Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Tegye fel a kezét az a MAC-es, aki most megy is Ryzent venni :) (és kukázza a kukát.)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) qantum


qantum
senior tag

Ennek ellenére lesz aki MAC-et fog venni ezután is.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#3) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Azért illett volna egy 5-10 programban megmérni... Vagy csak azt nézte az AMD amiben ők nyernek?
Nem véletlenül kerül a mac annyiba amennyibe... (support, design, és nem mellesleg luxus márka)

A Lamborghini Gallardo-t sem hasonlítjuk egy Skoda Oktáviához főleg nem csomagtartó kapacitás szempontjából.

De hogy mást mondjak lehet venni karórát 20.000 Forintért is meg ugyanennyi Euróért is. És mindkettő ugyanolyan jól mutatja az időt... csak hát nem ebben kéne összehasonlítani őket. Senki nem kérdezi meg miért kerül egy Rolex annyiba amennyibe.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#4) Gausz válasza qantum (#2) üzenetére


Gausz
aktív tag

Ha az ilyen "tudatos" vásárlónak mondják, hogy a ryzen gépet 6500ért adják, azt veszi 😀
Az egész apple túlárazott sznobságra épül. Nyomkodtam már iphonet és fogalmam sincs, miért kérnek el annyi pénzt érte.

(#5) madgie


madgie
titán

Szóval fogtak egy négyéves mekkprót, építettek mellé egy friss PC-t, majd lefuttattak egy radial blurt? Aranyos.

Legalább valami komplex feladatot néztek volna, mittomén 12 darab 20+ MP 16 bites tiff panorámába fűzése, több eszközzel való effektelése, majd leméretezés, élesítés.

[ Szerkesztve ]

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Biztos, hogy minden PS script ilyen szarul van megírva?

(#7) qantum


qantum
senior tag

Majd az alma is csinál új MAC-et aztán az fogja elkenni az AMD száját. :D

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#8) hajbel válasza SaGaIn (#3) üzenetére


hajbel
addikt

Ez nem csomagolási sebesség, hanem pl. az autó gyorsulása/végsebessége, ha már valamihez hasonlítani akarod.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#9) Strezi válasza madgie (#5) üzenetére


Strezi
őstag

Most komolyan ilyen minőségű "híreket" kell kitenni a PH főoldalára???
8 másodperces mérésekkel, amit még fel is gyorsítanak, hogy azt se lássuk :U

Ez egy fos, így nem lesz prémium tagság hosszabításom a PHn :(

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#10) bteebi


bteebi
veterán

Hát ez így rohadtul nem teszt. De komolyan, egy program, egy szkript? :U Ez így még fals következtetések levonására is csak korlátozottan alkalmas :N. Mondom ezt úgy, hogy egyébként eléggé nem szeretem a Mac-et (bár elismerem, hogy jó). Nagyon alaposan körbejárják a specifikációkat is. Ennyi erővel mondhatnák azt is, hogy a bal sarokban egy Mac Pro, a jobb sarokban meg nem az :).

Egy normális összehasonlításnak viszont kifejezetten lenne értelme, de ez így... ez így tényleg körtét az Almával :P.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) SaGaIn válasza hajbel (#8) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Olvasd el még egyszer, nincs itt szó semmilyen csomagolásról...

Amúgy, nem csak én vagyok azon a véleményen, hogy ez így nem mérés. Ez így egy vicc. Ennyi erővel nézhették volna azt is, hogy a Sokoban játék hány FPS-el fut.

"És a rendszergazda beüzemelé az eslő "Apple" számítógépet mely egy "Bite" felhasználói adat fogadása után összeomlott és tönkretette a "Paradicsom" nevű hálózatot. A két User kiűzetett.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#12) sad_Vamp válasza SaGaIn (#3) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Azért ne túlozzunk, a MAC/Apple supportja USA-n kívül kimondottan s@&r!
Ami a MAC-eket eladja azaz OsX és/vagy az az alatt futó programok (FCPX, Logic, stb.)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#13) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Még szerencse, hogy mindkét kompjúter ugyanazt az operációs rendszert, és szoftver verziót futtatta.
Ja nem.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) negyedes válasza sad_Vamp (#12) üzenetére


negyedes
addikt

Mikori a mac pro es mikori a ryzen? keremkapcsoljaki.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15) SaGaIn válasza sad_Vamp (#12) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Miért egy random összeválogatott számítógépnek jó a supportja? Ja várj nem.

@negyedes: Mindkettő a legutolsó boltban kapható verzió. Az, hogy Apple bácsi 4 éve nem fejleszt az nem az AMD hibája.

A probléma ott van, hogy ez így még viccnek is gyenge, nem hogy mérésnek, vagy hírnek.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#16) rup1u5


rup1u5
nagyúr

A MAcPro-ban egy 4 éves, Ivy-E alapokon nyugvó Xeon E5-1680 V2 csücsül. Persze hogy elkeni száját alapon a Ryzen! De ha megfogom ugyan ezt a Xeon-t, beteszem az X79-es deszkámba és megrántom 4.5GHz-re akkor lehet, hogy csak pislogna a vadzsiúj Ryzen.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#17) apatyas


apatyas
Korrektor

Most komolyan, mégis milyen troll cikk ez?

A képen egy asztal alá szerelt MAC látható? Olyan így, mint egy sugárhajtómű. Komolyan mondom, nem mernék elé beülni, félvén, hogy beszívja és ledarálja a brét.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Árban összehasonlítani egy másik brand WS-ével kellene.
Másrészt a Mac pro 2-ben lehetne akár 2-utas Ryzen is, ugyan úgy 5,5K usd-ért, ami 3 sec alatt végezne.:U

Amúgy infó oldalon ilyen "alapos" cikket megjelentetni...

[ Szerkesztve ]

(#19) fuvi


fuvi
senior tag

ameddig a kapott anyagokat csak MACen tudom megnytni (fontok), addig hiába bármi...

(#20) kekegsm


kekegsm
őstag

Én összeeresztettem egy Commodore C64-est egy i5/GTX1060 PC-vel, és a PCnek sokkal jobb a grafikája.
Ez az igazi teszt, nem az a Mac vs. AMD...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#21) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Akkor most hasonlítsuk össze, hogy FCPX-ben mi a helyzet... oh wait.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22) SaGaIn válasza fuvi (#19) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Kérd másik formátumban, van ezer féle font formátum. Minden normális programból lehet exportálni valami használhatóba.

Az állítás továbbra is az hogy mindkét cég utolsó boltban kapható termékét vették alapul. A gond nem ezzel van.

Az hogy esteleg nem tudsz olyan programról vagy formátumról amivel ugyan azt el lehet érni Windowson is nem jelenti azt hogy nincs is. Szerkesztettem fontot ingyenes programmal is (igaz csak apróbb módosítást kellet csinálni)

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#23) Chaser


Chaser
titán

egyre szlengesebb címek vannak, lesz olyan is megb@szta az xy céget a z testület? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) #85552128


#85552128
törölt tag

Ne menjünk már le GSO szintre. :U

[ Szerkesztve ]

(#25) AAAgold válasza rup1u5 (#16) üzenetére


AAAgold
senior tag

a mac pro-t a mai napon így szállítják, innentől kezdve lényegtelen, hogy hány éves, hónapos, hetes vagy napos technológia van benne

persze, érthető, hogy miért van "lemaradva" a teljesítménye, akár a ryzen-hez, akár inteles megoldásokhoz képest - de az ára valahogy mégsem követi a relatív teljesítményét

másrészt a macpro nem egy sportkocsi, ez egy munkaeszköz, csak szép a csomagolása meg egyedi a beltartalma - de attól még pénztermelésre való, ez egy [traktor]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#26) velizare


velizare
nagyúr

ha ilyen szintű hírek lesznek, vissza fogom kapcsolni az adblockot. :(((

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27) SaGaIn válasza Chaser (#23) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Esetleg megpocsékolta, vagy megdöngette, meggyalázta stb :D

@Chaser: Mac_kurta

Várom már címet: Porba alázta a Titan Xp a Vegá-t amikor az Amd mérnők meglátta a számokat nem hiszed el mit tett.

A cikk elolvasásához osszd meg facbookon és twitteren. :D

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28) Chaser válasza SaGaIn (#27) üzenetére


Chaser
titán

(mek_kurta)
( :

szerk: sztem lassan át lehet keresztelni az oldalt problikkre, sokkal találóbb
az aprót meg madárfogópro-ra

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) wolfman válasza SaGaIn (#3) üzenetére


wolfman
veterán

Senki nem kérdezi meg miért kerül egy Rolex annyiba amennyibe.

Csak tudod a 20.000eurós Rolexet nem fogod lecserélni 5 éven belül.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#30) bunfi


bunfi
őstag

Ez ilyen szerkesztőnek jelentkezős teszt cikk lesz nem?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#31) edari válasza apatyas (#17) üzenetére


edari
őstag

Nap kommentje. :DDD :DDD

(#32) ncsicso


ncsicso
tag

Na de kérem, négyéves gépet a vadiújjal?
Nem. 5660 dolláros gépet az 1531-essel.

Innentől kvázi nem érdekel, mi a csöcs van a gépekben, pláne azzal a kiemeléssel, hogy a PS az Apple gépén milyen jól fut.
Igaz, hogy egy mérés nem mérés, de ha az AMD az erős pontján nyomja le az Apple-t, akkor az az 5660 dollár legfeljebb lehúzás, nem piaci ár.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#33) SaGaIn válasza wolfman (#29) üzenetére


SaGaIn
senior tag

De egy 80.000-esre :D

@ncsicso
Ki mondta hogy piaci ár? Az Apple cuccok árában mindig is benne volt a " Nekem Mac-em van " életérzés és az Elitbe tartozás. (legalábbis az Apple fanok szerint) :D

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#34) Franklin


Franklin
addikt

Szerintem nagyon gáz ez a bulváros "elkente" kifejezés egy szakmai informatikai portáltól... miért kell ez? Ennyire kell a kattintás?

Mert ha vérpistike fórumozó ír egy ilyet, akkor azt mondom oké, ennyi telik tőle. De egy "PRO"hardver-től nem ezt várnám :(

(#35) madgie válasza ncsicso (#32) üzenetére


madgie
titán

Az AMD nyertes teszteken ezer éve a radial blur kerül elő (már a Radeon GPU gyorsítós tesztecskéken is ez volt), amit amúgy kábé a kutya nem használ.

[ Szerkesztve ]

(#36) fuvi válasza SaGaIn (#22) üzenetére


fuvi
senior tag

én kérném de nem adják...
ami konvertert próbáltam, mind fos
0 byte-osnak látja a PC a MACes fontokat, azt meg b.szhatod....

(#37) tegbashar válasza apatyas (#17) üzenetére


tegbashar
tag

:))

(#38) t72killer válasza madgie (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még 1 kérdés, hogy vajon a script mennyire CUDA vagy OpenCL-barát? nem tartom kizártnak, hogy itt a VGA döntött.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) SaGaIn válasza fuvi (#36) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Hm érdekes, hogy 0 byte-osnak látja. Nyilván Mac-en próbáltad konvertálni? Vagy védelem van rajt és azért másolja 0 byte-osra windowsra. Lehet azért nem engedi convertálni se.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#40) ncsicso válasza madgie (#35) üzenetére


ncsicso
tag

Felőlem... Nem használok PS-t. Nem értek hozzá, mert nincs rá szükségem és nem érdekel. Megnéznék egy olyan tesztet is, amit az Apple állít össze a Ryzennel szemben, és indokolja a több mint háromszoros árat.
Eddig azt hallottam-olvastam, hogy a Ryzen ár-érték arányban verhetetlen. Az Apple-ről meg azt hogy egyrészt milyen faxa, elit, prémium, stb, másrészt milyen xar, drága. Nem sokat volt a kezemben Apple cucc, de az a kiemelkedő minőség, amit a kiemelkedő ár garantál(na), valahogy sose szúrt szemet. Biztos jók az Apple cuccok, de nekem, mint simple usernek, nem kell. A piac meg erről szól: kell és megveszed, vagy nem kell, és egy fillért sem adsz érte.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Kovetkezo mac ryzennel jon? :D

(#42) cigam válasza kekegsm (#20) üzenetére


cigam
félisten

De a boot időt a mai napig a C64 nyeri!
Amúgy tényleg szánalmas"cikk" lett.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43) waveson


waveson
tag

Se laptopba se mobiltelefonba nem nagy szám egyáltalán. Van mindkettő (iphone 6, mac laptop), a megbízhatóságán kívül (szoftver, hardver) túl sok jót nem tudok róla elmondani. Nagyon drága, kissé elavult a korához képest (Samsung S6-al össze sem lehet hasonlítani, de még talán az S5-el sem nagyon nagyon sok szempontból...).
Ez ilyen, aki sznob, és azt hiszi hogy a rohadó alma miatt lesz király shavo, az megveszi. És baromira nem érdekli, hogy amúgy csak egy nagy büdös pénzkidobás, mert egy elavult dolgot vesz meg konkrétan aranyáron.
Nem kell ezeken a dolgokon meglepődni, hogy az apple 4x drágább terméke 2x lassabb (= ~ 8x több pénzt kér el ugyanazért a teljesítményért), így van ez a laptopjaival és a mobiltelefonjaival is. Igazából az ilyenhez is nagy tehetség kell, hogy el tudja mégis adni a dolgait, hatalmas felhasználói táborral rendelkezik annak ellenére, hogy mindenki pénzből él...:D

(#44) waveson válasza ncsicso (#40) üzenetére


waveson
tag

Ja, sokat érek azzal, hogy a telefonom 20 évig telefon marad, amikor 2-3 év alatt (egyelőre) szinte teljesen nullára avul, akkora a technológia fejlődés már jó ideje folyamatosan.
Mert kb ez az, amivel többet tud jelenleg némely ócska kínai xarnál.

(#45) AxBattler


AxBattler
félisten

Jóvan, szarazájemdé. :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#46) kkf


kkf
aktív tag

nekem még sosem volt MAC-em, de kérem jelentkezzenek már azok, akik munkára használják a MacPro-t és a support, ami ugye a barkács PC-hez nincs, valaha valamit is megoldott nekik.
amennyit kifizetsz Apple Care-ért, abból vehetsz egy ugyanolyan tarcsi gépet is, ara az esetre ha a primer géped összefossa magát :D
az hogy "luxus" termék...most elképzeltem napjaink luxusdesignerét, aki arra veri, hogy a Windows-os kollégának naponta 4x összeomlik a fotósoppja, neki meg 24/7-ben stabil. én sosem dolgoztam ebben az iparban, de autosave mellett napi 4x összemolhat a szoftver, ha cserébe nem kell 4000 USD-t kifizetnem, mindezt persze úgy, hogy az újraindítással elvesztett időnek a többszörösét hozza vissza a gép teljesítménye.

a hír ettől függetlenül gyatra, de ettől még mindig nem mentség, hogy a lényegesen gyengébb HW-t 4x áron vesztegetik a moden barkács gépekhez képest, design ide vagy oda, devalválni igenis illik. :(

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#47) madgie válasza t72killer (#38) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, önszántamból kábé sose használtam ezt a blurt :D

Ellenben mondjuk a Win10 zseniális memóriakezelése besegít abban, hogy egy nagyobb panoráma összefűzése alatt összef*ssa magát a PC. Ugyanez a gyengébb, de azonos ramot tartalmazó Macen normálisan ment.

És ezzel nem a macOS-t szeretném fényezni, mert egyre vacakabb az is... de a Win10-et nehéz alulmúlni, már bánom, hogy megvettem.

(#48) shteer válasza waveson (#43) üzenetére


shteer
titán

Jaja, rohadt lassú ez az iPhone itt a kezemben. 1 éve megvan de olyan lassú.. hihetetlen.

..szerintem jónak tűnik

(#49) madgie válasza shteer (#48) üzenetére


madgie
titán

Meg sz@r is, főleg az S6-hoz mérten, aminél ha beragad valamelyik gugli processz, akkor másfél óra alatt rommá merül :D

(S6 Edge-em volt, előte iPhone 6, de botrányos volt az akkuidő a Samsungon, ha a Google Services épp a háttérben zabált, akkor meg főleg. Most a 4000 mAh droidos telefonnal már el merek indulni a világba :D)

(#50) Chaser válasza shteer (#48) üzenetére


Chaser
titán

én múltkor sírva röhögtem mikor egyik srácnál láttam talán a 6-ost, 7-est? nagyobb kávája volt mindenhol, de sokkal, mint az én 3 éves xiaomi note1-emnek, azt hittem valami 6,5"-os telefon, de csak 5,5-es mint az enyém
biztos jó az ájfone', de ez már parádé kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.