

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#37) Pubszon válasza erer1000 (#36) üzenetére


Pubszon
veterán

Hát ja, meg azt otthon sem tudsz csinálni...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#38) erer1000 válasza Pubszon (#37) üzenetére


erer1000
őstag

logoutos kolegának 10gigabit kellett

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#39) tibaimp válasza edari (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez:

[link]

de már ez is tudja:

[link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) TeeJay válasza King Unique (#33) üzenetére


TeeJay
félisten

2,5" HDD a fő téma USB3.0-ra mert ugye nem kell neki külön áram
és a legdurvábbak sem karcolják a 200MB/s sebességet ha jól tudom
oda még nagyon sokáig elég az USB3.0
mondjuk jobb lenne ha ott is minden rack már C típusú csatlakozós lenne mert a 3.0 sima csatlakozó elég széles.

szerintem külső SSD-nek is elég még a 3.0 de a 3.1 az aztán tuti 10gbps elég lesz jó ideig
a 3.2 szóval egyelőre tényleg túl sok és csak SSD-vel lehet majd kihajtani

amúgy azért írtam hogy jobb lenne ha ma már minden eszközön minden port legalább 3.0 lenne
nem úgy hogy egy laptopon van 1darab 3.0 meg 2darab 2.0 USB
vagy legyen egy darab 3.1 type C meg 4darab 3.0
telefonok type C-re váltanak úgyis
gondolom pendrive-ok is hamarosan
aztán jönnek majd a külső HDD-k és SSD-k aztán egér billentyűzet minden

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41) King Unique válasza TeeJay (#40) üzenetére


King Unique
titán

Azért nemcsak a 2,5"-os típusokat érinti, mert nyilván vannak 3,5"-os méretben is USB 3.0-s külső HDD-k és vesznek is ilyeneket. De csak USB-s tápellátásnál valóban az előbbiek jönnek szóba. Bár a Seagate USB 3.1 Gen 2 alapon készített már csak USB-ről működő modellt is Innov8 néven.

Egylemezes (1 db HDD) kivitelben egy HDD-alapú megoldás nyilván nem feszegeti az USB 3.0 határait sem. Az általad nemrég vásárolt 2,5"-os Black szintén messze van a 450 MB/s értéktől. Az enterprise kategóriában ugyan vannak ennél gyorsabb 2,5"-os merevlemezek 10-15000-es fordulatszámmal (példa), de azok rendszerint SAS interfészesek és elvileg 12 V kell a működésükhöz.

A mostani külső SSD-k egy része Gen 1-es (példa), tehát azoknál valóban elég az USB 3.0. De a Gen 2-es típusokat már kicsit korlátozza, illetve egy SATA3-as SSD is csak ez utóbbi USB-szabványnál hajtható ki ~ teljesen (példa). Maga az USB 3.1 meg pl. az előző válaszban említett RAID 0 megoldással. De amúgy jelenleg van ennél gyorsabb is M.2 PCIe SSD-vel és ugyancsak RAID 0-val, valamint Thunderbolt 3 interfésszel megoldva (példa). Na egy ilyennel már ki lehetne hajtani az USB 3.2-t is.

Egyébként az egy dolog, hogy most mindenhol a Type-C megoldásokat nyomatják. Viszont nyilván nem fognak egyhamar a régebbi csatlakozókra épülő eszközök sem kikopni. Az USB 3.0 pedig nem nagy szám manapság és gazda (gép) oldalról nézve már jóformán pl. a legolcsóbb laptopokon is szokott lenni ilyen port.

[ Szerkesztve ]

(#42) #16939776 válasza #16939776 (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Viccet félre téve: mobil eszközökre praktikus az USB, viszont ezt a sávszélességet nehezen fogja kihajtani az eszköz. Ahol már olyan mennyiségű adat mozog, ami indokolja ezt a kapcsolatot, az már nem mobil eszközről érkezik.
Desktopra meg van egy csomó szabvány, ami pont alkalmas arra a feladatra, amire megalkották, kevesebb kompatibilitási problémába lehet belefutni, vagy már "csatlakoztatás előtt" lehet tudni az esélyeket. :U

Mindent is tudunk meg a dupláját is, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43) E.Kaufmann válasza #16939776 (#42) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Te nem érted a trendeket. Afelé mennek, hogy lesz egy telód, rádugod USB-C-n egy dokkolóra és kész az asztali munkaállomásod. Biza kell a mobil szegmensbe is a nagyobb sávszél. Pláne hogy a mobil szegmens lesz az új desktop is.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#44) tothzoltan


tothzoltan
tag

kicsit off: Nem mintha a haladás ellen lennék, de mezei userként kezd teleszaladni a bakancsom ezekkel az USB-thunderbolthárom-haromponttizenkettő-gen3-tájppecé elnevezésekkel. Mindenki örül a sebességnek, odáig rendben, de egyedül vagyok azzal a feltevéssel hogy nem árta uniformizálni egy kicsit ezt ezeket a csatolókat?

Az 53 éves anyám aki egy kisvárosi papír-írószer és irodai kiegészítő boltban eladó konkrétan a haját tépi a nap végén, mikor napi szinten találják meg a vevők a hülyeségükkel, merthogy már a vásáró sem tudja mit is kellene pontosan vennie. Anyám - aki nyilvánvalóan nem geek - már most totális kétségbeesés határán áll, mert meg van ijedve, hogy beég a vevő előtt akivel közösen nem értik miért van az "USB kábel"-nek nyolcvan fajátja, mi az hogy hárompontegy, és honnan fogja tudni mi micsoda ha minden csatlakozó ugyanúgy néz ki és közben mégsem.

Az utóbbi években az elnevezések terén szinten az összes nagy cég arcraesett (Intel, Apple, LG, Gigabyte, stb), és ez a szabványok elnevezésenek esetében még meredekebb kezd lenni (USB, HDMI, Displayport). Számok, betűk, tizedesszámok sorozata mindenhol, amik napról napra csak hosszabodnak. Én aki igyekszem naprakész lenni, szintén azon kapom magam, hogy alkalmanként gözöm nincs, hogy most épp melyik csatolóról milyen foglalatnak vagy sebességnek kellene beugrani, és hogy mi mivel kompatibilis. (mert még vagy már nem használom ugyan, de azért szeretnék vele képben lenni)

I'm thinking different.

(#45) M@no válasza Pubszon (#23) üzenetére


M@no
tag

Ennek kapcsán azt nem értem, hogy ha fejlődés, akkor miért nem jutunk el oda végre, hogy az új eszközökben elfelejtsék a 10/100-t és ráálljanak a Gbps-re.
A másik, ami engem mondjuk kezd lassan zavarni, hogy FullHD, meg 4K, de még ott tartunk, hogy mindenhol D-sub-t tesznek a monitorra, meg a VGA kártyára. (Jó vannak már, ahol nincsen rajta, de elég kevés) Miért :F :F
Ma már egyre olcsóbbak a DP vagy HDMI kábelek is, rákényszerítik az embereket ígyis-úgyis, hogy vásároljanak új cuccokat, akkor miért nem lehet lassan átállni mindenhol a csatlakozókkal? Gyártsanak 1-2 monitort, ami D-Sub-os a többiről meg felejtsék el. Gyártsanak esetleg 1-2 routert/switch-t, ami 10/100, a többin meg lépjenek előrébb. Bár gondolom a pénzről szól ez is, amíg a 10/100 ott van, addig a Gigásat lehet drágábban adni. :DD

(#46) erer1000 válasza M@no (#45) üzenetére


erer1000
őstag

50k körül felett én már nem láttam dsubot videokártyán egy két elszigetelt esetet leszámítva

Ki fog az kopni hamar :)
Mondjuk 2db dsub monitorral mondom ezt , videokártya váltás előtt :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#47) E.Kaufmann válasza erer1000 (#46) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja erről az jutot az eszembe, hogy kellett egy Dell gépre egy második monitor, a gépen DisplayPort volt, a monitoron D-sub.
A rögtönzött megoldás Displayport->DVI->HDMI->D-Sub ;] Ezek az adapterek voltak kéznél. Windows felismerte és a kép se homályos :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#48) M@no válasza erer1000 (#46) üzenetére


M@no
tag

Nekem is D-subos a monitorom, viszont lassan cserélni akarom és ezért nézelődök időnként a piacon. 40-50k környékén nézelődtem, valami frankó kis 24"-os monitor után, de még várat a vásárlás, konkrétan gépet is akarnék cserélni, az i már 7 éves lesz lassan. :D

[ Szerkesztve ]

(#49) TeeJay válasza M@no (#45) üzenetére


TeeJay
félisten

ne adj tippet mert a Dell fejlesztők még meglátják és 10év múlva is minden belépő laptopon 10/100-as LAN lesz...
ők a mai napig találnak még olyan vezérlőt ami 10/100-ra képes :D
az is vérciki hogy egy új laptopon belépő szinten van 1darab USB3.0 meg 2 darab USB2.0
ehelyett úgy kellene hogy 1darab USB3.1 type-C telefonnak meg 4darab USB3.1 bármi másnak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#50) Pubszon válasza M@no (#45) üzenetére


Pubszon
veterán

Az új, normális eszközökön már Gbps van. Kivétel a nagyon árérzékeny piac, mondjuk egy ultra gagyi, olcsó laptop vagy router. Gigabites router már van 10k körül.
Monitor esetében alap lenne már a digitális, kis extraként analóg bemenet.
De épp ezzel a lassú átállással van gond, főleg ethernet oldalon. :U

TeeJay: Az USB esetén sem ilyen drasztikus a helyzet, mert ha van 1db USB 3.0, akkor használod azt ahhoz ami igényli. Gondolom aki low end laptopot vesz, nem használ nonstop 2 külső HDD-t egyszerre.
Mindennek elég mai napig az USB 2.0, kivétel a külső adattár, de ezek nagy része még 2.0-s, főleg ha pendrive és olvasásról van szó.
Lassan már ADSL net is lesz 1 Gbps-os 2 km távolságon egy érpáron, de az ethernet stagnál... :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.