Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az Amazon a tiltott gyumolcs. Tudjuk hogy mergezett, de olyan jo az ize, hogy mindenki azt eszi. Nalunk gondolom meg van par eve felkeszulni a kereskedoknek, de nem sokkal tobb, hacsak a kedves vezetonk nem vezet ki minket az EU-bol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Yeffy


Yeffy
veterán

az igen. :Y
lesznek itt meg bajok a regio cegeinel. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#3) Tigerclaw válasza Yeffy (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem maradtunk volna le ennyire az "elmultnyocevben" a regiohoz kepest, valoszinuleg nalunk is most startolt volna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Mirman válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Mirman
őstag

Az nyilván nem szempont hogy a lengyelek majd 30 millióval többen vannak. :DDD

(#5) Yeffy válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Yeffy
veterán

egyreszt, de a piac merete is szempont volt szerintem, ahogy alattad is irtak.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#6) Tigerclaw válasza Mirman (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Kanadaban meg csak annyian mint Magyarorszagon, raadasul oriasi teruleten szetszorva, megis regen van mar ott Amazon, ahogy Ausztriaban is, ami szinten hozzank hasonlatos lakossagot tekintve. A lenyeg a stabilitas es a vasarloero es az utobbiban vagyunk foleg lemaradva, gondolom.

A kereskedoknek kellene osszefogni es egy nonprofit cegen keresztul nagy tetelben beszerezni az arut es melle meg kellene egy atgondolt, hatekony szallitasi megoldas, ami teriti az arut az osszes boltba. Az Amazonhoz kepest a jelenlegi webaruhazak meg epp csak megmutattak a kiskereskedoknek hogy mi var rajuk, ha mondjuk bejon az ingyenes szallitas is es a folyamatos akciok.

Persze gondolom, jo magyar modra, lehetetlen osszehozni ezeket a cegeket, mert a fele rogton csak azt nezne hogy hogy tudna lehuzni a tobbit, vagy hogy az a kozos ceg ami a beszerzest intezi, ne legyen nonprofit, hanem a nagyobb halak legyenek a tulajdonosok, vagy valami kormanykozeli ceg, viz/gaz szerelo.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) <Lacy85> válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“Kanadaban meg csak annyian mint Magyarorszagon”

Mikor lettünk majdnem 40 millióan?
A többivel egyetértek. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Tigerclaw válasza <Lacy85> (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt beneztem. Mondjuk nem kerestem ra, csak valahonnan remlett korabbrol hogy ott is csak ennyien vannak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) <Lacy85> válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én sem tudtam, csak meglepődtem, hogy ekkora területen 10 millió ember? Ezért kerestem rá. :)
Mondjuk a 37 millió sem sok.

(#10) blackcoffee válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Nem csak a lakosság számít, hanem a vásárló ero is. A 40 milliós kanada nagyobb piac az Amazonnak mint 100 millió magyar lenne.

(#11) Hopkins95 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az a baj, hogy vannak olyan speciális dolgok, amiket csak külföldről tudsz behozatni vagy onnan lényegesen olcsóbban, s erre az Amazon pont a legmegfelelőbb. Ha pl. telefontokot, védőüveget akarsz Pixelre rendelni, itthon nem nagyon fogsz találni. Amazonon viszont rengeteg fajta közül tudsz válogatni.

Vagy pl. ugyanonnan rendeltem lemezes PC játékokat, kontrolleres telefontartót ill. apámnak elektromos plazmavágóba hegyeket, mert azokat itthon nem találtam. Nem szívesen vasárolok én sem Amazonon, először körül szoktam nézni az itteni webshopokban, de ha nem kapni itthon, akkor nincs mit tenni. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) kilua válasza Hopkins95 (#11) üzenetére


kilua
senior tag

Ilyen szempontból (telefontok/védőüveg) az aliexpress sokkal jobb árban van és teljesen jó is ... csak várj egy hónapot.

(#13) Dißnäëß válasza kilua (#12) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A nemsürgős, ráérősebb dolgokra szerintem is kiváló az ali. Mindent ver. Viszont értékesebb dolognál (20k felett mondjuk) már eBay és EU-ra szűrök, ha pedig EU-n kívülről küldik, előre benne van a költségben a vám is, meg minden fiszfasz, így nem állítják meg, hogy töltsemki, küldjemel, bla bla.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14) Z10N válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Z10N
veterán

"Kanadaban meg csak annyian mint Magyarorszagon"
Nem nyert.

Q4 2020 estimate 38,008,005
2016 census 35,151,728

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#15) Hopkins95 válasza Dißnäëß (#13) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na pont ezaz, aliról ha rendelsz, akkor szépen adót kell fizetni meg vámot, ráadásul amire ideér a cucc...hiába spórolsz a termékáron, ha végül ugyanúgy kifizeted az adót, a nap végén ugyanott vagy vele kb., csak vártál rá egy rakást.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) Dißnäëß válasza Hopkins95 (#15) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem teljesen így van :) de tintát nem tűr a dolog itt asszem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.