Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Érdekes elgondolás, egy teszt jó lenne.

Mod 2# : Köszi.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2) Oliverda válasza lsc (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

MSI Big bang Fuzion (Lucid Hydra) review

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) lsc válasza Oliverda (#2) üzenetére


lsc
nagyúr

A vegyes cf/sli? érdekes, de a cf-nél gyengébb a hydra.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4) Oliverda válasza lsc (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Érdekes is lenne ha jobb lenne mint az ATI saját megoldása...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) hétalvó


hétalvó
addikt

nem szurja senki szemet az ar. szerintem k draga.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#6) Mr.Csizmás válasza hétalvó (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sebaj, PH-ról biztos lesz egy vevője ;]

vagy legalábbis aki tuti megvenné :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Hol lehet ezt érdemben felhasználni? :F

(#8) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Érdekes ez az elképzelés, bár én kicsit szerencsétlennek tartom, hogy pont ehhez a cpu foglalathoz párosították.

Én vagy a "nagytesót" választottam volna, vagy AM3-as platformot a bemutatkozáshoz.

(#9) divrapier


divrapier
tag

Az fantasztikus dolog, hogy ez létrejött, és tényleg működik. Mert a linkelt tesztben úgy láttam sok helyen szépen teljesít. Csak tényleg kevés értelmét látom sli meg crossfire mellett főleg ha a korlátozásokat is hozzátesszük.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#10) atti_2010 válasza Oliverda (#4) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy AMD-s változat nem jönne rosszul.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) mephi666 válasza Oliverda (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a "big bang" így tesztek alapján inkább csak "picipuki" :( habár nem is épp játékra lett kitalálva...

egyik ismerőssel fejtegettük, hogy nem gyenge dolog a folyamatok párhuzamosítása a cpu/gpu magjai között... elég gyerekcipőben jár még mindig az egész, ezért rossz a skálázódása... pedig így lenne igazán értelme, ahogy itt is próbálkoztak: folyamatosan újraosztani a feladatokat az egységek között, hogy arányos legyen mindennek a kihasználása és ezt a dolgot valahogy univerzálisan megoldani... olyan értelemben, hogy ha van pl egy gtx295-öd, akkor arányosan dolgozzon a vga+cpu, de ha melléraksz mondjuk egy 4670/9500gt kaliberű kártyát, akkor az is beszálljon mondjuk a "cpu mellé" számolni és ez akármilyen variációban normálisan működjön... meg skálázódjon rendesen a teljesítmény... szoftveroldalon van meglőve szvsz. egyelőre az egész, de ahogy ebből kivettem a hydra lényege, hogy ezt hardveresen kezelje... nem rossz elgondolás, de nem tökéletes még... én többet vártam azért...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Nem rosz elgondolás, még életképesnek is mondható(normális áron), de addig még sokat kell fejlődnie.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13) Joachim21


Joachim21
senior tag

[link]

PH elcsúszott a hírrel 4-5 napot.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#14) LackoMester


LackoMester
addikt

nemrossz-nemrossz,ritkaság MSI alaplap és tetszik :K az ára egy kicsit húzós,de faja :K

Joachim 21-és? :F ami késik nemmúlik ;)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#15) Móci


Móci
addikt

Nem semmi lap, nekem tetszik. Aztán, hogy mennyire lesz életképes, majd eldől...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) smkb


smkb
őstag

330 eur cca 90.000 ft (mnb középen számolva azaz itt 100+), plusz kell bele a két a kártya és alapvetően az azonos brandeket kezeli jól ... háááát...

(#17) Abu85 válasza Joachim21 (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vagy az Anandtech rakta ki idő előtt. :)) Náluk ez megszokás, majd megy a bünti az MSI-től.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) bacsis


bacsis
Közösségépítő

egy felsőkategóriás versenyző mellé nem tűnik jó választásnak egy vagy két belépő szintű megoldás.
nem tűnik jó választásnak vagy totál felejtős?

(#19) D1Rect válasza smkb (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezaz, 0, azaz nulla értelme van. :U

(#18) bacsis: b. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) lorenzen válasza D1Rect (#19) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Alternatív megoldás logoutos módra. Alaplapot sem kell cserélni hozzá.
Radeon Graphics + Nvidia Physx

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#21) Oliverda


Oliverda
félisten

Szerintem érdekes megoldás. Legalább valami újdonság az eddigiekhez képest.

Aki nem tudja eldönteni hogy nV vagy ATI kártyát vegyen annak pedig ideális mert így legalább megveheti mindkettőt. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) keIdor válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


keIdor
titán

A távcsövesre gondolsz? Neki nem kell tömegszemét MSI, csak EVGA a jó, mert az drága.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) Lacc88 válasza keIdor (#22) üzenetére


Lacc88
senior tag

Távcsöves ..... :DDD

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#24) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

vajon tud olyat a cucc, hogy az úgymond "másodlagos" kártyát kihasználatlanság (pl 2D) alatt lekapcsolja? Mert akkor nem lenne rossz a dolog, egy kis/közepes teljesítményű passzív hűtéses (de azonos dx generációba tartozó), és egy felsőkategóriás kártyát kombinálva létrejöhetne a 2D alatt halk és kis fogyasztású, 3D alatt pedig kellően erős álomgép :)

(#25) zsirfecske válasza GAI (#24) üzenetére


zsirfecske
addikt

az árkülönbözetből veszel eggyel magasabb kategóriás vga-t, fogyasztásban is jobb és ott nincsenek ilyen korlátozások. vagy az erősebbik kártyádat megtartod és veszel ugyanolyat mellé a különbözetből és az eladott kártya árából.

nehogymár normális ember fizikszet akarjon amd mellett :)

(#26) Chosen


Chosen
addikt

Szép Design :)

(#27) nghost


nghost
tag

hehe.. következő egy olyan lap lesz, amire intel és amd procikat is lehet rakni :D 1 ilyet, 1 olyat

[ Szerkesztve ]

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#28) ThaBoss válasza keIdor (#22) üzenetére


ThaBoss
senior tag

:DDD

Amúgy én sem díjazom az ötletet, azért tudjuk már eldönteni milyen kártyát akarunk a gépünkbe...

(#29) Foo


Foo
tag

nagyon jó elgondolás, de még sokat kell fejlődnie. sztem ha szépen fogy és az msi is kitart mellette, akkor pár éven belül ráver az ati és nv megoldásaira, már amennyiben utóbbi nem vágja be a durcát... jelenleg nem adnék pénzt érte. :)

(#30) D1Rect válasza lorenzen (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom, van egy korábbi írása is janos666-nak.
De ettől ez a cucc ennyiért teljesen értelmetlen bármilyen területre.
(ha tévednék valaki nyissa fel a szemem)

(#22) Keldor papa: Rofl.

[ Szerkesztve ]

(#31) D.Orion


D.Orion
veterán

Az NVIDIA PhysX gyorsítása sem működik Radeonnal kombinálva, hiszen a GeForce drivere érzékeli a számára ismeretlen grafikus kártya jelenlétét, így a programmodul azonnal tiltásra kerül.

Pedig pont ez lenne benne a legjobb dolog. Szerencse, hogy itt a fórumon vannak olyanok akik már megosztják velünk, hogy hogyan is kell ezt csinálni Hydra nélkül.

Az egész Hydra elgondolás zseniális az alapötletet nézve. Két különböző fejlesztésű grafikus chip erejének összeadás. Ez így nagyon jó lenne, ha nem lennének ott a kompromisszumok. Szoftver ügyileg kéne ide is egy John Carmack kaliberű fickó(de írhattam volna mást, csak róla többen tudják, hogy ki). Erősen gyanítom, hogy ha a Hydra programozói meg tudnák oldani(szerintem simán menne nekik) a Physx-et Radeon-al, akkor az NV akkora pert indítana ellenük, hogy bele is halnának.

Továbbá én azt nem értem meg, hogy miért kell visszafokozni egy erős kártyát, ha low-end van mellette. Miért nem lehet megoldani, hogy a gyengébb képességű csak egy bizonyos feladatot végezzen amire bőven futja az erejéből és nem kell rá várnia az erősebb gpu-nak? Részben költői kérdés volt, mert gondolom ide is a szoftver és a programozás szó a kulcs.

(#32) antikomcsi válasza D1Rect (#30) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szerintem jelen helyzet szerint nem tévedsz. Vagy ha igen akkor még sokan mások is.

Ha nem megy a fiziksz pl. hivatalosan, akkor minek bajlódna bárki ezzel? Ha nem tudja eldönteni mit akar, SLI-t, vagy CF-et, vagy szeretné mindkettőt kipróbálni, akkor vesz egy inteles lapot, mert szerintem jóval olcsóbban van, ami tudja mindkét mókát.

Amúgy az elgondolás jó lenne, csak nehogy halva szülessen az ára miatt.

(#33) zed1983


zed1983
őstag

Elsőre jól "összerakottnak" tűnik...
Egyre jobban azt veszem észre, hogy az MSI, Intel fronton próbál felzárkózni...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#34) vanhalen válasza nghost (#27) üzenetére


vanhalen
senior tag

Ilyesmire gondolsz?: http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1829
Ebbe mindkettő belemegy, csak régi :)

(#35) Chosen


Chosen
addikt

Kiidnulásnak tényleg jó a dolog.Képzeljük csak el milyen jó lenne... nem kellene választani a effektek és a számítási teljesítmény vagy a játékra optimalizáltság között. :U

(#36) D1Rect válasza Chosen (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

(#37) Abu85 válasza D1Rect (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Mr.Csizmás válasza keIdor (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) lorenzen válasza D1Rect (#30) üzenetére


lorenzen
aktív tag

"De ettől ez a cucc ennyiért teljesen értelmetlen bármilyen területre."

Tekintsd olyan technikai fejlesztésnek, amit csak azért készítették el, mert megtudták csinálni.
(Az autóknál létezik még ez a kategória.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#40) D1Rect válasza lorenzen (#39) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván, de hogy ezt ki fogja megvenni, az számomra rejtély.

(#37) Abu85: :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#41) #19617792 válasza D1Rect (#40) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ennek az e-Penis faktora is magas, akinek kicsit is számít ez, rögvest veszi. :DDD

(#42) FRENK1988 válasza #19617792 (#41) üzenetére


FRENK1988
veterán

hol is lehet előrendelést leadni? :DDD
2001. hozzászolásom

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43) Puma K


Puma K
veterán

Miért nem i7-hez tették aminek a chipsete még támogatja is a 2db x16-os PCI-E kiosztást... Valamint a proci is jobban kihasználja a drágább kártyákat...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44) Kr/\toS válasza lsc (#3) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Nem sokkal. első verziós driverrel hozzák a CF kiforrott sebességének 97%át, szerintem ez bőven jó.

(#45) Yutani válasza Kr/\toS (#44) üzenetére


Yutani
nagyúr

Már ahol a játékszoftver partner hozzá...

#tarcsad

(#46) Zin


Zin
senior tag

Olcsobban nem tudjak adni :F :( Biztos jo de azert 90K... :(((

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#47) iSonic


iSonic
addikt

Az ára úgyis lefog majd vándorolni 2-3 hónapon belül :)

(#49) exx


exx
tag

Jól néz ki az biztos. :K
Felsőkatos lap felsőkatos áron. ;]

(#50) Kr/\toS


Kr/\toS
senior tag

Na látom müködik a cenzúra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.