Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

A verseny jót tesz... A Steam nem csak a Windowst támogatja, ezt majd remélhetőleg mások is követik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Xaels válasza gabor7th (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem meg van az a szint ahol a "verseny" már nem tesz jót és PC-n már kezd ez a szint eljönni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Kínaiak által támogatott cég pénzosztással próbál betörni a piacra.. jó vége lesz. Eddig csak 250 ezer felhasználójuk adatait szivárogtatták ki, nyugodtan adjátok meg a bankkártyaszámokat semmi rossz nem történhet. Admin jogot is csak a DirextX frissítéshez kér a Windowsotokon :U

/s

(#4) .LnB válasza gabor7th (#1) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Steam, Uplay, Origin, MS Store, GoG, és most ez. Kihagytam valamit? Ez minden csak nem jó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) tuki2200 válasza Xaels (#2) üzenetére


tuki2200
senior tag

A verseny mindig jo, minnel tobb szereplo van annal jobban letöri az arakat es kedvez a felhasznalonak... a fejlesztok mar mindenkepp jol jarnak vele, ha tobb marad a zsebukben es remeljuk sikeres lesz igy talan jonnek majd Steam-re is a fix ingyen jatekok

Mondjuk nekem konzolon mindegy..

[ Szerkesztve ]

(#6) Xaels válasza tuki2200 (#5) üzenetére


Xaels
félisten

Nem töri le az árakat. Hisz mindenki a saját boltjába költözteti a holmijait ahol ugyanazt az árat kérik el csak több marad a zsebükben mintha Steamen lenne. Cserébe telepíthető egy csomó kliens amiknek futnia kell a háttérben, az ismerősök is össze-vissza vannak és nincs átjárás közöttük. Olyan fincsi dolgokról nem is beszélve amikor egy játék megjelenik mondjuk több boltban is de azok nem kompatibilisek egymással.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) Hopkins95 válasza tuki2200 (#5) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekünk aligha lesz olcsóbb, a maradék pénzt ők fogják elrakni.

Nagyon csábítók az ingyen játékok, de én nem fogok regisztrálni egyelőre. Kitartok a Steam mellett, eddig elégedett vagyok vele.
Nem hiányzik több Store, ennyi elég bőven.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) Kokzor válasza .LnB (#4) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Még a Battle.net maradt ki. Nekem mind le van töltve, de sokszor azt is el felejtem, hogy rajta vannak a gépen. Többnyire a Steamet és a Battle.netet használom. A többit csak ritkán.

(#9) oriic válasza .LnB (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A hírben felsoroltam a legnagyobbakat. :D

"Steam, Origin, a uPlay, a GOG, a Twitch, a Discord, a Bethesda.net Launcher, a Battle.net, az itch.io,"

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10) Televan74 válasza tuki2200 (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kevesebb ,néha több. Számomra a Steam az elsődleges platform, EA -nak ott az Origins, Ubi -s játékaim az Uplay -en kaptak helyet, egy játékom van a GOG -on(Witcher3). Ennél több felesleges,független kiadóknak ott a Steam. EA -nak és az UBI -nak még azt mondom hogy legyen sajátja,mert tényleg nagy kiadók.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) wjbhbdux válasza oriic (#9) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A Twitch store bezárt a hónap elején.

/s

(#12) ribizly válasza .LnB (#4) üzenetére


ribizly
veterán

Epic Games, Bethesda Launcher, World of Tanks (és többi) saját launcher-e, Battlestate Games Launcher (Escape from Tarkov) és még ki tudja mi (anno a WB is ígérgette, hogy lesz nekik sajátjuk). Ezen felül még vannak a saját belső rendszerek (Rockstar Social Club pl, amin kersztül lehet még vásárolni is) és akkor a konzolok saját rendszereiről nem is beszéltünk. Túl sok a jóból.
A leginkább szimpatikus húzás a GoG részéről volt eddig, hogy ha összekötöd az accountod Steam-el, akkor ami megvan ott és elérhető Steam-en és GoG-on is azokat megkapod GoG-ra is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#13) #10186752


#10186752
törölt tag

Nagyon kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből az egészből majd. Nem ártana egy rendes konkurens a Steamnek.

(#14) Shing


Shing
őstag

Nem értem miért zavaró, hogy Windows-on belül több paltform van. 2 kattintás a játék, max valamit ápdétel és indul is. Valaki vesz XO-t, PC-t, PS-t, Wii-t, prev-gen konzolokat hogy mindent lefedjen, erre már elhiszem, hogy kényelmetlen.

Olyat felesleges felsorolni mint az Escape from Tarkov, WOT kliens. Minden Online és MMO saját klienssel rendelkezik, ott van a cégnek 3 másik játéka, de ettől nem lesz egy külön platform.

De még battle.net, uplay féle izéken is csak pár exkluzív címet találsz, a cég saját játékai vannak rajta, egyszerűen nincs miért aktívan használni, így nem is zavaró...

Az Epic Store már komoly Steam klón lesz. Más kérdés, hogy soha sem fogják azt a játékfelhozatalt elérni ami Steam-en van, a közösségi+más fícsörökről nem is beszélve.

De konkurencia sohasem árt, max a Valve csinál olyan SAJÁT exkluzív játékot ami csak a Steam-en van jelen és minőségi is. Konzoloknál annyira tudtok nyáladzani az exkluzívokra, na most itt az új lehetőség...

(#15) And01 válasza Shing (#14) üzenetére


And01
aktív tag

Mert tul szegmentalt lesz a piac, radasul elofordulhat
hogy az EA bizonyos jatekokat csak sajat platformon tesz
elerhetove, ami annyit tesz hogy neked akar csak nehany jatekhoz
tobb klienst kell telepitened. Nekik jo neked mar annyira nem.

(#16) gabor7th válasza .LnB (#4) üzenetére


gabor7th
addikt

Remek akciók szoktak lenni, ahol ingyen adnak játékokat, csak iratkozz fel.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#17) ElEvEn11 válasza And01 (#15) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Szerintem az EA-vel, illetve az Origin-nel már most is ez a helyzet. Lásd Battlefield sorozat újabb részei!

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#18) #54072192


#54072192
törölt tag

Nem lenne jó, ha a PC egyenlő lenne a Steammel. De az sem jó, hogy lassan minden nagyobb játéknak vagy franchise-nak külön kliense lesz. Fel kell raknom 6-7 klienst, azokat mindig elindítani, frissíteni, esetleg újra bejelentkezni, aztán azok is frissítik még a játékokat, stb. Baromi kényelmetlen tud lenni.

Véleményem szerint a Steam mellett igazán a GOG-nak van helye, ott nem csak bérled a játékot, nem kötelező semmit frissíteni, és a játék nem mászik fel a Valve vagy a CD Projekt szervereire akkor is, ha amúgy semmilyen netes tartalom nincs benne. Persze az sem tökéletes, de a legnagyobb baja az, hogy kevés fejlesztő használja.
Biztos hasznos lesz sokaknak a pár ingyen játék az Epicnél, de nekem nem hiányzik egy újabb bolt. Ahogy mások is írták, nekünk nem lesznek olcsóbbak a játékok, csak a kiadóknál marad több pénz.

(#19) gantum válasza .LnB (#4) üzenetére


gantum
aktív tag

miért ne lenne jó? gondolj bele, lesz még 5-10 új bolt, és a pc indulása újra olyan lesz, mint 10 évvel ezeltőtt, amikor 2-3 perc volt a bootidő.

szuper retró hangulat! :D

(#20) b.


b.
félisten

Na ezt a subnautica-t régóta ki akarom próbálni.
Még csak "coming soon "van rákattintva.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) saelin válasza oriic (#9) üzenetére


saelin
veterán

Nem is lenne baj hogy ennyi store van, de az már inkább az, hogy vannak rájuk "exclusive" játékok. Teljesen szétdarabolják a PC-s felhasználóbázist.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22) b. válasza saelin (#21) üzenetére


b.
félisten

Ez nem feltétlenül baj. Steam report és anticheat rendszere a legrosszabb kb semmi support nincs mögötte. COD nak például l nagyon jót tett, hogy átment Battlenet rendszerébe, működik a report rendszer, alig vannak csalók. Én örülök ennek, mert steam kezd eléggé lesüllyedni szolgáltatások terén. Igazából azon kívül hogy mennyiségileg mennyi játék van Steamen semmit nem tud felmutatni már a konkurenciával szemben. Így egy egy játékra sokkal nagyobb odafigyelés jut. lásd a fentebb említett COD BO4.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) wjbhbdux válasza b. (#22) üzenetére


wjbhbdux
veterán

> Steamen semmit nem tud felmutatni már a konkurenciával szemben

azért ez erős túlzás, a konkurencia összeadva sem teszi ki a steam sok elérhető szolgáltatását [link]

/s

(#24) b. válasza wjbhbdux (#23) üzenetére


b.
félisten

Igen elég félreérthetően és elhamarkodottan fogalmaztam, főleg átnézve a táblázatot. amit köszi. :R Az anticheat /report rendszerre gondoltam a játékon belül főleg , amúgy nem igaz az állításom valóban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) kwzatz válasza gantum (#19) üzenetére


kwzatz
őstag

Ez mondjuk annyival kiküszöbölhető, hogy nem engedélyezed, hogy a gép bekapcsolásakor automatikusan induljanak a kliensek.

(#26) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A videojáték piacon is ugyanazt fogja ez okozni, mint a filmes piacon. Ott is van egy csomó streaming szolgáltató, amik mind a saját termékeiket nyomják. Az emberek pedig nem szeretnek 5-10 különböző szolgáltatását elindítani, végignézni, mire megtalálják azt a filmet, amit aznap este nézni akarnak. Ez okozza azt is, hogy az elmúlt 10 év esése után tavaly újra nőtt a torrentezés az USÁ-ban. Inkább letölti, az ezerszer egyszerűbb.

Minden szavam magánvélemény!

(#27) Shing válasza tothmaxy182 (#26) üzenetére


Shing
őstag

Sokkal rosszabb, hogy Xbox, Playstation, Wii és PC is saját exkluzív felhozatallal rendelkezik, mert mindent meg kell venni. Mégis meg van mindegyiknek a felhasználói bázisa.

A streaming szolgáltatókért is fizetni kell. 1 sorozatért, filmért tényleg nem fog senki előfezetni 6 hónapra. Viszont ezek a PC-s platformok teljesen ingyen letölhetőek, teljesen más helyzet.

(#28) kilua válasza .LnB (#4) üzenetére


kilua
senior tag

ki: DLsite.com/ecchi-eng Fakku.com akinek cenzúramentes hentai játékok kellenek :D

[ Szerkesztve ]

(#29) ollie válasza .LnB (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vagyis te pont a verseny ellen vagy? Miért nem jó? Inkább maradjon a Steam az uralkodó platform nagyon a magas áraival? Miért jó az neked?

Pont az a gond, hogy még mindig nincs igazi verseny, még mindig a Steam uralja a piacot, és az minden szereplőnek rossz (kivéve persze a Valve-nak).

(#26) tothmaxy182: nem, nem jó a hasonlat. A film streamingnél van havi előfizetés, itt nincs. Bármennyi online store-ban lehetsz regisztrálva, semmi extra költséggel nem fog járni, míg streamingnél minden hónapban fizetned kell, ezét ott az az érdeked, hogy 1 helyen elérhető legyen minden, a store-okban meg ott veszed meg a játékot, ahol a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

***

(#30) ollie válasza #54072192 (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig de. Pont az fogja levinni az online árakat, ha minél több ilyen bolt lesz. A magas Steam-es részesedés volt az, ami magasan tartotta az árakat.

***

(#31) cskamacska válasza ribizly (#12) üzenetére


cskamacska
addikt

"A leginkább szimpatikus húzás a GoG részéről volt eddig, hogy ha összekötöd az accountod Steam-el, akkor ami megvan ott és elérhető Steam-en és GoG-on is azokat megkapod GoG-ra is."

De ez csak ideiglenes dolog, és gyakorlatilag ugyanolyan vevőcsalogatás mint a direkt ingyenes játék, amivel szintén él a CD Projekt, legutóbbi nagyobb dobás az ingyen Shadow Warrior 2 volt két hónapja. A GoG az átvitt játékokért fizet az érintett kiadóknak valamennyit, cserébe még jobban a platformjához lesz kötve a vásárló. ;)

Annak idején maga a Valve is két kézzel szórta az ingyen játékot hogy összejöjjön a hegemónia, 2011-es év karácsonyára gyakorlatilag mindenki kapott ingyenes játékot, ügyeskedők akár több tucatot. :DDD Azért nem mondom, hogy különösen bántam volna én is a friss ropogós Portal 2-t, vagy a The First Templar, Garshasp The Monster Slayer, Jamestown Deluxe ajándékokat, és én még erősen alul voltam ezzel fizetve, mások jobbat és többet is kaptak. :B 2014-ben szintén volt nagyobb osztás, ott játszani, cserélgetni, és licitálni kellett, de szintén a minimál munkával lehetett játékhoz jutni.

Per pillanat a Company of Heores 2, (uhh meg tegnapig I am not a Monster volt), CS: GO ingyenes lett, Insurgency Sanstorm ingyenes béta hétvége van. Egyik sem a Valve direkt kliens hizlaló politikájának része, inkább csak a dominanciájának velejárója, avagy ha valami ingyenes, akkor az a Steamen ingyenes. :)

De a gyakorlatban mindegy, mert ugyanúgy a Steam beágyazottságát és elterjedtségét segíti elő mint az Epic Launcher, vagy a GoG Galaxy ingyenes játékai.

más

Resetera - Ashen, Announced as Coming to Steam and the Win10 Store, Now Exclusive to the Epic Store on PC

Ezek a hirtelen jött Epic exkluzívok érdekesen jöttek ki, mindegyik Steamre is megjelent volna.. aztán az utolsó utáni pillanatban mégsem. ;] Úgy néz ki van az a Fortnite pénz amiért korpásodik az indie fejlesztők haja.. :DDD

Shing: "De még battle.net, uplay féle izéken is csak pár exkluzív címet találsz, a cég saját játékai vannak rajta, egyszerűen nincs miért aktívan használni, így nem is zavaró."

Epic Launcher sem más jelenleg mint egy Fortnite indítási hely. 5 fizetős játék van fent, 9 darab JÖN JÖN JÖN, meg a F2P Fortnite, és az UT

Ezért kell eszetlen kapaszkodniuk, gyakorlatilag a semmiből csinálnak itt most áruházat.

"Az Epic Store már komoly Steam klón lesz."

Steam klónokkal tele a padlás, Steam versenytársak kellenének, de nincsenek. ;]
Itt most belinkelném wjbhbdux táblázatát újra:

Nincs olyan kliens ami képességekben a Steam bokájáig felérhetne. :(
Ebben versengjenek, ne a kilóra megvett exkluzívok mennyiségén! :W

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32) cskamacska válasza ollie (#30) üzenetére


cskamacska
addikt

Butaság. Ha 40 ilyen bolt lesz, akkor 40 helyen lesz 60€ induláskor egy AAA játék. :P

Annak idején tényleg (legalább részben) az üzletláncok hisztije miatt nem lehettek olcsóbbak a digitálisan terjesztett játékok, de ebbe a kiadók annyira belekényelmesedtek, hogy most már sehol nem engedik olcsóbban adni a játékaikat. Ha valahol szokásostól eltérő akció van, vagy pár euróval állandóan olcsóbb a játék, ott a bolt a saját hasznába harap bele hogy vevőket szerezzen, esetleg valami exkluzivitási szerződést boltoltak a kiadóval mint a WB Games és a Fanatical esetében sejthető. Amit egyébként az Epic is reklámoz, de nem a vevők, hanem a kiadók felé, megelégszenek ők a szokásos kulcs felével is csak ugyan vigyenek hozzájuk játékokat, légyszi, légyszi, légyszi! :D

Hogy ebből hogyan fognak ők mint bolt -10%, -20%-os engedményeket adni amihez a vásárlók hozzá vannak szokva, az még rejtély. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#33) #54072192 válasza ollie (#30) üzenetére


#54072192
törölt tag

Régen is 60 dollár volt egy játék, ma is az. Olyant is olvasni (nem tudom, hogy ki nyilatkozta, talán az EA vagy a Ubisoft), hogy a sok mikrotranzakció azért kerül a teljes árú játékokba, mert egyébként jóval drágábban kellene adniuk őket. Biztosan nem lesz olyan, hogy a következő Tomb Raider a Steamen $60 lesz, EGS-en meg $49,99. Például Uplay-en sem olcsóbbak az Ubi játékai.
A verseny arra lesz jó, hogy fejlődjenek a kliensek és több szolgáltatás legyen (pl. mindenhol lesz refund). Az emberek hajlandóak 60 eurót adni egy játékért megjelenéskor, akkor kiadóként mit teszel? Megtartasz 42 eurót a 30% után, vagy mondjuk ~53 eurót az Epicnél, és az alapáron nem változtatsz?

(#34) Fred23


Fred23
nagyúr

Egyre nehezebb így számon tartani, mi hol van, illetve emlékezni minden név + jelszó kombóra! (Én fejben tartom a jelszavaim, user neveim, és maradok is ennél, még akkor is, ha néha valamit elfelejtek.) Egy fiókom már el is hagytam így egyszer, de lesz@rtam, nem mentem utána. Volt benne talán 3 nem túl fontos játék, és az adminisztrációval való macera nem érte meg éppen, beléptem inkább máshová, játszottam mással.

Szerintem a sok új store a warez felé fogja lökni az embereket, illetve a várt erős verseny helyett kényelemből elköteleződik a legtöbb ember max. 3-4 helyre, oszt' cső. Lehet, csak magamból indulok ki, de nem fogok beregisztrálni egy tucat új helyre két tucat ingyen játékért sem, és nem lesz 5 kliens sem a gépemen.

[ Szerkesztve ]

(#35) VikMorroHun válasza Fred23 (#34) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Nekem van vagy 5 kliens a gépemen (plusz a R* Social Club) de ezekből csak kettőt használok rendszeresen. Időnként kedvem támadna egy kis Battlefront II-höz, el is indítom az Origint, megvárom a frissítést, aztán látom, hogy még mindig képtelen megjegyezni az adataimat, úgyhogy le is állítom.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#36) cskamacska válasza Fred23 (#34) üzenetére


cskamacska
addikt

"Szerintem a sok új store a warez felé fogja lökni az embereket"

Nem kell itt nemzethalált vizionálni egyből, nem lesz ennek semmiféle jelentősége. Nyilván a Steamről lerántott időleges exkluzívokon kívül. :)

Ami későbbiekben kellemetlen lehet, hogy a boltok nem mindegyike éli meg a jövőkort, így nyilván az exkluzív játékok talán örökre el fognak veszni. :( Talán kevesen gondolnák, de 2008 körül a Steam is csak egyike volt a népszerűbb online PC játékboltoknak, még csak domináns sem nagyon volt a Paradox féle Gamersgate, Stardock féle Impulse, és IGN féle Direct2Drive mellett, nem hogy egyeduralkodó. Most lusta vagyok linkelni :B , de a Gamersgate és Impulse fejesei simán azt nyilatkozgatták, hogy lenyomják a Valve kliensét mint a bélyeget, és volt is rá érkezésük. :Y

Aztán eltelt 10 év és az Impulse / D2D kifingott, Gamersgate vegetál és bármelyik nap bedőlhet, de a legnagyobb kár a felhasználókat érte, a játékaik egytől egyig odavesztek. És ezek még a régi nagy nevek, azóta már vagy két tucat bolt a majd tucat kliensével tovaszállott! (bukott MMO-kat nem is számolva) :U

GoG féle DRM nélküli világ jó félmegoldás, de nem biztosíték semmire.
Aki elhaladta a 100 megvásárolt játékot annak leeshetett, hogy soha nem lesz annyi tárkapacitása hogy ezekről szükség esetén biztonsági mentést tudjon készíteni. Ma egy modern játék 30-110GB közötti, egy átlag otthoni merevlemez 2TB, lehet számolni mi férne rá.. És az még csak a mentett telepítőkészlet, ezt külön fel is kell rakni hogy használva is legyen.

Szóval az óvatosaknak marad a Steam, régi játékokhoz a GoG, és a többi meg akkor ha nagyon muszáj. :R

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#37) #54072192 válasza cskamacska (#36) üzenetére


#54072192
törölt tag

"GoG féle DRM nélküli világ jó félmegoldás, de nem biztosíték semmire."

Valójában az az egyetlen biztosíték bármire. Nem kötelező a telepítőket letöltened, ahogy Steamen sem. De ha bármi történik a CD Projekttel vagy a felhasználóddal, akkor is megvannak a telepítők a játékaidhoz, amiket szabadon használhatsz, akár teljesen offline is.
Egyszer olvastam egy emberke panaszait, aki kapott egy közösségi bant Steamen. Elkezdett levelezni a supporttal, hogy mégis hogyan, és miért, és nem értette a választ (vagy nem akarta érteni). Többször is szóltak neki, hogy lezárt téma, ne írogasson külön a dolgozóknak sem. Aztán kapott egy teljes bant, így az összes játéka (talán több száz) odaveszett mindennel együtt, nem is kapta vissza.
A lényeg, hogy ha akármilyen okból megszűnik a hozzáférésed, akkor a több ezer eurós könyvtárad elveszik.

Meg azt is vedd figyelembe, hogy Steamen szokás összeharácsolni minden játékot, ami éppen ingyenes, bundliszökevény, vagy éppen belefér a kártyapénzbe, így lesz az embernek 5000+ játéka. A GOG nem enged be akármit a boltjába, jóval kisebb a választék, nagyobb eséllyel játszol is azokkal, amiket megvettél (tehát fontos lenne letölteni a telepítőt).

(#38) ribizly válasza cskamacska (#31) üzenetére


ribizly
veterán

Én is a Steam-et kedvelem a leginkább, de ez valójában minden szinten az érdemeiknek, egykori piaci megjelenésüknek meg a piaci igények kielégítésének köszönhető. Ezért ameddig a többi platform csupán a Loyalty Program-al meg a saját exkluzív címeivel tud igazán csalogatóvá válni (a GoG-ot ezek közül kivenném, mert ott hatalmas előny a régi címek kavalkédja és a DRM mentesség), addig nincs miről beszélni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#39) ElEvEn11 válasza b. (#20) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Remek játék. Nem fogod megbánni, ha végigtolod. Persze van, aki nem szereti, de azért nem véletlenül adtak rá olyan jó értékelést a Steam-en is.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#40) b. válasza ElEvEn11 (#39) üzenetére


b.
félisten

Köszi, Mindenképpen ránézek, szeretem ezt a stílust . :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) SQX_Barto válasza #10186752 (#13) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A Steam olyan oriasi lepeselonyben van, hogy nem sok eselye van. Origin es tarsai is csak szukseges rosszak, mivel EA/Ubisoft/BattleNet/stb jatekokat nem lehet nelkule jatszani (viragbolti esetleg, de olyannal mar regota nem jatszom)
Egyik sincs a kanyarban sem Steamhez kepest, csak ugye nem lehet oket megkerulni.

Reszemrol marhara nem orulok neki, hogy van meg egy n+1-edik kib@~ott kliens, amit lehet telepiteni, futtatni, ha valami x-edik jatekkal akarok jatszani. Szerintem ez a kutyanak se kell. Egyebkent semmi sehol se kimondottan olcsobb, hogy barmi ertelme is legyen ezeknek. (vannak akciok kliensenkent, de meg ebben is szerintem a Steam vezet boven)

Fokepp Battlenetet es Steamet hasznalom, nagyritkan Origin vagy uPlay, de mar ezt is boven soknak tartom. (Steamen kivul nem is indul semmi sem automatikusan, bekapcsolom, ha jatszom, utana meg ki.)

#cskamacska:

Talán kevesen gondolnák, de 2008 körül a Steam is csak egyike volt a népszerűbb online PC játékboltoknak, még csak domináns sem nagyon volt a Paradox féle Gamersgate, Stardock féle Impulse, és IGN féle Direct2Drive mellett, nem hogy egyeduralkodó. Most lusta vagyok linkelni :B , de a Gamersgate és Impulse fejesei simán azt nyilatkozgatták, hogy lenyomják a Valve kliensét mint a bélyeget, és volt is rá érkezésük. :Y

Hat en Counter Strike 1.6 ota hasznalok Steamet, oszinten szolva a tobbirol eletemben nem hallottam, Steam szerintem a kezdetektol fogva elegge egyeduralkodo volt (es most is az szerintem)
Amelyik fejesek meg ilyent nyilatkoztak, azok elarulhatnak mit szivtak, en is szeretnek ekkora baromsagokat hallucinalni ;]

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#42) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Eddig 4 ilyen platform programot, vagy launchert használok, komolyabb problémám eddig egyikkel sem volt. És onnantól, hogy le van töltve a játék nekem tökmindegy, hogy fut még 1-2 ilyen Launcher a háttérben. És azért egy Indie developernek bizony nem mindegy, hogy 15%-ba kerül a terjesztés, vagy 30%-ba. A nagyobb kiadóknak talán nem akkora tétel, bár ugye a CoD is átköltözött Bnetre, a Bethesda is próbálja a saját launcherén kiadni a FO76-ot és a Rage2-t is majd, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#43) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Azért itt sokan elfelejtik hogy a nagy cégeknél is a MATEK az ÚR (Indieknél meg nem kérdés, főleg ha epices enginet használnak).

Ha XY cégnek kijön, hogy az UNREAL engines játékaihoz az EPIC store olcsóbb, egyszerűbb és könnyebb megoldás mint a saját launcher/store -t fenntartani, akkor nem fognak 2őt sem gondolkodni azon, hogy átköltözzenek. Pont ahogy ti mondtátok ha A helyen eladhatja 50 dollárértt, de a haszon 20 (fenntartási költség magas), B helyen pedig a haszon 30-35 lehet... akkor nem fognak gondolkodni. A profit a lényeg.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44) nubreed válasza tuki2200 (#5) üzenetére


nubreed
veterán

Hiába van ennyi versenyző, én rohadtul nem látom, hogy letörné az árakat. Minden újonnan megjelenő játék minimum 60 euró, ha nem AAA akkor monjuk csak 50, esetleg 40 de ahhoz már nagyon nagy szerencse kell.

A piac teljesen beállít arra a sémára, hogy megjelenéskor full price, majd minimum fél év elteltével kezdenek el akciózni és ugyan olyan mértékben kb. Még csak ebben sincs verseny.

(#41) SQX_Barto:
+1 Teljesen felesleges még egy kliens, a hátam közepére se kívánom már.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#45) Redneck válasza Xaels (#6) üzenetére


Redneck
veterán

Jól látod, nem szerencsés ez az irány. Viszont amíg nincs összefogás és közös nevező, ez van... :(((

SQX_Barto:
Én is kinyomom mindet a Steam kivételével ha nem játszom az ott elérhető címmel. Kanyarban sincsenek a Steamhez képest, csak szükséges rosszak. A kialakult helyzetben a Valve keze is benne van, ha tárgyaltak engedtek volna a részesedésről, talán most nem tartanánk itt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#46) Z10N


Z10N
veterán

Az Epic Game Launcher-rel ez elerheto? Meg a Paragon/UT4 miatt raktam fel.

Mas: A Steam mire fel ker el 30%-t? Majdnem a harmadat! Mar 20% is sok. Pofatlan lehuzas. Nem csodalom, hogy mindenki sajatot akar.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#47) wjbhbdux válasza Z10N (#46) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Teljesen standard a 30%, mindenki ennyit kér el, Sony/Microsoft/Apple/Google is.

/s

(#48) janeszgol válasza Xaels (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez már az a szint. Steam, EA Store, meg Gog, meg Ubi Store, meg a tököm tudja. Én már ott tartok, hogy csak a Steamet használom és a GoG-ot. Amik nincsenek ott, azok nem is érdekelnek.

(#49) exedoc


exedoc
senior tag

Ügyesen sakkozik az Epic Games. Nagyon sok pénzt/marketinget tolnak a motorba. Ugye ezzel a lépéssel is az a cél hogy vonzóbbá tegyék a motort a fejlesztőknek, és még több unreal engine-es game legyen. A marketplace így is rengeteget hozott nekik, iszonyat mennyiségű tartalmat adnak el, 2014 óta kísérem figyelemmel a launcher, a marketplace, és az unreal motor fejlődését.

[ Szerkesztve ]

(#50) cskamacska válasza #54072192 (#37) üzenetére


cskamacska
addikt

Még egyszer mondom, 100 játék felett mindenképp elgondolkozol, max GoG szeretetből úgy döntesz hogy jóvanazúgy. :P

Már a GoG sem a 30 éves vasággyal és bekonfigolt DOSBoxal 5 megás játékok gyűjtőhelye, és ide kapcsolódik szigorúan indie játékos tapasztalatom minapról:

Történt ugyanis hogy a majd 70 gigás Kingdom Come Deliverance játékot törölnöm kellett, hogy felmenjen a majd 40 gigás Call to Arms. Ha DRM mentes telepítőről kellett volna felhúzni a Kingdom Come-ot, akkor már az nem ment volna jóval előbb. Ha holnap délután 2 órakor minden létező online bolt kifingik, akkor feld@hatom mind a Steam fiókomat a DRM-el terhelt, mind a GoG fiókomat a DRM mentes játékokkal együtt, mert a fájlok mentésére semmi lehetőségem nem lesz, se 1 játéknál, se 5000-nél. :(

Mondok jobbat, Steam sem követeli meg a játék Starforce-ra rakott Denuvoval indulhasson csak, íme: List of DRM-free games on Steam

Nem kimondottan öntelepítő, de 7zipelni, kliens nélkül indítani éppen lehet. :K Illetve a Steam klienst igénylő, de semmi egyéb DRM megoldást nem alkalmazó játékoknál egy szem Steam.dll a mappában elég a futáshoz. A Gabenvége után ezt az egy szem fájlt kell akár legálisan, akár nem teljesen legálisan megpatkolni hogy fusson bármely játék. És pont ezért sajnálkoznak a virágboltosok, már kihívást sem jelent a törés.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.