Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atocha


Atocha
senior tag

Mekkora teljesitmeny novekedesre lehet szamitani?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#2) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az elfeledett formátum....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) tibaimp válasza Atocha (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Erre én is kíváncsi lettem volna.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Gdi válasza Atocha (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Valószínű annyit, mint amit az Ordered NCQ és a CDL ad.
Mivel ez nem új főverzió (nem SATA4/12Gbps), így hatalmas változásra nem kell számítani.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) MeszesKPT válasza Gdi (#4) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ilyen egyébként van tervben? Mondjuk egy sima duplázás önmagában nem sokat érne, tekintve hogy hol tartanak az NVMe-s eszközök.

(#6) CYX


CYX
aktív tag

Nem is értem, hogy akkor mit "bohóckodnak" vele és miért nem csinálnak egy gyorsabb SATA szabványt? :(

Az oké, hogy m.2-es meghajtóké a jövő és ott is van SATA verzió, meg a SATA3 is sok az ODD-nek (ami már lassan ki is hal) és HDD-nek, de azért létezik a SATA felületű SSD még. Nem lenne rossz, ha kicsit adnának ennek is valamit, hiszen jobb árban vannak általában, mint az m.2-es testvéreik és arról indítani játékokat azért jóval jobb lenne, meg az m.2 slotok száma jóval limitáltabb mint a SATA meghajtóké.

(#7) Sinesol


Sinesol
veterán

AHCI meg Sata dugó, meg fapados sebesség, micsoda fejlesztés...

[ Szerkesztve ]

(#8) awexco válasza Gdi (#4) üzenetére


awexco
őstag

Ez elég vérszegény gyorsulást érhet ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#9) Kelori válasza MeszesKPT (#5) üzenetére


Kelori
tag

Hétköznapi felhasználás szempontjából lényegtelen a nyers sebesség. Van sok olcsó nvme SSD ami bár tudja a hatalmas tempót ha nagy fájlok olvasásáról vagy írásáról van szó, de az IOPS a béka segge alatt van, és egy minőségibb sata SSD a falhoz lenni, ha sok apró adattal kell dolgozni, ami lássuk be sokkal gyakoribb eset.

if it ain't broke, don't fix it

(#10) kromatika


kromatika
veterán

Up neki.

(#11) Sinesol válasza Kelori (#9) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyrészt az NMVE alternativaja nem a Sata hanem az AHCI, másrészt meg az AHCI erősen bekorlátozza az iops-ot...

[ Szerkesztve ]

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

És ez mire jó? Gyorsabb lesz tőle? Eddig is a lassú korong húzta vissza a vinyót. SSD-re meg már ott az M.2 NVMe.

(#13) bacsis válasza CYX (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Volt egy olyan, hogy Sata-Express... azt valahogy csak nem jöttek rá a termékek, és szépen el is felejtődött :U

(#14) #72042496 válasza CYX (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

A holnapjukon a FAQ-ban leírják, hogy miért nem csinálnak gyorsabbat (bele kéne nyúlni a fizikai rétegbe, úgy pedig nem látják értelmét):

"There are no plans to extend SATA bandwidth beyond the current 6Gb/s transfer rate since the change requires signigicant changes to the PHY section of the specification, the impact to compliance testing and compatibility."

[ Szerkesztve ]

(#15) martonx


martonx
veterán

Hú, létezik még SATA? Szvsz hamarabb fog végleg kikopni az eszközökből, mintsem a 3.5 fizikailag megjelenhetne bármiben is :D

Én kérek elnézést!

(#16) #72042496 válasza martonx (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Maximum a kliensekből kopik ki fokozatosan. Otthoni szerverekben, tipikusan NAS-okban a nagyobb kapacitások és hot-swap vannak előtérben. Valószínű, hogy ezekben sok-sok évig a SATA marad a meghatározó. Még U.2-re állhatnának át, de nulla jelét látom ennek.

(Enterprise kategóriát nem ismerem, csak látom, hogy oda is gyártanak SATA HDD-ket.)

[ Szerkesztve ]

(#17) Silεncε válasza martonx (#15) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem minden gépemben SATA SSD-HDD van, nem igazán érzem hátrányát...

(#18) martonx válasza Silεncε (#17) üzenetére


martonx
veterán

Úgy nem is érzed, ha mindegyikben az van :D
Majd ha az egyikben lesz egy Ryzen R7, meg egy pci-e X4 SSD, majd utána érezni fogod :D

Én kérek elnézést!

(#19) Piftuka válasza Gdi (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mivel ez nem új főverzió (nem SATA4/12Gbps), így hatalmas változásra nem kell számítani."

Tehát finomhangolás, amolyan "még nem fejeztük be, pedig már majdnem elkezdtük"alapon? :)

"Aquila non captat muscas."

(#20) tibaimp válasza Piftuka (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy tényleg az, utánanéztem. Korábban volt a 3.4 mint alverzió, és most ez. Így sebesség növekedés valóban nincs.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) lionhearted válasza martonx (#18) üzenetére


lionhearted
őstag

[link] a tapasztalat amúgy, relatíve általános felhasználás mellett, hogy úgy mondjam nem támasztja alá a meglátásod.
Ez nyilván nem raw audio/video feldolgozás...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#22) CMan


CMan
csendes újonc

Lassan ezt az őskövület csatlakozást el kellene felejteni... esetleg valami ezzel kompatíbilis, de sokkal gyorsabb dologgal kellene előállni.

ElectronicLove

(#23) #72042496 válasza CMan (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

"esetleg valami ezzel kompatíbilis, de sokkal gyorsabb dologgal kellene előállni"

Ilyenre nem érdemes számítani, ld. SATA Express esete, illetve (#14).

(#24) Reggie0 válasza #72042496 (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Hot-swap-ot pcie is tud(ha implementaljak).

(#22) CMan: Elektromos szempontbol a SATA csati nem rossz, csak a rogzitessel voltak gondok. Viszont a PCIe-t sosem fogja utolerni, ha nem kap tobb lane-t, nem megoldhato, hogy 4x akkora frekin menjen, mint az aktualis PCIe szabvany.

[ Szerkesztve ]

(#25) #72042496 válasza Reggie0 (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ezért említettem az U.2-t. Csak nincs ilyen irányú mozgolódás, pedig nem lenne rossz. Viszont ezt leszámítva abból indultam ki, hogy ő konkrétan az M.2 PCIe SSD-kre gondol, és aztán a (#18)-ból látszik, hogy tényleg. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) tibaimp válasza #72042496 (#25) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy igazad van, sajnos az U.2. szinte csak szerver szinten terjed el. Pedig hozza a sebességet, hasonlóan, mint a M2 Nvme, csak 2,5 colos meghajtó méretben.

szerk: az Intelnek volt több U2-es egysége, méregdrágán...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) #72042496 válasza tibaimp (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdekes egyébként, mert Oliverda épp írta a múltkor, amit máshonnét is fel-felszedtem, hogy szervereknél sem az U.2 terjed. Inkább az SAS jellemző, a jövőben pedig egy másfajta dizájn, például az Intel-féle EDSFF, vagy Samsung-féle NG1 (NGSFF) felé mozdulhatnak. De erre semmi közelebbi rálátásom nincs, csak érdekességként írtam le.

[ Szerkesztve ]

(#28) Reggie0 válasza tibaimp (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont a meret miatt nem terjed. A consumer SSD-k amugy is tul dragak lennenek, ha az extra meretet a kapacitas novelesere fel is hasznalnak.

(#29) martonx válasza lionhearted (#21) üzenetére


martonx
veterán

Játékoknál nem is, pláne nem MMO-knál, ahol nálam hiába jön be hamarabb a játék, ha a többieket össze kell várnia a szervernek.
Más tekintetben játékoknál is drasztikusan csökkennek a load time-ok, lásd új generációs konzolok sem Sata SSD-re váltanak :D
Nyilván ha valaki FPS gyorsulást vár (bár micro lag-ek javulhatnak gyorsabb SSD-vel, HA tényleg az SSD volt a szűk keresztmetszet) egy SSD cserétől, az csak szimplán hülye.

Én kérek elnézést!

(#30) tibaimp válasza #72042496 (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk ez lehet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) #72042496 válasza martonx (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

A töltési idő csökkenését én is mintha észrevettem volna. De nagy összegben nem fogadnék rá, hogy tényleg észrevenném, ha visszafelé, valaki SATA SSD-re cserélné 960 PRO-t. Viszont tetszik és a fekvő házamban praktikus, hogy nem kell kábelezni az SSD-t.

(#32) Sinesol válasza #72042496 (#31) üzenetére


Sinesol
veterán

Plusz nem csak játszik az ember, gyorsabb, reszponzivabb az egész rendszer is, bármit is csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#33) #72042496 válasza Sinesol (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen tekintetben számomra tökugyanolyan volt a 850 EVO, mint a 960 PRO.

(#34) lionhearted válasza martonx (#29) üzenetére


lionhearted
őstag

A linkelt videóban szerepeltek nem játékbetöltések is, a címétől kissé elkanyarodva, és értékelik a rendszer reszponzivitást is.

A nextgen konzolok váltásának ehhez nem sok köze van. Más világ, más célokkal. Új világot nyit nekik ez a sebesség, ami mivel egységes a hardver, lehet rá fejleszteni, és paradigmát váltani.

Tegnap még működött...

(#35) martonx válasza lionhearted (#34) üzenetére


martonx
veterán

Ez a baj a balfasz videós tesztekkel, hogy belenéztem, de a franc se fog ennyi időt pocsékolni egy teszt végig nézésére. Inkább a saját tapasztalataimnak hiszek. De ha tudsz nem videó tesztet linkelni, akkor az érdekel.Next gen konzolok egy az egyben PC-k lesznek, pont ugyanolyan gyorsulással, mint pc-knél. Sőt eddig pont a hdd-s konzolok miatt nem lehetett olyan játékokat írni, amik az ssd-ből profitalnak. Ez végre megvaltozik.

Én kérek elnézést!

(#36) lionhearted válasza martonx (#35) üzenetére


lionhearted
őstag

Bármint írás arról, hogy mi az egyéni véleménye a rendszer sebességről/reszponzivitásról? Ilyet írásban még nem láttam. Mérhető teszteken meg persze, hogy nem lesz lassabb kb soha az NVMe. :)

A konzolok PC alapanyagokból dolgoznak, de nem PC APIkat használnak. Az NVMe SSD esetén az úttörő: DirectStorage API. PH cikk a témában: [link] Nem PH cikk felkutatását rád bízom.

Hogy legyek végre ontopik is. Úgy látom a SATA szépen fejlődik. Kicsit megmosolygtatnak azok a kommentek, ahol leírják, hogy miért nem gyorsítanak, mert inkább vennének olcsó és gyors SATA SSD-t... hát persze, mert azért olcsó, mert a SATA csatlakozó olcsóbb, mint az M.2? :U :N A lassabb SATA-hoz a komponensek is lassabbak, egyszerűbbek, így olcsóbbak. Megfordítva: egy gyorsabb SATA interfész implementációja drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#37) Dr. Akula válasza lionhearted (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ennél egyszerűbb a képlet: a SATA vinyókhoz volt tervezve, oda ilyen sebesség is bőven elég, mert még a felét se tudják kihajtani. SSD-hez meg hamar kevés lett, és mivel az a jövő, kiszorult a futottak még sorba.

(#38) Reggie0 válasza lionhearted (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Ma mar minden sarkon 10 gbites vagy gyorsabb serdesek vannak(pcie, usb, fpgak tomegei, display port, stb), szoval a nagyobb sebessegu interfesz alig novelne a koltsegeken.

(#39) lionhearted válasza Reggie0 (#38) üzenetére


lionhearted
őstag

Eltekintve attól a vitától, hogy mennyivel növel a költségeken az interfész maga... és hogy mi az összefüggés aközött, hogy más szabványok elértek bizonyos sebességet, és hogy itt mennyivel drágít, komplexít.

Tehát drágítja már az interfész is. Erre jön még rá a jobb NAND, jobb vezérlő, ami képes a sebességet végső soron kihozni. Ezt írtam le, amit igazából így alá is támasztottunk.

És akkor ott járunk, hogy ez már kész van PCIe x2nek nevezve.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#40) Reggie0 válasza lionhearted (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, vegso soron minden dragitja. De ettol meg vannak parhuzamos szabvanyok, mert az elonyeik/hatranyaik nem fedik pontosan egymast. Pl. egy ESATA sokkal biztonsagosabb lehet, mint a pcie(thunderbolt) vagy USB, mert nem ad akkora tamadasi feluletet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.