Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yany


Yany
addikt

Egy viszonylag korrekt összegzés a témában: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2) -AD4M-


-AD4M-
tag

A kérdés, hogy mennyi idő alatt égnek be :U

Allons-y!

(#3) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

elvileg nagyon igéretes, csak nehogy ez is elcsusszon vmin mint az OLED.

Addig marad itthon tvnek a plazma. Még mindig összességében a legjobb.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) JKJ420


JKJ420
tag

Ha jól értelmeztem anno az infókat, akkor a micro LED legnygyobb problémája a sok-sok apró részből álló kijelző legyártása. Nem olyan, mint az OLED nyomtatásos változata, ami vélhetően sokkal gyorsabb. De meglátjuk.

(#5) Yany válasza JKJ420 (#4) üzenetére


Yany
addikt

Nekem sokkal inkább úgy tűnik, hogy a subpixelekként működő apró ledek kicsinyítésével és az azokat meghajtó elektronika miniatűrizálásával vannak feladatok (vastag kijelzők, csak nagy képátló).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#6) Crytek


Crytek
veterán

Leszivárogtatna igazán végre a monitor piacra is ez a vékonyság..

Next PC Upgrade: 2022

(#7) sakal83 válasza Dare2Live (#3) üzenetére


sakal83
addikt

Írd le kérlek, hogy miben jobb egy plazma egy LG B7 oleddel szemben.

Nagyon kíváncsi vagyok. Pár jellemző:

Kontraszt
Betekintési szög
Felbontás
HDR
Színhűség
Feketerészletesség
Fogyasztás
Fényerő
Egyéb:

Kérlek, hogy írd be, hogy melyikben jobb a fentiek közül? Illetve ha van amit nem soroltam fel, kérlek írd hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem gondolom hogy OLED-nek valaha is konkurensévé válik. Az OLED egyszerűen gyártható, vékony, könnyű. 50-80" méretben biztos nem ellenfél.
Kérdés a 100" feletti méretek, ami elsősorban üzleti felhasználás, mozik, illetve tehetőseknek alternatíva a projektorral szemben. Otthoni felhasználásra szvsz marad az OLED, projektor, illetve a projektort fokozatosan szoríthatja ki a tapéta jellegű 100-150"-os OLED a jövőben, bár ez még kérdéses.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) #72042496 válasza sakal83 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

A mozgásmegjelenítés szokott érv lenni. Valójában a mozgókép határán levő 24p-s anyagok folyamatosabbak rajta, OLED-en a szinte azonnali válaszidő miatt ezek hajlamosak zavaróan rángatni. De egy enyhe de-judder szerintem a B7-ben is artifactolás nélkül segít ezen. A C8-ban biztosan, én azt ismerem.

Ezzel se tökéletes, az talán sose lesz, de a figyelmet se vonja el így a rángatás (az enyémet legalábbis nem). Nagyon hasznos az interpolációs tech szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10) Vajga válasza sakal83 (#7) üzenetére


Vajga
tag

Amit felsoroltál képminőség szemszögből kb ugyanaz. Viszont ami látható is: természetes színekben nagyon ott van a plazma, és a mozgásmegjelenítésben. Illetve ami a legfontosabb, amit a leggyakrabban nézünk rajta (sajnos), a gyengébb minőségű tartalmat a legszebben jeleníti meg az összes technológia közül.

Amiben én várnék végre fejlődést, az az anyag, kamera, ilyesmi. Lehet valami csillió giga is és 4k, ha egy életlen, nem színhű stb f*s... Már elnézést. Full HD-t nem tudják rendesen kiszolgálni anyaggal, és akkor beszélgetünk itt ilyen 4k meg 8k megjelenítőkről...

[ Szerkesztve ]

(#11) troviko


troviko
senior tag

A fejlesztési tempót ismerve, ez évtizedekig kuka még, és szerintem soha nem jut el arra a szintre, hogy gazdaságosan lehessen gyártani.

A problémák:
-55-60 col fölött átlagos TV nézési távolságból már láthatóan pixeles a FHD. 110 colon már botrány.
-Ezt a technológiát Jelenleg nem tudják nappali barát méretté levinni.
-A technológia "megfizethetetlenül" drága. Nyilván ahol professzionális megjelenítő kell, nem feltétlen gond 10-20-30-50 millió egy TV-ért, de az átlagembernek ez messze túl sok.

Ezek a hátrányok egy évtizeden belül nem küzdhetők le. Az OLED kevesebb problémával küzdött anno, és 20 év alatt sem sikerült mainstream termékké válnia.

Szerintem ez ugyan úgy ki fog halni, mint a SED, vagy jobb esetben is a profi piacon ragad.

https://www.oldtech.hu/

(#12) pusszycat válasza Dare2Live (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Azt már rég nem gyártják, vagyis nem lehet valami nagy felbontása a tévédnek. Hd - Full Hd :U

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#13) fairi válasza troviko (#11) üzenetére


fairi
addikt

SED sorsára kétleném hogy jutna.
LCD kb elérte a határát. Még pár évig el lehet vele játszani, de csoda nem várható
OLED jó, de van pár hibája,maximális fényerő nem túl acélos. beégés mindig potenciális probléma és marad is.
Egyetlen használható oled tv technológia az LG kezében van, samsung is szeretne valami igazi vetélytársat neki. Itt jön képbe a mikroLED,sőt később akár a valódi QD led alias Electro-emissive quantum dot kijelző is.

(#14) Dare2Live válasza pusszycat (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

FHD

A 40MP Huawei Pro 20 pedig természetesen jobb fényképezőgép mint a 24MPs D600. :U

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) TeeJay válasza troviko (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

valahol 55" fullHD és 110" 4K amibe bele kellene férniük
arról nem beszélve hogy 65" 4K LCD vagy OLED jóval olcsóbb és azt még úgy általában minden nappaliba vagy hálószobába be lehet rakni.

rokonomék most vettek bazi nagy családi házat, akkora nappali hogy ihaj de 65" TV-t javasoltam bele, megvették most meg azt hallgatom minek kellett ekkora TV, elfoglalja a fél nappalit
na gondolhatod egy sima 35-50nm lakásba vagy panelbe 42-55" TV is már nagynak számít
65" óriásnak és így ez a microLED otthonra kétlem hogy mostanában fog elterjedni
na meg ha sikerül is 65-70" TV-t gyártani belőle ki fogja megvenni fullHD felbontással pár év múlva
amikor már LCD-n meg OLED-en kb. 8K 80-100" lesz alap és jó áron
most is egy LG 65" 4K LCD kijön 300ezerből ami már magyar fizetéshez nézve sem túl vészes
külföldinek meg aprópénz ők már OLED-ből is 65-75"-t vesznek 4K-ban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) mzso


mzso
veterán

"És ebből látszik is, hogy mi a legnagyobb baj Micro LED-del: az, hogy a gyártók – egyelőre – ha megfeszülnek, akkor sem tudnak kellően kicsi fénykibocsátó diódákat előállítani."

Szerintem ez szimplán nem igaz. Nem ezt sugallja a 12 mikron méret 15 távolsággal (és az sem, hogy a nagy kijelzőknél 99+% üres helyet hagytak, meg hogy az apple hordozható eszközökbe szánja). Ezt összeadva és megszorozva 3840-nel, 104mm szélességet kapunk. És ezek csak 2011-es adatok...
Szerintem simán csak nem csinálnak kisebbet mert nem lehet olyan áron adni, hogy azt bárki is megvegye. Nagy kijelzőért meg van aki sokat kicsenget. (Nem magánemberek)

Viszont a melegedés tényleg gond lehet, gondolom a pici ledek-et agyonhajtják, hogy a nagy mértnél elégséges fényt adjanak. Ahhoz meg intenzív hűtés kell. Ezért is lehet a nagy súly és vastagság.

(Bár kis méretnél csak jóval kisebb fényerőt kell produkálni, de az meg úgy néz ki a horribilis ár miatt nem lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#17) Angel1981


Angel1981
veterán

Az N+1edik "EZ A JÖVŐ!!!" TV technológia - én már ásítok ilyenkor..... :U

(#18) duke


duke
aktív tag

"akkor sem tudnak kellően kicsi fénykibocsátó diódákat előállítani."

Nem ertem mit szerencsetlenkednek, hiszen csak diodakrol van szo. Diodakat, tranzisztorokat pedig mar sok eve tudnak nanometeres meretekben milliard szamra integralni.
Komolyan veszek egy marek smd ledet, es osszeforrasztok nekik egy kijelzot, csak hogy lassak hogy kell ;) :DD :D

(#19) AAAgold válasza mzso (#16) üzenetére


AAAgold
senior tag

a diódák közvetlen közelének méretét is figyelembe kell venni, nem csak a diódát - nem tudják egymás mellé pakolni őket közvetlenül, mert romlana a kontraszt

így már valamivel nagyobb egy "pixel" mérete, ezért tudják egyelőre fal méretben megvalósítani csak, hogy meglegyen a képminőség

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#20) mzso válasza AAAgold (#19) üzenetére


mzso
veterán

"nem tudják egymás mellé pakolni őket közvetlenül, mert romlana a kontraszt"

Ennek semmi köze a kontraszthoz. (Meg amúgy expliciten le van írva a 12mikron méret 15 mikron távolsággal.)

[ Szerkesztve ]

(#21) AAAgold válasza mzso (#20) üzenetére


AAAgold
senior tag

mea culpa, kontrasztra emlékeztem, mint okra, ami a távolságot indokolja

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#22) Lacc válasza fairi (#13) üzenetére


Lacc
aktív tag

"Itt jön képbe a mikroLED,sőt később akár a valódi QD led alias Electro-emissive quantum dot kijelző is."
Nyáron adott egy interjút a Samsung ők a QLED-re 3-5 év fejlesztést mondtak, amikor már nem lesz szükség háttérvilágításra. A microLED-re pedig 5+ évet mondtak.

(#24) mzso válasza Ren Hoek (#23) üzenetére


mzso
veterán

Akkor a jelek szerint előnyös is közvetlenül egymás mellé pakolni. :)
De gondolom a 2450 DPI az VR-en (egyéb szem elé pakolt kijelzőn) kívül nem fog szerepet játszani sehol.

(#25) mzso válasza AAAgold (#21) üzenetére


mzso
veterán

Volt egy ilyen hiedelem terjedőben korábban.

De ez minden kijelzőtechnológiát érint mert egyiknek sem fekete az aktív része. (szines "foszfor", színszűrő, oled anyag.) a mikroled csak előnyben van a kis pixelméret miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26) Lacc válasza AAAgold (#19) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ahogy mzso mondta a méret itt a probléma. Elsősorban gyártási de van tudományos is.

Mikrométer - az a Milliméter ezred része. A lényeg, hogy a méreteket a szokásos LED-es 34 mikrométerről 1,5 mikrométerre kellene csökkenteni. Ebből jön egy másik probléma, minél kisebb távolságra megyünk, annál több mikroLED lesz egy négyzet milliméteren.

4K-nál ez megjelenik 25 millió mikroLED-ként (nem veszük figyelembe a subpixel redundanciát). Ma nincs az az IC, kontrol panel, egység, ami ennyi LED-et képes lenne egyszerre kezelni Troll on (hogy a Gamerek ne panaszkodjanak hogy a SuperMario nem 1000 fps-sel megy :D). Jó képes, kezelni, de nagyon-nagyon lassan, és nem beszélve a hőtermelésről Troll on (mindenkinek lesz otthon egy hőerőműve).
Jelenleg úgy oldják meg, hogy X mikroLED-et (aztszem 25.000-et olvastam valahol, kezel egy IC) Aztszem ezeket hívják flip-on-chipeknek, és ezekből a sok-sok flip-on-chip tömbből éppül fel a kijelző. Ezért is ennyire "megfizethetlen" a gyártása.

"VGA felbontású (640x480) megjelenítővel, ahol a LED-ek méretét sikerült 12 mikronra csökkenteni úgy, hogy a köztük lévő távolságot 15 mikronra redukálták." - Egyébként nyáron érték el az 5 mikrométer-es méretet! JBD féle monolotikus megoldással. Jövőre tervezik a 2.5 mikrométert :)

Egyébként nehéz ezeket elképzelni, hogy mennyire nehéz tud lenni, én tanultam nanofizikát, ott a 10^(-9) nanométerről van szó, atomi szinteken vagyunk, kvantumfizika törvényei érvényesülnek; a 10^(-6)-os mikrométeren ott még az általános van. Szóval a nanoelektronika ott tart, hogy egy atomot-ot egy "pontosan" egy atom távolságra helyezen el egy másik atomhoz képest az órák alatt megy végbe a műszerekkel :DDD - mivel olyan kicsiny szinten minden állandóan rezeg és valószínűséggel itt-ott van, meg folyamatos visszacsatolások kellenek...

[ Szerkesztve ]

(#27) arn


arn
félisten

Papiron az oled is ilyen jol hangzott mar 12-13 eve... aztan azota se lattunk normalis oledet megfelelo meretben. Meg kiderult, hogy van meg jopar masik hatranya is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) mzso válasza Lacc (#26) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk nem értem miről beszélsz. Az LCD-nél és az olednél is pont ugyanennyi pixelt kell vezérelni. Az olednél ráadásul hasonló, vagy még nagyobb teljesítményszinten. (Az LCD az magában minimális fogyasztású)

Az "IC" az meg rettentő általános úgyhogy nem tudom mit értesz alatta.

(#29) mzso válasza arn (#27) üzenetére


mzso
veterán

Hát igen. Ha belőle indulunk ki, olyan 20 év alatt ez is kikupálódik annyira mint ahol most az OLED áll.

(#30) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

"viszonylag kisméretű"
Na, eddig olvastam, mert a korábbi hírek kb. 4 m-es átmérőről írtak, ami nem igazán felel meg még a viszonylag kis méretnek sem. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) elefant válasza arn (#27) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

mit értesz megfelelő méret alatt?

(#32) sakal83 válasza arn (#27) üzenetére


sakal83
addikt

Megis mekkora a megfelelo meret? Illetve mi az a jopar hatrany?

(#33) fairi válasza Lacc (#22) üzenetére


fairi
addikt

Igen jelenleg a QLED TV-k a Photo-emissive kvantum dotokat használják, ami kb arra jó hogy kicsit javítson a LED LCD TV-ken.
Igazi jövő Electro-emissive kvamtumdotok, ezek tényleg csak a laborokban léteznek. 3-5 éven belül ezek kereskedelmi forgalomba is kerülnek, hát nem tudom.
Mikroled már kapható!
Igaz a kvantum dot kijelzőket nyomtatással is elkészíthetőek. Igaz vannak problémák. 2021 előtt ebből nem lesz sok dolog.

(#34) Ren Hoek válasza arn (#27) üzenetére


Ren Hoek
veterán

55 col alatt nincs értelme prémium TV-t venni. A háztartások, szobák 90%-ba befér... sőt utána sírsz majd, hogy a 65-ös kellett volna :)

Az a 10% meg általában triviális ok... nem fér be a szekrénynbe, na bumm. Vagy konyhába kéne. (Minek?) Nem akar bámulni egy nagy téglalapot (alig nagyobb a 42 colnál látványra)

Ez csak egy urban legend. Semmi az égvilágon semmi hátránya nincs igazából az 55 colos standardnak, csak az ára. Ennyi.

Az hogy normális OLED panel az meg vicces. Egy dologra kell csak figyelni, ésszel használni. Jobban érdemes vigyázni rá. A userek nagyrésze filmet néz logók nélül, meg néha játszik. Ez megint csak a userek elnyomó többsége.

A maradék vegyen LCD-t.

(#35) Ren Hoek válasza mzso (#25) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Cserébe rá kell rakni és durván agyonfilterezni.

A microled displayeken nem láttam eddig szűrőréteget. Az OLED-en biztosan van...

Az se mindegy, hogy milyen az alap reflexiója a rétegnek. Szerintem azért a microled aktív része lehet fémesebb/szürkébb.

Ne feledjük, hogy mikroledből nem lehetett ranszparens kijelzőt csinálni, csak a pixelek között átvilágító fény max

OLED-ből rengeteg ilyen van már. Ez alátámasztja, hogy az OLED pixelek aktív része sokkal sötétebb, vagyis áttetsző fekete réteg előtt. Vékony festékrétegek és üveg elemek.

Tehát nem mindegy hogy mennyi ND szűrőt kell rápakolni, ami aztán leszívja a max fényerőt/növeli a fogyasztást.

(#36) dealerman


dealerman
senior tag

fogyasztás ? :U

underground techno will never die

(#37) Tulku


Tulku
veterán

Már megint a plazma vs oled fronton látom a válaszadók többségét...és biza nem igazán értem...ez nekem olyan LP vs CD vitának tűnik bár még az sem helyes, hiszen LP-t még mindig nyomnak, plazmát már nem gyártanak...

1. Nálam nagyobb plazma fan nem igazán létezett, láttam jó párat, rosszat, kiválót egyaránt.
2. Van plazmám és van oledem is
3. Szerintem az oled kiváló, nekem jobb képminőséget ad mint a plazma
4. Sajnos a plazma a múlt az oled a jövő...ezen kár vitázni

Azon kijelentések fölött pedig, hogy 20 év alatt nem született értelmes oled egyszerűen átsiklom, azt gondolom elírás lehetett, vagy én és családom vagyunk teljesen idióták...

Hogy ON is legyek, számomra egyelőre ez a micro led egy kísérlet, semmi egyéb...és nyilván itt is vannak korlátok..nincs világmegváltó technológia, de perpill az olednél számomra nincs jobb...

(#38) arn válasza Ren Hoek (#34) üzenetére


arn
félisten

Igazi oledrol beszelek, nem az lg felerol. De az lg felenek is vannak hatranyai a lcdvel szemben. 1000, hogy itt is lesz vmi, ami nem szempont jelenleg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) sakal83 válasza arn (#38) üzenetére


sakal83
addikt

Mik a hatranyai az lcdvel szemben?

(#40) krx21 válasza Ijk (#8) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
A hátránya egyszerűen, a jelenlegi fizikai korlát és a gazdaságosság. Sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#41) Yany válasza sakal83 (#39) üzenetére


Yany
addikt

Már említettek párat itt feljebb, de példának itt van 3:
- drágább
- beégés és wearing (igen, sokkal jobb a szitu, mint korábban, de attól még léteznek)
- fényerő világos jeleneteknél (tehát nem a sötét háttér előtt irdatlanul világító HDR fehér pacára gondolok, hanem amikor az egész jelenet világos, ott gyengébben teljesít, mint egy full-led mátrixos LCD).

De avatottabbak biztos tudnának még párat felsorolni. Akárcsak az ellenkező irányba.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#42) arn


arn
félisten

profi monitort se sokat lattunk oleddel...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) Lacc válasza mzso (#28) üzenetére


Lacc
aktív tag

En nem ertek a kijelzo technologiahoz, inkabb nano-hoz, najo ember legyen a talpan aki erti, de tanultam. (mikrofizika nem igazan erdekelt, - ez van a microLed nagysagaban)

Jo, ugyanannyi pixel, de a pixel microLed eseten sokkal tobb LED-bol allhatnak. Nem pixelre gondoltam, hanem inkbabb collra, vagy valami standard terulet mertekegysegre. (Pixel az olyan valtazo merettel rendelkezik)
"And then there's the cost. Instead of a handful, or maybe a few dozen, yellow-blue "white" LEDs like you get on a normal TV, you have 8.3 million LEDs, one for each pixel on a 4K 3,840x2,160 display. Actually, it's way worse than that, since you need red, green and blue LEDs. So that means there's nearly 25 million total LEDs, more than 8 million for each of the primary colors. Each RGB trio is packaged as one pixel. Thousands of these are then grouped in modules, and multiple modules make up a TV, wall or movie scre"
"For example, 4K Micro LED screens require more than 24.88 million LED chips.|"

De itt egy kep a meret beli kulonbsegre.

Most nem talalom azt a cikket, ahol pont ez volt elemezve. Engem nem erdekel a LED de a mikrometeres gyartastechnologiak igen, valahogy igy akadthatam erre is. Epp multi-chipes vezerlesre kerestem ra es az X-dik Google oldalon egy tanulmanyban olvastam.
Ez a tanulmany is jo szakertoknek: https://2o5ql235mlob1jjn7g4147f5-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/06/microled-presentation.pdf
Meg ahogy lathato tobb fajta megkozelitas van, mindenki probalkozik :D. Es lehet pont az egyik tanulmanyaban olvastam ezt. Mar kezd remleni, valami "mass transfer controlling" lehetet, es ehhez kell uj fejlettebb IC-ket kifejleszteni. (head-up IC - meg ilyet is olvastam egyetemi tanulmanyban)

Az IC-rol nem tudok nyilatkozni, csak annyit olvastam, hogy IC. Lehet ipari titok miatt nem mondanak rola tobbet (Apple, Samsung, JBD). Bar most talaltam az egyik cikkben ilyet: "active matrix CMOS IC driver circuitry"

Engem jobban erdekel, mint "vasarlot" a MiniLED, ami pont a LED es MicroLED koze pozicionaljak, annak gyartasa. Ha valakit erdekel itt egy jo kis angol nyelvu leiras. Furcsalom, hogy pont ezt a technoligiat kevesen emlitik.

(#44) sakal83 válasza Yany (#41) üzenetére


sakal83
addikt

A dragabb sokkal olcsobb mint a nem letezo:) a beeges a plazmanal is ott van:) a fényerő jobb:) meg várok par örök elégedetlen hozzászólást:) es persze csak odamondogatot is ha nem igaz... Kicsit az egesz orszag erre a szintre süllyedt. Bele a világba a valótlanságot ugyis csak az rögzül...

(#45) Yany válasza sakal83 (#44) üzenetére


Yany
addikt

Nem értem ezt a sértődött hangnemet. Kérdeztél és válaszoltam, erre bedobod a plazmát és az ország süllyedéséről beszélsz.

Emlékeztetlek a kérdésedre, ha nem haragszol, mert úgy látom, hogy valójában másra reagálsz (vagy lehet, hogy csak véletlenül az én hsz-omra nyomtál "választ"-t?):

"Mik a hatranyai az lcdvel szemben?"
(ugyebár az OLED-ről volt szó)

Itt pedig egy kis peak brightness lista: @rtings. Ha a választ nem nekem szántad, akkor félreértés, de ha nekem, akkor nehéz követni és a személyes érzelmeket sem értem egy totál száraz technológiai kérdésben.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46) Ren Hoek válasza sakal83 (#44) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekünk van, mi használjuk amíg jó és élvezzük az előnyeit :D

Az OLED-ben még hatalmas potenciál van. Újabbnál újabb festékek, stackalési módszerek jelennek meg + inkjet printelési technikák.
Amire a mikroLED igazán gyártásba kerül, szerintetek hol lesz az OLED?

PPI-ban/költségjatékonyságban képtelen felvenni vele a versenyt a mikroLED.

Kb 10 év előnye lehet az OLED-nek ilyen téren. Tényleg csak többszereplős piac kéne.

(#47) arn válasza sakal83 (#44) üzenetére


arn
félisten

attol, hogy vmi jobb kompromisszum bizonyos felhasznalasi teruleten, nem jelenti azt:
* mindenben jobb
* nincs hatranya
* minden felhasznalasi teruleten az lesz a jo kompromisszum

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) #72042496 válasza arn (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az OLED
- nem mindenben jobb,
- van hátránya,
- és nem minden felhasználási területen lesz jó kompromisszum.

Csak az eredeti állításod nem ez volt, hanem hogy "azota se lattunk normalis oledet megfelelo meretben".

[ Szerkesztve ]

(#49) arn válasza #72042496 (#48) üzenetére


arn
félisten

es azt is irtam, hogy a rendes oledrol beszelek, nem az lg felerol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) #72042496 válasza arn (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocsánat, én teljesen elnéztem. Amit idéztem tőled, az nem ebben szálban volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.