Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Erre most tapsolnom kell, és nem is vészes. :C

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Donki Hóte válasza Snowy_owl (#1) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, én szkeptikus vagyok :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Ennyi pénzért ez kuka. :D

~200 film, meg ilyen havidíj? Hát a hülyének is megéri...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#4) Neil Watts


Neil Watts
veterán

"Kivezethetem-e a szolgáltatást a számítógépemről a TV készülékemre?

Az alkalmazás jelenlegi verziója nem támogatja a tartalom TV-re történő vezeték nélküli átküldését és lejátszás-vezérlését (pl. AirPlay, chromecast). Chrome böngésző használata esetén az Átküldés képernyő-tükrözésként - jellemzően alacsonyabb minőség elérés mellett - lehetséges. TV készülékedet – amennyiben az arra alkalmas – kijelzőként, vezetékkel csatlakoztathatod készülékedhez, azonban ez alacsonyabb képminőséget eredményezhet"

(Forras)

Csak gratulalni tudok, ez igy 2020 vegen igazan kellemes, jo a 5-7"-os mobil, vagy a 8-10"-os tablet elott gornyedni. :D

Udv.

(#5) lionhearted válasza Neil Watts (#4) üzenetére


lionhearted
őstag

Viccelsz?

Az egy dolog, hogy amire már mások is felhívták a figyelmet, ugyanaz(?) a "motorja", mint a MindigTV GO-nak, de nézd ezeket a betöltési időket... aztán rámész szépen a forrásra, hogy wtf. 4,6MB a main.js... ja, hogy nem sikerült production buildet kattintani a webpackon, se itt, se ott. Nincs gzippelve se a statikus fájl, se itt, se ott... brotli, vagy más nyalánkság, ne viccelj!

2020-ban, mikor már ki van pisilve az emberfia előtt az út, már csak dragNdrop dobálja össze az alkalmazásokat, akkor már nincs eszünk arra, hogy prod buildet futtassunk... külön meglepetés lesz, amikor nem "frissül" az oldal új release után a becacheelt JSek miatt.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#6) Laraxior


Laraxior
titán

"Csak Magyarországon".. köszi ennyi elég is volt.
Kb egykutya mint a HBOGo... az sem megy külföldön...Vicc.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az ujabb filmek tobbsege kuka, annyira mesterkeltek magyar szineszek azokban a mozikban. Persze lehet hogy nem a szinesz a gond, hanem a szoveg amit mondania kell vagy a rendezes. A regi filmek meg folyamatosan mennek tobb csatornan is. Emellett erosen limitalt a filmek szama is. 1-2 honapra talan megeri, akinek ez kell.

Igy hirtelen raneztem, se egy Tüskevár, se egy Dunai Hajós...van meg mit bepotolni, mondjuk van legalabb Egri Csillagok.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) genlog válasza lionhearted (#5) üzenetére


genlog
junior tag

Magyarul?

#4
Nekem minden nemzet új filmje alapból kuka. Ha éppen a stáb nem tehetségtelen senkikből áll, akkor az aktuálisan kötelező érzékenyítő történet miatt nézhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#9) csibe1 válasza genlog (#8) üzenetére


csibe1
addikt

Magyarul egy elcseszett kontár banda rakta össze a weboldalt meg az alkalmazást, szokás szerint.
Én sem vágom a témát amit felvázolt, de ennyi lejött belőle. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10) S.J.M. válasza csibe1 (#9) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Jó, hát na, vannak még bugok. :D

De szerintem üdvözölendő, hogy egy helyen megtalálhatóak a magyar filmek.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#11) csibe1 válasza S.J.M. (#10) üzenetére


csibe1
addikt

Aúúúú, ez fájt. :DDD
Tényleg nem semmi, ehhez már kell valami.... izé :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12) lionhearted válasza csibe1 (#9) üzenetére


lionhearted
őstag

Bár egy kicsit erősnek tartom a kifejezést... szóval maga a weboldal "összerakását" nem tisztem minősíteni, nem is vagyok hajlandó visszakeresgélni, nem is érdekel.

Röviden arról van szó, hogy a fejlesztésre szánt kód "fordítás" van élesben, nem az, amit élesbe kell tenni.
Fejlesztésnél előny:
- indulási sebesség, futási sebesség hátrányára
- programkód követhetőség, kód méret (letöltés nálad!) hátrányára
- menetközbeni kódcsere lehetősége, - itt nem egyszerű látni az összefüggést, de - szintén kódméret hátrányára

Szemléltetni kissé nehézkes, hiszen célszerű lenne ugyanazt a kódot megmutatni kétféleképpen. Enélkül almát körtével, de egyik oldalról azért szemléltetni a problémát nekileselkednék... két hasonló dologra való oldal, két hasonló fájl (vendor.js)
[filmio] teljesen olvasható, angular v9, 3,64MB és nincs tömörítve, ennyit töltünk le, ezt dolgozza fel a géped.
[streama] az elején a licence rész olvasható csak, angularJS (ezért nem teljesen ugyanaz), aztán minifyolt, összezsugorított kód, 243kB jön le, de 772kB a kód, szóval tömörítve jön át a dróton.

Aztán vannak itt ezek a szép képek, borítók:
Így töltenek le alapból, pl: [link]
Könnyen észrevehető, hogy a link vége "méretezi" igényre a képet. Itt is látható, hogy az oldalon kétféle borítóméret van, a kiemelt 250 széles, és a többi 200. Böngésző méretet állítva nem skálázódik, nem változik.
Tehát amit itt csinálnak, hogy az amúgy előre tisztázott, fix méretű borítóképek helyett, fel van töltve az egész méretű kép (pl.: [link] ), amit a szerver - itt legalább a szerver - on-the-fly kicsinyít és tömörít újra, minden egyes képnél, minden egyes látogatónak (10 perc cache van rajta)!
Mit okoz ez? Egy 11kB kép 1 másodperc alatt tölt le, mindezt úgy, hogy 1 mp várakozás, majd kvázi mérhetetlen ~0ms alatt letölt. Ha szerencséd van, akkor van közben egy proxy, ami a cache beállítás figyelembe véve, saját cache-ből adja vissza. Nekem időnként ilyen, ekkor 28ms a várakozás, és szintén mérhetetlen a letöltés...

Ez a rész is röviden: 1s/kép helyett ~30ms/kép lehetne a betöltés, ha erre komolyan felkészülnének.

Tegnap még működött...

(#13) Ringman


Ringman
nagyúr

NERflix

(#14) nicu71 válasza Ringman (#13) üzenetére


nicu71
addikt

:C ez telitalálat.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15) Ringman válasza nicu71 (#14) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos nem saját kútfőből :)

(#16) ballazol


ballazol
senior tag

ez újabb nerflex, jah :DDD

ki fog ezért fizetni... fel nem fogom... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#17) genlog


genlog
junior tag

Ha az összes Latinovits-film elérhető lenne, én fizetnék.
Vagy ha színházi előadások a 60-as, 70-es évekből is...

(#18) Kpkg


Kpkg
újonc

Ehhez előnyös lenne, ha lennének jó magyar filmek.

(#19) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

"mondta Káel Csaba, a magyar mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos"
Hahahaa.. ezért tartanak ezek ennyi kormánybiztost.. havi milliókért.. beszarás. :) :C :(

(#20) totron


totron
addikt

Nem érzem, hogy hiánypótló lenne. A művészfilmek nem itt kezdődnek, de még csak nem is itt érnek véget. Ja hogy nem is ez a cél. Úgy meg irány az M3-archívum. Érdeklődéssel figyelem csendes erodálódását.

(#21) Womi0202


Womi0202
újonc

Én sem értem régen minden jobb volt most meg nagyon nem. :((

(#22) totron válasza Womi0202 (#21) üzenetére


totron
addikt

Most is minden jobb, csupán a jövőből kell szemlélned. Már boldog vagy, lásd! :D

(#23) strogov


strogov
senior tag

Az a baj ezekkel a filmekkel, hogy ezeket egy közpénzből fenntartott intézménynek már régen ki kellett volna tennie ingyen. Amennyit az mtva kap arvhívum kezelés címszóval annyiból a teljes lakosságot fel lehetne szerelni 50"-os olcd okos tv-vel, és 10 évre előre kifizetni az internet előfizetését.

A szolgáltatás meg olyan közpénzes. gyk.: rossz minőségű. Még annyit se tudtak megcsinálni, hogy 60 év alatt felcimkézzék a filmeket. Nincs egy gyerek, vagy családi kategória. Mondjuk aki nem a piacból él annak mindegy. A vízfej majd nyomja, hogy ezt is megcsináltuk.
Egy normális országban Káel Csaba ott lenne ahol az ezüsthajója.

(#24) totron válasza strogov (#23) üzenetére


totron
addikt

Mindig van sáplehetőségért bejelentkező köztes szereplő.

(#25) GreatL


GreatL
őstag

RIP

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#26) Tigerclaw válasza genlog (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Engem is inkabb a regi filmek erdekelnenek, es a legujabbak a legkevesbbe. A regiekbol tobb generacio jo volt. Valahol a 2000-es evekben romlott le a szinvonal es butult el, illetve egysiku lett a tortenet es a jatek is. Giccses es mesterkelt. Talan el kellene teljesen szabadulniuk a magyar valosagtol, akar a mult, akar a jelen. Legalabb keszitsenek olyan filmeket, ami nem magyarorszagon jatszodik vagy valaszthatnanak olyan genre-t amit eddig bottal sem piszkaltak. Ja es ideje lenne mar lecserelni a foszereploket, mert minden filmben ugyanazok jatszanak, gyakran ugyanolyan alacsony szinvonalon. Nem minden szineszre gondolok es nem is akarok neveket irni.

Persze el tudom kepzelni, hogy ma a kormany csak nemzeti, magyarkodos filmekre ad penzt, igy az irok hiaba kreativak, de onmagaban mar az problema, hogy kozpenz kell a filmekhez, a focihoz es lathatoan ablakon kidobott penz az egesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) genlog válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


genlog
junior tag

Eddig még semmilyen magyar(kodós) film nem készült, pláne közpénzből 2010 óta, inkább elkaszálták őket. Most írtak ki efféle pályázatot, de tudjuk, a pénzt mintha a sárba dobnák, borítékolhatóan nem lesz abból Várkonyi Zoltán- vagy Zsurzs Éva-jellegű, -minőségű film.
Érdemes az író Bán Mór idevonatkozó rövid riportjait elolvasni.
Ami ennél csak rosszabb lehet, a filmek a "másik oldalról". Engem a hideg kiráz Rudolf Pétertől, Bajor Imrétől meg Koltai Róberttől, pedig ők még mindig jobbak voltak a mai felkapottaknál.
Nekem Bessenyei, Sinkovits, Básti stb. a színész, Cserhalmi, Koncz már alatta van, a fentitek (Koltaiék) pedig eufémizmussal is csak ripacsok mellettük, a mai "sztárok" meg a legalja.
Illetve attól tartok nem, lesz még rosszabb.
A történet hasonlóan gagyi, primitív, már-már debil-szintű, elrugaszkodva a valós érzelmektől és a drámától, formai elemekre, pl. vágásra, vizuális és hangeffektekre helyezve a hangsúlyt.
Ugyanez megfigyelhető (talán még jobban) más nemzetek, meg a nemzetközi filmek minőségén, de a könyvek nívóján is.
A remakek nem azért rosszak, mert a másolat kötelezően rossz, hanem azért, mert minden egyre rosszabb.
Aztán hogy még a politika is beleszól a kultúrába a polkorrektség cenzúrájával meg az elvárt kvótákkal, témákkal azt most nem is jellemzem, de biztosra vehető, hogy még az annkidején gagyinak ható Belmondo vagy Bud Spencer-filmek színvonalát sem érheti el egy újabb "alkotás" sem.

(#28) Tigerclaw válasza genlog (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezek szerint nem csak en latom igy. Bajor Imre nekem mar tul sok volt, de nala talan a szerepek es komolyan beleszoltak a vegeredmenybe. Talan szinhazban jatszott komolyabb karaktereket is mas szinten. Jo lett volna latni nem csak vigjatekokban. Koltait en imadtam, imadom, azokba a filmekbe nagyon illett az a fajta tulzo eloadas, lendulet. A korai filmeivel sincs semmi problemam, de a kesobb, talan 90-es evek. 2000-es evek elejen kijott filmekbe, jellemzoen vigjatekokba nagyon elfertek azok a fura karakterek, amiket o jatszott, meg pl. Eperjes, Reviczky, stb. A Zimmer Feri, Csapd le csacsi, 6:3, Sose halunk meg.

Szerintem a fiatalabb szineszek se rosszabbak, csak annal a stilusnal belefertek azok a tulzoan eros hihetetlen karakterek, sot az vitte el gyakran a hatan az egeszet a tortenet helyett. Kicsit talan a Tanu oroksege is megjelent ezekben. Viszont mara faraszto lett az a stilus, ahogy a korszak is amirol meselnek. Nem akarok semmi olyan magyar filmet nezni, aminek kotodese van a magyar torenelemhez, legyen az mult vagy jelen. A story es az emberek legyenek a kozeppontban, nem a holokauszt, triannon, szocializmus, rendszervaltas, vagy a mai NER rendszerbeli allapotok bemutatasa. Ezert lenne talan jo, ha nem is itthon jatszodna a tortenet. Ne legyen se drama, se olyan bugyuta vigjatek, amit sokaig toltak. Legyen krimi, kalandfilm, valami dark thriller, nulla muveszi beutessel. Persze nem a Bud Spencer / Bujtor - Kern vonal, mert az is jo volt, de itt a "volt" -on van a hangsuly. Nem feltetlenul kell annyi eros karakter a filmekbe, szoval statiszta szerepet ne mindenaron neves szineszekkel jatszassanak. Ja es persze cserelgessek a szineszeket, van rengeteg, mindenfele korsztalybol, mindegyik megkaphatna a magas filmjeit, mindegyik megerdemli. Nem mondok neveket, de nem kellene Hollywoodi modszerrel betolni mindenhova ugyanazokat a szineszeket. Kevesebb karakter, tobb tortenet.

Lehet hogy nalunk az oktatas is inkabb szinpadi szineszeket nevel ki, akikbol eltunik a termeszetesseg.

Amugy a mai szintnel meg talan az osztrak, nemet alomhajos, tengerparti szallodas sorozatok is feludulest jelentenenek. Napsutes, sok kulteri jelenet, vidamsag, kaland, persze semmi baratok kozt, ami roviden "mindenki mindenki ellen askalodik es mindenki mindenkivel kavar".

Persze lehet hogy suletlenseg amit osszehordtam, mert abszolut nem ertek hozza, de jo lenne ha valaki hozzaerto kezebe tennek a magyar film jovojet, aki fel tudna vazolni, hogy mitol nem jo a magyar filmek tobbsege, mert az egyertelmu hogy nem jo...hiszen meg mi sem nezzuk itthon, mashova meg el se jut. Talan par, fel labbal Hollywoodban elo magyar szakmabeli lenne a jo valasztas erre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Womi0202 válasza totron (#22) üzenetére


Womi0202
újonc

Hát lehet hogy az vagyok de filmek még mindig nem jók ha van is egy vagy két film ami érdekes kb

(#30) genlog válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


genlog
junior tag

Mondjuk azt nem értem, mit jössz a NER-rel, mikor olyan film nincs is. Ott csak pénzt nyúlnak le, amihez alibi reklámfilmeket csinálnak. A balliberális túlsúly jellemzi még mindig hazánk (és Európa, és a világ) filmgyártását.
A Magyar vándor, Üvegtigris, Zimmer Feri, 6:3 és a Sose halunk meg szerintem hazánk kulturális szégyenoszlopai. Ezeknél degradálóbb alkotás kevés van itthon.
Bujtor is az említett Cserhalmi vonalhoz tartozott, igen abban még volt némi érték.
Hollywood is a legalját produkálja jelenleg, de úgy tűnik még lejjebb merülnek az Oscar-kvótákkal, meg az egyéb elvárásokkal is.
Ma nem kerülhetne egyik forgatókönyv sem rendező keze alá a 70-es évekből, mert lehúzhatná a rolót, kinyírnák a szakmából. Az "alkotók" úgy kerülnek ki a modern iskolákból, hogy ilyen eszükbe se jusson persze.

A könyvekben nagyobb bizodalmam van (rengeteg régi van, amit még új nekem :-) ), bár a digitális megjelenéstől azért tartok, mert azokat egy központi kérésre/rendeletre átírhatják.

(#31) lappa86 válasza lionhearted (#12) üzenetére


lappa86
tag

Hát nem egyszerű beírni azt a dev console-ba, hogy ng build --prod --aot, na. :DDD

Always with the negative waves.

(#32) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Magának a kezdeményezésnek örülök, de mert jelen pillanatban külföldön nem elérhető a szolgáltatás, ezért nem fogok a közeljövőben rá előfizetni (esetleg ha magyar VPN-nel működik). Az ára elfogadható, bár én tennék egy éves előfizetést is 9990 Ft-ért, de ha a kínálatot is megfelelően menedzselik, akkor egyre inkább megéri, az időszakosan ingyenesen megnézhető filmek lehetőségért meg plusz piros pont is jár, ha tényleg megvalósul.
Sőt, a V4 kiterjesztés miatt nem lepődnék meg, ha idővel a lengyel és cseh-szlovák filmek is megjelennének a kínálatban, felirattal. Mondjuk a lengyel Netflix miatt erős lesz a konkurencia, mert ott rendre fölkerülnek a helyi filmek a kínáatba.

#12 lionhearted A kérdés nem annyira az, ahogy mik ajelenlegi programhibák, hanem hogy ezek később javításra kerülnek-e.

#13 Ringman Ez jó, bár azért jegyezzük meg, hogy nem csak a NER idején készült filmek vannak a kínálatban.

#28 Tigerclaw A Liza, a rókatündért láttad? Mert a fenti kesergésed alapján az tetszene neked.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#33) genlog válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


genlog
junior tag

Ezt pl. érdemes elolvasni. Riport Bán Mór íróval a magyar filmgyártásról.

(#34) lionhearted válasza Necroman_Mk2 (#32) üzenetére


lionhearted
őstag

A kérdés nem annyira az, ahogy mik ajelenlegi programhibák, hanem hogy ezek később javításra kerülnek-e.
Valamiért úgy érzem, hogy ha a - fogalmazzunk úgy - testvér oldal Mindig GO-n nem sikerült egyelőre, akkor még itt is várat magára.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#35) Necroman_Mk2 válasza lionhearted (#34) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ettől tartok én is :(((

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#36) laika1200


laika1200
csendes tag

A "magyar narancs" jutott az egészről az eszembe. Tökéletesen kifejezi a helyzetet... ;]

(#37) DaveGahan89


DaveGahan89
újonc

Van róla tapasztalata bárkinek, hogy melyik külső médialejátszón telepíthető és futtatható a filmio app? Amazon FireTV Stick 4K-n és Xiaomi TV Stick 4K-n próbáltam, de sajna nem fut rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#38) bytesizelife válasza DaveGahan89 (#37) üzenetére


bytesizelife
kezdő

A mai napig nem csinálták meg. Vajon mikor jönnek rá, hogy a kutya nem néz filmeket PC/okostelefon/tablet kombón, és azon a pénzen, amit ezen platformok támogatására elpazaroltak, röhögve csinálhattak volna valami Fire TV stick jellegű motyót, amit simán be lehet dugni bármelyik TV HDMI bemenetébe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.