Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

lassan ott fog tartani az intel, hogy nem a deszkájukba kell az extra tápot bekötni, hanem magán a procin lesznek a tápcsatlik... 380W még akkor is ha (u)hedt, tudom hogy ez a gyártástech számlájára írható, de akkor is túl sok már

(#2) fudi2002


fudi2002
veterán

"Elkapná"
Ha el tudná... Sem fogyasztásban, sem árban nem fogja...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#3) #64791808


#64791808
törölt tag

TDP 380W, ez azt jelenti, hogy ha kicsit megzavargaszom, akkor 500W-ig zokszo nelkul elugrik a pillanatnyi fogyasztas. Ez meg vizzel sem olyan egyszeru tortenet, eleg elmebeteg.

(#4) r92king


r92king
tag

Ha nem megy ésszel, old meg erővel vagy, hogy is szól a mondás :DDD KB hasonló, amit az AMD a Vega karikkal csinált, ott is sikerült megfogni a 1080-t brutál fogyasztással (és most jönnek majd a megmondók: háááát de alul lehetett feszelni) 2016-ban sokan hitték, hogy Intelnél van valami B-terv, hogy ha a Zen jól sikerülne, de csak bukás után bukást produkáltak.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#5) -Gabesz- válasza fudi2002 (#2) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Itt az "elkapná" szerintem a teljesítményére vonatkozott és az meg is van. A 18 magos intelek tudnak tuningolva 11-12 ezer pontot.
Az árára viszont kíváncsi lennék.

Ennél megemelték az alap frekit és a turbót is, ezért valószínűleg kevesebb tartalék marad tuningra. Fogyasztásban pedig majd bekerülhet a legtöbbet fogyasztó asztali processzorok lista élére.:)

(#6) #64791808 válasza r92king (#4) üzenetére


#64791808
törölt tag

Technikailag igazad van, de azt Intel tovabbra is ott tart, hogy nem tud eleg CPU-t gyartani, akkora a kereslet, tehat penzugyileg, ha a ceget nezzuk, semmi baja az Intelnek.

(#7) r92king válasza #64791808 (#6) üzenetére


r92king
tag

Sajnos ez igaz, ha jó a marketing, akkor bármit el lehet adni. Sok ember fejében még mindig az FX széria AMD-je van jelen. Haveromat se tudom, sehogy meggyőzni, hogy ne Intel-t vegyen, mert egy zsákvágány a platform.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#8) #52931072


#52931072
törölt tag

Hát Ez De Tré piacra szánt asztal alatti hősugárzó rendszer, télen nem fog fázni a lábad. Nyáron a medencét lehet fűteni vele. Esetleg spéci vízhűtéssel a bojlerbe keringtetni a hűtőfolyadékot, csak naponta legalább négyszer kell zuhanyozni, nehogy felforrjon a víz a bojlerben.

(#9) fudi2002 válasza -Gabesz- (#5) üzenetére


fudi2002
veterán

Semmilyen téren nem versenyképes. 380w a tdp?? Há mennyi lehet a valós? :D A teljesítmény kapcsán azért vitatkoznék, pláne ha nem játékról van szó, márpedig ez nem a játékokra szánt szegmens. Próbálják menteni a menthetőt, de napról napra szánalmasabb. Kíváncsi lennék, hogy a sebezhetőségek javítva vannak-e azóta. Merthogy, mint írtam ez munkaállomás, ott már lehet jelentőssége.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10) satz18


satz18
őstag

Ez miért nem 28 maggal jön amúgy? Elvileg azt is tudnák. Vagy azt túl drága gyártani, és vesztenének rajta egy 2000 USD MSRP-vel? Mennyibe kerülhet nekik azt gyártani? :U

Amúgy sztem a 380 W TDP az kb 4 GHz. Annó a 28 magosat 5 GHz-en csak chiller-rel tudták hűteni. Valami olyan rémlik hogy még a 18 magosnak is az 5 GHz turbója valami 5-600 W körül fogyasztott. Szóval ez a 22 mag 5 GHz valami brutális fogyasztást kell hogy produkáljon. 480mm-es vízhűtés? :U

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) M@cika válasza fudi2002 (#2) üzenetére


M@cika
őstag

Talán az első Gen-es Treadripperek legkisebbikét van esélye elkapni. De a 3990X mellett egy apró kis hangya lesz teljesítményben. az ár/teljesítményt meg inkább ne is firtassuk.

Nasit a kis fehér medvének!

(#12) #52931072


#52931072
törölt tag

Azért itt már nem csak gyártástechnológiai gebasz van, mert a tr-ek is 14, meg 12 nm-en készülnek. Azt olvastam, hogy még majd két év mire a 10 és a 7 nm-en megindulhat a termelés. Amúgy a 10genes prociból konkrétan egyet sem találni asztali pc-be jelenleg. Ami meg van azt nem igazán adják jó áron. Mondjuk nincs elfekvő raktárkészlet, amit ki kellene szórni. Szóval most a jogi és marketing osztályon a sor, a szerződéseket lobogtatva lenyomni az oem-ek torkán ami van, a fogyasztást nem forszírozva kibekkelni valahogy ezt a két évet.

(#13) fudi2002 válasza #52931072 (#12) üzenetére


fudi2002
veterán

"Azért itt már nem csak gyártástechnológiai gebasz van, mert a tr-ek is 14, meg 12 nm-en készülnek"
Hmm?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#14) Noukoum válasza #64791808 (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Kazán :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) #52931072 válasza fudi2002 (#13) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azokra tr-ekre gondoltam amiket jelenleg kapni is lehet. A grafikonon látszik, hogy az 1950X-et is alig üti meg, ha a fogyasztás/teljesítmény viszonyt nézzük. Az újak mellett nem rúg labdába sem.
Az új tr-ek nincsenek a táblázaton, mert még nagyobb öngól lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16) GSP


GSP
aktív tag

Jól jön majd, ha valaki netán 1000+ Wattos tápot vett. :DD

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#17) fudi2002 válasza #52931072 (#15) üzenetére


fudi2002
veterán

[link] Alza szerint raktáron az új. Márpedig ha ezt írja, nagy valószínűséggel van is, 3900x-em is tőlük van, korrektek voltak.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18) bacsis


bacsis
Közösségépítő

máig legendásan nagy fogyasztásúnak tartják a Pentium 4 proceszsorokat...
Milyen vicces, hogy a 3,6GHz-es P4 EE-t azért nem adták ki, mert 103W lett volna a fogyasztása, és hogy az meg mennyire bitang nagy. Most meg már a 3X-osánál jár némelyik proci :DDD

(#19) #52931072 válasza fudi2002 (#17) üzenetére


#52931072
törölt tag

Látom, ez nem az a kategória, ahol én szoktam vásárolni. :Y
Hét ennek a nyomába sem ér a cikkben említett olajradiátor. :DD

(#20) Kansas válasza #64791808 (#6) üzenetére


Kansas
addikt

Ha a ThinkPad-ek is AMD-vel jönnek meg a szerverfarmok is állnak át Epyc-re, az nekem nem azt mondja, hogy akkora lenne a kereslet Intel-re.
Inkább azt, hogy a kihozatala szar az eddigieknél több magos procijaiknak és a meglevő keresletet sem tudja kiszolgálni.
Javíts ki, ha tévednék...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#21) Tigerclaw válasza #52931072 (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vicc, de milyen hasznos lenne az ilyen hulladékhőt felhasználni. Egy nagyobb szerverterem hőjével simán lehetne fűteni, meleg vizet előállítani ahelyett hogy klímákkal próbálják lehűteni. Ami persze csak annyit csinál, hogy bentről kiviszi a hőt kívülre. És még a teheneket okolják a globális felmelegedésért. :N

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

"But here's the interesting part, it is said to boost to 5.0 GHz across all cores making it sound a hell of a lot like the Core i9-9990XE which had a 5.0 GHz all-core boost clock and a TDP of 255W. But do keep this in mind that the 380W figure is just for the base frequency and this chip could actually consume over 1000 Watts of power from the socket considering the Core i9-9990XE consumed around 600-700 Watts of power when pushing all of its cores to 5.0 GHz and that was a 14 core part."

[link]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#23) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Tehát a 3960x 24/48 3800 mhz teljesítményét tudja hozni (13551 pont) 280 watt helyett
380 Wattból magasabb órajelen? :C :C :C

Pár napja még a 300 watton voltunk kiborulva most meg ez? Inkább ne adjanak ki semmit mert ez már nagyon kínos.
3990x nem fog ennyit enni és minimum 20000 pontot kiprésel (3970x 17448 pont) fele fogyasztásból, remélem árba legalább 2 tr lehet majd belőle venni mert sikertermék lehet a sütödékbe mint platni :C

Ne vicceljünk már! Ezt mivel lehet lehűteni? 420x420 as full réz radi 18x140mm ventivel amik alapjáraton is 3000 et pörögnek csak hogy 50 fok alatt tartsák PIHENŐ állapotba?
Milyen alaplap kell alá mai 380 watt(x 1.6 mert intel adta meg) meg tudja etetni? 550-600 wattot ami a valódi éhsége lesz már tényleg 0.5-1 kg réz vrm hűttéssel lehet csak megcsinálni legalább gariig ne olvadjon le :W :W :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#24) Tigerclaw válasza Kansas (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A consumer piac nagyobb részén se AMD-re, se Intel-re nincs kereslet. A vásárlók többsége nem tudja, nem érdekli, hogy mi van a számítógép, notebook belsejében...és ez így van jól. Az Intel nem a piacot irányítja, hanem a gyártókat és néha a kereskedőket is. Ha a gyártók 10-ből 9 számítógépbe Intelt tesznek, a boltok polcain is ez lesz az arány, és a vásárlók is ilyen arányban fogják venni.

Ami nincs a boltban azt nem tudod megvenni. Ez az Intel stratégiája.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) dokanin válasza #64791808 (#6) üzenetére


dokanin
aktív tag

Nem a nagy kereslet miatt nem tud eleget gyártani, hanem azért mert az eredetileg már 10 nm-re tervezett dolgokat is végül 14-en kell gyártania és ehhez egyszerűen nem volt elég gyártósor. Azért kellett újabb 14-es gyárakba invesztálnia, ami idő.

(#26) #52931072 válasza dokanin (#25) üzenetére


#52931072
törölt tag

Hasonló volt a helyzet a global foundries-nél, a 7nm-es node-juk nem akart működni. Ezért dobták az egészet és a tsmc-vel gyártatja az amd a cuccait. Az intel a puszta mérete miatt ezt nem tudja meglépni, nem létezik az a bérgyártó kapacitás ami kitudná szolgálni az igényeit. Az ő kedvükért senki nem fog bérgyártó kapacitásba invesztálni, amikor van pénze saját gyárakat építeni.

(#27) -Gabesz- válasza fudi2002 (#9) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A teljesítménnyel nincs baj. Látod állítólag befogná a 24 magos TR-t a 22 magos intel. De milyen áron! A fogyasztás a sok, a hűtéssel lesz majd gond. Alapon, tuning nélkül el fog menni. 4-500 wattot még le lehet hűteni intelnél, fölötte viszont nagyon speciális megoldásokkal lehet csak.

(#28) Csupingo válasza bacsis (#18) üzenetére


Csupingo
veterán

Bacsis!
Tudsz valamit frescho-ról? Tetszik neki az amd szerver?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#29) Kansas válasza #52931072 (#26) üzenetére


Kansas
addikt

Anno az AMD épp azért adta el a gyártókapacitását a GloFo-nak, hogy ne járjon így...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) Kansas válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


Kansas
addikt

De, van kereslet, csak nem a végfelhasználó, hamem az OEM oldaláról, áttételesen meg az IT részlegek oldaláról... én se hittem volna el, ha pár éve mondja valaki, hogy az IBM-ben AMD-procis ThinkPad-eket kezd osztogatni az IT, aztán most ez van...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#31) nihill válasza bacsis (#18) üzenetére


nihill
őstag

Azt is tegyük mellé, hogy a P4 EE az magonként 103W :DDD

(#32) #52931072 válasza -Gabesz- (#27) üzenetére


#52931072
törölt tag

Valójában van baj. Ezt lejátszhatta volna az amd is, csinál egy tr 1990xxlcs1b (csernobil1blokk), rápakol a nyákra ami ráfér, tdp keretbe meg beírja >500watt. Persze nem csinálták meg, mert egy őrült termék lenne, ahogy ez is az.

(#33) Dare2Live válasza Lacika112 (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

500Wot szerintem simán hűt egy 140*420felületű radis víz.

Nemsokára itt a 3990X kiváncsi vagyok hogy fog menni levegővel....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#34) Fex válasza #64791808 (#6) üzenetére


Fex
tag

"...Nem süllyedünk-Nem süllyedünk..."

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#35) Zotya84 válasza Dare2Live (#33) üzenetére


Zotya84
őstag

Szerintem kissebb is. Valószínűleg a Koolance nem adta volna a 120*360-as radiátorát 1000W-ra méretezve. Most ugyan csak az 1700X, és a HD7950 van rajta, de bármekkora terhelést rakok rájuk, még a legnagyobb kánikulában sem pörögnek a ventik a tízes szabályozási skálán 2-3 fölé, míg a pumpát kényelmesen tartja az általam beállított 3-mas fokozaton. És a hőmérsékletek is kényelmes tartományban maradnak ekkor.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#36) Z_A_P válasza Dare2Live (#33) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nemsokára itt a 3990X kiváncsi vagyok hogy fog menni levegővel....

Itt = nalad vagy boltokban?

OK

(#37) -Gabesz- válasza #52931072 (#32) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Aki 20+ magban gondolkozik, minden esetben fel kell készüljön a nagy fogyasztásra. Akár intel, akár AMD oldalon. A TR 3960x is bekap 300w-400w körül. Tuning esetén pedig még jobban elszállnak az értékek mindkét oldalon. Intelnél kicsit jobban megy a tuning, ezért a fogyasztás is jobban elszáll. Ennyi a történet.

(#38) bacsis válasza nihill (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezt telejsen jól mondod.. magonként 103W...
De akkor jegyezzük már meg azt is, hogy 1 szem magja volt ;)
Csupingo! Igen tudok, bár hogy a szerverhez mit szól, s mennyire elégedett vele... na majd jól kikérdezem :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Dare2Live válasza Zotya84 (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen, csak gondoltam picit nagyobbat mondok, hogy 1000% és még hangos se legyen.

Én amire kiváncsi vagyok, hogy levegővel lehet e majd ezeket 3000+rpm alatt hűteni. Jelentősen növelni kell a hőleadó felületet az tuti.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Zotya84 válasza Dare2Live (#39) üzenetére


Zotya84
őstag

:)

Szerintem lehet őket levegőzni. Csak a mostani extrém hűtők az ahhoz kellőkhöz már nem is lesznek olyan extrémek. És hogy milyen házba fognak beférni? Na, én meg arra leszek kíváncsi.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#41) GodGamer5


GodGamer5
addikt

LOL! :DDD :DDD :DDD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#42) K0vasz válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


K0vasz
aktív tag

anno konkrétan így működött a lakótelepek távfűtése :D
csak akkor még nem szerverfarmok maradékhőjét használták a fűtésre, hanem a gyárakét, de az elv ugyanaz volt, amit mondasz :)

(#43) GodGamer5 válasza r92king (#4) üzenetére


GodGamer5
addikt

A Vega karik sokkal fejlettebbek voltak mint a 10xx szériás geforce-ok, csak, a megfelelő támogatottság hiányában nem sokra mentek vele, aztán meg ment a fujjolás ezerrel...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#44) Dare2Live válasza Zotya84 (#40) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

de miazmár, hogy csak 2db 120as venti van rajta. Rendes házba 2*140el is simán beférne...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) M@cika válasza nihill (#31) üzenetére


M@cika
őstag

De csak 2 magja volt. :-)
Látom kevertem a Pentium-D vel. 1 mag akkor nem számít, hogy 100W.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#46) Zotya84 válasza Dare2Live (#44) üzenetére


Zotya84
őstag

Baaaaaazzzmmmeeeeeegggg... :Y

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#47) Tazsam01 válasza Dare2Live (#44) üzenetére


Tazsam01
tag

Nekem most is 2x140 van a ryzenen, az teljesen normális. A házban összesen van 10 venti van, 1 még beleférne csak nem akartam túlzásba esni 😀

(#48) Turbokecske válasza GodGamer5 (#43) üzenetére


Turbokecske
újonc

Mármint azok a Vegák, amiket agyba-főbe vert a Pascal, fél/kétharmad fogyasztás mellett? Ööö.

(#49) Fred23 válasza bacsis (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tegnap volt aprón 2000 Ft-ért több régi proci együtt, egyik egy 64 bites, 3,4 GHz-es P4. Valaki szerencsés elvitte előlem, pedig egész gyors voltam. Asszem, az is 103W volt, és bizony ki is adták.

Így télen nincs semmi baj ezzel a procival. :D

[ Szerkesztve ]

(#50) #52931072 válasza -Gabesz- (#37) üzenetére


#52931072
törölt tag

Jogos, ez amúgy is az a kategória, ahol megveszik mert kell az a teljesítmény, bármennyit fogyaszt is a rendszer, vagy mert van rá pénz és senkit nem érdekel mennyit fogyaszt a rendszer, csak lehessen villogni vele, mint szifonnal a nyolcadikban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.