Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tcp


tcp
tag

Pont a mai winya árak mellett lehet érdemes otthon is RAID-ben gondolkozni.

Egy RAID1 filléres tétel, és a winya halálból eredő adatvesztéseket máris megspóroltad (persze, ha a táp robban fel, az könnyen elviszi a tükröt is, szóval jó táp kell, ami nem tesz ilyen galádságot).

Ha meg nagyobb I/O sebességet akarsz, akkor egy RAID0-ás rendszerrel igen sokat lehet az írási és olvasási sebességen is dobni (persze itt nincs adatbiztonság), főleg, mert elég 2db kisebb kapacitású winya, úgy is brutál méretet fogsz kapni a végén.

Szóval pont most, hogy fillérekért lehet nagy HDD-t kapni szerintem már van értelme az otthoni RAID építgetésnek, korábban ez egy "játék" gép esetén túl komoly anyagi áldozat volt.

[ Szerkesztve ]

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

Korrekt kis írás. Én mondjuk 28k-ért inkább e8200-at vettem volna.

"h nem vagyok hajlandó kijavítani semmit, ez van és kész, ezt kell szeretni!" <-- Na ezen beszartam :D

(#3) No-kia


No-kia
őstag

az a ku ..ba...meg, ez a szar gép mindik bontja a kapcsolatot,leírom mégeygszer, grat a teszthez, várom a teszteket, érdekes hoyg én is pont a múlthéten adtam túl a lassan 5 éves socket a-s gépem pár alkatrészén, most egy p3-st nyüstölök,mert az új gépem csak jövhéten jön. nekem ez lett:
Intel 2180@3Ghz(jó lenne hamenne ennyit
Sapphire 3850 512MB
Gigabyte SuperB 460W
Corsair TwinX 2*1GB 800MHz tuning RAM
igabyte P31-DS3L

mod.: én lettem volna az első hozzá szóló, ha nem kellett volna 4szer leyrni ezt :( :O

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4) bbazsy válasza No-kia (#3) üzenetére


bbazsy
őstag

és ennyi idő se volt elég ahhoz, hogy egy helyes HSZ -t megírj...

..

(#5) #19617792


#19617792
törölt tag

Grat a géphez, remélem sokáig fog szolgálni! :C :)

Viszont a szöveget tagold, mert a hosszú egybefüggő szöveget nagyon nehéz olvasni. Tegyél be sok képet, tagold, formázd meg a szöveget és utána jó lesz olvasni. :) Én ezt még beta-verziónak látom, de jó lesz ez!

[ Szerkesztve ]

(#6) No-kia válasza bbazsy (#4) üzenetére


No-kia
őstag

hát köszz, először normálisan leírtam, aztán mégegyszer , aztán nem gondoltam volna hogy megszakad megint,pedig igen, nah itt ideges lettem, leírtam gyorsan, jobb egérgomb másolás, és láss csodát megint megszakad, és maradt ez a szöveg, de hívsz egy mod.-t és törölteted a hsz.-t ha ennyire nem tetszik, kívánok neked is sok ilyen kellemes percet.... :W

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7) cizoe


cizoe
őstag

"2 pci-x sín"

Nem hinném hogy pci-x lenne. Inkább pci-e. :)

Amúgy jó írás, használd egészséggel a gépet. :) ;) Bár még annyi, hogy én már nem vettem volna 65nm-es Intelt, főleg hogy Wolfdale-ek árát nyomja le az új 8600-as. :U

[ Szerkesztve ]

(#8) .mf


.mf
veterán

>>"Az Asus-t felhívva azt a választ kaptam: „mi nem foglalkozunk az alaplapjaink támogatásával”!"

Szép... ezért sem veszek már Asust, hanem Gigabyte-ot. Inkább olcsóbb/középkategóriás lapokat veszek, és ott a Gigabyte alkatrészeinek és összeszerelésének a minősége sokkal jobb.

Most már megvetted, így neked késő, de másnak talán nem:
- Az E6750 helyett talán érdemesebb lett volna egy E7200 (Penryn)
- A P35-ös Asus P5K-n a második x16 slot valójában csak x4; helyette inkább GB P35-DS3-at vagy P43-DS3-at vennék, mert mindkettő jobb alkatrészekből, jobban van összerakva, és az utolsóban már PCIe 2.0-s a csatlakozó. Mindegyik kezeli a 45nm-eseket és a négymagosakat is.
- RAMból a sima olcsó Kingmax 800-as CL5 is elég, mert a drágábbak is csak 1.9-2.0V-tal szokták elérni a CL4-et, azt meg ez is tudja, olcsóbban; de az AMD-vel ellentétben itt alig számít a késleltetés, a tesztek szerint a játékokban észrevehetetlen a különbség, a szintetikus tesztekben is minimális, már-már hibahatáron belüli az eltérés.
- Winyó olyan olcsó, hogy nem érdemes egy régi elavultat tartogatni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Samus


Samus
addikt

Azért a pasztázásba beleszólok, ha nem baj. Eléggé érdekes módszerrel kened fel, az én módszerem, hogyha van a hűtőn paszta, letörlöm :D, ezután fogom a pasztatubust, jó két zöldborsónyi adagot a procira, miközben az előzőleg betettem a foglalatba, és rá is zártam azt, fogok egy diákigazolványt (személyi is jó, de bankkártya is), és jól rányova, hogy a plasztikkártya meghajoljon, végighúzom, majd ezt oda-vissza ismétlem, amíg egyenletes réteg nem alakul ki. ha kész, rá a hűtőt, azt' csá. Utánna a plasztikkari papírzsebkendővel könnyen tisztítható. Ez jól működik Intel CPU-k nál és a Mostani AMD-ken is (a régi, 462esekkel nem ment, mert pici volt a pasztázandó felület :D). Én így szoktam csinálni, pár gép már "megszületett" a kezem alatt, imádok gépet szerelni :D Főleg ha haverokét kell, mert azt mindig elbaromkodjuk (a végén azért mégiscsak működik a rendszer :D). Egyébként gratula a géphez!

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) .mf válasza Samus (#9) üzenetére


.mf
veterán

SktA-nál én is így csináltam, mert akkor kicsi volt a felület; a kupakos procikon viszont a gyártók ezt a módszer ajánlják: egy fél borsónyi középre (vagy a mag fölé MCM-es chipnél), rárakni a hűtőt, rányomni és ~30-30 fokkal mindkét irányba elforgatni úgy, hogy a közepe egyhelyben maradjon. Így jó esetben (ha nem homorú a kupak) szépen szétterül majdnem a teljes felületen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Samus válasza .mf (#10) üzenetére


Samus
addikt

ez mind szép és jó, de pl egy gyári P4es hűtővel (S478) vagy gyári LGA775-el ezt hogy csinálod meg? a 775nem ér hozzá a procihoz, még rá nem nyomod a bordát (akkor viszont meg sem moccan), a P4 borda akkora mint egy hegy, és pont belefér a foglalatba, a saját Silent Knight-om pedig nemnagyon mertem mozgatni, mert az még egy hegynél is nagyobb.... De végülis elméletben ez a mozgatós módszer jó lenne, de ismerek pár helyzetet, ahol nem megvalósítható (én pl egy AM2es gyári hűtővel sem tudám megcsinálni, egyszerűen nem mozog a foglalatban annyit a betett borda. És csak kicsit ide, kicsit oda effektus jönne elő. Jah és mégvalami, ha valaki az én módszeremmel tolja, azoknál a hűtőknél, ahol külön keret van a felfogatáshoz (Asus Silent széria, pár Thermalight) ott a keret felhelyezése előtt kell pasztázni, mert utánna a keret miatt nem férünk hozzá a procihoz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) Teasüti válasza tcp (#1) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Évekkel ezelőtt összeraktam már a adatlapomban található strip-et.
Hiába a szintetikus teszt szerinti ~110 megás átviteli sebesség, a mindennapi használatban nem vettem észre érdemi gyorsulást. Se boot, se játék töltések. Egyedül fájlműveleteknél jön ki a különbség. Bár lehet azért, mert elavult vinyóim vannak, vagy mert gagyi raid vezérlőm. :)

korábban ez egy "játék" gép esetén túl komoly anyagi áldozat volt.
Akkor se volt megfizethetettlen dolog egy fapados raid, most meg pláne nem az.
(már ha nem egyetlen egy vinyóval megy a gépünk :) )

(#13) edipqe válasza #19617792 (#5) üzenetére


edipqe
senior tag

pont az a terv, hogy majd a képeket berakom, az tagolja majd a dolgokat rendesen.

húúúú mekkora bexarás volt mikor látom, h csavar hiány van a 10k+ os cooleren :W

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#14) edipqe válasza Samus (#9) üzenetére


edipqe
senior tag

huhh azt nem írtam h le kell törölni a régit? bocs.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#15) edipqe válasza .mf (#8) üzenetére


edipqe
senior tag

a kingmaxhoz nem kapsz élettartam garit!

a géphez meg ne gratuláljatok, mert ajándék egy megrendelömtől ha úgy nézzük :B

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#16) edipqe válasza tcp (#1) üzenetére


edipqe
senior tag

ha jó a tápod nem félsz adatvesztéstől. Akinek emg igazán fontos doksijai vannak az Gmailbe írja azokat, mert bárhonnan hozzáférhet és dolgozhat az anyagokon, pont a multkor láttam, hogy a srác a word-öt már nem is használja, csak a zt a gmailes word-öt, vagy mifenét.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#17) tcp válasza edipqe (#16) üzenetére


tcp
tag

még a legjobb tápoknál is előfordulhat, hogy úgy pukkannak el, hogy viszek magukkal ezt+azt a gépből (borzasztó ritka eset, de még nagy teljesítményű brand szervernél is előfordul sajnos, bár ott már tényleg giga pech kell hozzá).

Az adatok meg nem csak word doksikból állhatnak, hanem képekből, zenéből, kismillió sornyi probramkódból, és egyéb munka anyagból.

(#18) Ősember


Ősember
őstag

"Azért Corsair, mert élettartam garit adnak rá ha értelmes helyen veszed."
minden ramra élettartam gart kellene vállalni, mert a gyártoi is azt vállalnak :) kivéve a kisebb putri cégeket :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#19) Samus válasza edipqe (#14) üzenetére


Samus
addikt

Na most ezt nem értem. Milyen régit törölni le? Ha pasztát cserélek akkor egyértelműen törlöm a régit, hiszen cserélem, ha új cuccot veszek, nem minden hűtőn van alapból paszta, példának oka a Silent Knight, amit 11k-ért vettem (most sem túlságosan olcsó, de ez az anyagában keresendő), és nem pasztázott, viszont az alap LGA775ös Intel hűtők alapból pasztázottak (példa az E6750), és megintcsak az alap AM2-es AMD cooler nem pasztázott (legalábbis amit az 5200+hoz adnak a dobozban). Másrészt pedig ha hűtőcsere van, akkor szerintem a paszta eltávolítása a legnehezebb feladat :D (kivétel a saját keretes hűtők, ahol a gépet atomjaira kell szedni a mávelet elvégzéséhez)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#20) edipqe válasza Samus (#19) üzenetére


edipqe
senior tag

Mármint h a régi pasztát le kell szedni! még a végén valaki fenthagyja (feltéve h volt régi).

Ha 0 üzemórás pasztát szedsz le az nem nehéz. Fülpiszkálóval simán megy.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#21) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Jó kis gép lett, a következő fejlesztést én a winyóval kapcsolatban tenném, egy 640-es WD-vel pölö ami 320GB/tányér sürüséget ad, jelentősen növelnéd a lemezműveletek sebességét ami most eléggé _visszafogja_ a teljes rendszer összetett sebességét. De gondolom ezt tudod Te magad is.... :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#22) edipqe válasza Cyberslider (#21) üzenetére


edipqe
senior tag

jah a következő egy veloci lesz :B

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#23) .mf válasza Samus (#11) üzenetére


.mf
veterán

Raktam már LGA775 és AM2 gyári hűtőset is össze egy párat, ott is működött :P
Nézd meg a paszta-gyártók oldalát, pl. az Arctic Silvernél biztos, hogy ott van ez a leírás. Sokan használják ezt a módszert.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) groth99


groth99
tag

Jó cikk,de a képek nagyon hiányzonak (még) róla :) Gépújítós terveim nekem is vannak,csak a pénzmagot nem találom sehol :P A socket A-s gépemet szerintem nem fogom eladni, ahhoz túlságosan megszerettem, legalábbis amióta DFI alaplapom van meg 2500-as Bartonom :)) De egy nagyobb vinyó mindenképpen kelleni fog, mivel ezen a 120-ason nem férek el. Gép pedig...majd szépen lassacskán az is összejön :U
Pasztázás: socket A-s procikkal vigyázni kell,egy 3000-es Sempront már sarkaztam le (szerencsére nem vágtam haza,működött/működik azóta is hibátlanul), amikor a gyári (?) hűtőt lecseréltem egy 12 cm-es Primecoolerre. Pasztát általában úgy szoktam megoldani,hogy a procira rakok egy keveset,szétkenem valamilyen műanyag lappal,vagy valamivel (újabban a pasztázó tubussal,mivel I alakú lyuk van rajta),és úgy megy rá a hűtő. Régebben a hűtőt kentem meg előbb,szintén elég vékonyan,és úgy raktam a procira,tök mind1, a lényeg,hogy a proci épségben maradjon,illetve ne sokat kenjünk a procira, mert drasztikusan le tudja rontani a hűtést. Amikor megkaptam az első socket A-s gépem,az összes volt rakva már,és nem értettem,hogy mitől olyan baromi meleg a proci. Aztán cseréltem hűtést a már említett Primecoolerre,és kiderült,hogy valami irdatlan mennyiségű paszta volt rákenve a procira,csak úgy tocsogott a pasztában minden.

[ Szerkesztve ]

Metalt a népnek \m/

(#25) Samus válasza edipqe (#20) üzenetére


Samus
addikt

Már bocs, de aki fenthagyja a régi pasztát, és úgy keni rá az újat, az szerintem megérdemli, hogy elfüstöljön a rendszere (nem fog). Póbáltál már leszedni 3 éves pasztát? Én igen, a régi 2000-es celeronomról, gyári intel hűtősről. Hát izé... nem jött le fülpucolóval :D Viszont igaz, a 0 perces (nem használt, ez nem telóbolt :D) paszta papírzsepivel is simán lejön (LGA775ös Intel gyári hűtőről szedtem le, mert haver mindenképp saját pasztát akart rá...) .mf: szerintem hagyjuk a pasztázást, és tegyünk rá lekvárt XD úgyis jobb a hővezetése (remélem olvastad a "tesztet":D)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) edipqe válasza Samus (#25) üzenetére


edipqe
senior tag

500-as 4 évet ment celeronról próbáltam leszedni a gyárit, de nem ment szobahőmérsékleten, mert teljesen ráépŰlt, akkor kellett leszednem mikor már meghalt, szval véső+kalapács ;]

olvastam hát! meg is akadt rajta a szemem.

Én is készülök egy hatalmas+ egetrengető teszttel amilyen még sosem volt a föld kerekén! nem árulok el részleteket, de elmondhatom, h hatalmas munka van mögötte, és a költség se kicsi.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#27) .mf válasza Samus (#25) üzenetére


.mf
veterán

Nem is lekvárt, aloe verás kézkrém FTW ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) edipqe válasza .mf (#27) üzenetére


edipqe
senior tag

jaja az nyert! forever living owned them all!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#29) Skyhigh válasza .mf (#8) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Ez nem igaz!

Én már irtam cikket a saját alaplapomról és annak kapcsán fel kellett vennem mind a magyar, mind a nemzetközi Asussal a kapcslatot, és nagyon is korrektek és segítőkészek voltak! (más dolog, hogy nem tudtak akkor segíteni)

Amúgy meg egy kis utánaolvasással meg is találtam a hibádra a hangkártyával a megoldást, bios frisítés + Vista drivert rakd fel

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#30) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Hallod nem akarok bunkó lenni, főleg, hogy nem olvastam el teljes terjedelmében, de honnan rángattad elő ezeket a cuccokat? Nem látja a hangkártyát, nincs telepítő CD, hiányzik 2 csavar ... LoL Bolhapiacon vásároltál? xD De legalább jót nevettem. :B

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#31) Sanyix


Sanyix
őstag

"Azért ez mert megy annyit játékokban mint az AMD am2+os 6000+os procija, de annál kevesebbet fogyaszt a tesztek szerint. Dobozos azért mert tálcásat nem kaptam sehol se.
Intel rendszer azért, mert sehol se kaptam gigabyte 790fx dq6ot vagy ds5-öt, pedig azt akartam."

Imádom amikor valaki egy integrált memóriavezérlős procit, és egy nem integrált memóriavezérlőset hasonlít össze :D bár általában inkább egész gépet lehetséges, ott meg sok tényező számít.

minek akartál 790fx-et? 780g, ennyi.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#32) .mf válasza Skyhigh (#29) üzenetére


.mf
veterán

De igaz!

Nemrég raktam pár irodai gépet össze, és a hozzájuk használt alaplapokkal (mindegyikkel) volt pár probléma (legfontosabb: alaplap venti-szabályzása nem működött, sem automatikusan, sem külső szoftverrel; és egy teljes fordulatszámon pörgő venti irodai gépnél azért elég zavaró). Írtam Asus supportnak, azóta sem válaszoltak. Support fórumán utánakeresve kiderült, hogy a problémáról már közel két éve tudnak, és azóta sem javították ki.
A Gigabyte lapok egyből működtek; egyszer írtam a Supportnak egy tuning/bios-probléma miatt, és másnap már meg is érkezett a válasz a megoldással.
Ennyit erről.

Ha az alaplap alkatrészeinek minőségéről alkotott véleményem kérdőjelezed meg, elárulom: a Gigabyte lap olcsóbb volt, ennek ellenére a proci környékén szilárdelektrolitos kondik és kocka-alakú szigetelt fojtótekercsek voltak. Az Asusokon nem csak, hogy nem voltak ilyen extrák, de még néhány kondi ferde is volt...

Továbbra is tartom a véleményem, az olcsó és alsó-középkategóriás lapokban a Gigabyte minőségében alaposan veri az Asus-t.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33) Pyton


Pyton
aktív tag

Egyáltalán minek kellett váltani Socket A ról? :) Nagyon jó az még ma is ;)

(#34) edipqe válasza ]Phobos[ (#30) üzenetére


edipqe
senior tag

no para nem voltál bunkó, jó kérdés!

Piros Toronyban vettem. mindent bontatlan csomagban! :U

A noctuát is bontatlan csomagban, a cikkben van hogy hol.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#35) edipqe válasza Skyhigh (#29) üzenetére


edipqe
senior tag

meg mindjárt kiskutya farkát is rakjam fel nem? ehh ez komoly....ne haragudj de szerintem ha vmit kirakok a polcra és én vagyok az Ánusz akkor az mukodjon már a csomaghoz adott dolgokkal, nehogymár nekem kelljen helyettük dolgozni... :R

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#36) cskamacska válasza Pyton (#33) üzenetére


cskamacska
addikt

Sajna kevés már a K7, mint mackósajtban a brummogás. :)

Én is ló koszt C2D-re gyűjtök, pedig ugye. :B
nagyonoff: AGP VGA projekt óver, Powercolor HD3850-ek kezdenek eltűnni a piacról(vagy jóval drágábbak mint pl Sapphire), én meg más 30k körüli túlárazott AGP-s vidkártyával nem rizikózok. :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#37) ]Phobos[ válasza edipqe (#34) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Köszi, akkor ezeken a helyeken nem vásárolok. Lényeg a lényeg, hogy ilyesmit még nem hallottam. Mondjuk Asusról annyit, hohy nekem P5K-SE-m van, és most gariztattam( igaz villám kár lehetett amúgy ;] ). De a 0401-es gyári alap BIOS-sal nekem is sz@rakodik a belső hőmérő, és állandóan CPU-Fan error-t ír ki. A rev1-sel és most a rev2-sel is ... A support-ról meg annyit, hogy én pl. Geniussal szívtam, az ergo 525 Blue "gémeeer" egerükkel, és nem válaszoltak 3 mail után sem. Konkrétan az oldalsó gombokat nem lehet használni. PH!-s kolléga megoldotta, de nekem már nem segített volna ...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#38) edipqe válasza ]Phobos[ (#37) üzenetére


edipqe
senior tag

nincs mit, egyébként a Piros Toronyban nagyon normálisak, nem olyan tapló parasztok mint mondjuk a User's láncolatban vagy anno a legendás Mistralban :DDD

A PT-ban ma megrendeled, és ha van nagykerben akkor ma meg is hozzák du.:5 környékére. odacammogsz (elég jó helyen van) és átveszed, áraiban néhány száz forinttal drágább mint az ipon, nagy általában, persze akad ami itt olcsóbb és nem az iponyban. De ott a megrendelést reggel kell leadnod ahhoz h aznap meg is kapdhasd. Különben várhatsz 1 egész napot! ;]

Nem tartom vsznek hogy a PTban vették ki a lemezeket, már csak azért sem, mert ott voltam, mikor a nagykerből meghozták a deszkát. Sztem a kereskedelmi lánc egy korábbi láncszeme volt a sáros, vagy eleve bele se rakták.....

Szval csak ezért ne húzd ki a boltot a listádról :U

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#39) Monya78


Monya78
veterán

Én még mindig kitartok a Socket A rendszernél :B
92 óta van PC-m azóta mindig is nagyokat ugrottam hardver fejlesztésben, egy pörgös Athlon proci viszonylag erősebb AGP-s karival, kis felbontással szűrők nélkül szépen elmegy játékokban is...
Csak a játékkészítők kezdenek kitolni a Socket A rendszerrel, hisz kezdenek olyan játékokat kidobálni amihez min. SSE2 támogatású procik kellenek. :W

(#40) edipqe válasza Monya78 (#39) üzenetére


edipqe
senior tag

vszleg nem véletlenül, ez mind része a naaaaaaaaaaagy userek elleni összeesküvésnek :DDD

a 2800+bartont meg a 7600gt-t váltotta mert biza már nagyon kevés volt, amit tudott.

pedig hogy agonysarkaztam azt a bartont (is), és mégse volt semmi baja.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#41) Pyton válasza Monya78 (#39) üzenetére


Pyton
aktív tag

Látom, még vannak hozzám hasonló gondolkodású emberek. :) Nincs is jobb annál, mint egy öregedő platformot szinten tartani tuninggal/egzotikus hardverekkel/kiegészítőkkel. 2004-ig 1400-as Tualatin Celeron szolgált nálam egy régi-régi AT-s Acorp lapban.

Nincs SSE2? Majd lesz papíron. Ahogyan "tettek" driverből T&L-t a DX6-os Kyrokba anno.

(#42) edipqe válasza Pyton (#41) üzenetére


edipqe
senior tag

igen nekem is jó érzés olt tuningolgatni meg minden, de belefásúltam. meg én már készülök a GTAIVre. Azt pedig maxon akarom majd élvezni. a bartonnal meg a 7600gt vel biztos nem ment volna.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#43) cskamacska válasza Pyton (#41) üzenetére


cskamacska
addikt

Azé SSE downgrade patch nem lesz egyhamar, mint ahogy DX10 sem lesz XP-re. :)
Öregedő platform szintentartásával az a gond, hogy 3200+-os procit 2004-es DOW játék új pályái kikészítik, az ellen már egy 3850-es sem véd. :O Azért csak ne vegyem má le a részletességet a 4 éves játéknál. :DDD
De mondok jobbat, 2002-es BF1942 játék bizonyos pályái szaggatnak 3200+ procival. Hát azt sem a grafkártya fogja vissza. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#44) Monya78 válasza cskamacska (#43) üzenetére


Monya78
veterán

Call of Dutty 4 -nél megoldották ezt a problémát egyik fájl kiterjesztését átnevezve, és mukodik csak SSE1-et támogató procin is... :R

Ilyen trükköket hátha találnak más játékoknál is...

(#45) edipqe válasza cskamacska (#43) üzenetére


edipqe
senior tag

mennyi a memóriád mert nekem a bartonnal miután beraktam a második 1 gigás memót utána sosem szaggatott.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#46) b.ricsi válasza Samus (#25) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

legközelebb a paszta leszedését próbáljátok meg sebbenzinnel + fülpiszkáló/papírzsepi kombóval
gyógyszertárba lehet kapni

http://b_ricsi.extra.hu

(#47) edipqe válasza b.ricsi (#46) üzenetére


edipqe
senior tag

nem okoz gubancot? nem oxidálja a felületet vagy ilyesmi?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#48) b.ricsi válasza edipqe (#47) üzenetére


b.ricsi
csendes tag

ööö, enyémre amikor a thermalright hűtőt raktam, elötte sebbenzinnel mostam le, nincs baja. Elillan róla gyorsan, a benzin nem oxidálja a vasat, (mondjuk a műanyag alkatrészekkel nem tudom hogy reagál) persze nem vagyok szervizes :)
nyilván nem kell ráönteni 1 decit, hanem elég a vattát megnedvesíteni, és azzal áttörölni, leoldotta a rákeményedett intel ragacsot mint a kisangyal :D

http://b_ricsi.extra.hu

(#49) cskamacska válasza edipqe (#45) üzenetére


cskamacska
addikt

Duál Athlon lapok nálam leginkább csak 2 giga ec reg rammal mentek, 512-es RAM-BO modul( :DDD ) csak teszteléshez vanik. Teszem hozzá A64 elötti Barton 2500+ konfigom meg csak 1 giga 400-as ramot látott 2 évig, míg 2005-ben megette az NF7-S-t a Mercury táp. Szal, nem féltettem soha a Bartonoktól a memóriát. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#50) cskamacska válasza Monya78 (#44) üzenetére


cskamacska
addikt

Fú, azt én is olvastam, de sajna nem próbáltam még ki. Köszi az emlékeztetést. :R

De gondolom azt a program fordításakor kell meghatározni, hogy mennyire legyen kompatibilis, így ha a SSE mód ténylegesen benne sincs a cuccban.. :F

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.