Hirdetés

2019. október 15., kedd

Gyorskeresés

(#1) Ragnar_

Ragnar_
(őstag)

Na. A 3700x 65W-ot fogyaszt, a 9900KS meg csak 127W-ot (azért mégse 130 :C) .

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#2) kalmani

kalmani
(tag)

Megfelelő alaplapban, rendes hűtéssel a legtöbb 9900K tudja a KS jelzésű processzor specifikációját.

Zx Spectrum

(#3) zooliii

zooliii
(csendes tag)

"...amelyekbe valószínűleg amúgy sem választanának csúcsprocesszort a vásárlók... "

Itt nálunk? Dehogyisnem! :DD
Csak a proci meg a kártya legyen überfasza, de a lapon és a tápon még 500 forintot is mindenáron meg kell spórolni. Tisztelet a kivételnek persze.

[ Szerkesztve ]

(#4) Akula válasza Ragnar_ (#1) üzenetére

Akula
(senior tag)

:C :C ott a pont!

(#5) Fred23

Fred23
(veterán)

Az árára leszek kíváncsi leginkább.

(#6) snecy20 válasza Ragnar_ (#1) üzenetére

snecy20
(veterán)

Kifejezetten előnyös a 3700X fogyasztása, de abban az esetben is komolytalannak hat a 65W TDP. Ennek a több mint 2x-esét be lehet húzatni vele bizonyos körülmények között.

(#7) horppc

horppc
(tag)

Érdekes, amdnél bezzeg minden lap annó megkapta az A12 9800 supportot, holott annak sincs köze a 65W hez, inkább 130w.

amdnél nincs cécó.
MEKKAPTYA oztá had rolytyoljon.

Egyébként arra lennék kíváncsi, hogy egy allcore 5 re húzott mezei K mennyit eszik, és ez a 127W- s érték akkor most mekkora "előrelépés?" // - 33W ?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Ec486jU2Jn0

(#8) M0ng00se

M0ng00se
(senior tag)
LOGOUT blog

az AVX kód miben más? csak konyhanyelven légyszi :U

mng.

(#9) Abu85 válasza M0ng00se (#8) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Máshogy terheli a SIMD-et, így elképzelhető, hogy például nem csak 128 bites vektort fordít a gépnek, mint egy SSE4 például, hanem 256 bitest. Ezért tud kétszer gyorsabban is futni, de a 256 bites vektor több operációt jelent, ami több munka a hardverben, amit ugyanolyan fogyasztás mellett csak alacsonyabb órajelen lehet biztosítani. Összességében viszont gyorsabb lesz még alacsonyabb órajel mellett is.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#10) Lacok

Lacok
(őstag)

Ez a fogyasztási érték már közelebb van a valóshoz. ;]

(#11) Cefet válasza Lacok (#10) üzenetére

Cefet
(aktív tag)

Igen, idle...
Ez egy gyári tuning, méghozzá nem is kicsi.
Én inkább 200W-ot tippelnék a TDP-re, de hamarosan úgy is kiderül.

(#12) koko52

koko52
(addikt)

Szóval kiválogatják a 9900k javát. Eladják drágábban a gyengébbek maradnak a mostani áron. Milyen okos húzás!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#13) horppc válasza koko52 (#12) üzenetére

horppc
(tag)

Mintha még sosem láttunk volna hasonlót :D
Emlékszek még amikor a D945 bejött a 130W-jával. Maga a proci is egy semmirevaló volt, a fogyasztása meg nemérdekelt senkit.
Codegen 400 as táp elbirta.. Mára megmár úúúl isten ! :D Amugy tény hogy 95W sokkal jobban hangzana. Csak a lektulvápp lapok pirtyák el.
A rettegés valós :D Ennyire minőségi mamár minden.

Ja nem az csak 95W volt, azvolt az update :DDD a régebbi virtualizációsokból volt 130W-os. D940..
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/compare.html?productIds=27520,27519

Anno a xeon moddingnál max 95W-ot bíró msi lapba tettem 120W-s xeont, terhelés után a lap kikapcsolhatatlan lett, ha kikapcsoltam terheléses teszt után, magától bekapcsolt újra.
Szóval lehetnek bajok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Gróf...

Gróf...
(aktív tag)

Úgy beszéltek ezekről a számokról, mintha szentírás lenne! Tényleg azt hiszitek, hogy ennyit fogyasztanak ezek a processzorok? Beszép is lenne! Talán átlagban!
Egy másik fórumban már leírtam, hogy: A franc bánja ha fogyaszt, csak MEN-JEN!!!! Nem azért veszek kétszáz pénzért egy processzort, mert azzal akarok a villanyszámlán spórolni, hanem mert dolgoztatni akarom! És ha annak az az ára, hogy fogyaszt, ám legyen!
Agyvérzést kapok a picsogásoktól, hogy kijött egy új "csúcsprocesszor", de három wattal többet fogyaszt mint a másik. JU-JUJJJJ!
Jézusmária!

(#15) Lacika112 válasza Cefet (#11) üzenetére

Lacika112
(aktív tag)

Lehet kicsit alá becsülöd azt a 200 at :D lesz az több is

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#16) Molyzsa

Molyzsa
(tag)

Ez szerintem csak azért van, mert valamit csak mutatni kell az R9-3950X megjelenésével párhuzamosan.

[url=https://valid.x86.fr/39i1lk][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/39i1lk-2.png[/img][/url]

(#17) sb válasza horppc (#7) üzenetére

sb
(veterán)

A 9900K 95W TDP-ből 3.6GHz-et tart kb.
Allcore Turbo 4.7 = 170W anand szerint. 5GHz 200W környéke.

De a lényeg - ami nagyon nehezen megy át neked, már sokszor le volt írva - hogy a megadott értékek között nincs korreláció. Ahogy a 9900K sem tud allcore 5GHz-et, főleg nem 95W-ból, úgy itt sem írta le senki sehova, hogy ezt tudja 127W-ból.
Az alap órajel 4GHz: ennek kell meglennie - elvileg, mert már erre sincs garancia - az alap TDP-ből (pl1). Tehát 4GHz - 127W.

Az allcore Turbo órajelet is csak a pl2-ből tudják biztosan (pár másodpercig) a procik, ami pl1*1.25 alapesetben. Tehát 95W helyett 119W ill. itt 127W helyett 155W.
Bónusz, hogy elvileg (anand tesztből szintén) a 9. szériánál az Intel 210W-os pl2 szintet ajánl a pl1*1.25 helyett.

És ez az allcore Turbo, tehát még mindig nem 5GHz-ről van szó, ami a single core Turbo. Ez a freki sem a pl1, sem a pl2-vel nincs semmilyen összefüggésben.

Így érdemes számolgatni.

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#18) arn

arn
(nagyúr)

Siman lesz 200w+. Amugy egyik proci sem a tdp korul fogyaszt, volt jopar teszt rola, mennyi is az annyi.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#19) xeon forever

xeon forever
(senior tag)

MAIN QUEST LINE: DELL WORKSTATIONS T5810 2xT3600 T1600 RouterBOARD 750G r3 RouterBOARD RB260GS 3Com Switch 4800G RETRO Cuccok:GIGA P45UD3R+Xeon e5430@3.73GHZ ://www.passmark.com/baselines/V9/images/126668301354.png

(#20) Puma K

Puma K
(veterán)

3 óra 46 perc alatt három játékkal nyúzva: Battlefield 1 + Overwatch + GTA Online: 9900K@5,1GHz 1,275v~1,28v fix órajel és feszültség, maximum: 148W:

A fent látható értékeket a CPU-nál elért maximumot a BF1 által adott terhelés adta 64 fős szerveren.
A VGA-nál látható hőmérsékletet a GTA Online közben kapott terhelés miatt érte el (2560x1440p-s felbontás 1,750-es render scale-el).

Korábbi mérés: prime95 Small FFT, 5,1GHz@1,275v beállítás itt 1,296v-ra is felment teszt közben, maximum 255W:

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21) wwenigma

wwenigma
(Jómunkásember)

Nem tudom mit lázadoztok, oruljetek hogy nicns uj foglalat.

:DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#22) Lacika112 válasza Puma K (#20) üzenetére

Lacika112
(aktív tag)

Ez egy tök jó screen csak egyetlen baj van vele......
Hol van a multiméteres fotó ami a valós felvett fogyasztást mutatja nem egy szoftveresen BECSÜLT hasra ütés?

Amúgy köszi a fáradtságot :R de ez még mindig csak annyi mint a semmi :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#23) KROK640 válasza zooliii (#3) üzenetére

KROK640
(tag)

Sajnos ez így van. Én már 20 éve megtanultam, hogy az ALAPLAP azért ALAPLAP mert azon nem szabad spórolni. (mondjuk ma már sokkal kissebb különbség van egy olcsó és egy drága lap között teljesítményben és felszereltségben mint régen)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van... Ha meghúzom a kocsid az OC, mert téged legalább minimum felhúzlak!

(#24) KillHates válasza wwenigma (#21) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Ott a pont! :C

Talán egyszer majd jöhetne egy 9900T-is 65W-al ;)
Lenne öröm és bódotá' a gamer notisok között! :K

AlienWare! Mi más?

(#25) KROK640 válasza wwenigma (#21) üzenetére

KROK640
(tag)

Na igen, az is valami...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van... Ha meghúzom a kocsid az OC, mert téged legalább minimum felhúzlak!

(#26) Puma K válasza Lacika112 (#22) üzenetére

Puma K
(veterán)

A szoftveres kalkulálással nincs gond és elég közel van a reális fogyasztási értékhez.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) Alpi. válasza wwenigma (#21) üzenetére

Alpi.
(őstag)
LOGOUT blog

Foglalat eddig se volt, nade chipset ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#28) Predatorr

Predatorr
(tag)

Kimaradt az a szerfölött lényegtelen infó, hogy a full 5ghz csak gyenge terhelés mellett és korlátolt ideig elérhető. :P
Az amd procik tdp-jét meg szorozzátok meg 1.5-del, az a valós. Saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#29) horppc válasza sb (#17) üzenetére

horppc
(tag)

Mikor mondtam én ilyet hogy megy allcore 5 ön ?
Azt kérdeztem, ha allcore 5 ön megy mennyit fogyaszt.
A saját hülyeségeidet ne vetitsd már ki rám plz.

Ess neki többször annak amit irtam ha nem érted.

(#30) horppc

horppc
(tag)

"ami nagyon nehezen megy át neked"
Szánalmas próbálkozás volt.. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) westlake

westlake
(félisten)

Kit érdekel? A 9900K (nem a KS!) 100$-ral drágább a 3800X-nél és többet is fogyaszt 22W-tal. Vehetek jóval drágábban egy gyengébb CPU-t, ami többet is fogyaszt? Viszlát Intel!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#32) Balu77

Balu77
(senior tag)

127W? Na persze, meg a nyúl viszi....
Akkor amikor a sima K-s proci is egy kazán. Több számtech boltból hallottam vissza kollégáktól hogy a K-s bizony léggel hűtve droppol erősen, szóval kér minimum egy kompakt vizest, míg közben alaplapokat nézve hozzá több helyen is írták, hogy pl. az Asrock Z390 extereme4 sem bírja vele tökéletesen szuflával, azaz droppol, pedig az már egy nem alsó kategóriás lap. Akkor ezeken elgondolkodva szerintem a 127W nagy kamu. Hisz az én 6700K-m 4,4-en, full avx-et nyomatva is stabil léghűtéssel és tudom hogy 110-120W-nál jár akkor már simán. Szóval a valósában szerintem 150W lesz az inkább.

izé

(#33) jokeph válasza Balu77 (#32) üzenetére

jokeph
(addikt)

Egy kompakt víz semmivel nem jobb hűtési teljesítményre egy normális léghűtőnél... pl. DRP 2/3/4, DH14/15, stb.. amit ezekkel nem tudsz lehűteni, akkor a hiba máshol kerresendő (user error, felfekvési problémák, gyenge hőátadás a mag és a kupak között). ;)

RyZsa konfig: R5 3600X, Asrock B450 PRO 4, 2*8 GB DDR4 3200 CL16 G.Skill Trident Z RGB KIT, TT Lite Power 500, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, LG 24GM79G, Antec Nine Hundred Black Steel.

(#34) schawo válasza Lacika112 (#22) üzenetére

schawo
(titán)

Tisztázzuk. Ez nem szoftveresen becsült hasraütés, hanem az alaplap tápvonalára épített hardveres mérők megjelenítve. Pár százalékon belül pontos.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#35) mobal válasza westlake (#31) üzenetére

mobal
(MODERÁTOR)

"Jóval drágábban egy gyengébb CPU-t"

:D :D :D

Szerk.: csak egy gyors link, bár tudom ez is köztudottan és bizonyítottan Intel párti oldal, de valahogy máshol sem lassab a 9900k.

[ Szerkesztve ]

i = 0x5f3759df - ( i >> 1 );

(#36) Kupszi

Kupszi
(tag)

Ez a kiválogatás kicsit bűzlik nekem.

Szerintem itt semmilyen kiválogatásról nincs szó, minden 9900K képes alaphangon 5Ghz-re azzal a fesszel amit az intel megad maximális Turbón. Ez csak rizsa duma, átneveztek pár CPU-t és eladják jóval magasabb áron. Szerintem bőven 200 felett fog tanyázni. Annyiért meg már jobb vétel az AMD 3800X, de a 3900X is.
Kezdem azt látni most az intel kapkod az órajelek után hogy ne legyen lemaradásba. Csak ez durván a fogyasztás kárára fog menni.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#37) koko52 válasza Puma K (#20) üzenetére

koko52
(addikt)

Én a 4690K (4 mag) @4.1 ghz all core-al elértem a 130W-ot. Ez a 127 egy vicc. 200 felett lesz bőven. Aki ki akarja hozni belőle a gyári értékeket építheti a vizet. És a VRM-et is érdemes lesz hűteni, vagy elmaradnak a csodák amit csak a munkára használók vennének észre.

Gróf...: engem nem a villanyszámla érdekel, hanem a forróság a wattok miatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#38) Caliber92

Caliber92
(csendes tag)

(#39) satz18

satz18
(őstag)

Eléggé hater szagú cikk, mintha nem tudtok volna eddig is hogy mennyit fogyaszt az i9, meg amúgy eddig is mindenki 5 Ghzre húzva használta az elődöt, szóval a cikkben nincs semmi új semmi meglepő, csak egy értlemetlen fikázós cikk. Természetesen a kritikát jogosnak tartom, csak már kicsit unalmas, hogy ugyan azon lovagolunk folyton.

Asus GL502VS, Lenovo x60, Xiaomi Mi 9T, PS 3

(#40) hokuszpk válasza horppc (#7) üzenetére

hokuszpk
(addikt)

van rajta sapka ( a12 9800 support on ) nincs rajta sapka ( pcie4 support off )
kotsög AMD sose lehet tunni mi mivel megy.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#41) tlac

tlac
(nagyúr)

képesek 5 GHz-re turbózni akkor is, ha az összes mag le van terhelve
vs.
Mindemellett az alapórajel is változik, 3,6 GHz-ről 4 GHz-re nő, viszont az egymagos turbó marad 5 GHz

ez a kettő mintha ellentmondásban lenne
elmagyarázná valaki? tudja az 5ghz-t minden magon vagy nem?

(#42) hokuszpk válasza horppc (#13) üzenetére

hokuszpk
(addikt)

"Codegen 400 as táp elbirta."

ez is inkabb a Codegen 400 tultervezeset dicseri ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#43) koko52 válasza tlac (#41) üzenetére

koko52
(addikt)

Egy magra és 8 magra is 5ghz a turbó. Tehát ha csak egyet terhel az nem fog felmenni mondjuk 5.3-ra akkor sem ha a többi idle.

(#44) Noukoum válasza zooliii (#3) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Másik véglet meg 50ezres alaplapba 60ezres processzort. Nem én fogom eldönteni kinek melyik a jobb:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) snecy20 válasza Noukoum (#44) üzenetére

snecy20
(veterán)

Pedig elég sok ilyen felállás van...belépő X570+AMD 3600 pont így néz ki költségileg.

(#46) poci76 válasza snecy20 (#45) üzenetére

poci76
(tag)

Egy 3600 alá bőven elég egy 450-es lap is.

(#47) Noukoum válasza snecy20 (#45) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Szerintem ez sem jobb, nem sokan használják ki a jó és felszerelt lapokat.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) snecy20 válasza poci76 (#46) üzenetére

snecy20
(veterán)

Igen, de ha alaplapból is az új generációt akarod, akkor csak X570-et találsz.
Egyébként meg nem kell hogy 2-3x-os szorzó legyen az alaplap ára és a CPU ára között, mert van akinek egy nagyon jól felszerelt lap a preferenciája, az meg lényegében manapság vetekedik egy felső kategóriás CPU árával.

(#49) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog

Nem az érdekel, hogy milyen osztályba sorolták, hanem hogy konkrétan mennyit zabál összes mag@5GHz-en mondjuk cinébencs vagy egy konkrét videófeldolgozó task alatt.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#50) tlac válasza koko52 (#43) üzenetére

tlac
(nagyúr)

jah értem, köszi

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.