Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Na. A 3700x 65W-ot fogyaszt, a 9900KS meg csak 127W-ot (azért mégse 130 :C) .

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#2) kalmani


kalmani
tag

Megfelelő alaplapban, rendes hűtéssel a legtöbb 9900K tudja a KS jelzésű processzor specifikációját.

(#3) zooliii


zooliii
tag

"...amelyekbe valószínűleg amúgy sem választanának csúcsprocesszort a vásárlók... "

Itt nálunk? Dehogyisnem! :DD
Csak a proci meg a kártya legyen überfasza, de a lapon és a tápon még 500 forintot is mindenáron meg kell spórolni. Tisztelet a kivételnek persze.

[ Szerkesztve ]

(#4) Akula válasza Ragnar_ (#1) üzenetére


Akula
őstag

:C :C ott a pont!

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Az árára leszek kíváncsi leginkább.


(#6) snecy20 válasza Ragnar_ (#1) üzenetére


snecy20
veterán

Kifejezetten előnyös a 3700X fogyasztása, de abban az esetben is komolytalannak hat a 65W TDP. Ennek a több mint 2x-esét be lehet húzatni vele bizonyos körülmények között.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) #38075904


#38075904
törölt tag

Érdekes, amdnél bezzeg minden lap annó megkapta az A12 9800 supportot, holott annak sincs köze a 65W hez, inkább 130w.

amdnél nincs cécó.
MEKKAPTYA oztá had rolytyoljon.

Egyébként arra lennék kíváncsi, hogy egy allcore 5 re húzott mezei K mennyit eszik, és ez a 127W- s érték akkor most mekkora "előrelépés?" // - 33W ?

[ Szerkesztve ]

(#8) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

az AVX kód miben más? csak konyhanyelven légyszi :U

V6

(#9) Abu85 válasza M0ng00se (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Máshogy terheli a SIMD-et, így elképzelhető, hogy például nem csak 128 bites vektort fordít a gépnek, mint egy SSE4 például, hanem 256 bitest. Ezért tud kétszer gyorsabban is futni, de a 256 bites vektor több operációt jelent, ami több munka a hardverben, amit ugyanolyan fogyasztás mellett csak alacsonyabb órajelen lehet biztosítani. Összességében viszont gyorsabb lesz még alacsonyabb órajel mellett is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Ez a fogyasztási érték már közelebb van a valóshoz. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) Cefet válasza Lacok (#10) üzenetére


Cefet
aktív tag

Igen, idle...
Ez egy gyári tuning, méghozzá nem is kicsi.
Én inkább 200W-ot tippelnék a TDP-re, de hamarosan úgy is kiderül.

(#12) koko52


koko52
veterán

Szóval kiválogatják a 9900k javát. Eladják drágábban a gyengébbek maradnak a mostani áron. Milyen okos húzás!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) #38075904 válasza koko52 (#12) üzenetére


#38075904
törölt tag

Mintha még sosem láttunk volna hasonlót :D
Emlékszek még amikor a D945 bejött a 130W-jával. Maga a proci is egy semmirevaló volt, a fogyasztása meg nemérdekelt senkit.
Codegen 400 as táp elbirta.. Mára megmár úúúl isten ! :D Amugy tény hogy 95W sokkal jobban hangzana. Csak a lektulvápp lapok pirtyák el.
A rettegés valós :D Ennyire minőségi mamár minden.

Ja nem az csak 95W volt, azvolt az update :DDD a régebbi virtualizációsokból volt 130W-os. D940..
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=27520,27519

Anno a xeon moddingnál max 95W-ot bíró msi lapba tettem 120W-s xeont, terhelés után a lap kikapcsolhatatlan lett, ha kikapcsoltam terheléses teszt után, magától bekapcsolt újra.
Szóval lehetnek bajok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Úgy beszéltek ezekről a számokról, mintha szentírás lenne! Tényleg azt hiszitek, hogy ennyit fogyasztanak ezek a processzorok? Beszép is lenne! Talán átlagban!
Egy másik fórumban már leírtam, hogy: A franc bánja ha fogyaszt, csak MEN-JEN!!!! Nem azért veszek kétszáz pénzért egy processzort, mert azzal akarok a villanyszámlán spórolni, hanem mert dolgoztatni akarom! És ha annak az az ára, hogy fogyaszt, ám legyen!
Agyvérzést kapok a picsogásoktól, hogy kijött egy új "csúcsprocesszor", de három wattal többet fogyaszt mint a másik. JU-JUJJJJ!
Jézusmária!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#15) Lacika112 válasza Cefet (#11) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Lehet kicsit alá becsülöd azt a 200 at :D lesz az több is

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#16) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Ez szerintem csak azért van, mert valamit csak mutatni kell az R9-3950X megjelenésével párhuzamosan.

..o.O..

(#17) sb válasza #38075904 (#7) üzenetére


sb
veterán

A 9900K 95W TDP-ből 3.6GHz-et tart kb.
Allcore Turbo 4.7 = 170W anand szerint. 5GHz 200W környéke.

De a lényeg - ami nagyon nehezen megy át neked, már sokszor le volt írva - hogy a megadott értékek között nincs korreláció. Ahogy a 9900K sem tud allcore 5GHz-et, főleg nem 95W-ból, úgy itt sem írta le senki sehova, hogy ezt tudja 127W-ból.
Az alap órajel 4GHz: ennek kell meglennie - elvileg, mert már erre sincs garancia - az alap TDP-ből (pl1). Tehát 4GHz - 127W.

Az allcore Turbo órajelet is csak a pl2-ből tudják biztosan (pár másodpercig) a procik, ami pl1*1.25 alapesetben. Tehát 95W helyett 119W ill. itt 127W helyett 155W.
Bónusz, hogy elvileg (anand tesztből szintén) a 9. szériánál az Intel 210W-os pl2 szintet ajánl a pl1*1.25 helyett.

És ez az allcore Turbo, tehát még mindig nem 5GHz-ről van szó, ami a single core Turbo. Ez a freki sem a pl1, sem a pl2-vel nincs semmilyen összefüggésben.

Így érdemes számolgatni.

(#18) arn


arn
félisten

Siman lesz 200w+. Amugy egyik proci sem a tdp korul fogyaszt, volt jopar teszt rola, mennyi is az annyi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) xeon forever


xeon forever
addikt

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#20) Puma K


Puma K
veterán

3 óra 46 perc alatt három játékkal nyúzva: Battlefield 1 + Overwatch + GTA Online: 9900K@5,1GHz 1,275v~1,28v fix órajel és feszültség, maximum: 148W:

A fent látható értékeket a CPU-nál elért maximumot a BF1 által adott terhelés adta 64 fős szerveren.
A VGA-nál látható hőmérsékletet a GTA Online közben kapott terhelés miatt érte el (2560x1440p-s felbontás 1,750-es render scale-el).

Korábbi mérés: prime95 Small FFT, 5,1GHz@1,275v beállítás itt 1,296v-ra is felment teszt közben, maximum 255W:

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudom mit lázadoztok, oruljetek hogy nicns uj foglalat.

:DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22) Lacika112 válasza Puma K (#20) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ez egy tök jó screen csak egyetlen baj van vele......
Hol van a multiméteres fotó ami a valós felvett fogyasztást mutatja nem egy szoftveresen BECSÜLT hasra ütés?

Amúgy köszi a fáradtságot :R de ez még mindig csak annyi mint a semmi :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#23) KROK640 válasza zooliii (#3) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos ez így van. Én már 20 éve megtanultam, hogy az ALAPLAP azért ALAPLAP mert azon nem szabad spórolni. (mondjuk ma már sokkal kissebb különbség van egy olcsó és egy drága lap között teljesítményben és felszereltségben mint régen)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#24) KillHates válasza wwenigma (#21) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont! :C

Talán egyszer majd jöhetne egy 9900T-is 65W-al ;)
Lenne öröm és bódotá' a gamer notisok között! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) KROK640 válasza wwenigma (#21) üzenetére


KROK640
veterán

Na igen, az is valami...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#26) Puma K válasza Lacika112 (#22) üzenetére


Puma K
veterán

A szoftveres kalkulálással nincs gond és elég közel van a reális fogyasztási értékhez.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) Alpi. válasza wwenigma (#21) üzenetére


Alpi.
addikt

Foglalat eddig se volt, nade chipset ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28) Predatorr


Predatorr
őstag

Kimaradt az a szerfölött lényegtelen infó, hogy a full 5ghz csak gyenge terhelés mellett és korlátolt ideig elérhető. :P
Az amd procik tdp-jét meg szorozzátok meg 1.5-del, az a valós. Saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#29) #38075904 válasza sb (#17) üzenetére


#38075904
törölt tag

Mikor mondtam én ilyet hogy megy allcore 5 ön ?
Azt kérdeztem, ha allcore 5 ön megy mennyit fogyaszt.
A saját hülyeségeidet ne vetitsd már ki rám plz.


Ess neki többször annak amit irtam ha nem érted.

(#30) #38075904


#38075904
törölt tag

"ami nagyon nehezen megy át neked"
Szánalmas próbálkozás volt.. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) westlake


westlake
félisten

Kit érdekel? A 9900K (nem a KS!) 100$-ral drágább a 3800X-nél és többet is fogyaszt 22W-tal. Vehetek jóval drágábban egy gyengébb CPU-t, ami többet is fogyaszt? Viszlát Intel!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#32) Balu77


Balu77
őstag

127W? Na persze, meg a nyúl viszi....
Akkor amikor a sima K-s proci is egy kazán. Több számtech boltból hallottam vissza kollégáktól hogy a K-s bizony léggel hűtve droppol erősen, szóval kér minimum egy kompakt vizest, míg közben alaplapokat nézve hozzá több helyen is írták, hogy pl. az Asrock Z390 extereme4 sem bírja vele tökéletesen szuflával, azaz droppol, pedig az már egy nem alsó kategóriás lap. Akkor ezeken elgondolkodva szerintem a 127W nagy kamu. Hisz az én 6700K-m 4,4-en, full avx-et nyomatva is stabil léghűtéssel és tudom hogy 110-120W-nál jár akkor már simán. Szóval a valósában szerintem 150W lesz az inkább.

izé

(#33) jokeph válasza Balu77 (#32) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egy kompakt víz semmivel nem jobb hűtési teljesítményre egy normális léghűtőnél... pl. DRP 2/3/4, DH14/15, stb.. amit ezekkel nem tudsz lehűteni, akkor a hiba máshol kerresendő (user error, felfekvési problémák, gyenge hőátadás a mag és a kupak között). ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#34) schawo válasza Lacika112 (#22) üzenetére


schawo
titán

Tisztázzuk. Ez nem szoftveresen becsült hasraütés, hanem az alaplap tápvonalára épített hardveres mérők megjelenítve. Pár százalékon belül pontos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) mobal válasza westlake (#31) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Jóval drágábban egy gyengébb CPU-t"

:D :D :D

Szerk.: csak egy gyors link, bár tudom ez is köztudottan és bizonyítottan Intel párti oldal, de valahogy máshol sem lassab a 9900k.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#36) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Ez a kiválogatás kicsit bűzlik nekem.

Szerintem itt semmilyen kiválogatásról nincs szó, minden 9900K képes alaphangon 5Ghz-re azzal a fesszel amit az intel megad maximális Turbón. Ez csak rizsa duma, átneveztek pár CPU-t és eladják jóval magasabb áron. Szerintem bőven 200 felett fog tanyázni. Annyiért meg már jobb vétel az AMD 3800X, de a 3900X is.
Kezdem azt látni most az intel kapkod az órajelek után hogy ne legyen lemaradásba. Csak ez durván a fogyasztás kárára fog menni.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#37) koko52 válasza Puma K (#20) üzenetére


koko52
veterán

Én a 4690K (4 mag) @4.1 ghz all core-al elértem a 130W-ot. Ez a 127 egy vicc. 200 felett lesz bőven. Aki ki akarja hozni belőle a gyári értékeket építheti a vizet. És a VRM-et is érdemes lesz hűteni, vagy elmaradnak a csodák amit csak a munkára használók vennének észre.

Gróf...: engem nem a villanyszámla érdekel, hanem a forróság a wattok miatt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#38) Caliber92


Caliber92
csendes tag

(#39) satz18


satz18
őstag

Eléggé hater szagú cikk, mintha nem tudtok volna eddig is hogy mennyit fogyaszt az i9, meg amúgy eddig is mindenki 5 Ghzre húzva használta az elődöt, szóval a cikkben nincs semmi új semmi meglepő, csak egy értlemetlen fikázós cikk. Természetesen a kritikát jogosnak tartom, csak már kicsit unalmas, hogy ugyan azon lovagolunk folyton.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#40) hokuszpk válasza #38075904 (#7) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

van rajta sapka ( a12 9800 support on ) nincs rajta sapka ( pcie4 support off )
kotsög AMD sose lehet tunni mi mivel megy.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#41) tlac


tlac
nagyúr

képesek 5 GHz-re turbózni akkor is, ha az összes mag le van terhelve
vs.
Mindemellett az alapórajel is változik, 3,6 GHz-ről 4 GHz-re nő, viszont az egymagos turbó marad 5 GHz

ez a kettő mintha ellentmondásban lenne
elmagyarázná valaki? tudja az 5ghz-t minden magon vagy nem?

(#42) hokuszpk válasza #38075904 (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Codegen 400 as táp elbirta."

ez is inkabb a Codegen 400 tultervezeset dicseri ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#43) koko52 válasza tlac (#41) üzenetére


koko52
veterán

Egy magra és 8 magra is 5ghz a turbó. Tehát ha csak egyet terhel az nem fog felmenni mondjuk 5.3-ra akkor sem ha a többi idle.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#44) Noukoum válasza zooliii (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Másik véglet meg 50ezres alaplapba 60ezres processzort. Nem én fogom eldönteni kinek melyik a jobb:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) snecy20 válasza Noukoum (#44) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig elég sok ilyen felállás van...belépő X570+AMD 3600 pont így néz ki költségileg.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#46) poci76 válasza snecy20 (#45) üzenetére


poci76
aktív tag

Egy 3600 alá bőven elég egy 450-es lap is.

(#47) Noukoum válasza snecy20 (#45) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem ez sem jobb, nem sokan használják ki a jó és felszerelt lapokat.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) snecy20 válasza poci76 (#46) üzenetére


snecy20
veterán

Igen, de ha alaplapból is az új generációt akarod, akkor csak X570-et találsz.
Egyébként meg nem kell hogy 2-3x-os szorzó legyen az alaplap ára és a CPU ára között, mert van akinek egy nagyon jól felszerelt lap a preferenciája, az meg lényegében manapság vetekedik egy felső kategóriás CPU árával.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#49) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem az érdekel, hogy milyen osztályba sorolták, hanem hogy konkrétan mennyit zabál összes mag@5GHz-en mondjuk cinébencs vagy egy konkrét videófeldolgozó task alatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) tlac válasza koko52 (#43) üzenetére


tlac
nagyúr

jah értem, köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.