Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Hat ezt tuti nem sokan toltenek le.
Most valami VR-re szabott filmmel is nagyot lehetne alkotni, lehet olcsobb megvenni egy teremnyi oculust mint a hirben levo filmet lejatszo cuccost.

(#2) Segal


Segal
veterán

Legalább itt csak félig lesz off és meg fogom tudni kérdezni.
Tehát adott egy film legyen pl a Mentőexpedició ami ugye megjelent 3D-be is meg 4K-ba is de ugye 4K 3D tervbe sincs véve (jelenleg) a filmeknél.
Tehát hogy ez hogyan lesz megvalósítva? Meg kéne venni 3D-ba is meg 4K-ba is ha mindkettőt élvezni szeretném vagy 1-2 év múlva amikor már lesz megfelelő lemez hozzá akkor majd hírtelen kitalálják hogy akkor mégis megvalósítható a 3D 4K felbontás mellett?
Mert még manapság is jönnek 3D filmek és a mozik végett fognak is jönni de ugye indul a 4K vonat is és jelen pillanatba a kettő összeegyeztethetetlen legalábbis otthon.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Tehát a film hamarosan a mozikba kerül, amelyek többsége nem tudja úgy a nézők elé tárni az alkotást, ahogy azt kéne.

Ha be is ülök mondjuk a pólusba, akkor a filmet megnézhetem, de pont arról maradok le, amiről ez az egész szólna.

Ez így érdekes.

(#4) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Sajnos kis hazánkban még Dolby minősítésű mozi sincs, sőt köztudott hogy látványos minőségi különbségek vannak telt házas és félházas vetítések között gondolok itt alacsonyabb fény , hangerőre! :((

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#5) Cathulhu válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

Se a mozik 99.9%-a se a TV-k 99.9%-a se a monitorok 99.9%-a sem tudja rendesen lejatszani a filmet, izgalmas lesz...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#6) atike


atike
nagyúr

Ígérni könnyű... :DDD

Nem minden a technika. Igen, jól néznek ki leírva a számok, tény. Várom, hogy mi lesz belőle - na meg azt is, hogy hol lehet majd kihasználni (azaz megnézni majd olyan rendszeren ami vissza is ad valamit a pluszból). :U

(#7) apatyas


apatyas
Korrektor

Az összes buzzword benne van, szal erre verheti mindenki.
És maga a film, mint művészeti alkotás lesz olyan jó, hogy nem csak a csilliószorkettő pixelről szól? (analóg a játékokkal)
Azzal már kezdtek valamit, hogy ha nem középre nézel, akkor nem jó a kép, vagy ez így is marad? Vagyis, a néző nézőpontja fix kell legyen.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#8) Melorin válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Melorin
addikt

Az a baj, hogy egyre több film csak erről szól. :U

(#9) arn


arn
félisten

Ha a felveteli/lejatszasi technika ad el egy filmet, az mar regen rossz. Szerintem inkabb csinaljanak egy jo mozit. Engem baromira nem erdekel, hogy 3d, hany fsp, stb ha jo. Ha szar, azon ez ugyse segit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) kokov válasza Cathulhu (#5) üzenetére


kokov
tag

Az emberek 99.9% nem lát majd különbséget. Egyedül 3D-ben lesz talán valami hangyalábnyi látható különbség. A szem felbontóképessége miatt ez már régen erősen korlátos. Egyszerűen vagy a pici képméret miatt nem látsz semmi különbséget a FullHD-hoz képest vagy a kép akkora, hogy a túlnyomó része perifériás látómeződbe esik az éleslátáson kívül, vagy ha nem esik, akkor te ülsz nagyon messze a nagy képtől, akkor viszont amiatt nem látod a különbséget, hogy messze ülsz. Tökmindegy. A szem felbontóképességén nem tudnak változtatni, csak ha kihagyják az egész szervet és a látóidegre csatlakoznak. A FullHD 3D már eddig is elképesztő látványvilágot tudott. Ettől még 120FPS-el fel lehet venni. Nem árthat. Akinek shutteres cucca van annak talán simább lesz a 3D, akinek passzív a cucca annak meg elvileg észrevehető lesz a felbontás növekedés 3D-ben a 4k miatt. Evileg. Én 55”-os 3D TV-n 3 méterről már semmi különbséget nem látok a 720p és az 1080p között 2D esetén, szóval az 1080p 3D film hiába passzív a szemüveg hibátlannak tűnik. Projektoron 100-120” között már kevés a HD, de nem is látom az egész vásznat élesen. Annyira nem ülök messze tőle. Szóval aki nagy különbségre számít, aztán beül a moziba hátra középre az szerintem csalódni fog.

(#11) stutga


stutga
tag

9 hozzászólás és még senki sem irta: (?)

A 4K jó dolog, de a 3D-t minek eroltetik, a kutyát nem érdekli, leszállhatnának már róla. Nekem nincs 3D tévém, fáj tole a fejem 10 perc után. Semmit nem ad az élményhez. Vemhes a macskám.

(#12) macilaci78 válasza stutga (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Engem érdekelne a 3D, ha:
- a dioptriás szemüvegben is megoldható lenne
- ha adna bármi érzékelhető pluszt akár moziteremben, akár otthon a TV előtt

De e helyett nálam eljutott a spenót szintjére: lehetőség szerint kerülöm, ha ez mégsem megy, akkor csak fogyasztom valahogy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) atike válasza stutga (#11) üzenetére


atike
nagyúr

Lehet azért nem írta le senki, mert más nem így gondolja... :U Lehet sok itt a kutya... ;] :P :DDD :DDD :DDD

(#14) t72killer válasza Segal (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"majd hírtelen kitalálják hogy akkor mégis megvalósítható a 3D 4K felbontás mellett?"

Ez pontosan így van. Ha valódi 3D-ben lőtték a filmet az utóbbi 5-6évben, akkor tuti megvan a szemenkénti 4k-s felbontás, egyelőre a többi technológia (BD-tárhely, HDMI, TV-k, dekódoló procik) lemaradása miatt vagy-vagy, de ha elkezdik kinyomni a 128GB-os BDXL lemezeket, akkor el fog férni talán 10bit HEVC-ben, HDR-el is a 4k3D. Természetesen 30Hz-en, ennek a duplázása, négyszerezése(!!!) már csak mobilwinyóval vagy jókora sdxc karival úszható meg...

Mindíg kell egy tech hype, amivel újra eladhatják a régi tartalmat. SW4-et is volt aki megvette VHS-en, DVD-n majd BD-n. A sort folytatni fogják 4k-val és (sw esetén mesterségesen) 3D-sített 4k-val, tételenként 30-40$-t legombolva a vásárlóról.

Azért jó tudni, hogy a kameratechnológia itt jár. Az emberi szemnek szvsz a 48-60Hz bőven elég, a "maradékot" fordítsák a hdr-re/színvilágra.

#11: lehet én vagyok a kakukktojás, engem érdekel és jobban elkészített filmeket szivesen nézek még a tenyérnyi 40"-os TV-nken is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) #52815360


#52815360
törölt tag

30 fps elég mindenre !!4444!!!!4

(#16) Peter13 válasza #52815360 (#15) üzenetére


Peter13
senior tag

úgy-úgy, meg a 640KB is :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#17) eszgabor


eszgabor
aktív tag

Szép a 4k, de mondjuk kábeltévén még csak 1080i a HD és a fejlődést sem látom, így a 4K megmarad csak lemezes/mozis iránynak? Esetleg IPTV lesz belőle?

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#18) t72killer válasza eszgabor (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Használható minőségben - ami miatt érdemes lenne fHD-ről lépni - mindenképp a lemezes/otthoni médiás megoldás reális. Minőségi UHD-HDR képhez 50Mbit/sec kelleni fog, még hevc mellett is.

#7: a 2000 óta megjelent tartalmak közül nem hiszem, hogy 15-20db-nál több alkotás van, amit újra akarnék nézni:(. Jogos, nagyrészük nettó techdemó, pár még annak is rossz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) -=RelakS=- válasza macilaci78 (#12) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

?
Szemüveges vagyok, elfér előtte a 3d cucc. (mondjuk az kellemetlenül érintett, mikor egy ilyen 3D szemüveget levettem, és elpattant az egyik szára :DDD )
Persze, kényelmesebb lenne, ha egy napszemüveg szerűen felcsíptethető valamit lehetne használni akár aktív 3D mozikban is :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20) kiliman


kiliman
tag

Én amikor régebben olvastam erről, akkor azt írták, hogy ezt majd bármilyen jelenlegi vetítő letudja majd játszani, de nem volt erre magyarázat. Most pedig azt mondják, hogy ikerprojektor kell, de lehet azt akarják, hogy a mozisok is barkácsoljanak és toljanak össze 2 projektort :DD

(#21) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Azt hiszem várhatunk egy jó darabig míg ez általános lesz (kb. 5 évet)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22) lenox


lenox
veterán

120 fps-sel azert kell/lehet a filmet felvenni, mert igy 24,30 es 60-as lejatszas eseten is egesz szamu forras kep jut egy eredmenyre. A mostani kamerak mind tudnak ilyet. Raadasul ha full open shutter-rel veszi fel az ember akkor kesobb kreative-an lehet motion blurt allitani. Ezen a filmen is igy csinaltak. Es persze power demonstracionak csinaltak belole egy 4k 120 stereo bemutatot, de ez nem azt jelenti, hogy ez lenne az elsodleges formatum, amiben meg kell/lehet/erdemes nezni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Sinesol


Sinesol
veterán

Jol hangzik ez a sok minden, van már 120fps, 3d, 4k, hdr, 10bit..de egy normális filmet kéne inkább összehozni és nem a featürökre utazni. Kb egy kezemen megszámolom, hányszor láttam olyan filmet az elmult pár évben, amire megérte rászánni az idöt.

[ Szerkesztve ]

(#24) t72killer válasza Ciccuka (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

azonkívül, hogy értelme sincs túl sok, szvsz az 5év bőven optimista. Az emberi szem 60Hz-nél nemigazán lát többet, akkor se, ha hiperpörgős akció a téma, ezenkívül nem jellemző, hogy 5év alatt 4+ generációt fejlődjön a média: 4k->4k-hdr->4k-HDR 3D->4k HDR HFR 3D -> 4k HDR őrült-HFR 3D.

Az lehet, hogy most tudunk ilyenben rögzíteni (ok, a stúdiók tudnak, párba állított, egyenként napi 1500$-os bérleti ktg-ű kamerákkal), de ezt a lépcsőt 100%, hogy alsóhangon egy évtized míg kicsepegteti magából a kiadói-készülékgyártói kartell. Az okot a kolléga a #23-ban kifejtette:R - techdemónak árulják a terméket, nem mint témájában is érdekes tartalmat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Partz válasza Segal (#2) üzenetére


Partz
senior tag

Ezt a filmet "future cinema" projekt alatt csinálták tech demó jelleggel, nem otthonra szánják. A jelenlegi mozik beleértve a legkorszerűbbeket is "csak" 60 fps-ig támogatják a 3d-t. Ezt a filmet speciális projektorokkal vetítették direkt erre a célra, szemenkénti 120 fps mellett.

Manapság még jönnek 3d-s filmek lemezen, de ezeket a 4k hdr filmek a terjedésükkel kifogják szorítani, legalábbis az elképzelés ez. Ettől függetlenül lehet bővülni fog az uhd blu-ray standard 3d móddal idővel, de most nagyon nem ez az irány.

(#26) t72killer válasza Partz (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó, nem derül ki a cikkből, hogy szemenkénti, vagy szumma 120Hz (=szemenkénti 60) frekiről van szó? Utóbbinak még épp lenne értelme - bár csak DP1.3-on lehetne átvinni, amilyen vga/megjelenítő még nincs. Szemenkénti 120Hz-hez pedig már a DP1.4 kéne, ami pár évig nem is lesz, ergo jogos, techdemo...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Partz válasza t72killer (#26) üzenetére


Partz
senior tag

Beszámolók alapján iszonyat valóságos volt a mozgásmegjelenítés, a 24p-s mozik után. Igazából ez kéne ahhoz, hogy végre elfelejthessük a crt, plazmák pwm megjelenítését, a 60 fps oda kevés. Összességében egyáltalán nem tartom feleslegesnek. Nem véletlen, hogy a japán NHK is 120 fps-re tervezi a 2018-ban induló műsorszórását.

(#28) Morph76 válasza Partz (#27) üzenetére


Morph76
aktív tag

Igen .igen egyet értek veled ,de.
Ha a Hobbit 48HZ-es filmje rosszul esett az embereknek ,mert nem ezt szokták meg ,mennyire lesz szappanopera hatású egy 120Hz-es. Persze ha megszokjuk(bár mi már nem hiszem) az eljövendő generációknak jó lesz!

[ Szerkesztve ]

(#30) ViZion válasza arn (#9) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Csak az a baj, h a "széles tömegeknek" kellenek ezek a hívószavak. Jobban örülnék egy normális Düne vagy Asimov Alapítvány filmnek, lehet 2D is... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) lenox válasza Morph76 (#28) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, hogy az megvan-e mindenkinek, de nincs kesz a film, nem az egesz filmet vetitettek, csak reszletet belole. Ez azert erdekes, mert a 120 fps-es szappanopera effekt valoszinuleg egesz mashogy nez ki kemeny action jeleneteknel, mint beszelgetos meselos jeleneteknel. 120 fps-nel a 24 fps-es film motionblurjet/mozgasat lehet szimulalni, forditva nem. Ez egy kreativ dontes, a hobbitnal ugy dontottek, abbol azert lehet levonni kovetkezteteseket, ha sokaknak nem tetszik, akkor majd biztos lesz, aki 24 fps jellegu kinezetet fog szimulalni hfr-rel.

(#32) Melorin válasza Morph76 (#28) üzenetére


Melorin
addikt

Én nem értettem meg soha, hogy az embereknek miért "van szüksége" a jól megszokott darabos megjelenítésre (24hz).

(#33) Partz válasza Morph76 (#28) üzenetére


Partz
senior tag

Az összes létező 3d formátumban megnéztem anno A Hobbit filmek mindegyik részét. Részben azért, hogy a különböző verziókat összetudjam hasonlítani.

Szememben látványos előrelépés volt a 48 fps pl imax-hez képest, nagy totáloknál kifejezetten látszott a különbség. Imax verzióban zavaróan darabos volt a kép az ilyen jeleneteknél, a 3d ezt még fel is erősíti. Hfr-ben sokkal simábbak voltak a kameramozgások, de még így sem volt teljesen tökéletes, a 48 fps sem volt erre elég.

Ami negatívum volt számomra az, hogy a megemelt képkocka szám mellett sokkal szembetűnőbbé vált a cgi művisége, ezt kifogásolták sokan a környezetemben. Ez nem a formátum hibája, hanem a cgi még nem tart itt, vagy igen, de az sokkal több odafigyelést igényel. Viszont a sport közvetítések, vagy a természetfilmek már most is csak profitálhatnak ebből.

(#34) bozont válasza t72killer (#24) üzenetére


bozont
veterán

"Az emberi szem 60Hz-nél nemigazán lát többet"
Persze hogy nem, már a 25fps is folyamatos! :U

Most hogy van egy 144Hz-es monitorom, volt lehetőségem próbálgatni ezeket. A 60 és 120fps között még eléggé látványos a különbség, a 120 vs 144 között nekem már nem. Én örülnék ha vége emelnék az fps számot filmeknél is és bár eddig azt mondtam hogy már a 48 fps is jó lenne (tény hogy sokkal jobb mint a 24), de igazából min 60 lenne az igazi. A 4k meg a 3d annyira engem sem izgat. 1080p magas bitrátával és 60+ fps, remélem néhány éven belül eljön ez is.

(#35) Bundyta


Bundyta
tag

Hótt' pixeles lesz a 8k-s TV-n.

Mintha VHS-t néznék DVD helyett.
:D

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#36) Sotho


Sotho
őstag

4k 3d 120fps :hmm azért van egy típusú film ahol jól jön ez... ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#37) ViZion válasza Sotho (#36) üzenetére


ViZion
félisten

Nyilván. De a NatGeo és a Spectrum is egyelőre a fHD-t erőlteti. :o
Erre gondoltál Te is, ugye?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) MZperX75 válasza Sinesol (#23) üzenetére


MZperX75
addikt

(#39) SchumiBácsi

Teljesen egyértelmű hogy az xxx ipar ahol minden újdonság "azonnal" jön ;] Előbb lesz működőképes VR is, mint ahová eredetileg szánták, valszeg ez a highf fps felvétel is elsősorban ott terjed el, aztán a "rendes" filmstúdiók néhány évtized és kapcsolnak...

Valaki említette hogy az ember 60fps meg 24fps felett semmi. Jó állapotú szem akár 500 állapotváltozást is képes érzékelni másodpercenként, agytól függ hogy mennyit dolgoz fel.

Cimbora vacillált hogy kell e neki a 120Hz monitor - 60Hz neki is elég volt. Melóhelyre megvette, most úgy áll vele hogy ha lesz lóvéja rá lehozza itthonra, melóhelyre meg vesz még gyorsabbat :DDD

Én is váltottam közben és 60-120Hz között óriási különbséget látok, 120-144 között még kiadja, 120-160 között ismét jobban érzékelni hogy gyorsabb 144-160 között már kevésbé. Így magamnak megszavazom hogy 200Hz felett csak mérésből látok gyorsulást. Jó drága szemem van mindenesetre azt meg kell hagyni ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#40) Melorin válasza SchumiBácsi (#39) üzenetére


Melorin
addikt

És olyankor mit nézel a monitoron amikor ezeket a frekvenciákat próbálgatod?

(#41) SchumiBácsi válasza Melorin (#40) üzenetére

Játszok fps/autós bármi ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#42) lenox válasza t72killer (#26) üzenetére


lenox
veterán

Szemenkent volt 120.

(#43) BITBOYS


BITBOYS
addikt

4K, 3D, 120 fps...lesz itt hányinger rendesen :)
Erre a látványra azért kíváncsi vagyok

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#44) -=RelakS=- válasza Sotho (#36) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És az miért jó, hogy látod a pattanást, és hogy hány réteg vakolat van a hölgyön? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#45) lenox válasza -=RelakS=- (#44) üzenetére


lenox
veterán

Azert van aki a valosagban is kozel mer menni a holgyekhez, annak szerintem filmen sem olyan nagy baj...

(#46) Sotho válasza -=RelakS=- (#44) üzenetére


Sotho
őstag

Majd egy real-time render applikációval kinyomom. ;]

(#47) -=RelakS=- válasza Sotho (#46) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor már csak az a kiegészítő hiányzik, ami ilyenkor a szemed közé spriccel ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48) Sotho válasza -=RelakS=- (#47) üzenetére


Sotho
őstag

Az már azért túlzás lenne haha! :D Szerintem jobban odafigyelnének a készítők a részletekre akármilyen filmnél ha látják hogy mi megy át a 4k-n. A digitális utómunka még nagyobb szerepet kap. -most jósoltam. :D

(#49) MZperX75 válasza lenox (#45) üzenetére


MZperX75
addikt

"Azert van aki a valosagban is kozel mer menni a holgyekhez, annak szerintem filmen sem olyan nagy baj..."

Egy nagy különbség van azért szerintem ,a valóságban a szemed fókuszál arra amire csak akarsz,így nem mindig vagyok kíváncsi a hölgy vakolatára ,de a hátsójára vagy a dekoltázsra már inkább. :DDD
A filmnek a kép fókusza adott ,amit a rendező kér ,az operatőr meg felveszi.(változásra nincs lehetőség )
Nálam a 3D-nél is ezt látom fő problémának,ezért szédítő a 3D a nagy többségnek technikától függetlenül. :B
Fix élességgel mélységérzettel rendelkezik a film képkockái,szemed hiába szeretne mögé elé nézni nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#50) lenox válasza MZperX75 (#49) üzenetére


lenox
veterán

A mozivasznon se tudod egyszerre nezni az egeszet, es a valosagban is oda fokuszal a szemed, ahova nezel, ha a vakolatra, akkor arra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.